Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
34767. ödike
2017. jún. 1. 14:58

Sziasztok Lányok!

Én is pont akartam kérdezni, hogy ki hogy van, mert nagyon elhalkult a csapat:-) Én a 18. héten járok és két hete 80%-ra két kislányt tippeltek nekünk, aminek nagyon örültünk:-) Jövő héten megyünk az Istenhegyibe genetikai uh-ra, remélem ott már 100% lesz:-)

Lányok! Biztosan volt számtalanszor téma a babakocsi, de akinek van kedve, energiája az leírná, hogy szerinte az egymás melletti vagy az egymás mögötti-e a jobb? Amiket néztünk: Cam twin pulsar, Abc design ikerbabakocsi, Adbor duo stars.

Nagyon köszi:-)

34766. ottene
2017. jún. 1. 11:16
Sziasztok! Mi ma megyünk ultrahangra, ilyenkor mindig izgulok, hogy minden rendben legyen. Az időjárással nincsen bajom, bár sose voltam front érzékeny. Ami előjött mostanában azok az érzelmi hullámok, és a ruhatáram miatti depresszió. Ti hogy vagytok?
34765. witch959
2017. jún. 1. 06:26
Sziasztok! Ki hogy van? Hogy bírjátok a frontokat?
34764. Aquatánia
2017. máj. 13. 12:12

Én nem hányok de szinta folyamatosan szédülök meg émelygek.

Meg a vérnyomásom,pulzusom vacakol.

Kedden megyek dokihoz majd mondom neki.

Mi még messze vagyunk attól hogy megtudjuk fiúk vagy lányok e.Vagy esetleg vegyes páros lesz.:)

Szerdán töltjük a 9. Hetet. :)

34763. Angyajka (válaszként erre: 34756. - Lilla1985)
2017. máj. 11. 19:45

Szia! Szegénykém hogy jártál. :( Úgy látszik a fiúkkal hányósak a kismamik, mert én is sokat hánytam, de szerencsére a kórházat elkerültem.

Az én méhszájam 2100 lett a 30. héten, előtte 3000 volt. Az azt jelenti, hogy 1 ujjnyit megrövidült a méhnyak és a külső méhszáj kinyílt. Több magnéziumot írt elő és extra sok pihenést. Mondta, hogy nem kell megijedni, de elbagatelizálni sem kell. Jövőhéten a 33. heti uh-on kiderül, hogy mizu.

Tessék most már enni. ;)

34762. aranyeso (válaszként erre: 34761. - Lilla1985)
2017. máj. 11. 19:08

A normál 3000 lenne, ahogy a dokim magyarázta, hüvelyi uh-val pontosan lemérte akkor 22mm-re rövidültem az elötte mért 34-röl. Fájt a hasam, más nem volt, én is zárt voltam. Azonnal felajánlotta a pesszáriumot és pihenést javasolt. Nem riogatásként, mert ki lehet hordani az ikreket 1 ujjnyival is.


Jövö héten már biztosan megtudod a nemüket, izgi :)

34761. Lilla1985 (válaszként erre: 34759. - Aranyeso)
2017. máj. 11. 18:55

Szia! De joooo ket kiscsajszi :) nalunk egyelore fiuknak tippeltek oket a 12 hetes uh-n, de jovo heten megyunk a 18 hetes uh-ra. Remelem ugyesen megmutatjak majd biztosra, hogy akkor mi van a labak kozott :)


A mehszaj ertekre nem mondott semmit az orvosom, megvizsgalt es kozolte, hogy zart vagyok minden rendben, aztan itthon lattam a papiron a 2000-et. Kicsit utananeztem neten, meg a vedonomet felhivtam, de o sem riogatott. Azt mondta, hogy mivel masodik terhesseg es ikrek igy siman belefer a pakliba, az a lenyeg, hogy zart vagyok. Egyebkent sokat pihenek, bar amiota a durva rosszulleteknek vege nem birok annyit egy helyben lenni, mint elotte.

Furi egyebkent, hogy nekem erre semmit nem mondtak, neked meg szigoru fekves meg pesszarium...?! Volt meg valami elozmeny nalad?

34760. aranyeso (válaszként erre: 34755. - Ottene)
2017. máj. 11. 09:25

Szia!


Minden rendben lesz! Nem kapsz esetleg progi pótlást?


Végig véreztem és görcsöltem a 13. hétig, de rengeteg progreszteront szúrtam.


Minden rendben lesz, drukkolok!

34759. aranyeso (válaszként erre: 34756. - Lilla1985)
2017. máj. 11. 09:23

Szia!


Én sosem hánytam, max pár órát voltam rosszul naponta, azt is csak a 14. hétig (2 lányunk lesz, csak hasonlítás képpen :D )


2 ujjnyira megrövidültél. A doki nem mondta hogy pihenni kellene? Én a 23. héten jártam így, azonnal fekvésre ítéltek + kaptam a pesszáriumot (azóta is tartom a szintet, sot...)


A kilókkal engem sem riogattak, most 34. hetet kezdve 7 kiló jött fel, az éhségérzetem KB a 28. héttöl indult be extrém módon, azóta is tart. Proteinkúrára fogtak, ha jól étkezel nem lesz baj, szépen nönek majd. Az esti pisiléseknél nasiztam kicsit, de sikerült leszoktatnom magam. Ennyi halat, csirkét, sajtot meg joghurtot életemben nem ettem ;)

34758. Aquatánia (válaszként erre: 34756. - Lilla1985)
2017. máj. 11. 09:00

Szia!

Én is állandóan éhes vagyok.Folyamatosan ennem kell...A 8. héten járunk.MI lesz később??

34757. Lilla1985
2017. máj. 10. 15:24
*most nezem mit irtam: szoval akkora a pocakom, mintha lenyeltem volna egy labdat :)
34756. Lilla1985
2017. máj. 10. 14:35

Sziasztok! Eloszor is udv az ujaknak es gratulalok nekik az ikrekhez :)

En holnap leszek 18 hetes es kb 2 hete nem hanyok, es csak enyhe emelyges van, elotte viszont brutalis volt. Egesz napos massziv emelyges es hanyas, aztan 6 napra bekerultem a korhazba is infuziora veszes hanyas miatt, semmi nem maradt meg bennem. De van feny az alagut vegen, ugyhogy kitartas!!

En ma voltam vizsgalaton, es ket dolog is megijesztett. Az egyik, hogy mehszaj ertekem 2000 lett, ami ugy masodik terhessegnel no meg ikreknel siman lehet, de azert korainak tartom meg. Jart itt valaki igy? A masik meg, hogy acetont talaltak a vizeletben, mivel a cukrom elvileg rendben van, azt mondtak azert van, mert "ehezik" a szervezet. Egyebkent tenyleg erzek valami ilyet, eleget eszek szerintem megis allandoan ehes vagyok. Azt mondtak ne a mennyisegre torkedjek hanem a minosegre, es felejtsem el a feher kenyeret stb es helyette teljes kiorlesu dolgokat egyek. Egyebkent valoban csak plusz 2 kg van rajtam, de a pocakom akkora mintha lenyeltem volna egy labat :)

34755. ottene
2017. máj. 9. 15:16
Tegnap voltunk ultrahangon, minden rendben szépen nőnek a picikék. De ma reggelre kicsit megijedtem, mert erős barna folyásom volt. Hiába vagyok már 30 éves, az első dolgom volt, hogy hívtam édesanyám :) Anya után a Doktor Úr is megnyugtatott, szerencsére semmi baj nincsen. Azt mondta, hogy amíg nem piros, hanem barna, addig nem kell aggódni, valószínűleg a tegnapi méhszáj vizsgálat hatása lehet, ha nem múlna el két napon belül, akkor menjek vissza. Most már megnyugodtam és újra mosolygok, de ehhez nagyban hozzájárult az a tábla csoki is, amit megettem boldogság hormon gyanánt:)
34754. Aquatánia (válaszként erre: 34750. - Ottene)
2017. máj. 5. 17:06

De jó gratula!

Mi még nagyon az elején vagyunk,szinte minden reggel egy rémálom...szédülök,émelygek,hányingerem van.Borzalmas...Az álomkór nállam is jelen van meg az állandó éhség.

A munkahelyemen kiszúrták.MIvel többedszer szülő vagyok plusz ketten vannak már látszik a hasam.Anadrágjaim is szorítanak.Kicsit félek mi lesz később....még jó hogy jön a nyár és lehet ruhát szoknyát hordani.Aztán télen nem megyek sehová... :)

Ne is foglalkozz senkivel.Minket a gyerekek száma miatt csesztetnek,de úgy vagyunk vele hogy Nekünk kell őket felnevelni,mi vállaltuk senkinek semmi köze...

34753. Angyajka (válaszként erre: 34750. - Ottene)
2017. máj. 5. 10:27

Szia! Gratulálok. Mintha magamat olvastam volna. :) Reggel kaja után pörögtem egész nap, du. 4-5 között jött a kínszenvedés. A 14. hétig szinte minden délutánt végighánytam. Utána ahogy jött, el is múlt.

A rémtörténeteket meg sem kell hallani, az egy babát várók között is vannak tragédiák.

34752. ödike (válaszként erre: 34750. - Ottene)
2017. máj. 5. 08:50
Szia! Üdv itt:-) Eléggé egy időben vagyunk, én ma vagyok 13+5 napos, kétpetéjű babákkal. Én 12+1 naposan voltam a genetikai uh-n, ami 4d-vel volt, ezért nagyon nagyon reménykedtem, hogy megtudjuk a nemüket. De még csak az a bizonyos pöcök volt, ami ilyenkor még ugyanaz lányoknál fiúknál állítólag...:-) 1,5 hét múlva megyek orvoshoz, reménykedem hátha megtudjuk:-)
34751. witch959 (válaszként erre: 34750. - Ottene)
2017. máj. 4. 20:52

Szia!

Gratulálok! :) Jól teszed, ha nem foglalkozol a negatív dolgokkal! Minden rendben lesz! Vannak dolgok, amikre nagyobb a kockázat ilyenkor, de pozitív hozzáállással mindenen átlendülsz majd! :)

Én sem voltam rosszul reggelente, sőt, eddig egyszer sem hánytam, pedig már a 26. hétben vagyunk, szóval valószínűleg már nem is nagyon fogok. :D Az első trimeszterben volt néha délutánonként egy kis szédülés, de semmi durva. Inkább csak az álomkór volt jellemző. :D Állandóan aludtam volna. :D

Nagyon boldog babavárást Nektek!

34750. ottene
2017. máj. 4. 15:57

Sziasztok! Én 13 hetes kismama vagyok. A legutóbbi vizsgálaton azt mondták, hogy úgy tűnik, kislányok lesznek. Hogy egypetéjűek vagy kétpetéjűek nem tudom, mert egyik orvos se merte 100%ra mondani (De mind a két orvos inkább az egypetéjű felé hajlott).

Nagy meglepetés volt, mert se a férjem, se az én családomban nincsenek ikrek. De nagyon örülünk nekik.

Én nem tudom mi az a reggeli rosszullét. Reggel csak éhes vagyok, de amint ettem valamit máris kisüt a nap. De a délutánok borzalmasak. 4 óra felé rám jön egy rosszullét és estig el sem múlik.

Amit nagyon nem szerettem, az az ismerősök hozzáállása. Amikor elmondtam, hogy ikreket várunk, mindenki jött a horror storykkal. „Hogy huuu a nem tudom melyik szomszédnak is az is volt, de aztán ilyen baj történt, meg olyan baj.” Az eleinte csak rémülten hallgattam a történeteket, de már megtanultam, hogy nem szabad velük foglalkozni. Én amennyire tudok, vigyázok a picikre, és pozitívan állok hozzá, hogy minden rendben lesz

34749. aranyeso (válaszként erre: 34741. - Aquatánia)
2017. máj. 3. 18:19

Szia!


Gratula, de jó lesz Nektek!


Az én ikreim is lombik babák, az elejétöl itthon vagyok, rengeteg komplikációnk volt (vérzés a 12. hétig) szinte végig feküdtem.


Nálunk is külön ágyak vannak, tettünk mindkettöbe légzésfigyelöt is.


Én az elejétöl kezdve tudtam, hogy egymás melletti kocsit szeretnék, sokat olvastam róla, a választásunk PegPerego Book for two lett, nagyon jó vele manöverezni, reméljük így is marad.

34748. witch959 (válaszként erre: 34747. - Aquatánia)
2017. máj. 2. 22:43
Az ikerterhesség mindig veszélyeztetett terhesség. Így engem azonnal eltiltottak mindentől. Mondjuk nekünk lombikbabák és közel 6 évet küzdöttünk értük, így nem is bántam, hogy a doki nem szeretne kockáztatni semmiben sem.
34747. Aquatánia (válaszként erre: 34745. - Ödike)
2017. máj. 2. 21:14
Egyenlőre fogalmam sincs mi legyen de még nagyon az elején vagyunk holnap töltjük a 7. hetet szóval van még idő kitalálni...Vasárnap bementem az ügyeletre,mert barnáztam.Írtak Utrot meg csináltak UHt.Láttam a tökmagokat meg hallottam a szívüket.MInden rendben csak pihenjek többet meg igyak többet.Hát a pihenés egyenlőre nem megoldható egy oviban dolgozom dadusként,ezer dolog van.Bár május 16án megyünk a dokimhoz akkor rá akarok kérdezni hogy szerinte meddig dolgozzak.Ti hogy tervezitek?Vagy mikor maradtatok otthon?
34746. witch959 (válaszként erre: 34745. - Ödike)
2017. máj. 2. 14:49
Én már több olyat is kipróbáltam. Mindegyikkel nehéz volt. Sőt, a Brendonban tündéri volt az eladó csaj, hozott nekem két karton ásványvizet (2 x 6 kg, mert literes vizek voltak) és beletettük súlynak, mintha gyerekek lennének. Na, onnantól már végképp nagyon nehéz volt. Szerintem még a csuklós busszal is jobb közlekedni, mint azokkal. :D
34745. ödike (válaszként erre: 34743. - Aquatánia)
2017. máj. 2. 14:39

Szia, üdv itt! Én is új vagyok és örülök, hogy jöttél:-)

Babakocsi téma elég necces... netről nekem is az tetszett amiben egymás mögött vannak. Na most kipróbáltam egyet és a férjem szavaival éljek olyan volt mint egy csuklós busz:-) de lehet, hogy csak az a fajta nem volt stabil.

34744. Angyajka (válaszként erre: 34741. - Aquatánia)
2017. máj. 1. 20:31

Szia! Gratulálok, 5 gyerek, nem semmi. Túl sok újdonság nem lesz szerintem az ikrekkel sem számodra. :)

Nálunk egy szobában lesznek, de külön kiságyban. Nekem 2petéjű babáim vannak a pocakban, így megszokták az egyedüllétet. A babakocsiból sokat ki kell próbálni és választani. Egymás melletti, mögötti, melyik tetszik, mik az előnyei, ami fontos számotokra.

Mi a Dorjan Danny Sport mellett döntöttünk.

34743. Aquatánia (válaszként erre: 34742. - Witch959)
2017. máj. 1. 18:44

Köszönöm a sok hasznos tanácsot!!! :)

Mi is a külön altatásra szavazunk a párommal.

Ennek a babakocsinak utána nézek. :)

34742. witch959 (válaszként erre: 34741. - Aquatánia)
2017. máj. 1. 16:47

Szia!


Üdv köztünk! :)

Szerintem, ha már 3 babátok van, akkor nem fog nagy meglepetést okozni még kettő sem. :D

Mi külön ágyba fogjuk tenni őket első perctől kezdve éjszakára. Sokat olvastam a témában pro és kontra, de akik egy ágyba tették őket az elején, azok is legkésőbb 1 - 2 hónaposan külön szedték, mert egymást keltették fel a törpék álmukban véletlenül. Így mi úgy döntöttünk, hogy akkor meg már jobb rögtön külön, de a szabályuk természetesen közös lesz.

A babkocsit még nem vettük meg, de kipróbáltunk többfélét is, hogy melyiket milyen tolni. Ez elég hasznosnak bizonyult, ugyanis eredetileg az egymás előtti tűnt logikusnak, de az egymás mellettihez képest nagyon nehéz tolni nekem.

Ami nálunk jelenleg a befutó, az a Hauck Roadster Duo (a Brendonban tudtuk kipróbálni). Nagyok a kerekei és könnyű tolni, nem is túl széles, így szinte mindenhova befér. :)

Boldog babavárást Neked is!

34741. Aquatánia
2017. máj. 1. 10:41

Sziasztok!

Igyekszek vissza olvasni... :)

A héten derült ki hogy két picike van a pocakomban.Most vagyunk 6 hetesek.Kicsit félek hogy lesz,mi lesz.Főleg hogy 3 tesó már van.

Érdekelne a ti gondolataitok...

Sokat agyaltam a babakocsi dolgon meg a kiságyakon ki hogy oldja meg ezt?

34740. Angyajka (válaszként erre: 34739. - Aranyeso)
2017. ápr. 29. 13:05

Arra a koraszülött kórházra nem lesz szükség. A méhnyak fix, nem is vagy még nyitva. Nem is kell sokat kibírnod már. Ne is vonzd be.


Mi ma voltunk magánban uh-on, megnézték a flowmetriát. Teljesen jó lett az eredmény, így kicsit nyugodtabban megyek jövő szerdán vissza.


Jó pihenést nektek is!

34739. aranyeso
2017. ápr. 29. 09:00

Én már minden napnak, hétnek örülök, ha egyben töltjük. Szuper lenne eljutni a 36. hétig.

Kedden megyünk a koraszülött kórházba dokihoz, megbeszélni a következö heteket, szülési tervet. Ha elérjük a 36. Hetet, akkor másik kórházba készülünk... No meglátjuk mit és hogyan alakít a sors.


Ti jól vagytok?

Pihenjetek Ti is sokat!

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

34738. Angyajka (válaszként erre: 34736. - Aranyeso)
2017. ápr. 28. 21:28

Nagyon jó hírek. :)

A következő cél a 36. hét? ;)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook