Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olajban vagy zsírban sülve puhább a rántott hús? fórum

Olajban vagy zsírban sülve puhább a rántott hús? (tudásbázis kérdés)


20. horváth orsi (válaszként erre: 8. - E87e4cce43)
2012. ápr. 2. 14:16
Pipikém!Én is csodálkoztam először,de egyre több táplálkozási szakértő ajánlja a sertészsírt,és a napraforgó olajról rengeteg rosszat hallok.A sertészsír glikémiás indexe 0,ami a legeslegjobb.
2010. jan. 16. 13:37
Ha igazán ízletes rántott hús akarunk, akkor zsír, az olaj is jó, csak egy kicsit más...
2010. jan. 16. 13:14
Evekkel ezelott Szaniszlon voltam eskuvoi elokeszulten ott lattam a rantott hust huslevesbe martottak es utana egy edenyben raktak lefedtek ruhaval azt mondtak a bundaja sokkal puhabb lesz es izletesebb.
17. mmacus
2009. nov. 23. 17:40
Rántott sajtra van egy kis trükköm. Amikor duplán, a sarkokra külön ügyelve bepanírozom, egy tálcára rakom és kb 20-25 percre beteszem a fagyasztóba, hogy jól lehűljön. Utána kezdem sütni. Így nem kezd el olyan hamar olvadni a sajt, szépen megsül, ropogósra a panír is. Mióta így csinálom, soha sem folyik ki. AZ olajnak jó melegnek kell lennie, hogy ne olvadjon a sajt, hanem süljön. (Most is pont ezt vacsiznak a lányaim:))
2009. aug. 26. 16:02
Én olajban szoktam rántani, amikor beleteszem a forró olajba, először lefedem, hogy csak pici résen jöjjön ki a gőz, fordítás után fedő nélkül. Sajtot úgy panírozok, hogy először tojás, liszt, tojás, prézli, tojás, prézli, arra vigyázz, ne szúrd meg fordítás közben, hanem két villával óvatosan fordítsd.
2009. aug. 26. 10:14

Az is számít, hogy pl ha marha vagy disznó húst rántassz, akkor azt jól meg kell klopfolni, főleg ott, ahol olyan zsírosabb vagy inasabb, különben össze fog ott ugrani a hús és rágós lesz.

Csirke mellet nem kell klopfolni, az amúgy is porhanyós lesz, csak figyelj oda, hogy 150 fokon süsd, mint a többi húst is. A gombának is ez a hőfoka.

Ha csirke combot készülsz rántani, akkor késsel vágd be a csont mellett és terítsd ki szélesre, ezután panírozd, így a csont mellett is jól át fog sülni a hús, nem marad nyers és véres a közepe és extra finom porhanyós és szaftos lesz. Személy szerint én a csirke combot szeretem a legjobban rántva. Ezt is 150 fokon rövid ideig kell sütni.

Percet sajna nem tudok írni, én a panír szítét szoktam nézni, ha már kezd barnulni, akkor kész is lesz. Ahogy kiveszed az olajból vagy a zsírból, azután még kicsit fog barnulni, erre készülj. Olyan szép világos barna maradjon, ne legyen sötét, akkor már túl van sütve.

Sok sikert!

14. MelisUK (válaszként erre: 3. - Pampers)
2009. aug. 26. 10:08
Ha forró vizet öntessz az olajba, akkor az kegyetlenül elkezd kicsapni, hisz az forró olaj nem szereti a nedvességet...
13. MelisUK (válaszként erre: 9. - Tempest)
2009. aug. 26. 10:06
A sajtnál nem mindegy, hogy milyen sajtot készítesz. Bármelyiket nem lehet kisütni, van amelyik szétfolyik, van ami szétpukkad. Elvileg a kamambert sajt az igazi rántani, pe pl ha húst szeretnél tölteni sajttal, arra még a Philadelphia sajtkrém is jó, csak tudni kell a technikát, hogy hogyan vágd fel hozzá a húst, hogy ne fusson ki belőle a tölti.
2009. aug. 26. 10:04

Teljesen mindegy, hogy miben sütöd a puhaságot/keménységet illetően.

A lényeg, hogy ha sokáig sütöd, akkor kemény lesz, ha rövidebb ideig, akkor puha marad. Fontos, hogy ne süsd magas hőmérsékleten, pl a sültrkumplit 180 fokon süsd, de a rántott húst csak 150 fokon. A zsír és az olaj a kész étel ízében számít, a zsírban sült ételek finomabbak.

11. Maggie047 (válaszként erre: 9. - Tempest)
2009. aug. 25. 22:26
Üdv, csak a sajt kérdésre tudom a választ, illetve hogy én hogy csinálom: dupla panír de nagyon brutálisan megpaskolom hogy tapadjon rá rendesen, még véletlenül se váljon le sütés közben. De a lényeg hogy maximumon süsd, ha már látod hogy kezd púposodni akkor kész is van, de azt azért nem érdemes megvárni :))
2009. aug. 25. 19:58
zsírban
2009. aug. 25. 15:23

Bocsi ha nem pont idevág, de lenne két kérdésem:

- nem tudja valaki a kínaiban kapható illatos omlós csirke panírja hogy készül??

- valamint, hogy kell rántott sajtot sütni, hogy ne durranjon ki, hiába panírozom duplán, az első oldala mindig ok. aztán amikor megforditom felpuposodik és kidurran.

2009. aug. 25. 13:19
Szerintem mindegy a zsiradék, lényeg az, hogy frissen süsd, bő olajban (használ egyáltalán még valaki disznózsírt??) és megfelelő hőfokon
2009. aug. 24. 21:15
FEle zsir fele olaj sokkal finomabb
2009. aug. 24. 19:39
Zsírban sütöm, úgy jobban szertjük és a fritőzt is könnyű a zsír után elmosni.
2009. aug. 24. 15:55
az előbb lemaradt az, hogy én olajban sütöm :o)
2009. aug. 24. 15:54
a húst reggel "beáztatom" f.hagymás tejbe amibe teszek pár csipet húspuhítót is, sütés előtt papírszalvétára teszem, a szokásos módon bepanírozom és kisütöm. A csirkemellet és combot is így csinálom,akár bundázva akár simán sütve van.
2009. aug. 24. 15:12
Panirozás elött áztasd tejbe a hust,késöbb a tejet a tojáshoz hozzá tudod önteni,ill. sülés közben önt hozzá pici forro vizet.Igy lesz puhább.
2009. aug. 24. 15:06
en fele<fele aranyban szoktam sutni
2009. aug. 24. 14:56
Olajban vagy zsírban sülve puhább a rántott hús?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook