Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Köszönöm, nem kérek zacskót! fórum

Köszönöm, nem kérek zacskót! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Köszönöm, nem kérek zacskót!

1 2 3 4
110. syria (válaszként erre: 108. - Mama_gold)
2009. szept. 25. 19:05
Na, a tojásokon kívül pont a „nem gyári”, igazi husiért is volna kedvem pipiket tartani. Csak hát nekem nincs rokonom, aki konyhakészre tudná varázsolni, mert hogy én képtelen lennék rá, az egészen biztos. Azt forgatom a fejemben, hogy plusz egy szárnyasért valamelyik szomszédom talán vállalkozik majd a műveletre. Ha nem találok erre jelentkezőt, akkor bele sem kezdek.
109. hereng jozsef (válaszként erre: 108. - Mama_gold)
2009. szept. 13. 19:23
Juditka , úgy van ahogy írod mindtha ezt csináltad volna már jó ideje. Jó gazdaszony lessz beloled. De egyre esetleg felhívom a figyelmedet. ha nagyon sok kukoricát adol a tyúkoknak nem fognak rendesen tojni a legjobb a búza .télen amúgy is keveset tojnak.de évkozben ha nagyon elhíznak a tyúkok keveset tojnak. szervusz puszilunk.
108. mama_gold (válaszként erre: 107. - Syria)
2009. szept. 13. 18:36

mivel fedett rész van, ott nem fagy be a víz:)

elég igénytelenek, így mindennap nem kell takarítani őket. Természetesen szalmacsere van:)

Még nem számoltam ki, hogy megéri-e anyagilag, de, amikor "sokat" tojtak a családnak nem kellett megvenni a tojást és még tudtam nagyon közeli barátoknak adni belőle, az jó volt:)

a húsa meg össze sem hasonlítható a boltiéval. Ha másért nem, hát ezért megéri.

Erre is jók többek között a kakasok, mind levágásra kerülnek. A férjem szokta elvágni a nyakát, én a tollától megfosztom, a boncolást meg hol ő, hol én csinálom. a szagát utálom, de az íz mindenért kárpótol. Biztosan ettél már igazi falusi tyúkhúslevest, szép sárga, nyami...ma volt épp vágás nálunk és ez volt az ebéd, meg sültcsirke.

A táp nem olyan drága. első pár hónapban kell táp, az 87-130,- ft kilója, utána meg kukorica dara egy darabig, 57,- ft most egy kiló. végül már sima kukorica, búza 40,- ft köröl van. annyira nem drága szerintem. Bár most nincsenek egekben a takarmány árak. Tavaly, ha jól emlékszem többe került.

107. syria
2009. szept. 9. 10:43

Azért gondolom van velük munka. Fagyban is kell nekik vizet vinni, takarítani kell alattuk, meg a betegségeket is ki kell védeni.

Egyáltalán: anyagilag megéri a tojásért pipiket tartani (meg mondjuk néha lesz tyúkhús leves is, bár nekem találnom kell majd valakit, aki fazékkészre csinálja a kotkodát, mert én ugyan nem), ha azt számoljuk, hogy tápot is kell venni?


És az nem fordulhat elő, hogy a 30 naposcsibe között 20 kakas van? :D

2009. szept. 8. 21:18

az a jó a tyúktartásba, hogy nem nagy igényűek:)

tiszta vizet kapnak naponta többször, kaját meg 2x reggel, este.

Délután meg kimegyek összeszedni a tojásokat:)


Most sajnos belefutottunk egy olyanba, hogy naposcsibéket vettünk és a 30 db-ból pár nap alatt elpusztult egy rakás:(( 12-en maradtak, vettünk hozzájuk 10 előneveltet, na így már 22-en szépen esznek, tavaszra már tojni fognak:D

105. syria (válaszként erre: 104. - Mama_gold)
2009. szept. 8. 08:18

Jaj, nincs is jobb a "kapirgálós" tojásnál!

Ha nyugdíjba megyek, én is tervezek tyúkokat tartani a tojás miatt, bár fogalmam sincs, mire vállalkozok.

104. mama_gold (válaszként erre: 103. - Syria)
2009. szept. 6. 11:19

én is ilyen vagyok mint te. több helyre vittem már tojásos dobozt, bár én még sosem jártam így.

Nagyon kegyetlenek tudnak lenni az emberek:( sokan 10 ft-ért megba....ák még az édesanyjukat is, felháborító!

Mióta vidéken élek, és tojnak a tyúkjaim, megoldódott a gondom. Annyi dobozom van, hogy ha egy nap 100 toját tojnának akkor is elég lenne:D

103. syria (válaszként erre: 102. - Sundance)
2009. szept. 6. 07:56

A példád rossz. Ilyen alapon mondjuk a tejnek is vihetnénk üveget, kannát, mint régen; de nyilván élünk a fejlődés gyümölcseivel.


Tojásosdoboz sztori.

Egy időben rendszeresen a piacon vettem a tojást, oda bizony dobozt vittem, hogy ne zacskóban kockáztassam a tojások épségét, mert az árus nem mindig tudott dobozt adni. Mikor ezt észrevettem, a szomszédoktól, eltüzelésre kapott dobozokat akkor is odaadtam az árusnak, amikor nem is vásároltam nála, csak máshol. Mindig nagyon megköszönte. Biztos, hogy több száz darabot kapott tőlem az idők folyamán.

Aztán egy alkalommal a fiammal mentem vásárolni, éppen a kocsiban felejtettem a tojásos dobozokat. Mondtam a gyereknek, míg én megveszem a csirkehúst, addig menj 10 tojásért, mondjad, hogy te annak a fia vagy, aki gyakran hoz üres dobozokat. Akkor lepődtem meg, mikor a 28 Ft-os tojásból 10 darab 310 Ft-ba került. Volt pofája 30 Ft-ot, több, mint egy tojás árát felszámolni azért a tartóért, amit jó eséllyel én vittem neki. Akkor már nem mentem vissza, de mikor a következő héten ezt szóvá tettem, még le is tagadta! Soha többet nem adtam tartót, inkább eltüzelem. Nem a pénz miatt! A pofátlansága miatt.

2009. szept. 5. 11:46
Azt hiszem a fórumindítónak igaza van a hulladéktermelést illetően, de azért túlzásokba nem kéne esni. Vigyek magammal dobozt a tojásnak? És a bevásárlóközpontban pakoljam át a tojásokat a saját dobozomba? Ez egy kicsit nevetséges... :))
101. Bcicus (válaszként erre: 100. - Syria)
2009. szept. 5. 11:35
De nekem szükségem van rá, hogy bevásároljak és ennyi. Én nem fogok se pár 100, se pár 1000 forint miatt kellemetlenséget okozni magamnak. Mit írtam a szatyrok elöbb utóbb úgy is elfogynak itthon.
100. syria (válaszként erre: 98. - Bcicus)
2009. szept. 5. 09:00

„pár száz vagy ezer forintról beszélünk”?

Nem csupán. Hanem a szemléletről.

Meg arról, hogy sok kicsi sokra megy. Szíves figyelmedbe ajánlom a „Találtam 17 milliárd forintot!” c. cikkem.

99. hereng jozsef (válaszként erre: 97. - Syria)
2009. szept. 4. 13:03
Meharagudjál de egy papírzacskóból nem lessz újra papírzacskó. én papírgyárban dolgoztam 30-évig már csak tudom hogy mukodik. a hulladék papír csak adalék az új papír gyártáshoz .ha nem használnának hozzá fáboĺ fozzott fát a papírnak nemvolna tartása konnyen repedne. az ôjra gyártáshoz kell 4-5 cm-es kocka fadarabok amiben a fának a szálai tartják a papírnak az eroségét hogy ha kézzel megrántod nemolyan konnyen szakad el. ha csupán hulladék papírból csinálnák a zacskót akkor nem tahatnél bele nagyon sok mindent mert elszakadna. ôgy hogy egy kilo hulladék egy kiló fa anyag . a hulladékkal csak megspórolnak valamenyi fát de fanélkul nem lehet jó papírt gyártani.
98. Bcicus (válaszként erre: 95. - Syria)
2009. szept. 4. 07:46
Ehez nem kel nagy anyagi háttér, pár száz vagy ezer forintról bezsélünk.
97. syria (válaszként erre: 96. - 5e76004fb5)
2009. szept. 4. 07:13
Azok a papírzacskók "újrapapírok", egyetlen fát sem vágnak ki miattuk.
2009. szept. 3. 14:36

zacskó ide oda.

Valaki írta, hogy a papír választaná a zöldségesnél. Az nem baj, hogy az miatt fákat kell kivágni?

95. syria
2009. szept. 2. 11:42
Hú, akkor tényleg jól lehetsz eleresztve anyagilag!
94. Bcicus (válaszként erre: 93. - Syria)
2009. szept. 1. 22:06
Igen.
93. syria (válaszként erre: 85. - Bcicus)
2009. szept. 1. 11:56
Akkor is ezt mondanád, ha mondjuk kitalálnák a gondatlansági adót, és egy, a környezetet terhelő silány tasak, műanyag szatyor 200-300 Ft lenne?
92. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 64. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 31. 10:36
Nem kell szőrözni minden szón, mindenki tudja hogy miért írtam szemétnek. Itt most nem ez a lényeg. De ha jól esik.
91. Bcicus (válaszként erre: 90. - Syria)
2009. aug. 31. 09:14
Ok, bocsi. Jogos.
90. syria (válaszként erre: 89. - Bcicus)
2009. aug. 31. 09:11
Ezért kértem, hogy ne OFF-oljon.
89. Bcicus (válaszként erre: 86. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 31. 08:53
Ettől most nem omlottam össze, bár nem hinném, hogy ez ebbe a topikba való lenne.
88. syria (válaszként erre: 87. - Syria)
2009. aug. 31. 08:26
akiknek = amiknek
87. syria (válaszként erre: 86. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 31. 08:25

Lécci, ne OFF-olj!

Bcicus érdemel egy piros pontot, mert felvállalta ezen a topicon az ellenvéleményét. Ami neked nem tetszik, arra reagálj a másik fórumon, azért van. Ez meg a zacskók ellen, akiknek a híveit továbbra is szeretettel várjuk.

86. bb2f4e28dd (válaszként erre: 85. - Bcicus)
2009. aug. 31. 05:59
Olvastalak a nagycsaládos topikban, nálam végképp leírtad magad :(((
85. Bcicus (válaszként erre: 81. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 14:44
Az a pár zacskó szinte semmibe nem kerül, ennek nincs nagy köze a pénzhez.
84. Bcicus (válaszként erre: 83. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 30. 14:43
A pasi ezért van ott. Azoknak is segít szétválogatni akik maguk viszik oda, amikor ara sétáltam tbbszr láttam, hogy másokét válogattja szlt. Illetve vannak rendes emberek, akik éjjel a minden szemetet oda raknak a hulladék udva elé, ami nem háztartási, a mosógép maradványoktól a kanapéig és mindig van zacskókba vegyes kidobni valók és látom mikor reggel beviszi és szét válogatja. Én meg úgy gondolom, mert helyettem megtesz valami adok neki pénzt.
83. bb2f4e28dd (válaszként erre: 82. - Syria)
2009. aug. 30. 09:07
Amúgy meg mi a garancia, hogy az illető tényleg szét is válogatja? végig ott kéne állni felette, kinek van ilyesmire ideje :P
82. syria (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2009. aug. 30. 08:32

Mindent értek. Szólj, mikor, hova viszed, azért a pár ezresért én is szívesen megcsinálnám.

Valószínűleg az ellentábor többi tagját is felveti a pénz, azért nem szól hozzá. Ilyen egyszerű.

81. bb2f4e28dd (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2009. aug. 30. 07:31

:(((( ez nem környzettudatosság, ez a pénz ereje, mindössze.


Nem foglak megérteni, az biztos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook