Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted lehetséges a pánik betegséget önmagunkkal lerendezni? fórum

Szerinted lehetséges a pánik betegséget önmagunkkal lerendezni? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 12. 22:33
A pánikbetegség egy komoly stresszes állapot. Olyan félelmek, traumák hozzák létre, amelyek az évek során nem lettek feldolgozva, csak gyűltek-gyűltek a tudatalattiba. Egyfajta szorítottság alakul ki. Csak mély önvizsgálattal, önismereti munkával lehet meggyógyítani magunkat. A lényeg, hogy feloldjuk a lélek blokkjait, tudatosítjuk a félelmeket (szembenézünk velük) elengedjük a múltat, és ezáltal visszaszerezzük az önbecsülésünket. A lelki egyensúly visszaadja az önbecsülést, az önbecsülés visszaadja a lelki egyensúlyt. A lelki egyensúly testi szinten is kifejti harmonizáló, oldó hatását, ezáltal megszűnik a stressz és a beteg szépen, lassan gyógyulni kezd.
46. zsuco
2012. szept. 3. 18:34
AZÉN KIS TÖRTÉNETEM 16 évesen dolgozni kezdtem egy gyárban és már akkor észre vettem hogy nincs rendben valami nálam mert amikor ebédelni mentünk még el sem keztem enni nekem már minden bajom volt nagy nehezen mindig azért meg ebédeltem és amikor már ki jöttünk kutya bajom se volt ezért akkor ez nem is nagyon érdekelt sajnos most már tudom ez így ment utána úgy kb 20 évig mikor már le voltam százalékolva a bal fülemre lesiketültem ami szédüléssel és egyensúly vesztéssel járt el helyezkedtem dolgozni egy rehabos munkahelyre és az egyik napon az egyik kollega rosszul lett epilepsziás rohama volt én nagyon meg ijedtem sőt mi több rosszul is lettem akkor adtak egy gyógyszert és akkor követtem el életem egyik legnagyobb hibáját hogy be vettem azt a gyógyszert ugyanis Rivotril volt utána kezdödőtt a rém álom nem tudtam dolgozni járni mert mindig rosszul lettem be kerültem a kórházba és azóta is gyógyszerekkel élem a minden napjaimat jelenleg 1mg rivotril 75 mg velaxin 30 mg miagen szedek most megint ott tartok hogy nem tudok még a házból se kimozdulni de ahogy olvastam a Zuzmocsibe történetét azt híszem hogy nagyon sokat segített köszönöm neki a jó tanácsokat most már csak egyet kérdeznék mi legyen a gyógyszerekkel
2010. dec. 14. 15:01

KUZDELMEM A PANIK ELLEN


Tapasztalatomat megosztva remelem segiteni fogok mas emberek gyogyulasaban.


Ahhoz, hogy panikrohamaim kifejlodjenek a kovetkezo recepre volt szukseg:

- egy adag nehez gyerekkor

- ket adag stresszes munkahely - havi legalabb 2 ha nem 3 kulfoldi utazas, ami max 5 napos es nagyon stresszes tele megbeszelesekkel, irodaban a te megoldasaidra es donteseidre varo 35 ember ....

- valtozas ami bizonytalanna tett - fonokvaltas egy olyanra aki minden nap emlegeti, hogy teged tonkre fog tenni ( sajnos majdnem sikerult neki ).


Az egesz egy Kinabol Franciaorszagban folytatodo 10 napos uzleti uton kezdodott. Paris-bol mentem Avon-ba autoval es egyszer csak ereztem, hogy ajulok el. Mindent betudtam a faradtasagnak.


Hazaerve Budapestre egy vasarnap este, hetfo reggel bementem az irodaba dolgozni, a szokasos ebedet a kollegakkal mar nem tudtam elfogyasztani mivel rosszul lettem. Kihivtak az mentot, es bevittek a korhazba. Ott nem talaltak semmit. A teljesen lelassultam alig tudtam beszelni, EKG, MR, gegeszet, vervetel stb vizsgalatok nem mutattak ki semmit. Kb masfel honapig nem tudtam dolgozni.


Utana ment minden a regiben, probaltam valtoztatni eletvitelemen inkabb kisebb mint nagyobb sikerrel.


Kozben eltel kb ket ev es kovetkezett egy fonok valtas a cegunknel, akitol minden nap megkaptam, hogy O mar sok mindenkit kicsinalt az elozo munkahelyein es ugyan ezt a terrort elkezdte velem is. Sajnos mar tipikusnak mondhato kozepvezetoi eloretortetes modszer ...


MIndezen idoszak alatt rosszuleteim voltak, estenkent megemelkedett pulzus ( 135 fekvo helyzetben ) es 150-180 vernyomas. Kozben a teljesitmenyem folyamatosan csokkent.


Ez ev tavaszan tortent, hogy egyik vasarnap kellett volan utaznom kulfoldre es penteken mar meg voltam ijedve az uttol. Olyan rosszul lettem, hogy ki kellett hivni az ugyeletet es ujbol korhazba kerultem, ahol egy hetet toltottem el. Itt feliratk Frontint illetve Concort a szivemre.


Korhazi kezelesem alatt egyik belgyogyasz elmondta, hogy keressek fel egy pszichiatert segitseg miatt, mivel a pszichoterapiaval hamarabb kigyogyulok mint a gyogyszerekkel. Sajnos nem fogadtam meg szavat mivel a gyogyszerek elnyomtak a tuneteket.


A tunetek fel kezdtek erosodni nyar kozepen es kitartasom, motivaltsagom eletkedvem teljes veszelyben volt.


Kozben folyamatosan feltem, hogy meghalok a szivveresek miatt es folyamatosan kardilogusokat jartam, hogy meggyozzenek nem kapok szivrohamot.


Szeptember kozepen kiderult, hogy teherbe estem, ami nagyon nagy orom volt akkor pillanatnyilag, de ehhez abba kellett hagyni a gyogyszer szedest.


Kozben folyt a stresszes munkahelyre a napi bejaras, gyogyszer ( manko ) nelkul es mar a munkamat nem tudtam ellatni, mivel minden megbeszelest lemondtam a rosszulletek miatt, csak becsukott ajtonal voltam kepes letezni. Erros szivveresek illetve magas veryomassal, panikrohamokkal , terhessegi rosszulletekkel ultem vegig a munkanapokat, nem sokat dolgozva.


Pszichologushoz is jartam de sajnos a terapiak panaszdelutanoknak tuntek es nem segitett a gyogyulasban.


Panikrohamaim egyre erosodtek, a szivritmuszavar es a magasvernyomas melle, tartsult a szociofobia, agorafobia, eros felelem erzes, eros megorulok erzes, eros halalfelelem es felmerult a kerdes ilyenkor bennem, hogy mennyire van ertelmi igy az eletemnek.


Szuleim nem tudtak mia a bajom, Anyum katonas stilusban kozelitett hozzam, hogy hagyjam abba a hisztit mert igy tonkre teszek mindent magam korul. Mivel feltet es nem tudta mi tortenik velem, nem tudta, hogy reagaljon.


Ferjemnek mar elege kezdett lenni, hogy egesz nap nem csinalok semmit csak ulok es nezek magam ele hetkozben meg minden este rohamaim vannak.


Egyik nap elmondtam a kolleganomnek, hogy mi tortenik velem, es szerencse a szerencsetlensegben o hivta fel a figyelmet, hogy tobb mint valoszinu panikbeteg vagyok mert ezt a kalvariat o is vegig jarta es ahhoz, hogy letezni tudjon gyogyszert szed.


Ezen a peldan elindulva elmondtam a csaladomnak, hogy mi a betegsegem, de ok nem akartak elfogadni, hogy ez a bajom, addig amig egy kulfoldi ut utan olyan rossz alapotba jottem haza, hogy szuleim megijedtek es eszbe kaptak, hogy nem beszelek hulyesegeket es az ok segitsegukre van szuksegem.


Egyedul nem tudtam mit csinaljak. A kovetkezo erzesem volt : VAGYOK EN MEG A ROHAMAIM - egy bezart dobozba amit mindenki csak kivulrol nez es kiabalnak be a szuk reseken, hogy SZEDD OSSZE MAGAD, FEL FOGSZ MINDENT ARATNI MAGAD KORUL.


A pszichoterapiat a pszichologusnal abba hagytam mert nem volt ertelme es Anyum keresett nagyon rovid ido alatt egy pszichiatert akihez heti rendszeresseggel el kezdtem jarni.


Kozbe telt az ido es heti terapiaval sikerult atveszelnem gyogyszer nelkul varandosagom elso harmadat. A gond a vernyomasommal illetve a szivritmus zavarommal meg mindig meg volt. Nogyogyaszom engedelye alapjan kedztem szedni a Dopegyt -t es Panangin-t es kiirtak veszelyeztetett terhesnek. Itt egy fontos pont, hogy egy stresszort feloldottunk.


Kozben a terapiak hatasara, egyedul merek vezetni, most mar csak napi egy rohamom van amit meg tudok magam is allitani de sajnos eros fej meg szemfajassal kuzkodom ami remenyeim szerint ki fog maradni. ( Voltam szemesznel is :) nincs semmi gond a szemeimmel ).


Hogy mi a titka, hogy tudom kezelni a helyzetet?


Volt a betegsegemnek egy olyan idoszaka, hogy folyamatosan fekudtem ( kb 6 hetet ) es teljesen magamba voltam fordulva, rengeteg negativ gondolattal.


Egyik este elolvastam a neten egy mondatot:


` ha meg egy percet is azzal fogok foglalkozni, hogy kutassam milyen betegsegbe szenvedek igy fogom hagyni hogy eletem elmenjen mellettem `

E mondattol jott egy adag onsajnalat kiborulas, siras... es azt mondtam kesz elegem van ezek a becsapo erzesek nem uralhatnak engem aki, nem is egyszer egyedul elutazott es fold masik oldalara es 35 emberert volt felelos.


Masnap szedulesek, fulladasok kozepette megfoztem elso levesemet es meg pogacsat is sutottem 5 honap utan. Ferjem folyamatosan biztatott, hogy minden rendben van es ugyes vagyok.


Elmentunk vasarolni a kozeli boltba ahol az elso liter tejet amikor betettuk a kosarba en mar ki akartam rohanni a boltbol, nem birtam jott ram a roham. Ferjem megolelt es biztatott, hogy nincs semmi veszelj es minden ok figyeljek a vasarlasra.


Tobbszor is elmentem most mar csaladommal vasarolni ahol jottek ram a rohamok de mindig fogtak a kezem es segitettek.


A masik modszer amit a terapian tanultam a mely relaxacio. Sokat kell relaxalni es amikor jon a roham akkor mindig tudatosan kezelni, hogy ez csak egy roham amivel megtrefal az agyunk. Ezt igy nagyon egyszeru leirni de pokolian nehez vegig csinalni. A TITOK hogy a sokadik sikertelenseg utan sem szabad feladni, relaxalni es relaxalni akar hangosan is uralni az erzelmeket.


Amit meg alkalmazok rohamok eseten, hangosan kimondom, akar konnyek kozott vagy hiperventilalva:

- EN URA VAGYOK AZ ERZESEIMNEK

- EN URA VAGYOK A PANIKNAK

- EN EGESZSEGES VAGYOK.


Harmadik modszer, forumok olvasas a netrol de csak azt szabad elolvasni ami a lekuzdesrol, siker tortenetekrol szol. Ezekbol hamar kiderul, hogy az ember sajat maga kell megkuzdjon ezzel az utalatos jelensegget a megfelelo pszichoterapias segitseggel, gyogyszerek csak tompitjak az erzeseket. BATRAKE A SZERENCSE.


Hogy hol tartok a gyogyulasban ? :) Optimista vagyok es remelem mielobb kikaszalodom belole.


Egy ( volt ) panikbeteg tortenete.


U.I. remelem minel elobb a zarojelet torolhetem :)

2010. nov. 23. 16:31
sziasztok! senki sem néz be mostanában???????,
2010. jún. 29. 11:11
Sziasztok valaki volt teres pánik betegen?Leírná tapasztalatait?Orvosom nem találkozott ilyen kismamával?Előre is köszönő!
42. 71494e8723 (válaszként erre: 2. - Winny)
2009. szept. 6. 22:17
Hát ne haragudj, de ez baromira nem így működik..
2009. aug. 24. 16:10

Szia!


Köszi a hozzászólást.

Igen tudom, a sport nagyon jót tesz mindennek. Lassan majd azt is elkezdem, csak előbb a lelki dolgokon szeretnék túl lenni.

Gratulálok, hogy Neked már sikerült!:)

40. szof (válaszként erre: 39. - 4ece112af0)
2009. aug. 24. 15:43
Szia! Nekem volt, én sem akartam bogyót szedni. Elmentem sportolni, olyan helyet választottam, ahol csoport van, szimpatikus emberekkel (ja és nem teljesítménysport, nincs teljesítménykényszer vagy versenyzés!). Eleinte volt, hogy majdnem nem mentem, mert annyira szédültem. De az edzés végére a szédülés mindig elmúlt. Hónapok óta egyáltalán nincsen :) A sport csodát tehet, állítólag kiürülnek a stresszhormonok közben a szervezetből, helyette boldogsághormonok termelődnek, főleg, ha olyat végzel, amit élvezel. Sok szerencsét!
2009. aug. 23. 20:22
Magne B6-ot már elkezdtem szedni...az jó az idegekre...:)
2009. aug. 23. 20:14
ha rá jössz mi okozza a pánikot igen, nálam pl reflux okozta, a fulladásérzést és az a halálfélelmet
37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - 4ece112af0)
2009. aug. 23. 20:12

Sok sikert, meglátod te is sikerrel fogsz járni!

Azért ha segíteni akarsz még magadnak, egyél sok vitamint is!

És persze meséld el milyen jól megoldottad a feladatodat.Mert ez az.

36. 4ece112af0 (válaszként erre: 35. - F64f0d9a69)
2009. aug. 23. 14:07

Nagyon köszi.

Megnéztem a linket, amit ajánlottál. Nagyon jó!!! Kifogom próbálni! köszönöm!

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - 4ece112af0)
2009. aug. 23. 12:10

Ezt így is kell csinálni, nagyon ügyes vagy!

Én minden ilyen gondomból egyedül lábaltam ki, hasonló módszerrel.

Pedig akkor még nem is hallottam arról, hogy az agyat is lehet programozni.

Itt is felteszem ezt a linket, mert mindenkinek hasznos, már aki hajlandó megnézni a videót.

Van olyan panaszkodó topik, ahol figyelemre sem méltatták. Szerintem ők azok akik még nagyon sokáig fognak gyógyszereken és kiszolgáltatva élni.

[link]

Mindenki ki tud kecmeregni a betegségből, ha hajlandó rá. Nem egyszerű.

2009. aug. 23. 11:40

Sziasztok!


képzeljétek:

19.én este 1 órát "relaxáltam", sosem csináltam még ilyet. "elbeszélgettem magammal",. hogy 'igen nekem pánikbetegségem van, de megoldom és nem leszek többet rosszul'. És AZÓTA EGYSZER SEM SZÉDÜLTEM, meg teljesen más érzés vesz azóta körül. Fogalmam sincs mi történt akkor, abban az 1 órában, de hihetetlen számomra.

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Ec78bc2bf8)
2009. aug. 20. 13:21
Egyáltalán nem egyszerű. Csak nem mindegy hogyan is állunk hozzá!
32. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2009. aug. 20. 13:16
Azért ennyire nem egyszerű..., azt hiszem.
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - 9f8e6b2378)
2009. aug. 20. 11:50

Akkor még valószínűleg nem akartad eléggé!

Mit tennél, ha ezen múlna az életed?

2009. aug. 19. 20:43
Nekem még nem ment,pedig próbáltam...
29. zsu1984 (válaszként erre: 28. - Winny)
2009. aug. 19. 18:52
ennek örülök:-)
28. winny (válaszként erre: 27. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 18:51
Igazad van!-:)
27. zsu1984 (válaszként erre: 26. - Winny)
2009. aug. 19. 18:50
Akkor terjesszük elő :-)
26. winny (válaszként erre: 25. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 18:47

Ez egy kardinális kérdés:)

MTA vitatéma is lehetne:XD

25. zsu1984 (válaszként erre: 24. - Winny)
2009. aug. 19. 18:45
pedig azt hittem :-))))jajajajaj
24. winny (válaszként erre: 23. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 18:44

Ezen nem fogunk összeveszni:XD

juj-jaj:)

23. zsu1984 (válaszként erre: 22. - Winny)
2009. aug. 19. 18:35
nem jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!
22. winny (válaszként erre: 21. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 18:33
Juuuuuuuuuuj!
21. zsu1984 (válaszként erre: 20. - Winny)
2009. aug. 19. 18:32
Én meg nehézfelfogású?
20. winny (válaszként erre: 19. - Zsu1984)
2009. aug. 19. 18:31
Az,hogy ilyen szórakozott vagyok:))
19. zsu1984 (válaszként erre: 16. - Winny)
2009. aug. 19. 18:30
Most mi bajod?
2009. aug. 19. 18:23

Itt is lehet tájékozódni egy kicsit.

[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook