Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lélekgyógyászat fórum

Lélekgyógyászat (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 19. 19:40

Sziasztok!

gondolom h ti már jártatok lélekgyógyásznál!Esetleg van itt valaki aki vashiánnyal küzdött vagy valami hasonló dologgal? és esetleg van valakinek jó tapasztalata? használ? tényleg segített?és elmúlik tőle a baj""?ÉN azt hiszem hogy nekem lélek eredetű a bajom..és szeretnék egy lélekgyógyászhoz eljutni esetleg tudtok egyet ajánlani aki nektek bevált?Előre is köszönöm Sziasztok!

2009. aug. 27. 13:01

A reiki hasznos alternatív gyógymód, ha valaki JÓL csinálja. Sajnos ez annyira peremterülete a természetgyógyászatnak (és sajnos egyre felkapottabbá válik), hogy kezd átmenni a kuruzslásba. A sok TV-s távgyógyító és az egyéb ostobaságok, amelyek mind a reikit és a hozzá hasonló gyógymódokat próbálják utánozni kezdik elérni azt, hogy az ember még a hozzáértőhöz is bizalmatlanul állnak hozzá.

Ami pedig egy nagyon nagy előnye a reikinek és a legtöbb természetgyógyászati módszernek, amíg egy orvos kezel, addig a természetgyógyász bevonja a beteget a kezelésbe, utat mutat neki, hogy ő saját maga hogyan hozhatná rendbe a testi-lelki problémáit, vagy hogy mire figyeljen oda jobban.

2009. aug. 27. 09:06
Még nagyon bizonytalan vagyok a témában,de én egy komoly betegségből gyógyultam meg a reiki és sok pozitiv gondolat segítségével. Minden nap többször a csakrákon keresztül "beküldtem egy kis manócskát "a szervezetembe aki takarítást végzett. Elképzeltem,hogy egészséges vidám,boldog ember vagyok. Nem tudom ,hogy ez segített -e vagy a sok szeretet amit az emberektől kaptam,minden esetre ma tünet mentes vagyok:-)
46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - Judy47)
2009. aug. 25. 17:25

Azt gondolom, hogy meglehetősen elvakult vagy a kérdés tekintetében, semmi tapasztalatod nincs az alternatív terápiák terén, de ítélkezel. Ez a Te dolgod, legyen a hited szerint. Azt kívánom, hogy sose tapasztald meg az általad istenített orvosok, és a nyugati orvoslás korlátait. Amik azért akadnak szép számmal.

Minden jót Neked! :o))

45. judy47 (válaszként erre: 43. - Zizisicc)
2009. aug. 25. 17:16
Én inkább divatnak és örültségnek nevezném.Mert az orvos az teljesen ki tud gyogyitani,de a természetgyogyász nem.Nem véletlenül vannak orvosok.
44. Zizisicc (válaszként erre: 42. - Csehkati)
2009. aug. 25. 16:16
:o)))))
43. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Judy47)
2009. aug. 25. 16:16
A világért sem akarok kekeckedni, de a homeopátiás kezelés - magas higításban - nagyon elterjedt a lelki problémák kezelésében. :o)))))
2009. aug. 25. 13:43
Nekem segített a depresszió kezelésében a Bach virágterápia
41. judy47 (válaszként erre: 29. - Tinam)
2009. aug. 25. 13:34
Én csak pl. képp irtam le,hogy mániás depissel egy természetgyogyász nem tud mit kezdeni.Senkit nem akarok meg bántani csak a véleményem más.Lelkinyugalmat ugy találhatod meg ha pszichologus segitségét kéred.Igaz ugyan,hogy van homepatás kezelés is de nem gyakran használják.Nem véletlenül.
40. Tinam (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2009. aug. 25. 12:36
Priviben leírom mert nem akarom reklámozni
39. Zizisicc (válaszként erre: 38. - Globus)
2009. aug. 24. 22:31
Igen, ebben igazad van, bizonyos szakágakban rendezetlen a jogi háttér, de ez nem olyan egyszerű, mert itt sok esetben képességekről beszélünk, amiket nem mindig lehet objektíven megítélni, vagy speciális műszerekkel, eszközökkel vizsgálni, meghatározni. Én azt gondolom, hogy az élet minden területén vannak nagyon jó szakemberek - nem csak a gyógyítás, segítés területén, és vannak kóklerek, de sajnos az orvosok vagy a mérnökök vagy a kőművesek között is találni olyat, hogy hiába van róla ilyen meg olyan papírja, végzettsége, a munkája fabatkát sem ér.
38. globus
2009. aug. 24. 22:10

Nem tudom, hogy a tv-n keresztül távgyógyító, telefonon kikérdezgető, rábeszélő típusú szakállas "doktor" melyik kategóriába tartozik. Itt is a hit gyógyít, ha ugyan... akárcsak a személyes találkozáskor furán ágáló, hadonászó, kóros energiát leszedő, jóval feltöltő, gyógyító programot beültető, varázsszavakat mormoló mesterek esetében.

Sokan megélnek szépen a valódi természetgyógyászat mögé elbújva, de azzal egy napon sem említhető, amit csinálnak. Jó lenne, ha rendeznék végre a jogi hátteret, s kuruzslóknak nem jutna lehetőség. Úgy érzem, hogy valamiért az illetékeseknek jobb a zűrzavar...

37. Zizisicc (válaszként erre: 36. - Astaroth)
2009. aug. 24. 20:45
És még egy dolog, ami a sport mellett(is) szól: felhasználja, elégeti azt az adrenalin mennyiséget, amit a stresszhelyzetek hatására termel a szervezet, de máshogy nem tudjuk levezetni. Ösztönszinten, ill. az állatvilágban a stressz két reakciót vált ki: "Üss vagy fuss!" Napjainkban, a civilizált világunkban általában nem ezt alkalmazzuk, így a sok adrenalin a vérben marad, és fenntartja a feszültséget, ami károsan hat a szervezetre és a lélekre egyaránt.
36. Astaroth (válaszként erre: 31. - Tinam)
2009. aug. 24. 20:39
Valamint, amit sokan elfelejtenek ajánlani, holott az egyik legjobb stressz levezető: a SPORT! :D Endorfint termel, edzetté teszi a szervezeted, megismerkedhetsz új emberekkel és ha még egy méregtelenítő kúrát is csinálsz mellé igazán jól érezheted magad utána a bőrödben. Csak ajánlani tudom! :)
35. Zizisicc (válaszként erre: 34. - Tinam)
2009. aug. 24. 20:25
Mit ajánlott?
34. Tinam (válaszként erre: 32. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 20:25
Igazából azért merült fel bennem a kérdés ,mert az orvos természetes alapú nem szintetikus szert ajánlott nekem.
33. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Tinam)
2009. aug. 24. 20:25

Ha már megtaláltad a lelki nyugalmad, akkor már nem kell külső segítség, hisz mindig ez a cél! A lelki harmónia visszaállítása. :o))

Igen, igazad van, a mai világban ez sokkal nehezebb, de nem lehetetlen. :o))

32. Zizisicc (válaszként erre: 30. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 20:23
Ja, és homeopátiával is lehet segíteni, vannak pszichológusok, akik homeopátiás szerekkel - az alkati szert keresik meg - dolgoznak a terápiás beszélgetések mellett, az is nagyon hatékony lehet!
31. Tinam
2009. aug. 24. 20:22
Köszi talán megpróbálom,de annyi minden történt előbb meg kell találnom a lelki nyugalmamat, ami ebben a mai világban nehéz.
30. Zizisicc (válaszként erre: 29. - Tinam)
2009. aug. 24. 20:18

Ebben az esetben nyugodtan választhatsz egy jó pszichológust, vagy az alternatív terápiák közül már említettem a kineziológiát, Bach-virágterápiát, nagyon hatékony segítség lehet ilyenkor a Hellinger-féle családállítás is, a reiki kezelés is segíthet az érzelmi blokkok oldásában ...... keress rájuk a neten, hátha megtetszik vmelyik.

Szép estét Neked is! :o))

29. Tinam
2009. aug. 24. 20:06
Hát érdekesen különböznek a vélemények,sokat segítettetek,nem idegileg vagyok ki csak bánt egy-két olyan dolog amit nehezen tudok megemészteni.Gondoltam,hogy lelki beteg vagyok,ami történt a környezetemben megviselt,de majd túl leszek rajta.Szép napot mindenkinek!
28. Zizisicc (válaszként erre: 27. - Judy47)
2009. aug. 24. 18:18
Én tiszteletben tartom a véleményedet, Te viszont ne állíts ki kategórikusan olyat, amiről nincs elég ismereted, információd. :o))
27. judy47
2009. aug. 24. 18:07
Én továbbra is azt tudom irni,hogy nem hiszek benne.De a bipoláris depi az is a depi egyik fajtája ami többnyire hangulat változással és dühkitörésekkel jár amit a természetgy.nem tud kezelni.Evvel nem azt akarom irni,hogy a természetgy. nem ért a szakmájához,de ezt a depis betegségeket biztos nem tudja kezelni.Esetleg a hasmenést,rekedést és a megfázásokat.Igaz hogy fübe-fába van a gyogyszer.Egyébként én soha- semmire nem szedek be gyogyszert.
26. Astaroth (válaszként erre: 1. - Tinam)
2009. aug. 24. 17:56
Ami meg a másik, a szervezet sokszor maga adja meg a megoldást egy adott (hangsúlyozom) lelki problémára. Az álmokban sokszor annyi rejtett üzenet bújik meg, csak lusták vagyunk megfejteni. Javaslom vezess álomnaplót és a visszatérő motívumokból próbáld meg megfejteni, hogy mit üzen a saját tudatalattid! Azért te fejtsd meg mert mindenki feje más "álomszótárral" dolgozik. A Krúdy Gyula féle Álomszótár alapozásnak jó a fejtegetéshez, de mindenkinek magának kell rájönnie a saját "kódrendszerére".
25. Zizisicc (válaszként erre: 23. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:52

Te kit nevezel lélekgyógyásznak?

Nem onnan indultunk, hogy a bipoláris depressziónak mi a terápiás protokollja, és hogy ki segíthet ezen, hanem általánosságban a lelkiproblémákról volt szó, abból meg ugye számtalan fajta és fokozat van, de szólj, ha tévednék. :o))

Nem azt állítottam, hogy az alternatív terápiák minden esetben feleslegessé teszik az orvosi kezelést, csak azt, hogy sok esetben hatékonyabbak. Egy felelős természetgyógyász, terapauta pontosan fel tudja mérni, hogy meddig terjed az ő kompetenciája, és mikor kell orvoshoz irányítani a beteget. :o))


Inkább azt áruld el, hogy Te miért zárkózol el ennyire mereven az alternatív terápiák elől? Volt vmi negatív tapasztalatod?

24. Astaroth (válaszként erre: 13. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:49
Ne haragudj, de belegondoltál már abba, hogy a mai orvoslás az szinte 90%-ban szintetikusan előállított gyógyszereket használ egy kezeléshez. Egy homeopata pedig természetes dolgokkal dolgozik; valamint a modern orvoslás azért "lopott" a természetgyógyászoktól. Például: az emberek nagy része első alkalommal amikor rágyújt és elszív egy cigit émelygést érez utána. Ez azért van mert a dohány olyan anyagokat tartalmaz, amik ezt váltják ki. Egy időben émelygésre, hányásra az orvosok dohánylevelet adtak gyógyszerként. Ma a gyógyszerek ugyanazokat az anyagokat tartalmazzák, mint a dohánylevél... A természetgyógyászat sem mindenre megoldás, de egy képzett szakember terápiájában ugyanannyira lehet kételkedni, mint a háziorvoséban.
23. judy47 (válaszként erre: 22. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 17:42
Kiváncsi lennék,hogy egy természetgyogyász mit kezd egy bipoláris depresszioval.Mert a lélekgyogyász tud segiteni,de egy természetgyogyász nem.
22. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:24

Elárulom Neked, az orvos sem gyógyít! És ezt az orvosok tudják a legjobban, legfeljebb nem reklámozzák.

Arra kell törekedni, hogy a szervezet öngyógyító mechanizmusai újra működésbe lépjenek. És sok esetben pont az orvosi kezelés hátráltatja ezt.

21. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:20

Nem, a természetgyógyászat nem ad önmagában orvosi végzettséget, de nagyon sok orvos-természetgyógyász van, akik az egyetem után és praktizálás mellett tanulták meg az alternatív terápiákat.

Felsőfokú eü. végzettségem van, orvosok között dolgoztam, elég jól ismerem mindkét területet. Nem tartom feleslegesnek az orvosokat, természetesen megvan a létjogosultságuk, de nagyon sok terület van, ahol az alternatív terápiák nagyon jól kiegészítik az orvosi kezelést, sőt olyan területek is vannak, ahol az alternatív terápiák hatékonyabbak, eredményesebbek, mint az orvosi kezelés. És ez abból fakad, hogy a természetgyógyászat - hasonlóan a keleti orvosláshoz - teljesen máshogy közelíti meg a betegséget, mint a nyugati orvoslás. Míg az utóbbi betegséget kezel, az előbbi az egész embert figyelembe véve állítja össze a terápiát.

20. e988488e87 (válaszként erre: 13. - Judy47)
2009. aug. 24. 17:12
Én meg pszichológiát tanultam és dolgoztam kórházban is viszont mégis azt mondom ha kisebb a baj szerintem tud a természetgyógyász segíteni ill.nem ő hanem az ember magán.Gyógytea is csak akkor hat ha hiszel benne .A pszichiátriákon a placebo is csodaszer!!!!!!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook