Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megerősödtem?!:) fórum

Megerősödtem?!:) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 24. 12:10

Szerintem részben igen részben meg nem.

Pl az én saját naivságomnak köszönhetően + még egy két más dolog miatt eléggé sulyos depressziót szedtem össze...aztán nagy nehezen kilábaltam

Utána erőssebb lettem bizonyos szinten de gyanakvo ami azért nem valami jó tulajdonság ha valaki mindig gyanakszik...Szoval van amiben erősebb lettem s van amibe gyengébb...

2009. aug. 24. 11:59

Nagyon érdekes dolgot olvastam a múltkor egy pszichológustól, és teljesen egyet értek vele.

Azt írta, hogy az a legnagyobb gond, hogy manapság minden olyan reakciót, ami természetes válasz valamilyen problémára, máris betegségként tekintenek. Tehát azokat a dolgokat, amiket régen úgy hívtunk, hogy félelem, rosszkedv, gyász, fájdalom stb. - és amit mindenki átél egyes élethelyzetekben - ma úgy hívunk, hogy szorongás, depresszió, és egyből az orvosnál kötünk ki vele, ahol viszont nem mondhatod el a problémádat (ami ugye már fél gyógyulás is lehetne), hanem rögtön szépen hangzó diagnózisokat és gyógyszert kapsz rá.

Ez viszont nem lehet megoldás, mert a gyógyszer egy idő múlva kevés lesz, hozzászokik a szervezet és egyszer csak eljutsz odáig, hogy megoldani nem tudtad az eredeti problémát, viszont szinte gyógyszerfüggő lettél.


Természetesen vannak olyan esetek és emberek, akik valóban kezelést igényelnek, de az, hogy az legyen az első megoldás, hogy teletömjék gyógyszerrel az embert, az azért elég gáz.

21. Zizisicc (válaszként erre: 17. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 11:55
Én értem miről beszélsz. Azok a dolgok gyengítenek, amiken még nem jutottál túl, amiket még nem dolgoztál fel. Az élet leckék sorozata, mindig kapjuk a tanulni valót, de mindig csak annyit egyszerre, amihez megvan bennünk az erő, hogy megoldjuk, csak fel kell ismernünk ezt magunkban. Minden, ami történik velünk, az azért történik, hogy tapasztaljunk, erősödjünk, fejlődjünk ..... és a leckék ismétlődhetnek is, újra meg újra kerülhetsz ugyanolyan, vagy hasonló helyzetbe, és ez azt jelzi, hogy még nem találtad meg a megfelelő megoldást, nem tanultad meg azt, amit kell ..... részben rajtunk múlik, hogy mennyi vargabetűt, kitérőt teszünk .... de egyik sem felesleges, mert mind ugyanazt a célt szolgálja, hogy fejlődj, hogy megismerd magad, hogy elfogadd és szeresd magad, és így a többi embert is, a környezetedet, az életet .....
2009. aug. 24. 11:51
Ami nem ől meg az erősít!
2009. aug. 24. 11:49

Mennem kell ebédszünetbe gyorsan levinni a kutyumat:)

Majd jövök,és vissza olvasok.

18. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 11:47

Szerencsére már csak a világnak a része,nem az én világomnak..:)))

Jóga,sportoltam minden nap,minden nap nagy sétákat tettem,onnantól számitva amikor már képes voltam rá.Naplót vezettem,pszcihiáterhez jártam..gyógyszert szedtem(5hónapig)...Akkor kezdtem el jobban lenni,amikor elkezdtem a gyógyszert...

Segitett anyum is meg apum is naon sokat,de barátom a legtöbbet rajtuk kivül,neki (is) köszönhetem,h ilyen "gyorsan" meggyógyultam.:)

2009. aug. 24. 11:46

Én úgy gondolom, hogy (ahogy Te fogalmaztál Bucóka20) az élet adat megpróbáltatásokon keresztülmenve az aktuális problémán, nyilvánvalóan erősebb leszel bizonyos dolgokban.

Viszont a másik részről gyengébb is, mert én sokszor úgy érzem, hogy ha ez a sok-sok minden nem történt volna, akkor nem gyengítene. Szükség van akadályokra, amiktől valóban erősödsz, ha akkor fáj is, de vannak olyan dolgok amiken (én legalábbis), nem tud az ember túllépni és ettől érzi magát egyes helyzetekben gyengének.

Nem tudom értettétek-e amiről akartam veszélni és, hohy Ti éreztétek-e ezt már??!!

16. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:42

Nem ő okozta a szorongást nálad, ez a Te reakciód volt a külvilágra, az életedre, aminek ő is része. :o))

Hogyan másztál ki belőle?

15. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - 40163fd81d)
2009. aug. 24. 11:36

ÁÁÁ de még 1x....pfúú nagyon nehéz lenne, bár legalább már tudom, h mi a gyógyuláshoz vezető út.:)

Jobb igy h "normális" vok:D

14. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:34

generalizált:)

sose toom normálisan leirni:)

13. 40163fd81d (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:34

Miért ne?:))

Hisz szembenéztél vele,elfogadtad,hogy olyan is tudsz lenni,nem?:)

12. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 11:34

Generalizát szorongás .. 1 évet vett el az életemből.. de így,hogy már meggyógyultam.. visszagondolva biztos ennek igy kellett történnie,hogy észbekapjak.

De az az egy biztos,hogy nem kivánnám senkinek,még annak se aki rásegitett a betegségre.Majd ő megkapja az élettől:P:))

11. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:31
Mi volt a gond?
10. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 11:28
Igen - igen... talán rosszul fogalmaztam...úgy ahogy Te irtad,úgy a jó.:)
9. survivor3 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:26

Igen.

Vigyázni kell azonban arra is, nehogy a ló túloldalára essen az ember.

8. Zizisicc (válaszként erre: 2. - 021a029148)
2009. aug. 24. 11:26

Igen, szerintem is így van. :o))


Azt viszont Bucóka nem jelenteném ki, hogy ha az ember legyőz valamit, vagy kimászik egy gödörből, akkor már sosem lesz "gyenge", tanácstalan, bizonytalan egy másik helyzetben ..... mindig újabb és újabb nehézségeket, kihívásokat kapunk, de ha az ember igyekszik odafigyelni magára és tanulni a hibákból, egyre könnebben veszi az akadályokat. :o))

7. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - 656f03db60)
2009. aug. 24. 11:25
Az is nagyban közrejátszik,de néha az magába kevés.Persze forditva is igaz, h lehet akármilyen gyógyszer vagy gyógyital,ha valakinek nincs akaratereje,akkor megette a fene.:S
6. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - 021a029148)
2009. aug. 24. 11:24
Nah nekem egy ilyen védekező stratégiára lenne szükségem.:)Már meggyógyultam,csak ne jöjjön soha többé elő.:)
5. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - 656f03db60)
2009. aug. 24. 11:22
Frászt.
2009. aug. 24. 11:22
Akaraterő kérdése.
3. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:21
Pontosan:))
2. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 11:19

Igen, én úgy gondolom, minden ami próbára teszi az embert, meg is edzi egyben. Néha az akadályok legyőzése nagy erőgeszítésünkbe kerül, de én vallom, hogy ez is csak a személyiségünk épülését, és a hibákból való tanulást szolgálja.

Persze az olyanok, mint mi (akik hajlamosak a depire), labilisabbak, így nagyon kell vigyázni, hogy nehogy visszaessenek, és védekező stratégiákat kell kialakítaniuk.

2009. aug. 24. 11:14

Szerintetek ha valaki meggyógyul egy pszchiés betegségből (depresszió,pánikbeteség,...stb) vagy egy testi betegséből...akkor erősebb lesz,értem azt arra,hogy könnyebben veszi az élet adta megpróbáltatásokat nem esik kétségbe ha döntenie kell..."legyőzhetetlenné" válik?!:)

Ti átestetek már ilyenen?

Vagy van ilyen ismerősötök aki olyan szinten megerősödött h szinte fát lehetne a hátán vágni,azt mondja,hogy amilyen rossz akkor volt ,olyan már sose lesz..és mindent letud kűzdeni?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook