Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A háztól házig anyatej hogyan működik? Volna plusz tejem. fórum

A háztól házig anyatej hogyan működik? Volna plusz tejem. (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 26. 17:46

Szia!


[link]


Bár azt hiszem, ez csak budapestieknek szól...

Azért hátha tudnak segíteni!

Nagyon jófejek, én rajtuk keresztül adtam le rengeteg tejet annak idején és így a kiságyravalót megkerestem.:)


Sok sikert, minden jót!

2009. aug. 26. 17:38
az az igazság, hogy sok a visszaélés is. nem is oly régen volt egy botrány, anyatej helyett tehéntej és tápszerkeveréket adott a tejadó, s a csecsemő beteg lett. Az ilyen esetek miatt, nem szívesen vállalja fel az ember, hogy bárkit is ajánljon.
5. vizike (válaszként erre: 3. - Dindin19)
2009. aug. 26. 17:25

Köszönöm az információkat.

Nem hiszem hogy a sok ügyintézés az oka, neki egyszerűbb a tápszert felirni a gyerekenek.Nem messze tőllünk is van tápszeres baba,pedig eggyidős az enyémmel,és tudta is a doki,és a védőnő is, hogy van plusszom.

4. dindin19 (válaszként erre: 3. - Dindin19)
2009. aug. 26. 17:20
tüdőszűrés is, illetve lehet, hogy vannak megyénként eltérések
3. dindin19 (válaszként erre: 2. - Vizike)
2009. aug. 26. 17:19

ha hivatalosan akarod, akkor kell néhány vizsgálat: széklet, AIDS, vérfertőzés


a Tb előírása szerint csak friss tejet lehet adni, tehát minden nap kell, nem pedig lefagyasztva, egyszerre. Volt már olyan, hogy a Tb azt is kérte, hogy mind az adó, mind pedig a kapó csecsemő hetente legyen mérve, hogy mindkettő megfelelően fejlődik-e.


az orvosnak és a védőnőnek (mármint annak, aki kapja)kell leigazolni egy papírt,hogy mennyit javasol, s mennyit adtál abban a hónapban.


A tB egyre bekeményít, szerintem ezért nem segítenek Neked.

2009. aug. 26. 17:14
Győr környéki kismama vagyok,lassan 8hetes a kislányom ,és már 12 liter anytejem van +ban fagyasztva.Érdekelne hogyan működik a háztól házig tej,és van e rá igény.A védőnőm,sem a dokim nem segitőkész.Az anyatejgyüjtő állomás meg messze van mindennap a friss tejjel beutazni pici baba mellett.Köszönöm
2009. aug. 26. 17:12
A háztól házig anytej hogyan működik?Volna +tejem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook