Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Spánielnek fülfolyása van. Mit tehetek? fórum

Spánielnek fülfolyása van. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 1. 13:19

Nekünk két spancink van. Az egyik amerikai cocker, a másik springer.

Az amerikainak kölyökkora óta vannak gondok a fülével. Folyik, begyullad, nagyon fáj neki. Folyamatos ápolást igényel igazából csak az egyik füle.

Kiderült, hogy hallójárat szűkülete van, ez okozza a problémát. Műthető, ezzel megszüntethető.

Mi nem műtettük meg, hanem rendszeresen kitisztítjuk és kezeljük Surolan folyadékkal, amit bármelyik állatorvosnál kaphatsz.

Tisztítás után bele kell szinte önteni a fülébe, belemasszírozni és pár perc múlva kitörölni a trutyit, ami kijön vele. Nem fáj neki, sőt, hálás lesz érte meglátod.

Szerintem próbáld ki:)

2009. aug. 21. 10:00
vidd dokihoz
2009. aug. 21. 09:56
Elviszem dokihoz, nagyon sajnálom már szegényt, nem akarok kísérletezgetni vele. Még is csak az a legjobb. Mindenkinek köszi.
7. daroki (válaszként erre: 6. - Garamond)
2009. aug. 20. 20:24
Akkor tényleg érdemes visszavinned és egy alaposabb vizsgálatnak alávetni a kutyust.Reméljük semmi komoly!
6. garamond (válaszként erre: 5. - Daroki)
2009. aug. 20. 20:14
Azt olvastam, mert persze keresgettem már a neten is, hogy a kutya folyton rázza fejét, dörzsöli, vakarja. Az enyém ilyeneket nem csinál, de valamitől gennyes folyása van.
5. daroki (válaszként erre: 2. - Garamond)
2009. aug. 20. 20:11

Sztem is vidd vissza a dokihoz,mondd el neki,hogy nem használ amivel eddig próbálkoztál.

Nekem is volt spánielem,tényleg elég kényes a fülük,nagyon oda kell rá figyelni.

4. garamond (válaszként erre: 3. - E87e4cce43)
2009. aug. 20. 20:11
Látta már orvos, de nem gyógyult meg. Persze, ha nem tudok segíteni rajta ismét elviszem, csak hát gondoltam, hátha volt már valaki ebben a helyzetben és van valami tuti gyógyi.
2009. aug. 20. 20:07

pl elvihetnéd dokihoz....

A spánieleknek egyébként is gyengéjük a fülük. azt állandóan ápolgatni, meg kutyakozmetikáztatni kell. De ennél többe nem tudok, nekem tacsim volt. Igaz az is nagyfülű volt:) Szegény drágám!! 15 éve pusztult el.

2009. aug. 20. 20:04
Kiskutyámnak már nyár eleje óta gennyes fülfolyása van. Orvos adott neki akkor injekciót és Garasone cseppet, de csak jobb lett, nem múlt el. Azóta már adtam neki antibiotikumot is és most is csepegtetem a Garasonnal, de már nagyon büdös a füle.
2009. aug. 20. 20:01
Spánielnek fülfolyása van. Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook