Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes terhességnél a 8 mm-es petezsák méret jónak számít? fórum

5 hetes terhességnél a 8 mm-es petezsák méret jónak számít? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. szept. 14. 09:26
sziasztok lányok
76. kata1983 (válaszként erre: 73. - Böbus82)
2009. szept. 14. 08:58

Szió!


Mi újság felétek? Hogy vagytok? Ha jól emlékeszem ma mentek dokihoz. Milyen volt? Remélem minden szuper, nincs semmi gond!


Puszi

75. kata1983 (válaszként erre: 74. - Estrella2001)
2009. szept. 14. 08:57

Szia!


Nekem szerencsére ilyen tapasztalatom nincs, és remélem nem is lesz. Viszont a dokim azt mondta, hogy ha ilyen színű folyásom van, azonnal induljak a kórházba. Nem akarlak megijeszteni, de jobb ha mégy és megnézeted magad.


Mennyi idősek vagytok egyébként?


Szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2009. szept. 13. 21:01
Sziasztok! Most vagyok itt először. Már van 2 gyermekem. A másodiknál a terhesség első heteiben csak össze-vissza volt rózsaszínű vérzésem. Most megint hasonlóan néz ki a helyzet. Volt már másnak is hasonló tapasztalata? 39 éves vagyok, de nagyon szeretnék még egy gyermeket, lehet, hogy más oka van ennek? Ki mit tud erről?
73. Böbus82 (válaszként erre: 72. - Kata1983)
2009. szept. 10. 14:16
Nem szabad sírni, tudod miért, mert a baby is sírós lesz.:-( NIncs rá okod, én amikor aggódom érte akkor beszlgetek vele, s simogatom a pocimat. Mostanában már ha nagyon nyugalmi állapotban vagyok, már azt is érzem hoyg hol van, tök szupi.NYugtasd meg magad hoyg minden rendben és beszélgess a babyvel. Ha nagyon sírós vagy, akkor nézd meg a homeopatia.info.hu-t ott vannak szakemberek és biztos vam olyan golyó ami az aggodalomra , sírásra jó. Kishercegnő műr itthon.:-)
72. kata1983 (válaszként erre: 71. - Böbus82)
2009. szept. 10. 11:05

De jó Neked, hogy otthon lehetsz. Alig látok ki most a fejemből. Végig bömböltem az éjszakát, én hülye, ahelyett, hogy aludtam volna. :)

Siess a lánykádért, ne várakoztasd meg! :)


Te is vigyázz magatokra! :)

71. Böbus82 (válaszként erre: 70. - Kata1983)
2009. szept. 10. 10:58

MIndenkéépen nyuodj meg.

Irigyellek , én rosszul is vagyok és engem már szurkálnak is mindenért az orvosok.:-)

Most kicsit el kell mennem, haza hozom a kishercegnőmet az iskolából:-)

Vigyázz magatokra :-)

70. kata1983 (válaszként erre: 69. - Böbus82)
2009. szept. 10. 10:53

Tudom, hogy mennem kell a körzetihez, de az orvosom azt mondta, hogy elég csak a 11. héten mennem, hogy a 12 hetes vizsgálatokra már legyen kiskönyvem. Nekem sztem majd mindenre 12 hetesen kell majd mennem.

Közben kiszaladtam Magne B6-ért, jobb ha minél előbb elkezdem szedni. Hátha sikerül megnyugodnom kicsit.

69. Böbus82 (válaszként erre: 68. - Kata1983)
2009. szept. 10. 10:22

Szegények, azért sajnálom.:-(

Nekem a femibiont, mert annyit vesz fel a szervezet amennyire szüksége van.Sztem én a kalciumon kívül semmit nem fogok szedni. A vérképem jobb mint valaha, semmit nem teszek érte csak egészségesen, változatosan eszek és az ételek minőségét figyelem. :-) Mindent néztek, 2x szúrak meg, néztek vasat vércukrot, vércsoportot,süllyedést, mindent. Sajna szokásomhoz híven osszul lettem utána :-( Aztán 4 ht múlva megyek a következő vérvételre.Az fura hogy tőled még vérképet sem kért a doki. Vizelet vizsgálaton se voltál?A körzetidnek is szólnod kell hogy babát vársz. Anyukámnak 6 hetesen mondtam el, a többieknek, csak a 9 hetes uh uán mondtuk el.

68. kata1983 (válaszként erre: 67. - Böbus82)
2009. szept. 10. 10:16

Szerencsétlen gyerek csak fuldoklik az anyja pocakjában. Bár náluk még a férje is lehet probléma, mert az ő családjában nem ritka, hogy nem marad meg a baba.

Nekem az Elevitet mondta a doki, azt mondtam, hogy a 12. hétig betartom amit mond, és azt használom, de utána ha a tündérkémmel minden rendben van, akkor váltok. Én sztem az aloe verás termékek közül fogok szedni. Sokkal kevesebb szintetikus anyag van bennük és jobban felszívódnak.

Barátnőm is ezeket szedte és a vérképe jobb volt mint az Elevittől.


És ti mikor mondtátok el a barátoknak, és a nagyobb családnak?

Miket néztek azon a vérvételen?

67. Böbus82 (válaszként erre: 66. - Kata1983)
2009. szept. 10. 10:06
A cigi nagyon rossz , és árt a babának rendesen.Az elevit meg egy nagy rakás......., senkienk nem ajánlom.Ultrahangrendelóben voltam asszisztens, és láttam egyet s mást. Akkor inkkább materna, bár most van a femibion én azt fogom szedni az a legjobb-drágább is. Az elevittől csak jó nagy lesz a baba. Szerintem a dohányzás játszhatott rá a vetélésre nála.Én nem dohányzom, és nem is dohányoztam.A körzeti nőgyógyi nem csinál semmit, csak megnézi az eredményeidet. Nekem már volt vérvételem, az első 9 hetesen:-(((((. Hétfőn megyünk uh-ra. Én megmondtam, az a biztos mert onnantól hogy tudják nem rughatnak ki. Csak ne mástól tudják meg.Nálam is egy kolléga rákérdezett nem akartam hazudni, így amikor megvolt az első uh, megmondtam. Nagyn jól fpogadták a cégnél, meg persze a család is.A pici lányom meg azóta még tüneményesebb:)
66. kata1983 (válaszként erre: 65. - Böbus82)
2009. szept. 10. 09:58

Az uncsimnak nem volt tünete. Nem vérzett, csak miután uh-n látták, hogy elhalt a baba, kapott vmi bogyót és attól lökődött ki. Egyébként semmi tünet nem volt. Bár nála sztem az is közre játszhatott, hogy dohányzott rendesen. A legröhejesebb az nála, hogy most 3 hónap szünet és utána megint próbálkozhatnak, de azt mondja, hogy előtte 2 hóval elkezdi szedni az Elevitet. Sztem meg a cigit kéne leraknia, az az egyik lehetséges ok a vetéléseknél. Hiába szedi így az Elevitet. Tiszta hülye. Úgy tudok rá haragudni. mikor megtudta, h terhes, mondtam neki, hogy tegye le a cigit. Azt mondja, hogy majd a gyerek eldobatja vele, persze, gondoltam én. Teljesen nem normális.


2 hete voltam uh-on és majd 3 hét múlva kell mennem újra a 12 hetesre. Előttem meg a körzeti nőgyógyászhoz, akiről azt se tudom mit fog csinálni. Vérvételen még nem voltam. Vagy milyen vérvételre gondolsz?

Nekem itt a cégnél csak egy lány tudja. Tudták, hogy volt problémám júliusban és megkérdezte, hogy megjött-e már. Én meg hazudni nem akartam. Így tegnap megtudta.

Neked tudják már? Család? Barátok?

65. Böbus82 (válaszként erre: 64. - Kata1983)
2009. szept. 10. 09:41

Pedig megtörtnt, velem is , az igazság az hogy gyógyszert szedtem és emellett egyik nőgyógyász sem gondolt arra hogy esetleg babát várok:-)

Persze hogy örülsz, és normális hogy aggódsz. Én ugyan ilyen vagyok. Tényleg ne idegeskedj, mert ha a babának baja lenne, azt éreznéd.Nekem azt mondta a védőnéni tegnap, hogy nemcsak megérzed, hanem akkor vannak tüneteid is, vérzés, stb....Amíg az nincs addig kár görcsölni rajta.

9 hét pedig már nagy idő, ne izgulj, már csak 3 hét és túl vagy a kritikus időszakon.Voltál vérvételen?Mikor mész uh-ra?Bent már megmondtad?

64. kata1983 (válaszként erre: 63. - Böbus82)
2009. szept. 10. 09:32

Köszönöm szépen, aranyos vagy! érdekes ami veled történt, ilyet még nem hallottam.


Remélem tényleg nincs baj. Beszéltem most a nőgyógyászommal és mondta, hogy szedjem nyugodtan a Magne B6-ot. Igaza van a férjemnek, hogy egyfolytában ezt csinálom. Pedig úgy örülök ennek a kis picurnak. Bárcsak egészséges lenne a kis tücsköm. Vasárnap leszünk 9 hetesek.

63. Böbus82 (válaszként erre: 62. - Kata1983)
2009. szept. 10. 08:58

Szia

Akkor elmesélek eyg sztoryt, sztem megnyugtat.Amikor az én drága kislányommal voltam várandós, nem éreztem semmit. :-(

Szó szerint értsd semmit, és még az orvosok is csak a 16 héten vették észre, annyira nem produkált tüneteket, és meg is jött rendszeresen.

Csuda édes kiscsaj, és a világ legnagyobb ajándéka.Azt mondják és én a tesóim miatt úgy is tapasztaltam, hogya kislányok nem okoznak panaszt a kisfiúk annál inkább.Nekünk van csak lányunk a családba, nekem kifogástalan ó várandósságom volt, a tesóim végig hánytak.:-) SZóval ne izgulj,nincs a manókádnak semmi baja:-)Most mennyi idős?

62. kata1983 (válaszként erre: 61. - Böbus82)
2009. szept. 10. 08:42

Szió!


Irigyellek kicsit! Ha lenne hányingerem, akkor legalább tudnám, hogy jó helyen van a baba. Szinte semmi tünetem nincs. Idegeskedem minden hülyeségen, aztán azon idegesítem magam, hogy emiatt a babának lesz vmi baja. Meg az unokatesómnak kb 2 hónapja elhalt 8 hetesen a babája, és félek, hogy én is így járok.

Lehet felhívom az orvosom, hogy lehet-e erre is szedni vmit.


Nagyon örülök, hogy találtál egy normális dokit. Sokat számít ha az embernek jó az orvosa. Bár én is hallanám a kis tündérem szívhangját. Kicsit talán megnyugodnék.


Igazán nincs mit! Természetes, tudtam, hogy megoldódik minden. :)) Időnként szoktunk Pesten járni, majd szólok ha megyünk és találkozhatunk akkor. :) Örülnék neki!


Szép napot Nektek, vigyázz magatokra!

61. Böbus82 (válaszként erre: 60. - Kata1983)
2009. szept. 9. 17:09

Szia!

Nem tom, mert nekem azt mondták hogy mielőbb legyen kiskönyvem, így a 9 héten azt is beszereztem. Úgy irigyellek, szinte első héttől hányinger, szédülés, émelygés. A kislányommal olyan jól voltam, most meg mint akit kimostak. :-)

Ma voltam a körzeti nőgyogyinál, teljesen véleten kerültem hozzá, és rögtön meg is kértem, hogy had járjak hozzá terhesgondozásra, és sikerült.:-)Nagyon szupi volt. Megnyugtatásként készített szívultrahangot, hogy haljam és megnyugodjak hogy ver a ici szíve :-)))))Htfőn meg mehetek 12 hetes ultrahangra, és képzeld maga a nőgyógyi fogja készíteni, és nem is választot orvos, és kaphatok képet is ha szeretnék, meg dvd. Annyira örülök, köszönöm hogy támogattál :-) Kiváncsi vagyok, talán egyszer személyesen is talizhatnénk, olyan mintha már 1000 éve ismernélek. :-)Szép napot nektek, vigyázz magatokra. :-))

60. kata1983 (válaszként erre: 59. - Böbus82)
2009. szept. 9. 13:02

Nincs még kiskönyvem, azt mondta az orvosom, hogy a 11. hét környékén mehetek a körzetihez és a védőnőhöz, hogy a 12.heti vizsgálatokra már legyen kiskönyvem. Nekem nincsenek rosszulléteim. Ennek örülök is meg nem is. Néha jó lenne ellenőrzésre. Nekem csak a mellem érzékeny, a pocakom fájdogál néha, fáradt vagyok, ezen kívül nincs semmi egyéb. Ja, dehogynem! :)) Éhes vagyok mindig. Hamarabb megéhezek, mint a férjem. :))


Te hogy állsz? Milyen tüneteid vannak?

59. Böbus82 (válaszként erre: 58. - Kata1983)
2009. szept. 9. 09:38
Körzeti dokihoz kellett mennem teljes kivizsgálásra. Mert ezt az idiótát az sem érdekli, hogy mind a két vesém cisztás, és az ellenőrzésre szorul :-(Ma megyek az sztk-ba a körzeti nőgyógyihoz, állítólag szuper, mert nekem nem kell fogadott orvos, én szülésznőt választottam. :-)Megvan már a kiskönyved? Voltál védőnéninél? Rosszullétekkel hogy állsz????
58. kata1983 (válaszként erre: 56. - Böbus82)
2009. szept. 9. 09:16

Jajj Böbus! Nagyon sajnálom, hogy ilyen idiótát fogtál ki. De ne aggódj, biztos rendben van minden a picurral és egy jó dokit is találni fogsz.

Te már voltál körzeti nógyogyinál? Hány hetesen kell oda menni?


Fel a fejjel, fő az optimizmus! :)

57. Böbus82 (válaszként erre: 52. - Tre ildi)
2009. szept. 9. 09:06
Szia! Mensi késés után 1-2 nappal már lehet:-)Nekem kimutatta:-)Sok sikert
56. Böbus82 (válaszként erre: 51. - Kata1983)
2009. szept. 9. 09:05
Szia Kata!9 hetesen készített uh-t, akkor egy darabig nem is látta a baby szívverést, erre most 2 hét múlva mentem rendelésre, meg se nézte, de úgy igazán nem is érdekelte hogy hogy vagyok, közölte jöjjek jövő héten is és akkor majd kapok uh-ra időpontot amit mellesleg már jövőhét elején meg kéne csinálnia.Emellett hiányjeleket tett a kiskönyvembe, ,hogy a körzetim nem írta be a saját adatait. Ja és a stílusa DR House-os Szóval gondolhatod. Most probálok találni egy dokit jó gyorsan aki megnyugtat hgy minden rendben a pocokkal. Vigyázz magatokra :-)
55. kata1983 (válaszként erre: 52. - Tre ildi)
2009. szept. 9. 08:28

Szia!


Én nem tudom mikor teszteltem, valójában bennem fel sem igazán merült, hogy babás lehetek. A kórházban az asszisztens és az uh-os nő kérdezgették, hogy csináltam-e tesztet, ezért csináltam meg. :))


Elvileg az elmaradt menzi után 1 nappal már mutatják a tesztek, ha babás vagy.


Sok sikert!


+++++++++++++++++++

54. kata1983 (válaszként erre: 53. - C95c921ae7)
2009. szept. 9. 08:26

Tudom én, hogy mindig van vmi amin aggódhat az ember. Csak unokatesómnak kb 2 hónapja halt el a 8 hetes babája. Ezt észreveszi egyébként az ember? Tudja, hogy ha vmi nincs rendben? A vetélést tudom, hogy érzékeli, de az elhalást?

Igyekszem nyugtatni magam, már nem vagyok szerencsére annyira feszült.


Ti hogy vagytok? Mennyi idős a baba?

53. c95c921ae7 (válaszként erre: 49. - Kata1983)
2009. szept. 8. 22:30
Ne idegeskedj. Persze, hogy rendben lesz minden. Igazából még nincs okod idegeskedni..majd ha megszületik..onnantól kezdve még van pár nyugodt hónap, de azután..:)
2009. szept. 8. 18:06
sziasztiok en még itt uj vagyok. ti mikor tesztektetek elöször?
51. kata1983 (válaszként erre: 50. - Böbus82)
2009. szept. 8. 17:32

Szia Böbus!


Mi történt a dokinál amin így felidegesítetted magad? Sajnálom, hogy így érzel, nagyon rossz lehet.


Mikor voltál uh-n? És mit láttál? :))))


Vigyázz magatokra!

50. Böbus82 (válaszként erre: 49. - Kata1983)
2009. szept. 8. 16:27
Szia Kata!Én legalább annyira idegeskedem sztem mint te, azt hiszem ez most érthető. Ma a dokim úgy felidegesített, hogy a leváltásán gondolkozom.:-( SZóval, tudom mit élsz át, de ne izgulj, ez normális.Szép napot. Vigyázz magatokra:-)))))
2009. szept. 8. 09:43
Lányok ti nem aggodalmaskodtok? Én egyfolytában idegesítem magam vmin. Hogy minden rendben lesz-e? Vagy, hogy az öcsémnek eljárt a szája és már sokat tudják. Ti nem ilyenek vagytok?
48. c95c921ae7 (válaszként erre: 45. - Akinda22)
2009. szept. 8. 08:59
Dehogy ment, ne izgulj. Még 2-3 hét mire a szívdobogást látni lehet. Addig nem fogják tutira mondani, de attól ott van:)Gratulálok!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook