Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A bio étkezés fórum

A bio étkezés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bio étkezés

24. mezeij
2009. ápr. 23. 19:25

Bionet termékek -levegő tisztítók, vízaktívátorok, táplálékkiegészítők, energiakrém, aktív balzsam és a többi kiváló termék a legkedvezőbb áron.

Érdeklődni: 30 / 477 02 73

23. edi821 (válaszként erre: 15. - Druida)
2009. márc. 14. 20:51
szakmabeli vagy?
22. druida (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 17. 02:29

Nem csak érdekes lehetett, hanem éppen az, amire mindekinek szüksége van. Lenne...

Az ötlet nagyon jó, tényleg érdemes utánanézni az ezen téma iránt érdeklődőknek.

2007. márc. 11. 00:35

Ha bio novenyeket akartok termeszteni, akkor ajanlom figyelmetekbe, hogy nezzetek utana, a biodinamikus gazdalkodas, hogyan javasolja a novenyek szorasat, a fold kezeleset stb. Nagyon pontosan, minden reszletig kidolgoztak ezt.

En Nemetorszgban lattam ilyen mintagazdasagot, nagyon erdekes volt.

20. druida (válaszként erre: 19. - 'szti)
2007. márc. 11. 00:23

Semmit nem kell permeteznem. Megfelelő körültekintéssel (mag, fizikális védelem, természetes növényvédelem - pl. ültetési rend) el lehet kerülni a vegyszerezést.

Sajnos. Ezért van a "Magad uram..." ajánlás. :)

19. 'szti (válaszként erre: 18. - Druida)
2007. márc. 10. 09:01

ha saját kertedben termesztesz zöldséget, gyümölcsöt, azt is kezelni fogod, csak tudod mivel és mennyivel, és nem szeded le a két napja permetezett paprikát

nekem ne mondja senki, hogy vegyszermentesen olyan mennyiséget meg lehet termelni, ami elég egy családnak (ha csak nem áll kinn a kertben mindenki egész nap és szedegeti a kártevőket és akkor a kórokozókról még nem beszéltem)

persze az esővízben-talajvízben szintén jó sok káros anyag lehet

egyébként a bio-ökotermesztés nem jelent vegyszermentességet, de úgy látom ezzel azért tisztában vagy

azt viszont nem értem miért csodálkozol az ellenőrzés, engedélyezés milyenségén, Magyarországon élünk, itt minden így működik...

18. druida (válaszként erre: 14. - Kryon)
2007. márc. 10. 01:30
Ez nem a kérdés. Ez a válasz. Ha igazi bio-t akarsz, akkor legyen!
17. druida (válaszként erre: 13. - Norci78)
2007. márc. 10. 01:27

Ki fizeti a hozzáértőket? Mi az érdekük a hozzáértésben?

Legközelebb alaposabban győződj meg róla. Esetleg kérd egy "öreg róka" segítségét ehhez, hátha segít. Magyarországon bio-t csak akkor lehetne termelni, ha valamelyik tájegység egységesen átállna rá. Erről beszélnek már régóta, de senki nem mozdítja a kisujját sem. Abból pedig nem lesz biotermelés.

16. druida (válaszként erre: 9. - Norci78)
2007. márc. 10. 01:21

Mivel az üzletekben kapható termékek nagy részét sehogyan sem ellenőrzik, így már a legegyszerűbb ellenőrzés (- Bio termsztésből származik? - Igen. - Rendben.) is fokozottnak minősíthető. Valójában nem sokkal több történik. Senki sem megy ki a gazda termelőhelyére, és nem nézi meg, hogy mi a helyzet ott. Van Káposztásmegyeri biotermelő is a biopiacokon. Kettő is. Elképzeleheted, hogy mit vásárolhatsz tőlük...

De mangalica-ügyben is van sok furcsaság. De arról nem tudok nyilatkozni, mert nagyon régóta vegetáriánus vagyok. Mielőtt valaki megkérdezné: - Halat sem eszem.

15. druida (válaszként erre: 6. - Norci78)
2007. márc. 10. 00:39

Magyarországon meglehetősen kevés gazda termel biotejet. Némelyikük azért termeltet mesterséges takarmánnyal táplált állatokkal tejet, mert nem érdekli, hogy mi kerül az asztalára. Ő is azt issza, és lám semmi baja nincsen. Azt a néhány allergiás hónapot minden évben, az évi 3 influenzát, a köszvényt, a szívbetegségeket, az ízületi megbetegedéseket pedig úgy fogja fel, hogy úgyis meg kell halni egyszer. Csakhogy én úgy látom, hogy jobb egészségesen (pl. egy példátlan orgia közepette :))) ) meghalni, mint évekig kínok között fetrengeni és megváltásnak felfogni a halált.

Némelyikük pedig azért nem termel biotejet, mert az állam hivatalnokai és vezetői csak abban érdekeltek, hogy a zsebüket megtöltsék, de az orruknál tovább nem látnak.

Csak külföldi biotej kapható Magyarországon. Ha akkora bio-nagyhatalom vagyunk, akkor miért kell külföldről idehozni?

Talán mert Magyarországon akkor eszel bio-t, ha megtermeled magadnak. Vagy megveszed az egész határt, kitiltasz onnan mindenkit, és akkor esélyed van rá, hogy akár termelhetsz is bio-t. De szerinted mennyi az esélye annak, hogy valaki ezt meg is teszi?

Az a néhány ökofalu is az Isten háta mögött van, és ennek ellenére a valódi bio-előírásoknak egyik sem felel meg maradéktalanul.

A biopiacok is nagy átverések. Egy időben rendszeres vendég voltam az ország legnagyobbjának tartott biopiacon, de egy vicc az egész. Persze vannak ott biotermelőnek is felfogható eladók, de valódi bio minőséget talán csak a csírákat árulók tudnak produkálni.

De álljon itt néhány elrettentő példa:

Aki szombatonként biozöldséget, biogyümölcsöt árul ott, azokkal rendszeresen találkozni lehet a nagybani piacon, és fillérekért felvásárolják a nem túl szép termékeket. De a nagybanin bio-ról szó sincs, mert szóba sem kerül. Aztán a kereskedő 5-6-10-szeres áron árulja ezeket a termékeket szombaton a Csörsz utcában.

De található azon a piacon sok minden. Pl. vörösbab. Származási helye: Kína. Ott van bio, de azt senki sem garantálja, hogy ez is az. Ugyanis nem ellenőrzik. A Biokontroll indulásakor jó terveket fogalmazott meg, de egyeduralkodó lett mára a piacon, tehát nem lehet hiteles. Az nem igaz, hogy rajta kívül senki sem akart biominősítéseket osztogatni. Akart, de valamiért nem akarhatott.

Van néhány termelő, akik különféle leveket, feldolgozott termékeket állítanak elő. Az ízük egészen más, mint az élelmiszeripar által előállított termékeknek. Ez nem is lenne baj, de otthon sem tudsz megcsinálni egy hasonló ízű paradicsomsűrítményt (ketchup). És ez már baj!

Orrba-szájba nyomják a homoktövist, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy kellemetlen íze van. Nagyanyáinknál nem volt kellemetlen íze. Akkor most hogyan van ez? Más a homoktövis? Más a recept? Talán nem is homoktövis...?

A tönkölybúzát is nyomják a pékek. De abból lehet jobb ízű terméket is előállítani, mint ami legtöbbször kapható. Tudom, hogy fejlesztésekre kevés pénz jut, de nem kellene leragadni ott, hogy a bio drága, és az íze sem a legjobb. Az a szlogen nem igaz, hogy ennek igazán akármilyen íze van (mindenki hellyettesítse be az adott termék alapanyagát), mert az nem jelenti azt, hogy annak úgy is kell lennie. Minden alapanyagnak van egy jellegzetes íze. De nem feltétlenül kell annak az íznek uralkodónak lenni, mert esetleg nem túl jó. Még ha komoly gyógyhatása is van a terméknek. Ráadásul mindez nem ízesítőszerek kérdése, hanem a technológiáé.

Az egyik kedvencem a bio-papucs, bio-cipő. Annak meg mi köze van a bio-hoz. Ugyanis maga a szó élő-t jelent. Talán a biocipő önállóan odajön hozzám, ha fel akarom venni?

Lásuk be: ezt a minősítő kifejezést is lejáratták, hiteltelenné tették.

Ez ma a helyzet a bio-piacon (és még sorolhatnám).

14. Kryon
2007. febr. 22. 07:42
Sanos hallottam olyan megyéről,ahol az "ILLETÉKES"X összegért rápecsételte az agyon vegyszerezett zöldségre,hogy bio.Az a bio amit a kertedben megtermelsz.Kérdés van-e kerted?Időd energiád.
13. norci78 (válaszként erre: 10. - F72d419d5f)
2007. febr. 16. 18:59

nem csak hiszek, hanem a saját magam győződtem meg róla.Érdemes utánnanézni ha eggyire kétségeid vannak felőle!

egyértelmű, hogy 100%-ban nincs, mert már sikerült tönkretenni a talaj minőségét annyira, hogy a vegyszereket már mindenden ki lehet mutatni. De ha van egy ilyen fajta termelés, és több ember bebizonyította, hogy tényleg hatásos és jó (amit tényleg hozzáértők állapították meg)akkor miért nem lehet ennyit tenni az egészségünkért?

12. f72d419d5f (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 12. 21:54
A kozmetikumokról nem sokat tudok. A biopiacon 2x-3x többe kerülnek a termékek mint a hagyományos áruk ,és tisztelet a kivételnek de szerintem a legtöbb helyen palira vesznek.
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - F72d419d5f)
2007. febr. 12. 21:47

Elelmiszerekkel vannak fenntartasaim, de a kozmetikumokkal nincsenek, kettovel legalabb is, a dr.Hauschkaval es a Weledaval, mert ezek nagyon alaposan es rendszeresen bevizsgalt termekek, egy filozofia szerint keszulnek mondhatni, amiben csak bio alapanyagoknak lehet helyuk. Az osszes tobbinel nem hiszem el.

Zoldsegeknel, gyumolcsoknel sem igazan hiszem el piacon, csak abban az esetben vennem be, hogy bio, ha egy bio gazdasagba jarnek vasarolni, ahol termelik, Nemetorszagban sok ilyen van, egyben laktam is par hetig. Piacon keptelensegnek tartom, hulyek lennenek biot arulni, mikor az olcso arut igy dragabban adhatjak el. Hogy gyakrabban vizsgaljak? Talan minden aldott nap minden ladabol kivesznek valahonnan, akar a melyerol 1-1 mintat es azt vizsgaljak? Ezt kotve hiszem.

2007. febr. 12. 21:34
Te még hiszel abban hogy bármit is ellenőriznek?Ebben az országban arra megy ki a játék hogy ki tudja jobban becsapni a másikat,ebben a bio szerintem élen jár.Mitől áll el olyan sokáig biotej,ha nincs benne valami tartósító?Szerintem ebben a szennyezett világban nem lehet biot termelni
9. norci78 (válaszként erre: 8. - F72d419d5f)
2007. febr. 12. 21:27

hát nem tudom ki lehet az az ismerösöd,de ezeket a piacon lévő termékeket fokozottan ellenőrzik!Sőt ahol termelik oda is mennek ellenőrizni!

Szerintem ,aki komolyan foglalkozik a témával nem kockáztat!!!

2007. febr. 12. 15:21
Én nem hiszek a bio dolgokban,szerintem ez egy nagy kábítás ,és sokan beveszik.Valaki mesélte hogy az ismerőse a biopiacon árult saját termesztésű cuccokat ,de amikor elfogyott akkor ment a nagybanira és megvette a termékeket,és a piacon bionak árulta, Na ennyit a bioról.
2007. febr. 11. 03:35

Hasonlo a helyzet a kozmetikumoknal is, tele vannak karos anyagokkal, eleg ha egy Nivea, Dove vagy L'Oreal krem osszetevoit nezzuk meg,de nincs is kivetel, az osszes uzletekben kaphato termek egyforma. Fuggosegi faktort raknak belejuk, hogy a bor osszeessen, ha abbahagyjak a hasznalatukat. Tobbet artanak, mint hasznalnak. Pedig vannak natur, bio termekek, de azokat nem lehet ezekkel egy uzletben arulni altalaban, weleda-t, dr.hauschkat csak hosszas keresgeles utan lehet talalni. Es nem sokkal dragabbak, aki 4-5 ezret kiad egy karos termekert, akar 7-8-at is ki tudna adni egy bio kremert. Elvegre nem minden honapban kell ujat venni. Ha mindenki igy tenne, talan nem erne meg azoknak a cegeknek, hogy az emberekre a rosszat sozzak ra. Nincs eleg nagy propagandaja annak, hogy mit is rakunk a borunkre, holott a borbol 50%-al tobb anyag szivodik a szervezetbe, mint gyomron keresztul.

Pl. egy Dior kremnek is ami a tegelyeben van, 80 forintot er, es minimum 15 ezerert aruljak. Az embereket meg mindig ugy kezelik, mintha kisgyerekek lennenek, es buntetlenul mergezhetnek.

Egyszer lesz egy sajat kis biodinamikus kertem, akkor legalabb tudni fogom, hogy az valoban bio. Es igaz az is, ha csak egy dologbol vesz az ember bio-t, az nem eleg, az majdnem szinte mindegy. ahhoz, hogy ertelme legyen, tenyleg mindenbol azt kellene vasarolni, az meg valoban egy vagyon.

2007. febr. 10. 21:55

Bio tej?

Ez már elég összetett folyamat, nem elég, hogy a talaj,illetve a rajta termelelt növények vegyszermentesek, de a többi táplálékának is annak kell lennie. Sőt még a feldolgozás sem mindegy!

Jó lenne ha tényleg jobban a köztudatban lenne, de elég kis szegmens teheti meg aki meg tudja venni! :::::)

2007. febr. 10. 21:25
Mitől Bio ?:-bio tej kb 2 évig eláll a polcon.Mennyire egészséges lehet!!!Hmmm.Ja és az a boci amit eszik az ugyan ezen a földön terem meg csak úgy nevezik bio fű.Jó lenne elhinni,hogy egészséges kaját vehetünk le áruházakban a polcokról.Pedig meglehetne csinálni,nem kéne megvenni az embereknek a tartósított,színezett agyonpumpállt termékeket így rákényszerülnének a gyártók a minnél egészségesebb élelmiszerekre.
4. norci78 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2007. febr. 10. 12:45
ha tényleg érdekel, szívesen!
3. Hoxa
2007. febr. 8. 21:56
Engem a szakdolid érdekel. Ha kész van, nincs kedved megosztani velünk? :)
2007. febr. 8. 21:56

sziaszok!

Én pont hasonló témában írok szakdolgozatot, ha van valakinek bármilyen ide illő témaköre szivesen várom! :)

vagy kérdése!? :)

2007. febr. 8. 21:30
Annak ellenére, hogy többségünkben pozitív benyomást kelt a ’bio’, vagy ’öko’ kifejezés, általában nem tudjuk mit is jelent az élelmiszereken szereplő jelzés, miért is lenne fontos jobban preferálnunk ezeket a termékeket.

Ugrás a teljes írásra: A bio étkezés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook