Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
34107. Annaforminka (válaszként erre: 34104. - Edo31)
2016. febr. 25. 15:53
Előtte is keményedtel? Vissza tudsz emlékezni,hogy kb mikor kezdtél először keményedni? En most ezen parázok,hogy nem korai e még.
34106. Annaforminka (válaszként erre: 34105. - Hanolbea)
2016. febr. 25. 15:52
Nem tudok segíteni sajnos,27 hetesen nem akarok okoskodni,fogalmam sincs milyen 33 hetesnek lenni :( én nem vizesedem,de fogalmam sincs mi lesz később.
34105. Hanolbea
2016. febr. 25. 15:04

Sziasztok!

Ez a 4. Napom a klinikán, már kezdtem egész jól ellenni, teljesen panasz mentes voltam ezidáig ( holnap töltöm a 33. Hetet), erre tegnap este zuhanyzásnál észre vettem, hogy bevízesedett a bokam :( kicsit elkeseredtem, itt azt mondjak, hogy ez ezzel jár, foleg, hogy ikrek is..... :(

A vérnyomásom jo, meg minden..... Ez tenyleg ennyire általános ?

Ki mit tesz ellene ?

Most felpolcoltam a lábam .....

Vissza állhat ez még, vagy ez már elkísér ?

Miert pont most jöttki? Lehet azert, mert eddig ugye otthon jöttem mentem, most meg sok a pihi?


Köszi a válaszokat!

34104. Edo31 (válaszként erre: 34103. - Annaforminka)
2016. febr. 25. 14:40
Ma én is sokat keményedek. Nekem már akkora pocakom van, hogy alig bírok már menni:-) Ami nekem még nagyon kellemetlen hogy a rengeteg magnéziumot már nem birja a gyomrom,állando hasmenés szinte.Helyes,pihenj sokat,majd csak telik az idő.
34103. Annaforminka (válaszként erre: 34102. - Edo31)
2016. febr. 25. 14:31

Persze, minél tovább bírjátok, annál jobb :)

Mi szót fogadunk doktor bácsinak, és január vége óta fekszem. Az első trimet is végigfeküdtem, de nagyobb pocakkal csak bal oldalon fekve kicsit más már.

Ma töltöttük be a 27. hetet. Ezt a melegfrontot most nagyon érzem. Sok keményedés van ma. Szombaton is sok volt, a kettő között pedig nyugi volt. De talán holnap jobb lesz.

Neked is voltak nehezebben viselt heteid?

34102. Edo31 (válaszként erre: 34101. - Annaforminka)
2016. febr. 25. 13:55
Szia. Azért szeretném még ha 2 hetet odabent maradnának. Nekem is rövidült a méhnyak, de mivel január óta fekszrm így nem romlott tovább a helyzet. Érdemes szót fogadni az orvosnak és pihenni.
34101. Annaforminka (válaszként erre: 34097. - Edo31)
2016. febr. 25. 11:50
Gratu a 35. héthez! Az szép nagyon! Innentől már minden rendben lesz :)
34100. Edo31 (válaszként erre: 34098. - Hanolbea)
2016. febr. 24. 15:15
Jah,és a mezőtúri kórházban tengetem napjaim.
34099. Edo31 (válaszként erre: 34098. - Hanolbea)
2016. febr. 24. 15:14
Holnap megyek újra ultrahangra,akkor pontosan megtudom mekkorák most.Az egyik babám 1 héttel,a másik 2héttel volt lemaradva a tényleges idejükhöz képest.Egyébként 28 hetesen feküdtem már bent 1 hetet infuziós kezelésre,mert nagyon sokat keményedtem.Azóta pedig otthon is csak feküdtem,igy nem nyiltam ki eddig szerencsére.
34098. Hanolbea (válaszként erre: 34097. - Edo31)
2016. febr. 24. 15:06

Mekkorák a babák?

Akkor neked is kitartás!

Szerencsés vagy, hogy csak a 35. Héten fektetett be az orvos.

Melyik kórház?

34097. Edo31
2016. febr. 24. 15:00
Sziasztok.Most találtam ezt a fórumot,én is ikerbabákat várok.Már a 35. hetet taposom.Két napja fektettek be a kórházba.Az orvosom azt mondta 3 hetet még muszáj kihúznom,hogy a babák súlya is megfelelő legyen.De már nagyon türelmetlen vagyok:-D
34096. derbigirl (válaszként erre: 34095. - Hanolbea)
2016. febr. 23. 18:40
Értem. Akkor egész jól alakulnak a dolgok.A figyelem pedig nem árt. Én a SOTE II-n fogok szülni. Az orvosommal a 36. hetet beszéltük meg, de ő is azt mondta, h ez még változhat, és lehet hogy hamarabb kell befeküdnöm. Kitartást, legalább az megnyugtató,ha az ember jó kezekben van. :)
34095. Hanolbea (válaszként erre: 34093. - Derbigirl)
2016. febr. 23. 15:52
Nekem ezidáig ( múlt pénteken töltöttem a 32.hetet) probléma mentes volt minden téren a terhesség.... A SOTE 1- en az a protokoll amúgy is, hogy az ikreseket befektetik korábban, hogy szem előtt legyenek . Pénteken voltam orvosnál és UH- n "A " baba most 1672 gramm "B" baba 1394 gramm, emiatt kell most befeküdni, minden nap ellenőriznek majd, ezt leszámítva minden rendben van, azt mondta a doki, hogy ez ikreknel bele fér, de mostantól szigorú ellenőrzés szükséges, hogy rendben maradjanak a dolgaink 😊 aztán majd csak eltelik az idő, a mèhszaj zárt.... Nincs vizesedés, sem magas vérnyomás, a babák keringése rendben van, tehat amugy jól vagyunk 😊illetve "B" baba magzatvize kicsit kevesebb az átlagosnál .... Rendben van, de figyelmet igényel ez is.... Nálunk ez van....
34094. derbigirl
2016. febr. 23. 12:39
A korhazban fekvesröl egyebkent jokat is hallottam, hogy jo volt a tarsasag, sok tapasztalatcsere volt, egymas tamogatasa, viccelödes stb! Ugyhogy kitartast a korhazosoknak is!
34093. derbigirl
2016. febr. 23. 12:38

Akiket fekvesre iteltek azokat miert? Mehszajproblemak? Es volt valami tünete, vagy csak rutinvizsgalaton derült ki?

Azert erdekelne, mert en meg aktivan dolgozom, mert szeretem, de nem akarom h baj legyen. Mire figyeljek oda, mi a jele ha baj van? (22 hetes vagyok)

34092. Hanolbea
2016. febr. 23. 05:55

Van olyan, aki 32-33. héten jár iker babáival.

Érdekelne a súlyuk, hogy jelenleg mekkorák.

Illetve van olyan, akinél az egyik baba magzatvize kevesebb az átlagosnál?


Köszönöm előre a válaszokat!

34091. Hanolbea (válaszként erre: 34089. - Annaforminka)
2016. febr. 22. 13:30
Igen! Ez azert eléggé az 😊😊kitartás neked is! Minden rendben lesz!!! Nekem otthon rohant az idő, de tényleg!!!
34090. Annaforminka (válaszként erre: 34089. - Annaforminka)
2016. febr. 22. 12:42
Számolni se tudok már :) én 26 te 31,az 5 hét
34089. Annaforminka (válaszként erre: 34087. - Hanolbea)
2016. febr. 22. 12:21

4 héttel előrébb vagy,mint én. Dokim szerint a 32. héttől már semmi gond. Te már ott vagy,én csak bizakodom és fekszem h elérjem :)

Szerintem ez elég pozitív :)

34088. Annaforminka (válaszként erre: 34086. - Mirabell)
2016. febr. 22. 12:19

Kint fekszem a nyugágyon. Majd kisül a szemem. Na ez az a probléma ami igazán megnyugtat :D


Az kemény,h a levest is fekve.

34087. Hanolbea
2016. febr. 22. 12:16

Hát itt vagyok! A klinikán!

Most nagyon nehéz!

Minden nagyon fura és idegen!

Nagyon nehezen tudom elfogadni es kibírni, de muszáj....:(

Aki hasonló cipőben jár, kitartást kívánok!

Ha valaki tudna pár pozitív dologgal "támogatni" , azt megköszönném ! :)

34086. Mirabell (válaszként erre: 34085. - Annaforminka)
2016. febr. 22. 12:04

Igen, így fekve minden lassabb...meg a füvet sem látom. :D

Nagyon jó terv, biztosan feltolt a napsütés. :)

En mar levest is tudok fekve enni.

Ha maszkalhatnek itthon, repulne az idő.

Szívesen pakolasznek, vasalnam a babaruhakat.

Tudom, majd fogom eleget. :)

Jo napsütéses feltöltődést!

34085. Annaforminka (válaszként erre: 34081. - Mirabell)
2016. febr. 22. 11:34
Hát igen,így fekve a fű is lassabban nő. Megértelek. Most az a tervem,h mivel ilyen szépen süt a nap,kiülök pár percre a teraszra. Ülni persze nem szabad,de kell egy kis lélekfeltöltődés,úgy érzem.Enni úgyis ülve szoktam,leheg akkor az ebédet kint ejtem meg ;) A kedvem is jobb lett a gondolattól :D
34084. Annaforminka (válaszként erre: 34079. - Hanolbea)
2016. febr. 22. 11:31
Szia Bea! Szerintem ilyen terhességi kornál ekkora súlykülönbség simán lehet. Főleg h 2 petéjűek. Nem pont ugyanolyan génállományuk van. Persze h aggódsz,de a dokik sem kezdtek el kapkodni emiatt :)
34083. Szepnap1
2016. febr. 22. 09:14
Sziasztok, en most kezdtem a 31. Hetet. 30. Heti sulyuk A baba 1530g, B baba 1460g. 3 het mulva lesz a kov. UH. Az egyik babanal minimalisan tobb a magzatviz, a masiknal normalis. Mivel minden eredmenyem jo nem foglalkoznak vele. Nyugodtan otthon lehetek ha igy maradnak a dolgok. Nincs bennt fekves, ott nagyobb a fertozesveszely, es a depresszios hajlam. Teljesen jol vok, nincs vizesedes, nem faj semmi, zart mehszaj. Remeljuk igy is marad minden. Annyi h. Tobbet kell pihenni. Nekem nem nehezek a fiuk, pihenni kell... Sok mindent ulve csinalok. Ha 20 percig vok fennt utana leulok felpolcolom a labam ugyis jo, mas dolga ha ok az elso babak nincs az embernek. Ok a legfontosabbak:-) kitartast Mindenkinek, hamar telnek a hetek, es csak pozitivan, az mar fel siker :-)
34082. Hanolbea (válaszként erre: 34081. - Mirabell)
2016. febr. 22. 03:53

Hidd el, hogy nem örökké valóság ..... Nekem az otthon töltött napok szinte elrepülek,mondjuk én nem voltam fekvésre " ítélve".....

Én a kórháztól tartok kicsit , idegen hely, idegen emberek, idegen dolgok..... Ezidáig szerencsére nem voltam ilyen helyzetben ....biztos azert visel meg....... Nekem ez fog örökké valóságnak tűnni...

Neked említette az orvosod, hogy lehet korábban be kell feküdni?

A SOTE 1-en ez a protokoll, ha jól tudom, nekem a dokim ezt már nagyon korán elmondta.

A lemaradás most nálunk is kb. 1 hét, de végül is ikrek.....

Remelem azert mindkettőnek szép súlya lesz.....

Azert drukkolok, hogy ne kelljen idő elott bekerülni, bár az eszemmel tudom, hogy mi is a lehető legjobb helyen leszünk ott!

Hol fogsz szülni?

34081. Mirabell (válaszként erre: 34079. - Hanolbea)
2016. febr. 22. 00:49

Szia, bar én meg csak kedden kezdem a 26.hetet de az eleje óta az egyik baba 1 héttel le van maradva a másikhoz képest, ami nem is olyan kevés.

Nincs gond ezzel, uh sztem ne aggódj.

En is lombikos vagyok, bár a 32.het egy örökkévalóságnak tűnik...

4 hét múlva megyek a 3.genetikai UH-ra, ott kiderul a súlyuk.

Mivel 0-24 órában fekszem itthon, ezért úgy érzem h hamarosan én is a kórházban kötök ki...ha nem, akkor boldogabb leszek. :)

Hajrá Nektek!

34080. derbigirl
2016. febr. 21. 23:31
A legtöbben már előttem jártok, kitartást nektek így a vége felé, szeretnék már én is a biztonságos hetekben lenni. Nagymacs, mi szinte egyidős terhesek vagyunk.Sajnos én nem mondhatom el, hogy jól viselem, mi a családban eleve gerincbajosak vagyunk, és most ezt nagyon megérzem. De amíg a kicsik jól vannak,addig nem számít :) csak ők legyenek egészségesek. Mindenkinek ezt kívánom!
34079. Hanolbea
2016. febr. 21. 23:19

Sziasztok!


Most találtam rá erre a fórumra! :)

Én is Ikerterhes vagyok ( pénteken töltöttem a 32.hetet).

Lombikkal sikeredett- elsőre szerencsére :)

Babáink neme egy fiú és egy lány :)

Én a budapesti SOTE 1- en fogok szülni, "sajnos" a pénteki vizsgálaton kiderült, hogy "A " baba most 1672 gramm "B" baba 1394 gramm, tehat kicsit lemaradt, ráadásul az ő magzatvize kicsit kevesebb is lett, eddig átlagos volt-2 hetente járok vizsgálatra.... emiatt holnaptól be kell feküdni a klinikára ... minden nap ellenőriznek majd....ezt leszámítva minden rendben van, azt mondta a doki, hogy ez ikreknel belefér, de mostantól szigorúbb ellenőrzés szükséges, hogy rendben is maradjanak a dolgaink.

A mèhszaj zárt.... Nincs vizesedés, sem magas vérnyomás, a babák keringése rendben van, tehat amugy jól vagyunk 😊Én nem is érzek semmit :)

Az volna a kérdésem, hogy van valaki hasonló cipőben hozzánk? Normális ez a méret beli különbség? "A " baba most 1672 gramm "B" baba 1394 gramm, emiatt kell most befeküdni, minden nap ellenőriznek majd, ezt leszámítva minden rendben van, azt mondta a doki, hogy ez ikreknel bele fér, de mostantól szigorú ellenőrzés szükséges, hogy rendben maradjanak a dolgaink 😊 aztán majd csak eltelik az idő ott bent....a mèhszaj zárt.... Nincs vizesedés, sem magas vérnyomás, a babák keringése rendben van, tehat amugy jól vagyunk 😊Eddig amugy fej-fej mellett nőttek.

Elvileg mar annyira nem kicsik, én megis aggódom kicsit ....

Van, akit hasonlóan befektettek/ be fognak fektetni korábban?

Félek a kórházi bentléttől.... Főleg, hogy, ha minden oke, akkor ráadásul több hétről beszélünk ....

Bocsánat..... Kicsit hosszúra sikeredett:)


Bea

34078. nagymacs
2016. febr. 21. 18:11

Sziasztok! Én még csak most vagyok 22. hetes, úgyhogy nem panaszkodom. :) Szerencsére igazából nem is tudnék. Már rendszeresen érzem őket, nagyjából 3-4 óránként van parti, de még nagyon finom a mozgásuk.

Ma voltunk bababörzén, egy csomó mindent sikerült beszerezni, de persze azért még van hátra néhány dolog.

Kitartást Noémi! :)

Névválasztással ti hogy álltok?

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook