Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám pároztatni a kutyáimat? fórum

Hogyan tudnám pároztatni a kutyáimat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 4. 18:10

Szerintem butaság csak egyszer azért pároztatni egy kan kutyát, hogy jó legyen neki. Képzeld el, ha egyszer sexelhetsz, de többet SOHA!

A nem tenyésztésre szánt kutyákat, szukát és kant is ivartalanítani KELL mert a szuka gyakran kiszökik ha tüzel.

petrak hozzászólásaival nagyjából egyetértek. Egy felnőtt kutya is tud alkalmazkodni. Csak megfelelő türelem és elszántság kell hozzá. Ja, meg persze idő.


Én nem pároztatnám őket csak azért hogy jó legyen., Amit nem ismersz, az nem hiáynzik, főleg ha jó. :)

Szerintem ivartalanítsd őket, mert úgy nyugodtabbak lesznek. Nem termelődik egy halom nemi hormon.

Minden kutya csak nyer kasztrációval.

49. alma20
2009. márc. 29. 01:00

Fiúk, Lányok!

Köszönöm a segítőkész és a mocskolódó hozzászólásokat... Ezt most nem kommentálnám!

A lényeg, hogy jobban utánajártam a dolognak és úgy döntöttem, hogy a kutyák úgy maradnak, ahogy vannak.

Még egyszer köszönöm így is, meg úgy is.

2008. okt. 22. 15:14

genie???


Ez zseni lenne franciául?


Ha igen, akkor a hozzászólásod alapján azt hiszem egy kicsikét megtévesztő nevet választottál hahaha

47. emagdi (válaszként erre: 45. - Genie)
2008. okt. 11. 22:16

állatorvosról és ivartalanításról hallottál már?

ha nem, akkor javaslom olvass utána, és ne kínozd tovább a kutyád...

(előttem hozzászólóval a szaporításról és gazdátlan kutyusok "gyártásáról" teljesen egyetértek)

46. Healp
2008. okt. 11. 21:35
ÓÓÓ persze és kivizsgáltatott kutyád van és jársz vele kiállításokra is!!DE természetesen nembaj ha keverék kölykök lesznek,majd ott végzik a menhelyen mint a többi hasonló kölyök akik ien felelőtlen idióta emberek nemgoindolkodása miatt születtekmeg!!!!!!HAGGYUK AZ IGAZI TENYÉSZTŐKRE A TZENYÉSZTÉS!!!A SZAPORÍTÁST ÉS A FERLESLEGES ALMOZTATÁST MEG HAGGYUK ELÉG SZENVEDŐ KUTYA VAN MÁR!!!Te meg nemtudom hány éves vagy de hoyg a szemed nem sül ki ilyen hírdetéstől!!!!!Gratulálok annak aszuka tulajdonosnak aki jelentkezik nála!!Mélyebbre már nemis sülyedhetnek!!Bittros nem mentek végig az illatos úton........
45. genie
2008. okt. 9. 13:01
szeretnem paroztatni torzskonyvezett torpe uszkar kan kutyamat meg sosem volt eddig novel , nagyon ki van szegenyke:S ha valakinek van kistermetu szuka kutyusa (nem feltetlenul uszkar) es paroztatni szeretne akkor legyszi irj amaru_genie@hotmail.com :)
2008. júl. 18. 22:45

Az én szukámnak az első fedezéstől lett egy kis fertőzés-szerűsége, amit a kutyanőgyógyász :-) pillanatok alatt megoldott.

Ekkor érdekes, de nem lett belőle család.


Volt még egy "Na most csinálunk egy pár kiskutyát" akció, amiből ugyancsak nem lett család, de akkor is előjött a probléma!


A második alkalommal magától megoldották a dolgot - szerencsére jófajta apukával - ás semmi gond nem volt.

Lett is belőle egy szép kis család...

Alig győztük!


A harmadik alkalommal amikor szerelembe esett a drága, akkor már mi egyáltalán nem szerettük volna, de Ő átjárt a fiúhoz - aki meg volt kötve - és még libát is vitt neki ajándékba a nagy szerelemtől fűtve.

Lett is család itt is bőven!

Kemény feladat volt nem mondom!


A természetes esetekben nem volt gond, a "mesterséges" udvarláskor mindkétszer volt.

Hogy ez miért van, ezt nem tudom, de tény, hogy ez történt.

43. drnéni (válaszként erre: 42. - Healp)
2008. máj. 10. 23:25
A saját kutyámról van szó, és garantálom, hogy kiválóan szocializált, erre nagy hangsúlyt fektettünk. Két és fél évesen már egy bulldognak is kialakult személyisége van, ami csak úgy magától nem változik meg egyik napról a másikra. Nem esküszöm meg, hogy a műtéttől változott meg, de azért az egybeesés több, mint gyanús. A rossz szocializáció következményei kölyökkortól folyamatosan fennállnak, legfeljebb a súlyosságuk változik.
42. Healp
2008. máj. 10. 21:56

Ha valaki tényleg törődik a kutyájával,akkor ha kanja van nem viszi el fedeztetni mível pont azzal árt neki!!Utána folyamatosan a szukák után akar menni és szenved lelkileg!Az említett Jack Russel azért lett vad,mert miútán befedett egy nőstényt agresszív,domináns lett,az összes szukát magáénak akarja mégha nincs is a környéken.Tudatniszeretné a többi kutyával,hogy Ő akar az egyetlen kan lenni a világon.Egy jó kutyaiskolával orvosolható a probléma.

Az,hogy ivartalanítás után agresszívabb lett a kutya,nem attól van mert ivartalanítva lett,semmi köze hozzá.VAlószínűleg rosszúl lett szocializálva(néhány kutyát nehezebb szocializálni,és egyik napról a másikra jöhet elő a probléma..).

2008. ápr. 16. 07:10

Hát nekünk nem volt ilyen problémánk ,mert a vőlegény átmászott a kerítésen ))))

a napokban várjuk a kiskutyákat , a leendő anyuka már nagyon fészkel....

40. drnéni (válaszként erre: 26. - Alma20)
2008. ápr. 15. 22:56

Az semmiképp se lehet felháborító, ha valaki törődik a kutyái testi-lelki egészségével. Csak okosan. Nekem különben ivartalanított kutyám van (kan), rejtettheréjűség miatt került sor műtétre. Azt gondoltuk, utána csökkenni fog a domináns viselkedése. Hát nem így lett, inkább rosszabb. Másik kanhoz már nem lehet odaengedni, viszont a szukákkal se olyan készséges, és idegen emberekkel is barátságtalanabb. De családon belül változatlan a viselkedése, és nekünk ő a legnagyszerűbb eb a világon.

Ja, és arról, hogy mi van a fedezés után: szomszédunk Jack Russeljét hasonló megfontolásból fedezni vitte. Elkapott valami vírust, hetek véreset pisilt, ölben sétáltatták. Azután vadállat lett: azon nyomban nekimegy minden kannak, akit meglát, még az én szegénykémnek is, alig merik kivinni.

39. drnéni (válaszként erre: 27. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 15. 22:45
Teljesen egyetértek veled, és azt is megértem, hogy felindult hangnemet használsz. Ahol érző lények életéról van szó, ott nincs helye eufemizálásnak. Alig várom, hogy végre családi házba költözzünk, és én is megkezdhessem a menhelyi kutyák "gyűjtését".
38. win (válaszként erre: 36. - Godgoda)
2008. ápr. 15. 18:57
Ha nektek így jobb, ám ringassátok magatokat ebbe a hitbe. ;))
2008. ápr. 15. 18:37

sziasztok!


alma: a kan kutyáknak a közhiedelemmel ellentétben nem jó, nemélvezetes a párzás, sőt veszélyes is mivel a szukától különféle betegségeket is lekaphat...

bár az állatorvosok ezt általában elfelejtik közölni, mert rengeteg pénzt keresnek a megszületett kiskutyákból, vagy a vemhesség komplikácíójából stb., sajnos a magyar állatorvosok nagyrésze még mindig azt mondja, hogy a szukának szülnie kell legalább 1-szer (bár a legtöbben pontosan tudják, hogy ez nagyon nem így van)

sajnos magyarországon jelenleg nagyon sok kóbor(1 millió), nyomorúságos helyzetben tengődő kutya van, amit csak azzal lehetne megoldani, hogyha jelentősen kevesebb kiskutya születne, erre mondhatod azt hogy a te kutyusod kölykeinek találnál gazdát, csak tudod ezzel elveszed 7-8 menhelyi kutyusnak az esélyét az élettől, akit vagy elaltatnak, vagy parvóban elpusztul:(


mivel érdekel a téma téged és ahelyett hogy fejest ugranál ezért azt hiszem nyugodtan tarthatlak intelligensnek akit észérvekkle meg lehet győzni!

36. godgoda (válaszként erre: 30. - Win)
2008. ápr. 15. 15:01
Petrak-nak teljesen igaza van.
2008. ápr. 14. 23:15

A kérdés nem morális, technikai: "Hogyan tudnám pároztatni a kutyáimat?"


Ennyi!

Séta (forgalmas kutyás helyeken), kiállítások, újság, tv képújság (fedezést vállalok), kiképzések....


A lényeg, hogy a gazda (!) és a partner kutyus is felvállalja a dolgot, legyen egészséges a dolog és legyen helye a kölyköknek.

Baj tényleg van elég :-(


Ha visszakérdezel vagy offként észt osztassz, tedd priviben - kérlek.

2008. ápr. 14. 23:15

A kérdés nem morális, technikai: "Hogyan tudnám pároztatni a kutyáimat?"


Ennyi!

Séta (forgalmas kutyás helyeken), kiállítások, újság, tv képújság (fedezést vállalok), kiképzések....


A lényeg, hogy a gazda (!) és a partner kutyus is felvállalja a dolgot, legyen egészséges a dolog és legyen helye a kölyköknek.

Baj tényleg van elég :-(


Ha visszakérdezel vagy offként észt osztassz, tedd priviben - kérlek.

33. fe6fe7671f (válaszként erre: 32. - Win)
2008. ápr. 12. 11:11

Bocsánat, de én nem veled vitatkoztam, hanem csupán leírtam a véleményemet. Azt hiszem, hogy ehhez jogom van. Nincs szándékomban senkinek sem megkérdőjelezni a hozzáértését.

Ha elolvasod, a fórum első kérdését, akkor láthatod, hogy egy teljesen kezdő, mindenféle szóbeszédet elfogadó valakiről van szó (azt sem tudom, hogy nő, vagy férfi, mert nem érdekel). Én arra reagáltam, lehet, hogy volt egy-két csúnya szó, de se rád, se másra nem mondtam, aki felelősségteljesen neveli a kutyáját. Ezt általánosságban mondtam, ha nem úgy jött le, bocsánat. Kiakaszt, amikor pld. egy 21 éves nő azt hiszi, hogy a kutyatenyésztés mekkora üzlet, és milyen hamar, munka nélkül meg lehet gazdagodni. Ez a nő kutyasétáltatás közben kérdezgetett mindenkit.

Néhány nap múlva meg itt van ez a cikk...

Bocsánat, de azokra nem vonatkozik a dühöm, akik becsülettel nevelik az állataikat. Nincs semmi bajom a tenyésztőkkel sem (kivéve azzal, aki aztán fel is lett jelentve, mert olyan körülmények voltak nála).

Remélem nincs harag, mert nem ez volt a szándékom.

32. win (válaszként erre: 31. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 12. 10:11

"Ha észrevennéd magad körül szörnyűségeket, amit emberek művelnek az állatokkal, akkor te is felháborodnál."

"Imádom", mikor valaki, anélkül, hogy bármit is tudna rólam (és az állatokhoz való hozzáállásomról), eldönti, hogy mit gondolok, mit veszek észre, meg mit nem! :PP ;)))


De nem vitatkozom veled, mert az én hátam mögött csak 19 évnyi, kb. 80 felnőtt "kutyányi" és többszáz "kölyökkutyányi" tapasztalat van. Ez, nyilvánvalóan, nem versenyezhet a tieddel... ;)))

31. fe6fe7671f (válaszként erre: 30. - Win)
2008. ápr. 12. 09:43

Négy kutyánk volt, és mindegyiket úgy fogadtuk be, mert kóborolt az utcán.

Nem volt, és nincs is semmi baj, mindent meg lehet neki tanítani.

Igaz, hogy az egyik annyira sérült volt lelkileg, hogy majdnem másfél évig a hangosabb szótól, zenétől megijedt, de már ő is megszokta, hogy néha pici zene az kell.

Türelemre viszont szükség van, de megéri!


Nem hiszem, hogy csúnyán beszéltem volna. Ha észrevennéd magad körül szörnyűségeket, amit emberek művelnek az állatokkal, akkor te is felháborodnál.

Kiskutya kell a gyereknek, aztán amikor kezd nőni, és már nem olyan kis aranyos szőrgombóc, és már többet szaladgál, és több ennivaló kell neki... akkor kidobják az utcára, kidobják az autóból... Ezért vagyok felháborodva, de az hiszem, hogy mindenki, aki az ÉLETET tudja becsülni, az felháborodna. Én is így vagyok vele.

30. win (válaszként erre: 27. - Fe6fe7671f)
2008. ápr. 12. 09:17

Először is, szerintem, teljesen felesleges ilyen rondán beszélned. :SS


Másrészt egyáltalán nincs igazad, mert a felnőtt kutyák nagy része már nem fog úgy alkalmazkodni az új gazdához, mintha kölyök korától ott élt volna, és az adott személy tanította volna.

Mi több, van olyan kutya, amely EGYÁLTALÁN nem fog alkalmazkodni. És ha ez a kutya történetesen egy rossz természetű állat, akkor abból komoly baj is lehet. Egy rutintalan személy esetében pedig egyenesen katasztrófa...

2008. ápr. 12. 09:10

:)))


Tehát a párzáshoz két nem kell: egy fiú, s egy nő.

Ha bármelyik hiányzik, be kellene szerezni belőle.


De miért szeretenéd pároztatni???

Kevés a kutyád, vagy fajtiszta és kiállításokra akarod hordani? Ők a kutyák akarják a párzást?

Szerintem egy állatorvos, akihez hordod sokat tudna segíteni neked ebben a kérdésben.

2008. ápr. 12. 09:06
És mivel a fő kérdés az volt: "Hogyan tudnám pároztatni a kutyáimat?" Itt nem tétovázásról van szó, te pároztatni AKAROD a kutyáidat! Na ezért háborodtam fel. Nem érdekelt, hogy érdemes-e, és szükség van-e rá, hanem AKAROD.
27. fe6fe7671f (válaszként erre: 26. - Alma20)
2008. ápr. 12. 09:02

Igazad van, fel vagyok háborodva, mert rengeteg kóbor állat van, és erről mind a gazdák tehetnek. Ha valaki tenyésztő, rendben. Annak valószínűleg megvannak a feltételei a kutyák megszületése után is lesznek a kis kutyáknak gazdijai. Megvan az orvosi, anyagi háttere. Egy jó tenyésztő tudja befolyásolni, hogy ne legyen túlszaporulat, mert az mindenképpen a szerencsétlen kis állatok halálához vezet.


Nem győzöm hangsúlyozni, hogy TELJESEN FELESLEGES, hogy még több kutya legyen!!!


Akik élnek, azokat kellene életben tartani!!!


Utálom az olyan hozzáállást, hogy "nekem csak kiskutya kell, mert azt én úgy tanítom ahogy én szeretném"!!!


Ez egy f*szság. A kutya sokkal okosabb, mint a gazdája, mert a KUTYA KÉPES FELNŐTT KORÁBAN IS TANULNI új dolgokat, és teljes mértékben KÉPES ALKALMAZKODNI MÉG ÖREG KORÁBAN IS AZ esetleges ÚJ GAZDÁJÁHOZ!!! Ez a qrva nagy különbség az ember és a kutya között! Az ember nagyon ritka kivétellel, képtelen megváltozni, amit tanult - tanítottak gyermek korában, az élete végéig benne marad, és minden úgy fog csinálni. A kutya teljesen gazdafüggő.

26. alma20
2008. ápr. 12. 02:29

Sziasztok!

Szerintem nem kell így felháborodni, mert ha lenne elég tapasztalatom, akkor nem kérdeznék...

Azt gondoltam, hogy érdeklődni már csak lehet?!

Könnyű vádolni!

Ha nem szeretnék jó gazdi lenni, akkor nem kérdeznék ilyeneket! Sz..nék rá, hogy nekik mi a jó és az egészséges!

Ez nem is merült fel Benned, kedves petrak?!

Egyébként több ember tanácsolta a fedeztetést, ezért gondoltam, hogy több helyen utána kérdezek, de nem gondoltam, hogy ekkora felháborodást kelt!

2008. ápr. 11. 19:36
Hidd el, hogy nem szenvednek lelki sérülést, ha a szex kimarad az életükből. Viszont egyetértek az előttem szólókkal, hogy minden tapasztalat nélkül semmiképpen nem szabad belevágni még egy ilyen " egyéjszakás kaland"-ba sem. Sem a kutyáknak, sem magadnak nem tennél jót ezzel. Sőt! Rotikat tenyésztettem több mint tíz évig, állatorvosi aszisztensként is dolgoztam sokáig,így nem egy fedetetést csináltunk végig. Ezt ne úgy képzeld, mint amikor két keverék kistestűt látsz összeragadva az utcán. NAgyon komoly fizikai megterhelés úgy a nagytestű rotinak, mint a gazdinak(persze csak ha nem akarja, hogy akár maradandó sérüléseket szenvedjen a kan és a szuka.) Egyszónak is száz a vége. Felejtsd el szerintem az egészet, ők így is teljes életet élnek, ha te jó gazdájuk vagy!
2008. ápr. 11. 17:36

A menhely nem jutott még eszedbe, hogy kihozz egy kutyust, és megmentsd annak az életét? Miért akarod, hogy újabb kutyák halljanak meg azért, mert TE kiskutyát akarsz, és egy jó kis bulinak tartod. Mert úgy tűnik a szövegedből, hogy elég komolytalan vagy.


Az állat élete nem játék!


Semmi tapasztalatod tartás, sem a kutyával kapcsolatos egyéb dolgok terén. Ha lenne, nem kérdeznél ilyesmiket.

Próbáld a te két kutyádat becsülettel, tisztességgel életük végéig ellátni. Boldogabb leszel te is és a kutyáid is.

2007. nov. 27. 03:57

Szerintem alma20 csak egy egyéjszakás kutyarandira gondol, hogy a kedvükben járjon :-D :-D :-D

Durva!

Sétálgass vele bátran, hátha szerelembe esnek; adj fel az "A kutya" c. újságban hirdetést, hogy fedeztetést vállalsz (valaki csak akad innen is :-) )

A lányos gazdi engedélyét azért szerezd meg, ugyebár lesz melója bőven a kiruccanás után, de ez még mind csak egy tényező. Kell még oda a lány engedélye is.

Sok kergetőzést fogsz még látni azthiszem :-)

22. alma20
2007. aug. 18. 23:58
Köszönöm szépen! :-)
21. Bcicus (válaszként erre: 19. - Alma20)
2007. aug. 12. 19:16

Nem nincs rá szülkságük. A pároztatástól csak agresszívabbak lehetnek és megőrülni, ha 1 km-es körzetben tüzel egy kutya.

Ha az ember nem tenyésztésre vett kutyát mindenképpen érdemesebb ivartalanítani, mert mindenkinek jobb, a kutyának és a gazdinak is.

Az ivartalanítással nagyon sok öreg kori betegséget meg lehet előzni.

Hidd el. Eléggé otthon vagyok a témában,mivelkutyatenyésztő vagyok, emlett kutyakozmetikus és állatorvosi assziisztens.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook