Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megerősödtem?!:) fórum

Megerősödtem?!:) (beszélgetős fórum)


1 2
53. judy47 (válaszként erre: 52. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 15:45

A visszaesésnek 2 oka lehet.1, amit te irtál

2. oka egy uj trauma.Amit nem képes feldolgozni azonnal az ember.Lehet válás,halál stb. az oka De egy munkahely elvesztése is.A mai emberek többségének anyagi gondjai vannak és ezt azért nem könnyü feldolgozni akkor ha mondjuk a gyerekének nem tud megadni olyan dolgokat ami természetes lenne.Én itt arra gondolok,hogy pl. XY kisfiát viszik Balatonra,Z vagy K né ezt nem engedheti meg maguknak.Mert nyakig vannak adosségba.Ez is kihozza a depit.Sok oka és sok fajtája van.Bipoláris depi az egy más téma.

52. Vigyorex6 (válaszként erre: 51. - Judy47)
2009. aug. 24. 15:35

Igen...erről esett szó. A visszaesést általában olyan dolgok váltják ki, amik nagyban hasonlítanak azokhoz, amiken még nem tettük túl magunkat.

Persze lehet olyan aki nem így gondolja!

51. judy47
2009. aug. 24. 15:06
Szerintem ha egyszer kimászik ugyan ugy vissza eshet és többnyire vissza is esik.Mert aki egyszer depire hajlamos és jön mégegyszer valami ok ami kiváltja az vissza is esik.Szerintem.De lehet,hogy tévedek.Én is voltam depis és tudom mi az.Igaz enyhe depivel szenvedtem.Nálam a kiválto ok a válás volt.Idövel kilábaltam.De mindenkinél más és más.
2009. aug. 24. 14:56
Köszi,már sikerült:)))
49. 021a029148 (válaszként erre: 47. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 14:53
Minden kis lépés megtétele csak segít abban, hogy egyszer minden olyan természetes legyen, mint azelőtt! Sok sikert! : ))
2009. aug. 24. 14:52
szorongástól:)
47. Bucóka20 (válaszként erre: 46. - 021a029148)
2009. aug. 24. 14:51
Nekem a szoronástól volt,elkönyveltem már igy utólag annak.Nem is gondolkoztam más variáción már,annak örülök h jol vagyok.És apró dolgokban is meglátom a szépséget.Pl eltudok menni egyedül bevásárolni,és nem kell mindenhova (sehova):) kisérgetni.:)
46. 021a029148 (válaszként erre: 45. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 14:49
Igen, ezt meg én ismerem. És nem depressziótól van, az biztos, hanem az alacsonyabb vérnyomásomtól, meg az időjárási frontoktól (nekem legalábbis).
45. Bucóka20 (válaszként erre: 44. - 021a029148)
2009. aug. 24. 14:47
Nem,nem forgó jellegű..hanem bizonytalanság érzés volt állandó jelleggel.Rá gondolni is rossz már igy utólag.:S Kiséret nélkül nem mertem elmenni A pontból B-be .:S
44. 021a029148 (válaszként erre: 42. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 14:44

Milyen jellegű szédülésed volt? Mert neki a jellegzetes forgó szédülés, mint amikor körhintából kiszállsz. Na az belső fül eredetű.

A bizonytalanság jellegű általában vérnyomás, vagy az agyi erek tágulása, ilyesmik miatt van, de mindenképp ki kell vizsgáltatni, mert lehet komolyabb oka is.

Tudod én nem csodálkozom, hogy ilyen eü.-i állapotok uralkodnak kis hazánkban, mert az orvosok (tisztelet a kivételnek) nem törődnek ám velünk.

43. 852308703c (válaszként erre: 41. - 021a029148)
2009. aug. 24. 14:42
Hát igen az orvosok könnyen ránk nyomnak egy gyogyszer, sok a beteg, a papirmunka hamar tul akarnak lenni...de a gyogyszer nem mindig a legjobb megoldás.
42. Bucóka20 (válaszként erre: 41. - 021a029148)
2009. aug. 24. 14:40

Pfúú ez komoly:S

Nekem is szédüléssel kezdődött minden.

Első körbe szemészetre mentem,ott minden rendbe volt,esélyes volt h fülről szédülök,de fülészetig nem jutottam el.Persze a pszcihiáterig igen,ott megkaptam a kis gyógyszer adagomat,onnantól meg rajtam múlt.Kitudja lehet én is a fülemről szédültem.:S

2009. aug. 24. 14:35
Jó példa erre az orvosi beállítottságra, hogy egy barátomnak hirtelen a semmiből szédüléses panaszai lettek. Persze nem találták az okát, és akkor nyugtatót kapott, meg antidepresszánst. Pedig ha valaki, akkor ő tényleg az erős személyiségűek közé tartozott, de ekkor ő maga is elhitte, hogy erre szüksége van, magyarul kialakult benne is a betegségtudat, méghozzá pszichés síkon. 2 év volt, mire nagy nehezen abba tudta hagyni a gyógyszert, saját erejéből. A betegség, mint később kiderült, nagy valószínűséggel fül eredetű volt, ami azóta hál Istennek elmaradt. Köze nem volt depresszióhoz, csak ez volt az orvosoknak is a legegyszerűbb megoldás.
2009. aug. 24. 14:11

Biztos nem volt mindig ilyen. Megváltoznak...

Ha nekem is lesznek gyerekeim túl tudok lépni ezeken talán, úgy hogy megadok nekik mindent amit tudok és nem válok hasonlóvá, nem teszem ki Őket annak, amiket én kaptam gyerekként.

Jövök még, csak lekell vinnem a kutyát sétálni.

39. 852308703c (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 14:09
Nagyon jó megfogalmazás egyet értek. Pont igy van ahogy mondod, amit még nem dolgoztam fel az mindaddig gyengíteni fog.
38. 852308703c (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 14:06

Amikor én beteg voltam nekem is felirtak valami gyogszert de az olyan erős volt, hogy csak egy negyetdől kába voltam. Eldöntottem én akkor ha valamitől helyre jövök az én magam, az idő, a barátok de gyogyszert egyet sem szedek többet be és korházba sem megyek az nélkül is megcsinálom.


A gyogyszer függőséget okoz. És az ember nem attól nyugszik meg hanem attól, hogy megkapta az adagot...és azt hiszi a gyogyszer nyugtatta meg ez pont olyan mint aki a cigitől függ..

37. 021a029148 (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 14:04

Igen, de ezekből kell tanulni! Én nem szeretnék ilyen lenni, nem így akarom a gondjaimat megoldani!

Egyébként én is úgy érzem, hogy már egy másik ember. Vagy lehet, hogy mindig ilyen volt, csak én nőttem fel és látom reálisan Őt?

2009. aug. 24. 14:02

Tudom!

Én gyerekkoromban nagyon sokszor megkaptam a megváltozok dumát, aztán az évekkel tudatosult bennem, hogy szó sincs erről és akkor már nem ígérgetett többé :(, akkor vesztettem el az édesapámat először, majd amikor kizsigerelte az szervezetét, akkor másodszor és egyben végleg

Persze küzd az ember, de...

35. 021a029148 (válaszként erre: 34. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 13:56
Tudod az a legrosszabb, hogy nem is tudok rá hatni, nem tudom (tudtam) megmagyarázni neki, hogy ez valamilyen szinten önbecsapás, elmenekülés a problémák elől, azok szőnyeg alá seprése. Persze már késő is lenne, sajnos neki ez az út marad, hogy valamilyen szinten normális életet tudjon élni. Így is kb. 2 hetente kiborul, és elege lesz mindenből, és ezzel engem is teljesen kikészít, mert sajnos ha az ember ezt látja maga körül, ő is valamennyire részesévé válik. De én küzdök ezek ellen, csak neki nem tudok segíteni!
34. Vigyorex6 (válaszként erre: 33. - 021a029148)
2009. aug. 24. 13:53
Ismerős a dolog, meg az alkohol probléma is. :(
33. 021a029148 (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 13:48

Nekem Anyum járt így. aóAnnak idején (vagy 15 éve) egy nehéz élethelyzetbe került: munkahely váltás, Apukám munkanélküli lett, mi idegesítő kamaszok voltunk, anyagi bizonytalanság, és bizony az ital után nyúlt.

Egy idő után más jllegű panaszai is lettek (pánikrohamok) és akkor került orvoshoz, ahol azt állapították meg, hogy idegösszeomlása van. Kapott nyugtatót, antidpresszánst (persze az italt abba kellett hagyni, ami sikerült is), de a gyógyszerek az évekkel arányosan egyre szaporodtak.

Ma ott tart, hogy szed vagy 20 féle gyógyszert, ezek közül legalább 5-6 csak az idegrendszerre ható szer, és már ez is kevés neki. Nem beszélve arról, hogy milyen anyagi kiadást jelent, hogy ki tudja váltani. És ő ezekről már sosem mondhat le sajnos.

Mindezektől a személyisége is teljesen megváltozott, a legkisebb konfliktust sem tudja lekezelni normálisan, és ha valami nem úgy történik, ahogy kéne, rögtön dupla adag gyógyszert kap be. Szóval itt az ördögi kör...

32. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 13:46

Ez tipikusan olyan eset,mint amikor felirják a kedélyjavitot és irnak mellé nyugtatót,mivel az első szakaszba (kb 4hét) nem hat a gyógyszer,inkább ront az állapoton,és azért h ne legyen olyan vészes a helyzet,kap mellé a kedves beteg egy kis nyugtatót is.

Egyik gyógyszerrel próbálják elnyomni a másiknak a hatóerejét vagy egyikkel akarnak javitani a másikon.

31. 852308703c (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2009. aug. 24. 13:40
igen egy véleményen vagyunk ezek szerint
2009. aug. 24. 13:36

A gyógyszerről meg annyit, hogy én is kaptam gyerekkoromban, de már akkor felmértem, hogy nem szabad.

Az orvosoknak ez a az első...általában.

Van két ember a közeli imerőseim közt, akik évek óta többfélét szednek, még a beszédük is lelassult, lassan érnek el dolgok a tudatukig. Két külön orvos külön városban, ugyanazt tette: Felírt egy serkentő tablettát, ahelyett, hogy szépen elkezdte volna megvonogatni. Tulajodonképpen most szednek nyugatót és serkentő, tehát ha nem szednének semmit ugyanott lennének, csak függők és mérgezik magukat, a gyomruk is kivan készülve.

29. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Zizisicc)
2009. aug. 24. 13:32

Igen, én is így látom a dolgokat!

Én a gyerekkori dolgokon nem tudok átlépni. Lehet ez majd akkor áll helyre, ha nekem is lesznek gyerekeim.

28. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 852308703c)
2009. aug. 24. 13:31
Pont ezt ítram le az előbb!
27. 021a029148 (válaszként erre: 26. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 13:30

Igen, természetesen tisztelet a kivételnek! :) Vannak még lelkiismeretes orvosok.

Végül is, ez a placebo hatás lényege...

26. Bucóka20 (válaszként erre: 25. - 021a029148)
2009. aug. 24. 13:26

Akkor az én pszcihiáterem nem volt pénzéhes,mert ő elsőnek felajánlotta (az én kérésemre),hogy próbáljam meg gyógyszer nélkül.Adott vmi löttyöt,hogy még az a segitségemre szolgálhat,de nagy akaraterő kell.

Gondoltam magamba én meg az akaraterő.:O) Két külön fogalom,és nem is sikerült gyógyszer nélkül,pedig u.a. csináltam amikor a gyógyszert szedtem meg u.a. amikor csak a löttyömet ittam.

Talán a tudat volt bennem, h az gyógyszer és segitenie kell,ezen is gondolkoztam, hogy lehet h nem is a gyógyszer segitett,hanem én jutattam el magam arra a szintre,hogy onnan már nincs más út,ha a gyógyszer nem segit,akkor vége.:O:) Nah ezt nem akartam,és talán ezért sikerült?!

25. 021a029148 (válaszként erre: 24. - Bucóka20)
2009. aug. 24. 13:20

Mert minden üzlet. Üzlet a gyógyszeriparnak, ezáltal üzlet az orvosnak is, akit valamelyik gyógyszergyár megtalált, (hisz csak annak gyógyszereit írja fel).


Én azt vallom, hogy akkor inkább menjen az ember pszichoterapeutához, aki nem feltétlen gyógyszert ad, hanem rávezet a helyes gondolkodásra, a helyes védekezési és megoldási stratégiákra.

24. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - 021a029148)
2009. aug. 24. 13:17

Ez teljesen így van.

Annyi olyan pszcihés betegségről olvastam az utobbi időbe,(amiota elkezdett ez foglalkoztatni),hogy megse tudom számolni.

Miért nem lehet az összes ilyen betegséget összefogni egy csokorba és betudni annak h az életnek vannak nehéz időszakai és ez most pont AZ.

Miért kell még a szorongásos betegséget is kb 6 ágazatra lebontani?!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook