Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éves kisfiam kb 1 hónapja mindent szagolgat. Percenként a kezét, vagy bármit amit megfog. Vajon miért csinálja? Vigyem el orvoshoz? fórum

4 éves kisfiam kb 1 hónapja mindent szagolgat. Percenként a kezét, vagy bármit amit megfog. Vajon miért csinálja? Vigyem el orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


25. Slambuc (válaszként erre: 21. - D192d0122c)
2010. febr. 2. 15:15

Sziasztok!

Én csak úgy benéztem ide és láttam berina, milyen problémákkal küzdesz. Én még nem vagyok régóta anyuka, egy kéthónapos babám van, de a minap olvastam a neten a gyógyító mesékről. Írd be a keresőbe és olvass fel neki mindig egy aktuálisat.

2009. aug. 26. 06:54

Ezt a könyvet alánjom nektek:

Gail Reichlin - Carolin Winkler: Túlélőkalauz szülőknek

Én rengeteget tanulok belőle, időről időre előveszem és mazsolázok belőle. Mindennapi életből vett, gyakorlatias példákat ír le, hogy hogyan kezeljük a gy. félelmét, gyászt, hiszit, illemet... stb, rengeteg jó ötlet van benne!


A másik könyv, amit még nem szereztem meg, de muszály lesz :-), mások ajánlották, ami alapján nekem nagyon szimpatikus:

A. Faber & E. Mazlish: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje

23. correct (válaszként erre: 21. - D192d0122c)
2009. aug. 22. 22:21

Igen, az ovi jót tett. De ehhez az is kellett, hogy az óvónők olyanok legyenek. Ezek az óvónők - és a dajka is, nagyszerűek. Ölelgetik, puszilgatják a gyerekeket, törődnek velük, minddel. De ha olyan van, akkor előjön a szigor és bizony felemelik a hangjukat, meg is teszi a hatást és rend is lesz a gyerekek között. első évben ilyen még nem volt, második évben (4-5. év) már igen. A dajkát imádjuk, az nagyon rendet rak, de magamban csak nevetek, mert van ám duma :)

Mással az én kislányom sem beszél tiszteletlenül, sőt. Ezeket a dolgait mindig csak nekem tartogatta. :D

Jó éjt :)

2009. aug. 22. 22:13
Ok! Jó éjszakát Neked is! szia
2009. aug. 22. 22:12

Én is ezt szeretném csak, hogy tisztelje a szüleit, meg persze mindenkit. De mondjuk szerencsére mással nem merne beszélni így.

Igazad van, talán még tényleg kicsi. Vagy majd az ovi is talán változtat rajta. Nálatok az nem hozott valami javulást a viselkedésébe?

2009. aug. 22. 22:09
Jó éjszakát, megyek aludni :)
2009. aug. 22. 21:59

Jajj nem, nem szúrtátok el, még kicsi ahhoz. Ebben is ugyanúgy igaz az, hogy tiszta lappal indul és mindent de mindent próbálgat, neki még nincs tiszta fogalma arról, hogy mit szabad, mit nem, mit illik, mit nem, ez pont most kezd el érni benne, most kell megmutatni Neki.

A bolttal mi is így vagyunk. Eddig mindent megkapott, de volt közbeiktatva jópárszor olyan, hogy nem, nevelési célzattal. Nem követel, csak kér.

Igen, írtam, nálunk is megy ilyen, hogy akkor keres mást. (Anyukát.) Ritkán, de kiakaszt ezzel.

Nem voltunk ilyenek de nem is így nevelték a gyerekeket, ahogy mostanában megy. Azért nyúlok én vissza régebbi "módszerekhez" is néha, a tisztelet legyen meg, és kész.

2009. aug. 22. 21:49
Hidd el hogy olyan tehetetlen vagyok, és már annyira elkeseredek sokszor. Hogy biztos mi szúrtuk el valahol, mert nem magától lett ilyen. :-( Az is a baj talán hogy mindent megkap , túl sokat is. Bár mondjuk nem követel semmit sem pl a boltban, azzal nincs baj. De mostanába megkapom annyiszor,hogy " Ő keres másik anyukát" ha épp összeveszünk valamin. Dúl, ful morgolódik. És ez annyira fáj nekem. :-( Mi nem ilyen gyerekek voltunk. Én anyunak sosem mondtam volna ilyent. Egyálltalán honnét jut ilyen az eszébe? :-(
2009. aug. 22. 21:41

Huu, nagyon ismerős, velünk is ez volt, amit leírtál.

Én megadtam minden szeretetet, törődést, minden jót, de behatároltam mi az amit "tűrök" és mi az amit már nem, akkor rászóltam. Mostanában már csak azt kell mondani, hogy "ne ellenkezz velem mert az anyád vagyok" akkor már észreveszi magát, de ez pl. 4 évesnél még nem bevethető, 5 éves már felfogja a hátterét. Egy évvel ezelőtt sokkal nehezebb volt, jaaaaaaaaajjj...amikor rájött az igazi hiszti, akkor tehetetlen voltam.

Mostanában zsarol, mondok neki vmit ami nem tetszik, megkapom, hogy "nem akarsz gyereket? Akkor keresek mást" szóval vannak érdekes mondatai amivel tudja, hogy hat az érzelmeimre. Ilyenkor is csak blokk...

A Kisfiad is feszegeti a határokat de biztosan ösztönből rá fogsz jönni, hogy mi a jó és hogyan. :)

2009. aug. 22. 21:31
Igen, biztos megviseli. De attól még nem beszélhet velem igy. Én lesem minden kívánságát, tényleg birka türelmem van, szépen beszélek vele. És akkor ilyen. Ha valami nem úgy van ahogy Ő elképzeli. Kiabál, sír... de mondjuk a hiszti az mindig is megvolt 1 éves kora óta. Na most azt úgy ahogy kinőttük, most meg ez a visszabeszélés. Amúgy ha semmi baj nincs, egy nagyon értelmes okos kisgyerek mindenki ezt mondja rá. Olyankor meglehetne zabálni. CSak ha rájön az öt perc akkor aztán....
2009. aug. 22. 21:26

Iiiiiijjjj...végső esetben az nálunk bevált, de amikor bedurvult én is bedurvultam. Voltak kiabálások, de meg kellett értenie. Mostmár nincs gond, nagy nehezen elértem, hogy jól neveltnek lehet mondani, de attól még ugyanúgy megvan a kis szabadsága... :D

Na de esetedben nyílván lelki háttere is van ennek az egésznek. Ha azóta nem bírsz vele, hogy kiment az Apuka, akkor nyílván 1. a gyerek is látja, hogy Veled tovább mehet el...2. megviselheti éppen az apja hiánya, ettől is lehet.

2009. aug. 22. 21:19
Nálunk a helyzet,hogy a párom kiment dolgozni három hónapja külföldre. Azóta nem birok vele egyszerűen. Visszabeszél, mindig övé legyen az utolsó szó. A férjemmel ezt nem meri megcsinálni csak velem. :-( Azzal ha rácsapok a szájára vagy a fenekére, de ez már a végső eset csak, semmi sem érek el.
2009. aug. 22. 21:15

Ezt már Te érzed...a figyelmen kívül hagyás megoldásnak biztosan nem megoldás, azaz ezzel nem mutatsz Neki irányt, nem egyengeted semmilyen úton, nem fogja tudni, hogy mi a határ, mit szabad, mit nem, nem fogja fel, hogy ez nem jó. Közölni éppen jó lenne, hogy az enm jó, és Neked sem kell "elviselned" Te vagy a szülő, Neked kell nevelgetni :) Ill. Nektek.

Az én esetemben kislányom is tavaly (tavaly volt 4) kezdte, esetek 90%-ban a rászólás segített maradék 10% szigorúbb kellett lennem, de megérte.

2009. aug. 22. 21:11
Igen nagyon értelmes szerencsére. :-) A másik problémám Vele kapcsolatban, hogy most kezdett el visszabeszélni. És nem tudom hogy mit kezdjek vele. Büntessem e, vagy hagyjam figyelmen kívül? Annyira nehéz...
2009. aug. 22. 21:03

Hát persze :)))) Hiszen tudod, nekünk felnőtteknek furcsa ez csak, de Ő tiszta lappal kezdte az életet, neki muszáj ismerkedni, hisz kisgyerek :) Nagyon értelmes gyerkőc lehet :)

Szia :)

2009. aug. 22. 21:02
öcsém is csinálta kiskorában. egyszer csak elmúlt nála ez.
2009. aug. 22. 20:57
Köszi a megnyugatást. :-)Próbálom figyelmen kívül hagyni, remélem előbb utóbb elhagyja igazad lesz
2009. aug. 22. 20:53
Csak ismerkedik. Mostanság érett be annyira a tudata, hogy fel is fogja és kapcsolja őket. Az jó, ha tapasztal. Előbb-utóbb abbahagyja, de (szerintem) teljesen normális. Attól mert nem csinálja ezt minden gyerek...örülj neki, hogy tapasztal és érzékel, inkább, mint vmi más amit meg rosszat a többi csinál! :)
2009. aug. 22. 20:46
Arra is gondoltam hogy nem e allergiás. De akkor annak más jele is lenne...
2009. aug. 22. 20:44
Nem azt nem vettem észre hogy szorongana. Csak idegesítő hogy percenként kapkodja a kezét az orrához
2009. aug. 22. 20:43
Szorong is a szagok miatt?
2009. aug. 22. 20:42
Szerintem mivel abban a korban van hogy minden érdekli ami a nagyvilágba van körülötte, nem baj...más babák mindent megkóstolnak:) ki fogja nőni.
2009. aug. 22. 20:42

Ismerkedik a világgal.Szagoljatok közössen

pl.virágokat,stb

2009. aug. 22. 20:40
Nem.
2009. aug. 22. 20:38
4 éves kisfiam kb 1 hónapja mindent szagolgat. Percenként a kezét, vagy bármit amit megfog. Vajon miért csinálja? Vigyem el orvoshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook