Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
34077. No92emi
2016. febr. 21. 16:50
Igyekszem, kitartok. Puszi mindenkinek.
34076. zsana86
2016. febr. 21. 14:09

Sziasztok,pont irni akartam hogy kivel mi ujsag...de làtom h senkinek sem egyszerű...

Nekünk is meg van a 27.hèt....és tényleg egyre nehezebb pedig van mèg remèlem egy 10hèt amit birnak ott benn a csajok...

Noémi kitartas neked ez mar a 34.het tök szuper...

Jov.hettol kezdek vasarolgatni amig mozgo kepes vagyok:)

2016. febr. 21. 11:41
Most én is csak nyafogni tudnék. Erősen mantrázom h menni fog,csak így tovább! Azzal doppingolom magam,hogy már 26 hét megvan, ami hátravan az már csak a töredéke!! Hajrá magunknak!!
34074. Mirabell (válaszként erre: 34073. - No92emi)
2016. febr. 20. 22:44

Szegeny, elhiszem hogy ki vagy!

En pár nap múlva lépek a 26.hetbe és már most nagyon nehezen bírom...

Neked kitartás! Nagyon szuper, hogy itt tartasz! :)

Drukkolok!

34073. No92emi (válaszként erre: 34072. - Mirabell)
2016. febr. 20. 21:40

Rosszul😓 ez már tényleg terhesség... Így a vége előtt max. 4 héttel már minden nehéz és rossz.

De mindenkinek kívánom, hogy ezt az időszakot is élje át. (a jo értelmében persze)

34072. Mirabell
2016. febr. 20. 19:13

Sziasztok,

Ki-hogy van? Hogy bírjátok? :)

34071. derbigirl
2016. febr. 17. 15:06
Gratulalok a 33. hethez. Akkor mar te tulvagy sok aggodason, örömön. Milyenek az ejszakaid? Nekem borzaszto... szinte az eleje ota, mivel hasonalvos vagyok egyebkent. Igy oldalt faj mindenem 2-3 ora fekves utan, hiaba parnazom magam ki mindenhol.MInden hajnalban fent vagyok 2-3 orat. Masnap meg szörnyu faradt vagyok, es meg szeretnek dolgozni amig lehet. 25-26 hetes korunkig tervezem. Van esetleg valakinek jo tanacsa erre a problemara?(külföldi billentyüröl irok bocsi az ekezetekert)
34070. No92emi (válaszként erre: 34069. - Derbigirl)
2016. febr. 15. 12:03
Igen van még egy kis időd, de jobb hamarabb elkezdeni mindenen gondolkodni. Én a 33. hetet kezdtem ma.
34069. derbigirl (válaszként erre: 34068. - No92emi)
2016. febr. 15. 11:46
Értem. Egyelőre még azt se tudtam eldönteni, hogy egymás melletti, vagy egymás mögött üléselhelyezés-e a jobb. Szerencsére van még időm ezen gondolkodni. :) Hányadik hétben vagy?
34068. No92emi
2016. febr. 15. 10:42
A Twinni tandem babakocsit vettem. Igen szettben vettem amiket lehet cserélgetni, amihez mózeskosarak és sportülések voltak és külön kértem hozzá autós hordozót. Szép színváltós, mert a váz fekete és rajta a sport és a mózeskosár almazöld, az egyik hordozó kék a másik piros😊 mert nálunk is egy fiú egy lány lesz, és hogy ne legyen uncsi️ Ez a fajta még egy gyerekes módban is használható így meg tudok oldani mindent ugyan úgy mint 2-vel ha pl. csak az egyik gyereket kell vinni orvoshoz vagy bárhova.
34067. derbigirl (válaszként erre: 34066. - No92emi)
2016. febr. 15. 09:49
Köszi a választ. És melyik márkát választottad? Szettben vetted meg az egész babakocsi rendszert? Tehát egy vázra tudod felrakni a hordozót, mózeskosarat és később a sportülést?
34066. No92emi (válaszként erre: 34065. - Derbigirl)
2016. febr. 15. 09:37

Szia!

Én mindenképpen olyan hordozót vettem amit a babakocsi vázra lehet illeszteni. Nem is a séták miatt, mert az mózeskosárban lesz, hanem mert sokat járok autóval és csak annyit keljen tennem ha megérkeztem, hogy kiveszem a babakocsi vázat a csomagtartóból és ahelyett hogy cipelném a két hordozót (szerintem másban nem biztonságos szállítani autóban a babákat) rárakom a vázra és mehetünk gyalog tovább. Gyors és praktikus ez így szerintem.

34065. derbigirl
2016. febr. 15. 09:18

Sziasztok! 20+6 hetes ikerterhes vagyok. Egy kislány és egy kisfiú növekszik a szívem alatt. :)

Babakocsik, illetve babahordozók terén szeretnék tapasztalatokat gyűjteni. Milyen márkájú babakocsikról hallottatok jókat-rosszakat? Ti olyan autós babahordozókat vesztek, amit a babakocsivázra rá lehet tenni, vagy majd a babákat az elején a mózeskosárba fogjátok rakni, és úgy sétáltatjátok majd? Különböző véleményeket hallottam erről, ezért érdeklődöm.

34064. No92emi
2016. febr. 12. 19:23

Van akinek kell apasági nyilatkozatot csinálni? Mi ma voltunk. Másfél óráig tartott a papírok kitöltése és aláírása, előtte meg egy órát vártunk, hogy sorrakerüljünk. Ráadásul az állandó lakcím szerinti anyakönyvvezetőhöz kellett menni a 30 km-re van. Ha mentek, az orvosi igazoláson amit oda kell vinni mindenképpen olvasható legyen minden szó ès dátum amit az orvos ír, mert nem fogadják el. Legalábbis nekünk nem. Megcsinálták az apaságit, de nem kaptuk meg, mert be kell vinni egy új igazolást ami olvasható...

Szuper volt.

34063. nagymacs (válaszként erre: 34052. - Magicleg)
2016. febr. 11. 17:54
Köszi! :) Rá fogok kérdezni a dokimnál!
34062. krisztynna (válaszként erre: 34056. - Annaforminka)
2016. febr. 11. 15:04

Igen mar jol vagyok koszonom! Novemberben tortent.Mar jo helyen vannak,miattuk mielibb helyre akartam lelkileg billenni,mert ha en mosolygok,akkor ok is biztosan jol erzik magukat. ♡♡

Szivesen segitettem,mert bar nekem is a szamba ragta volna vki.Az a baj,hogy sajnos nemigen mondjak az ovosok hogy a fekves alatt mit ertenek.Siman gondolhatja az ember azt is,hogy azert a lakasban neha lehet korozgetni.Hat nem.Megrovidult mehnyaknal sem igazan javallt.A fekves az tenylegesen fekvest jelent.Ezzel tesz a kismama a legtobbet a babaiert.Van a csoportban olyan ikres is,aki egesz varandossaga alatt jott-ment,de semmi bajuk,o is most szult meg 39.hetre. :) Nyilvan a total fekves nem a hozza hasonlo nocikre ervenyes,hanem akiknel mar latnak egy kis nyilast vagy rovidulest.Ugyhogy kanapelakasra fel!Drukkolok Nektek! ♡♡

34061. Anika74
2016. febr. 11. 14:12

Sziasztok Csajok!

Megvan még a 2 légzésfigyelő

és 2 db pelenkára csíptethető is.

34060. Annaforminka (válaszként erre: 34059. - Mirabell)
2016. febr. 11. 13:50

Na az a másik. Imádom! Csak terh. diabetessel nem merem. Meg nem tartana ki a doboz. Na jó,a kicsi nem,lehet a nagy megérné a másnapot,de többet az sem.

Ja,placenta 2. fokban érett. Erre legyintettek,mert a flowmetria meg tökéletes volt. 2 hete 0 fokban volt erett.

34059. Mirabell (válaszként erre: 34058. - Annaforminka)
2016. febr. 11. 13:44
:D Az sem rossz! Vasárnap csabultam el egy somloira, amúgy tegnap ota egy doboz after8 lapul mellettem. A fogkremes csoki. :)
34058. Annaforminka (válaszként erre: 34057. - Mirabell)
2016. febr. 11. 13:33

Én a szülés utáni első étkezésem rendeltem meg:

somlói galuska :D

34057. Mirabell (válaszként erre: 34055. - Annaforminka)
2016. febr. 11. 13:23

Hüvelyi volt mindkét mérés.

Félelmetes volt a hüvelyi uh-nal látni, hogy ott mozgott az 'A' baba feje.

A 'B' baba sokkal fentebb van és egymást keresztezve fekszenek.

Kitartás nekünk és várom a 30.heti almás gyerekpezsgot. :D

Max a kórházban iszom, de valahol fogom az tuti. :)

34056. Annaforminka (válaszként erre: 34054. - Krisztynna)
2016. febr. 11. 12:40

Köszi h leírtad! Sokat segít ez.

Nekem is "csak" rövidülve van, én egész nap fekszem. Anyum jön,főz,párom takarít.


Azóta minden rendben veled? Tényleg jól esett h írtál,megfogadom!

34055. Annaforminka (válaszként erre: 34050. - Mirabell)
2016. febr. 11. 12:35

Tényleg,hasi vagy hüvelyi uh-val nézték?

Nekem amikor hasin nézték,25 mm volt, rá egy hétre a hüvelyin 34 mm. Doki is mondta h a hüvelyi a releváns. Ma a hasi uh-n nem is tudta volna megmérni,mert mind a két lányzó a fejével nyomta,és üres volt a hólyagom is.

34054. krisztynna
2016. febr. 11. 12:33
Sziasztok lanyok!Gondolkoztam,h irjak,ne irjak...Megis ugy erzem,talan veszitek rossz neven ha leirom. Em remisztgetesnek szanom,eppe ellenkezoleg.Bar leirta volna nekem is igy vki.En a 22+6 naposan vesztettem el az ikreimet.Kinyilt a mehszajam.Ez ugyan nem teljesen ugyanaz mint a megrovidult mehszaj,megis ugy gondolom talan segitsegetekre lehetek a tapasztalataimmal.A babak elvesztese elott 2 hettel mar 1.4cm-re volt nyitva a belso mehszajam,kulso szuk ujjnyira.Az ugyeletes dokino fiatal orvos volt,megnyugtatott h semmi baj,de mostantol non-stop fekves,csak wc es gyors zuhany.Bent is tartott a korhazban.4 nap mulva megnezett a dokim,nah o mar lazabban fogta fel,mondta,hogy pihengessek sokat de azert setalgathatok is nyugodtan.Hiba volt.A dokinore kellett volna hallgatnom.Egyik babavaros csoportban benne voltam,ott az egyik ikres lanynak megrovidult a mehnyaka a 24.heten.Bent tartottak,mondtak hogy sokat pihenjen,de ennel tobbet nem mondtak.Ugyebar ki kit ert puhenes alatt...O mar okosabb volt mint en,mert o ezt nagyon szigoruan vette,konkretan egesz nap vizszintesben volt,csak fekudt,gyors wc es zuhany,semmi tobb.Most szult meg ezen a heten a 38.heten.Mindezt azert irtam le,hogy segitsek nektek.Fekudjetek egesz nap.Ikres csopiban ilyenkor meg azt irjak,hogy teaert se alljon fel az ember.En sajnos megtettem,hisz ugye a setalgatas engedve volt es ugye minden ismerosom azzal cukkolt,hogy az orvosomnak higyjek ne vadidegeneknek forumokon.Sokat fekudtem,de kisetaltam sokszor a konyhaba ha vmire szuksegem volt.Nem szabad.Ha fekszel egesz nap akkor nem a mehszajra terelodik a suly.Ez fontos!Kerlek ne ilyedjetek meg az en peldam alapjan,Ti nem fogtok igy jarni,de tenyleg fekudjetek egesz nap,mert rohadt sokat szamit.Remelem nem haragszotok ram hogy leirtam.
34053. Mirabell (válaszként erre: 34052. - Magicleg)
2016. febr. 11. 08:13
Szia, nagyon köszönöm! Hétfőn rá is kérdezek a SOTE s orvosomnal! :)
34052. magicleg
2016. febr. 10. 23:35
Mirabell, Nagymacs! A Google-ben így keressétek: Arabin pessary.
34051. magicleg (válaszként erre: 34050. - Mirabell)
2016. febr. 10. 23:32
Mirabell! Úgy tudom, te a SOTE II -re jársz terhesgondozásra. A SOTE II -n sok kismamánál alkalmazzák az Arabin-gyűrűt. Ezt a méhszáj rövidülés esetén még a 25. héten is van értelme felhelyezni. Ez egy szilikon gyűrű, ami leveszi a terhelést a méhszájról. Nagymacs téged is érdekelhet a téma. A Google - ban rengeteg cikket találtok róla. Megelőzi a koraszülést. Kérdezzetek rá a nőgyógyászaitoknál. A hastartó pántot a nőgyógyászok nem javasolják (korábban már többször volt itt is téma), mert pont a méhszájra helyezi át a babák súlyát. Kitartás! Egy ikres kismami
34050. Mirabell (válaszként erre: 34049. - Nagymacs)
2016. febr. 10. 20:48

Fura, hogy nem mondott semmit. Kíváncsi vagyok mi lesz 22-en, majd irj mindenképpen!

Igen, a mehszaj zárt de 3 hét alatt 54mm-vel rosszabb lett a helyzet...ez nagyon nem jó. Szoval a 32.het a cél, utana minden napnak örülünk.

Még annyira ki vagyok, hogy smilet sem tudok írni...

Neked is sok pihenést!

34049. nagymacs (válaszként erre: 34048. - Mirabell)
2016. febr. 10. 20:24

Febr. 22-én, 22. hetesen. Most próbálok feküdni én is, de én akkor kaptam sokkot, amikor utánaolvastam a neten, hogy mi is ez, a doki meg nem szólt semmit. Még akkor is úgy érzem, h azért szólhatott volna, ha elege sok fekvést és pihenést javasolt... Na ezért szeretem a guglit :)

Elhiszem, h te is kibuktál... De a méhszáj az zárt nálad is, ugye? Én vhogy attól jobban félnék, ha kinyílna.

32.héten még valóban eléggé picik, de ha sokat fekszel, akkor sztem nem lesz gond, és tovább is bentlakhatnak még. :)

34048. Mirabell (válaszként erre: 34047. - Nagymacs)
2016. febr. 10. 20:00

Szia, nekem a 21.heten mérték és akkor 2,4 cm volt, ma vagyok 24+1 napos és ma mérték újra. 1,86 cm lett. :( Sajnos nekem rosszabb lett, de nem mindenkinél van így.

A lombikos orvosom szigorú fekvest írt elő, home officeban sem dolgozhatok már, sőt kórházi megfigyelést is javasolt. Azt mondta h a 32.hetig ki kell huznom, de az is meg 2 hónap.

A SOTE -s orvosom mondja ki az ament, ma már beszéltünk es ő is a fekvest ajanlott. Hetfon találkozunk vele, aztán meglatjuk hogy mi lesz.

Nagyon kiborultam, mar bogtem is...:( Meg a kórház nem is érdekel, bármit elviselek, de a 32.heten meg annyira picik. :/ A babakert aggódom nagyon.

Van hastarto övem, a legnagyobb méretet választottam mert állítható.


Mikor mész vissza, hogy újra lemerjek?

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook