Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izzadásgátlók (tényleg rákot okoz?) fórum

Izzadásgátlók (tényleg rákot okoz?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
163. Krisztinke (válaszként erre: 160. - Semerre)
2007. aug. 29. 07:15
Kozmetikustól nem próbáltad? Aki Ilcsivel foglalkozik, az biztosan segít a beszerzésben. Sőt, úgy emlékszem az Ilcsi honlapján fenn van néhány referencia kozmetika címe. Nekem is onnan van.
162. semerre (válaszként erre: 161. - Csilla80)
2007. aug. 29. 00:01

Hát gondolom...én az izzadásgátlóban lévő mérgekről tudtam, de a többit még csak most ismertem meg.Az évek óta használt tusfürdőmben, samponomban, testápolómban olyan dolgok vannak, hogy csak néztem...állati nehéz itt is jó dolgokat szerezni, hát még erdélyben!De ha neten utánanézel mik a rossz anyagok, akkor az alapján ha elolvasod az összetevőket, el tudod dönteni melyik a kevésbé ártalmas.Mindenben vannak mérgek, még a takarítószerekben is.Ma kipróbáltam hogy citromlével súroltam le a gáztűzhelyet, és tökéletesen levitt minden zsírt éls koszt.

Gondolkoztam azon is, hogy a bőröm a sok testápolótól lehet olyan száraz amilyen, pont azért hogy még többet vegyél...hát nem, mindet kidobtam.Netes biooldalakon nagyon jó otthon összerakható, olcsón kikutyulható receptek vanna balzsamnak, ill. testápolónak, szerintem próbáld ki.Én kipróbáltam, és nagyon jók.

2007. aug. 28. 22:31
Hat... En vegigolvastam az egesz forumot es padlot fogtam... 8 izzadasgatlo deot talaltam itthon a paromnal 3 felet,nalam 5-t... mindenik mergezo... Es a nagy baj ott van,hogy en kisvarosban elek Erdelyben es meg senki,de senki nem beszelt ilyesmirol a kornyezetemben... szerintem,mert senki nem tudja... es most mit tegyek??? Nalunk itt nem lehet kapni semmit azokbol a mergezoanyagmentes dolgokbol,amiket itt felsoroltatok... kiakadtam...
160. semerre
2007. aug. 28. 22:06
Ismeritek az Ilcsi kozmetikumokat?állítólag azok nagyon jók, csak én úgy tudom hogy kozmetikusoknak adnak el kizárólag...sajna én nem vagyok az.Valaki tud adni egy tippet, hogy lehetne mégis venni ott ezt azt,szívesen kipróbálnám.
159. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 158. - Csibe78)
2007. aug. 28. 21:22

Ezeket az anyagokat nem a sajat kutfombol szedtem, hogy karosak. Az emberi szervezet pedig sokaig kepes nyelni, vedekezni, de a dolgok felgyulhetnek, aztan ha jon az ekcema vagy mas borbetegsegek, netan betegsegek, nem tudjak az emberek, hogy mitol van. Peldaul a First-rol en is hallottam remek dolgokat, sot amig utana nem neztem reszletesebben az anyagoknak (ez az anyag fel sem volt a honlapjukon tuntetve az osszetevok kozott)meg ajanlottam is, fuggetlenul hogy ezt a ceget nem igazan kedvelem.

Viszont ugy gondolom, hogy maximum a geljeiket erdemes inni, semmi mast a palettajukrol (a taplalekkiegeszitoik nekem peldaul tul alacsony dozisuak, mar az a nehany, amit megneztem neten).

Igen, van ami nem mergezo, vannak alaposan bevizsgalt biotermekek. Nem keves energia felkutatni oket es beszerezni, rendszeresen potolni.

158. Csibe78 (válaszként erre: 157. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 28. 21:03

Hát tényleg nem! De manapság mondj valamit ami nem mérgező :(

És ki tudja, hogy ezek tényleg valós dolgok-e? Nem hiszem, hogy ennyire hülyék lennének az emberek, vagy csak nem érdekli őket?, hogy pl. a Firts-öt pont torokgyulladásra, köhögésre, megfázásra is ajánlják, és használják. Mondjuk én nem vettem észre, hogy akár a 2 éves kisfiam nehezebben lélegzett volna, vagy bármi baja lett volna tőle, hála az égnek! Mondjuk a mennyiség is számít gondolom.

2007. aug. 28. 20:52

Imidazolidinyl urea

a kereskedelmi megnevezése ennek a vegyi anyagnak: Germall 115. Bőrgyulladást okoz, tartósítószerként alkalmazzák, az alkalmazását korlátozzák, az EU-ban kozmetikai termékekben tilos alkalmazni. Formaldehid (rákkeltő anyag) szabadul fel belőle a kozmetikumba 10°C felett. Mérgező.

Lásd Formaldehyde

Lásd Nitrosating agents


Diazolidinyl urea

a bőrgyulladás elsődleges okaként határozzák meg (Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia). Formaldehidet tartalmaz, rákkeltő vegyi anyag, belélegezve mérgező, erősen irritatív, bőrgyulladást okoz.

Lásd Formaldehyde

A biztonsági adatlapról:

Erős szemirritációt okoz. Bőrirritációt okozhat.

Tünetek és jelek:

A belégzés tünetei: a permete az orr, szem és torok nyálkahártya irritációját okozza. Köhögés, nehéz légzés.

Bőrkontaktus tünetei: szúró, égő érzést okoz, gyulladás, égés, fájdalmas hólyagok keletkeznek. Mély károsodás a szövetekben.

Szemkontaktus tünetei: fájdalmas égést vagy szúrást okoz a szemben és a szemhéjon, könnyezést és kötőhártya gyulladást.


Ezt talaltam ezekrol az anyagokrol a neten. Egyik sem tunik valami kecsegtetonek.

156. Csibe78 (válaszként erre: 155. - 'szti)
2007. aug. 28. 20:48

Hát én mégegyszer megnéztem! Most lehet, hogy nagy butaságot fogok írni, mert lehet, hogy a kettő egy és ugyan az, de soha nem voltam jó kémiából :) Az enyémen Glycerin van, és nem Propylene Glycol. Ez ugyan az?

Imidazolidinyl Urea - ilyet sem látok rajta - ilyen van: Diazolidinyl Urea

'szti: kihagytad az összetevők közül - Water :D

155. 'szti (válaszként erre: 152. - Csibe78)
2007. aug. 28. 19:54

Aloe First összetevői:

Összetétel:Stabilized Aloe Vera Gel, Allantoin, Propylene Glycol, Tocopherol (E-Vitamin), Polysorbate 20 Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Sodium Citrate, Bee Propolis, Marigold Extract, Yarrow Extract, Thyme Extract, Chamomile Extract, Dandelion Extract, Eucalyptus Extract, Passionflower Extract, Sage Extract, Ginger Extract, Borage Extract, Sandalwood Extract.

154. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 152. - Csibe78)
2007. aug. 28. 19:37

Ez nagyon erdekes, ugyanis itt van elottem, a termekinformacional (magyar honlapon) a borapolasokra kell menni, az oldal aljan, ott pdf fajlok kozott lehet valogatni, letolteni, ha rakattintasz, es igy a first leirasait nezegetve (ujra megkerestem, hatha csak kapraztak a szemeim) es lass csodat, ott szerepel a listan az emlitett anyag. Sajnos nem tudom bemasolni az idezetet, mivel Pdf fajl, oldalt pedig nyilvan nem fogok.

A lips-et is megneztem, mit keres benne ozokerit es petrolatum? Ezek koolajszarmazekok. Parabenek helyett pedig tartosithatnanak termeszetes anyagokkal is, ha annyira termeszetbarat ez a ceg.

2007. aug. 28. 18:40

Sajnos igen!

Amin megtalálható az,hogy aluminium az idővel mellrákot okoz.Úgyanúgy a férfiaknál is mint a nőknél.

Én szerencsére nem használok olyat,mert tudom,hogy ártalmas.De akit érdekel az írjon az Mail címemre és megmondom mit használok.

152. Csibe78 (válaszként erre: 149. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 28. 18:03
Hát én most elővettem a Firs-ös falkont, és én ilyet nem láttam rajta, sem a flakonon magán, sem a magyar nyelvű matricán.
151. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 150. - Semerre)
2007. aug. 28. 14:36
Dehogynem, csak ahhoz keresgelni kell. Mondjuk en egy sampon miatt is at tudom magam verekedni egesz Madridon, ha arrol van szo, hogy csak ott kaphatok.
150. semerre (válaszként erre: 149. - 1a50c86bb0)
2007. aug. 28. 14:28
sajnos vannak dolgok, amiket nem lehet kihagyni....én tegnap kihajígáltam mindent a kukába...az egyik kedvenc testápolómban olyan színezéket találtam, ami bizonyítottan rákkeltő, és betíltották.Akkor mi a francot keres mégis itt???Mindentől megszabadultam ami gyanús volt.Tegnap beszaladtam a Lush-ba, hogy ott vegyek sampont, és balzsamot.Tele vannak jó dolgokkal, de azokban is van glicerin pl, meg más, csak sokkal kevesebb.Testápolónak pedig, mivel száraz a bőröm kipróbáltam ezt: egy natúr joghurtba kevertem 1 evőkanál barnacukrot, és egy evőkanál olívaolajat...és a hatás lenyűgöző, komolyan mondom!...persze utána meleg vízzel leöblítem, de a hatás ugyanaz, csak ajánlani tudom. :)
149. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 148. - Csibe78)
2007. aug. 28. 12:25

Nemreg, megneztem par termeket a honlapjukon -gondolom arrl a bizonyos aloes csaladrol megy a diskurzus-, arra jutottam, egyetlen termekuket sem kennem magamra, az ihato gelek azok, amik elmennek meg esetleg a taplalekkiegeszitok (bar szerintem nagyon alacsony dozisokat csinalnak, azokhoz kepest, amilyeneket errefele kapni lehet)

A kremeik a jo anyagok mellett tele vannak olyan anyagokkal, amik mellett inkabb koszi, a jo sem kell. A First-ben peldaul mit keres a propylen glycol? (a hatoanyaglista elejen)

148. Csibe78 (válaszként erre: 147. - Semerre)
2007. aug. 28. 11:50
Ez igaz! Az áruk tényleg húzós, de abban meg nem is merek reménykedni, hogy ami "egészségesebb" az olcsóbb lesz valaha. Sajnos :(
147. semerre (válaszként erre: 146. - Csibe78)
2007. aug. 27. 12:35

Szia!

na igen,csak nagyon drágának tartom....szóval ha megvennék tőlük rúzstól elkezdve samponon át mindent, az nagyon kimerítené a pénztárcámat....az a baj a biotermékekkel hogy nagyon drágák.sokkal több nő venné őket ha ha lejjebb szállítanák az áraikat.minden hónapban pótolni cirka 50 rugóért...háááááát.....

most a lush honlapját nézegettem, de az se meggyőző. annyi hogy nem tesztelnek állatokon (szép dolog).tegnap átnéztem a samponjaimat, és a balzsamokat meg minden testápoló szert, és nem mondom hogy tele voltak minden vacakkal, de volt bennük bőven.a loreál termékeiben találtam a legtöbbet.ki is dobtam a fenébe.

146. Csibe78 (válaszként erre: 145. - Semerre)
2007. aug. 27. 11:12

Szia!


Írtad, hogy az aloe-s deo már bevált. Ha körbenézel az ajakápolótól a samponon keresztül, a rúzsig, arckrémig minden kozmetikumot megtalálsz a cég palettáján.

145. semerre
2007. aug. 27. 01:10
Sziasztok!én nagy hangsúlyt fektetek az egészségre, először is az étrendemen változtatta, elhagytam, illetve bevezettem dolgokat....most elkezdett érdekelni a kozmetikumokban található sok méreg is.már évek óta nem használok úgymond normális izzadtsággátlót, csak egy bizonyos aloe verás terméket, ami bevállt. jó lenne tudni melyek azok az adalékok amik gondot okoznak....arckrémben éredekelne főleg, és samponban...azt tudom hogy az alcohol szárítja a hajat, de hát az aztán mindenben van, még a balzsmban, és a hajpakolásban is, amiből sokat kell használnom, mert nagyon száraz a hajam...akkor most mi a megoldás?a testápolókba vajon milyen káros szerek vannak??semmi pénzt nem sajnálnék ha megbízható és jó termékre akadnék, de kevés információm van ezekről a dolgokról.amúgy azt is hallottam hogy a rúzsokban is van káros rákkeltő anyag, nem is használok.a labellótól kiszárad a szám, azért mert olyan anyag van benne, ami szárítja az ajkakat, hogy minél többet használd...szemétség amit ezek a cégek művelnek, meg kell próbálni kijátszani őket.ha valaki tud valamit ezügyben, az legyen szíves írja meg!köszi!!
144. Csibe78 (válaszként erre: 143. - Kicsivuk)
2007. aug. 20. 20:04
priviben beszélhetünk :D
143. Kicsivuk (válaszként erre: 138. - Csibe78)
2007. aug. 20. 19:38
Én tudok, és akarok is rá áldozni, csak a mai világban az ember már nem tudhatja mi az amire érdemes.
2007. aug. 20. 19:16
Még mire kell figyelni? Ebben a témában nem vagyok otthon. Előre köszi a segítséget.
2007. aug. 20. 19:13
A lush termekek osszetevoit is figyelni kell vasarlas elott, gyakran valtoztatjak az osszeteteluket, es nagyon keves a teljesen karosanyagmentes kozuluk. (Nem csak az aluminium karos)
140. 'szti (válaszként erre: 139. - Ec63a7fc29)
2007. aug. 20. 19:02
nézd vissza a fórumot, ha van időd, a 70-es hozzászólás körül beszélgettünk ilyenekről (Lush termékek, meg Antea is mondott valamilyet)
2007. aug. 20. 18:57

Tudtok olyan izzadásgátlót említeni, amiben nincs alumínium?

Most néztem végig, s ami itthon van, abban mindben volt.

Priviben légyszí, hogy ne reklám legyen.(Ha van ilyen.)

138. Csibe78 (válaszként erre: 137. - Kicsivuk)
2007. aug. 20. 18:43
Tud az ember egészségesen élni, viszont áldozni már nem akar rá. Nagyon sok ilyen emberrel találkoztam már itt a hoxán, és az életben is! :( Ugyanis ami az egészséget megvédi, vagy helyre hozza, az sajnos drága mulatság (a magyar fizetéshez), és az ember úgy van vele, hogy nem törődik a megelőzéssel. Csak akkor kezd el kapkodni, ha már komoly a baj :(((
137. Kicsivuk (válaszként erre: 136. - Csibe78)
2007. aug. 20. 18:39
Ez nagyon elszomorít! Akár mennyire szeretne az ember egészségesen élni nem tud, mert valami mindig közbeszól!
136. Csibe78 (válaszként erre: 134. - Kicsivuk)
2007. aug. 20. 17:51
Az illatszeriparnak ugyan olyan messzire ér el a keze, mint a gyógyszeriparnak. Mindent meg lehet magyarázni, hogy ez még a határértéken belül van, stb. De azt már nem nézik, hogy ha évekig használod, akkor felgyülemlik a káros anyag, és az okozza a bajt :((
135. 754c7e07c3 (válaszként erre: 134. - Kicsivuk)
2007. aug. 20. 14:49
Én is ezt írtam. Egy rugóra jár az agyunk!
2007. aug. 20. 13:35
Nem hallottam még erről.De akkor miért nem tiltják be ezeket a termékeket?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook