Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hós baba kaphat dobozos paradicsom-, őszibaracklevet vagy csak a babáknak való Kecskeméti..stb-t kaphatja? fórum

14 hós baba kaphat dobozos paradicsom-, őszibaracklevet vagy csak a babáknak való Kecskeméti..stb-t kaphatja? (tudásbázis kérdés)


23. Ekka
2009. okt. 13. 14:29

Adni adhatsz, de én nem vagyok híve ezeknek a vackoknak. (egészségtelen, és elveszi az étvágyat!)

Én lányom vízet iszik, meg gyerekeknek való teát.

Víz miatt meg már kaptam hideget-meleget, mert milyen dolog az már, hogy nem adok üdítőt a gyereknek. Mi az, hogy víz???:))))))))))))))

2009. okt. 13. 14:19

szerintem adhatsz neki Tücsi,100% os gyümileveket,amibe nincs tartósító szer,színezék meg hasonló.de szigorúan csak hígítva úgy nem olyan émelyítően édes.

Én is veszek néha a kisfiamnak,meg magunknak is azt veszek,de ez ritka eset,nálunk az egész család víz párti,a palackozott mentes vizeket isszuk állandóan.Hál istennek a kisfiam is nagyon szereti.

Valamint most hogy beköszöntött az ősz,teázgatunk is,jó citromosan.

21. sajert
2009. okt. 13. 14:04
Én nem adok a 21 hós gyermekemnek semmilyen gyümölcslevet, főleg nem a babáknak valót. Olyan édes, tele van cukorral (1x vettem, valami szőlőset). A fogának szerintem abszolúte nem használ. Fiam vizet iszik, meg gyermekteát (most mézzel meg citrommal - mégiscsak tél van, eddig nem ízesítettem semmivel).
2009. aug. 28. 19:28
szió Tücsi! Háromgyermekes anyuka vagyok, gyerkőcök 14, 12, 7 évesek.Gondolhatod, mennyit változtak a dolgok a gyermekek születésének előrehaladtával. Annó 14 évvel nem volt igény szerinti szoptatás hangsúlyozása, nálam 6 hét után menszesz megjött, gyerkőc nem akart szopni, még aznap tápszerres recepttel a kezemben mentem a patikába. Onnantól kezdve gyermek tápszert kapott, majd 3hónaptól kezdve adhattam a gyümipépet, majd a burgonyával dúsitott főziket.Müködött, gyerek hizott,akkor ez volt a normális.A második gyerek 2hónapig anyatej, majd ugyanezen séma.Ez más okokból alakult igy, de amig tudtam fejtem az anyatejet lelkesen.Legkissebb gyereknél 6 hóig csak anyatej,már a gyerekorvos mondta, hogy jó lenne elkezdeni hozzátáplálni... De hát ha egyszer boldog voltam, hogy sikeerült...persze elkezdtem a hozzátáplálást, de nem kellett különösebb pancsolás, lényegében azt ette, amit mi, igaz töltött káposztát jó ideig nem.Főleg, hogy jó pár foga kinnt volt.Most egy bölcsödében dolgozom, én főzök a 2-3 éves gyerkőcöknek, de van, hogy 8hónapos babának kell.A lényeg: 1 éves kora után MINDENT kaphat, kivéve eper.hacsak nincs erre- arra allergiája. Nem kell bébiételt venni, vagyonokat költesz rá ha kiszámolod egy hónapban. Arról nem is beszélve, hogy milyen jó érzés mikor látod, hogy a te étkedet eszi.( Gyümilé megoldható gyümiprés géppel) Remélem tudtam segiteni.
19. a9e1c02a7b (válaszként erre: 18. - G1977g)
2009. aug. 25. 14:39
Sajnos nálunk nincs Herbaház, nem budapesti vagyok, de nagyon köszi az infót, mostmár legalább tudjuk, hogy Szatmári Ízek Kft., így rá lehet keresni.
18. g1977g (válaszként erre: 14. - A9e1c02a7b)
2009. aug. 24. 23:34
ilyen van most itthon. egy kartondobozban van egy lezárt tasakban az almalé, csapon keresztül lehet tölteni belőle. Szatmári Ízek Kft. 100%-os alma juice a neve. Herbaházból van, nagyon finom, több hétig eláll, 5 liter.
2009. aug. 24. 16:56
Bármilyet kaphat.:) A legjobb a 25 vagy az 50%-os gyümölcstartalmú ital.
2009. aug. 24. 09:34

[link]


Talán ez volt az... Ilyesmi.

15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - A9e1c02a7b)
2009. aug. 24. 09:31
Ja, volt még más gyümölcsből is, néhány fajta, már nem tudom milyenek, valami bogyós, és szőlő, talán barack? Próbálom megkeresni neked.
14. a9e1c02a7b (válaszként erre: 13. - Ee50b7c391)
2009. aug. 24. 09:29
Én láttam már olyan almalevet, ami tuti 100%-os és nem sűrítményből visszahígított, nincs benne tartósítószer. 5 literes hordóban volt, hermetikusan elzárta egy csap a kifolyónyílást, így 3 hétig elállt. Na, azon tényleg érződött, hogy igazi almából van, és magyar! De nem tudom a nevét, sajnos. Boltban nem nagyon árulják, rendelni lehet a készítőtől. A borfesztiválon volt kóstoltatás, aztán egyszer láttam a Pennyben is egy szállítmányt. De azóta sem, sajnos...
2009. aug. 24. 09:25

ááá baszus most akkor nem tudom mi van.

Pont azért ne mertem neki eddig adni mert nincs az a 100%os dobozos ami olyan mint a rendes,gyümölcsből csinált lé.Én is utálom szinte az sszeset, főleg a narancsot.

Naranccal könnyü a helyzet mert inden nap kifacsarok nkei egyet és megissza pohárból.

De én a töbire gondoltam, paradicsom, barack... azt melósabb csinálni mnden nap.

12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2009. aug. 24. 09:22
Ittatok már olyan narancslevet, vagy almalevet, amelyet otthon készítettetek narancsból, almából? Hasonlít arra a lötyire, amit a boltban 100%-osként árulnak? Egyáltalán nem. Vajon miért??
2009. aug. 24. 09:21
A babaételek és italok azért babáknak való, mert állítólag gondosabb előállítási folyamaton mennek keresztül.
10. a9e1c02a7b (válaszként erre: 7. - Ee50b7c391)
2009. aug. 24. 09:21
Teát adok neki a vízen kívül. Már nem veszek neki bébiitalt sem, régebben vettem, azt is hígítottam kb. felesben vízzel. De abban sem vagyok biztos, hogy jobb a bébiital, mint a dobozosok. Én hallottam, hogy gyártják. Olyantól, aki ott volt. Pl. a narancslevet. Kicentrizik a levét, azt elteszik szűkebb napokra, nem tudom hova, megisszák, vagy felhasználják valamihez... Aztán marad az a hártyaszerű fehér akármi, azt összedarálják, és felhígítják vízzel. Na, ezt isszuk mi meg a Hohes C dobozából 100%-os narancslének. Nincs benne semmi tápérték.
2009. aug. 24. 09:20
Persze hogy kaphat.
2009. aug. 24. 09:17
na most akkor nem tom mi van. Kaphat avgy sem?
7. ee50b7c391 (válaszként erre: 6. - A9e1c02a7b)
2009. aug. 24. 09:17
És akkor mindig veszed neki babaitalt? Mert az én lányom megiszik egy huzásra egy üveggel,mellette megiszik naponta kb egy liter forralt vizet,de ha nem vizet adnék akkro inná a babatalt is de ki birja azt kifizetni?
2009. aug. 24. 09:15
Gáz az összes dobozos üdítő. Amelyek nem sűrítményből vannak visszahígítva, azok talán egy fokkal jobbak. Szökőévben egyszer kapnak nálunk a gyerekek, ha vendégség van.
2009. aug. 24. 09:12

Szóval 100%-os bármilyen jobb minőségű gyümölcs és zöldséglé mehet neki higitva?Jól értem?



Eddig csak én főztem neki itthon a paradicsomlevet meg vettem azt a rengeteg kecskeméti babaitalt de már agatyám is ráment.


És miért ásványvizzel? A forraltviz visszahütve nem jó?

2009. aug. 24. 09:12
Mi vegyesen isszuk,hol bébiitalt,hol dobozos ücsit kap.Persze jobb minőségűeket adom neki!
2009. aug. 24. 09:10
Persze, hogy kaphat. De én csak 100%osat adtam nekik, ásványvízzel hígítva.
2009. aug. 24. 09:08

Az én lányom már kapja,2/3 rost lé,1/3 víz arányban higítva!

Ő 1 éves!

2009. aug. 24. 09:06
14 hós baba kaphat dobozos paradicsom-, őszibaracklevet vagy csak a babáknak való Kecskeméti..stb-t kaphatja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook