Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki mit szokott szedni / gyűjteni erdőn-mezőn és mire használja? fórum

Ki mit szokott szedni / gyűjteni erdőn-mezőn és mire használja? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 23. 12:04

Főzéshez gombát és fekete szedret szoktam szedni.(Utóbbit gyümölcslevesbe és sütikbe nagyon szeretem)

Nassolni szeretem a galagonyát, ami fejfájásra is köztudottan jó.

Barkácsoláshoz, lakásdíszítéshez ágakat, tobozokat, makkot, stb..

5. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2009. aug. 23. 07:54

Szia. :-)

Én szinte mindenfélét "behozok" az erdőből... :-)) Csipkebogyótól a tobozig, makktól az ágacskákig, olyan vagyok, mint a Süsüben a sárkányfüves... :-)))

Bár mondjuk, nekem könnyű...pár lépés csak és ott vagyok. :-)A lekvárral (bodza) idén én is megpróbálkozom, hagytam meg tavasszal virágokat, hogy beérjenek. Csak a rigókat kell kielőznöm...:-))

2009. aug. 23. 07:13
Egyszerű dolgokat: tobozt, falevelet, mert azokból az iskolában lehet szépeket készíteni.:))
2009. aug. 23. 07:11
Úgynevezett lósóskát, és ha szükség van rá, teát készítünk belőle. Hasmenésre, gyomorrontásra a legkiválóbb.
2009. aug. 23. 07:06
Elnézést bodzét = bodzát
2009. aug. 23. 07:05

Mi régóta gombászunk családi kirándukások keretében és otthon máris készül a zsákmánybók a gombapöri.

Idén bodzét szedtünk -több vödörrel, és nagy lelkesedéssel- és lekvárt főztem belőle. Karakteres ízű finom lekvár lett belőle, ami eddig még mindenkinek nagyon ízlett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook