Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux, gyomorkímélő diéta tapasztalatok... fórum

Reflux, gyomorkímélő diéta tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


1 2
17. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2009. nov. 19. 15:08
ó te szegény........
16. 04d410066e (válaszként erre: 14. - Makrai.lilla)
2009. nov. 19. 12:38
A tejcukor és a laktóz ugyanaz. Én laktózérzékeny vagyok, de általában a laktózérzékenyek heveny hasmenést vagy ekcémát kapnak, ha túl sok laktózt visznek be.
15. ae0bfddd7a (válaszként erre: 12. - Cel)
2009. nov. 19. 12:27
Biztos van benne valami,hogy a cukor sem jó,én olvastam egy könyvben,hogy olyan méreg a szervezetnek,hogy csak gyógyszertárban szabadna árusitani.Én a pogácsát sósan sem ehetem meg(valószinű a savassága miatt)attól is megfájdul a gyomrom.Tényleg mindenkinek ki kell tapasztalnia mi az ami nem árt meg!
14. makrai.lilla (válaszként erre: 5. - Monstro)
2009. nov. 13. 10:45
nézesd meg nem vagy e tejcukor list vagy laktóz érzékeny.-
13. momo65
2009. nov. 11. 19:00

Sziasztok!

Nekem 3 éve diagnosztizálták a refluxot és a rekeszizomsérvet, eddig Controloc-ot, most Niacidot szedek (mert u. a. a hatóanyag, csak olcsóbb). Felmaródásaim voltak. Eddig a legjobban, a csoki, ( főleg a fekete) okozott gondot, a gasztrodokim szerint is ez a legerősebb savképző. Már 3x voltam tükrözésen, de olyan ügyes a dokim, hogy nem fájt, inkább kellemetlen volt( ha kell valakinek, megadom az elérhetőségét). Most pénteken megyek el hozzá, kérni egy újabbat, mert a kialakult candidiázisomra szedett cuccok miatt, megint mar ott lennt. Amit biztosan tilos: cigi, kv( legalábbis töményen), paradicsom, ecet, savas gyümölcsök, alkohol!, mustár( pedig imádom-főleg a dijonit), torma, minden csípős erős élelmiszer és fűszer, csoki.

Ennyit tudok, talán segít valakinek:)

12. cel
2009. aug. 26. 18:23
Szerintem egyénenként változó a tiltott élelmiszerek listája. Egyéni érzékenység is befolyással van a tünetekre. Személy szerint bármilyen gyümölcsöt fogyaszthatok, citrusféléket is. Nálam az édes ízesítésű túró veri ki a biztosítékot. Ha csak rágondolok kínzó fájdalmat érzek. Ügyelnem kell az édes, élesztővel készült süteményekkel is. Érdekes, hogyha a kelt tészta sós ízesítésű (pogácsa) akkor nem okoz gondot. Tehát valahol a cukor is ludas a dologban.
2009. aug. 26. 18:18
A refluxot,és megannyi más betegséget is a szervezet elsavasodása okozza.A savbázis egyensúly helyreállitása hosszabb folyamat.Kerülni kell a szénhidrátokat,főleg a húsféleségeket,egyes gyümölcs és zöldségféléket,édességeket,félkész ételeket,alkoholt,kévét,szénsavas üditőitalokat,de még a stressztől is óvakodni kell.Reggel 1 pohár citromos viz elinditja a máj méregtelenitését.A citrom,fehér grépfruit leve lúgosit,magas calcium tartalmuk lekötik a savakat.A délelötti órákban érdemes sok tiszta vizet inni,mert ilyenkor méregtelenit a szervezet ezerrel.
2009. aug. 26. 18:03

Amit ne egyél: narancs, citrom, szőlő... én ezek miatt mentem be az éjszakai ügyeletre:)

Pepperoni, kínai kaják, szénsavas üdítők, kávé és fekete tea...

Ami viszont megnyugtatja a gyomrod az a natur joghurt :)

9. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 8. - 2a8d549dd2)
2009. aug. 26. 17:57

Szia ezeket találtam a net-en!

Jobbulást!

2009. aug. 26. 17:56

Reflux diéta



A reflux betegségnél fontos a rendszeres, kis mennyiségű étkezés. Kerüljük az erős fűszereket, a savas ételeket, az alkoholt, valamint a dohányzást.



Fogyasszunk reggelente valamilyen frissen facsart zöldség vagy gyümölcslevet (citrusfélét ne), egy pohár gyógyteát vagy néhány szem gyümölcsöt. Nagyon jók a gabonák, a pelyhek és a müzlik, az élőflórát tartalmazó natúr joghurt és kefir, valamint a növényi eredetű tejek.



Ebédre mindig együnk meleg levest, főzeléket vagy salátát. A nyers zölddel elfogyasztott hús kevésbé hizlal, mint a hagyományos köretek.



Délután is együnk nyers zöldet vagy gyümölcsöt és 6 óra előtt fejezzük be a nehéz étkezést.


Lefekvés előtt egy gyümölcsöt, egy joghurtot vagy egy salátát még elfogyaszthatunk. Igyunk napi 2 liter szűrt vizet, gyógyteát vagy szénsavmentes ásványvizet.


Tartózkodjunk a szénsavas, cukros „üdítő” italok fogyasztásától, mivel ezek fokozzák a szervezetben a savszintet.

7. makrai.lilla (válaszként erre: 5. - Monstro)
2009. aug. 26. 17:53
az lehet más lesz,tejcukor érzlkenység
2009. aug. 26. 17:52
Bár nekem ún terhességi refluxom van:)
2009. aug. 26. 17:51
nekem minden ami szénhidrát az savat csinál, még a tejtől is fájt a hasam... de lehet én extrém eset vagyok
4. monstro (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. aug. 26. 17:51
Szinte semmit ami ártalmas és egészségtelen, tehát finom:)
2009. aug. 26. 17:50
igaziból 6 éve refluxos vagyok de eddig mindent ehettem,most nem,gyogyszer mellett is érzem ezérz tudom,muszáj diéta is
2009. aug. 26. 17:49
no kávé,no koffein,no szénsav,no fűszeres.minden ami savat csinál felejtsd el.rántást,zsírosat,hagymásat.
2009. aug. 26. 17:44
mit lehet enni ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook