Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


2008. júl. 29. 20:43
halihó mindenkinek!!!!A két picurból az egyik fiú,tegnap teljesen kitzárilkozott nekünk :):):),a másik meg teljesen bezárkózott :(:(:( ő biztosan csajszi.....na remélem 4 hét múlva ő is elárulja a nemét !!!Remélem mindenki jól van!!!Üdv nektek!
2008. júl. 25. 10:54

Sziasztok, kismamák!

Nemrég egy Kismama-újságban olvastam, hogy a neten keresztül több ikres család is tapasztalatokat cserél, meg egymás közt adnak-vesznek kifejezetten ikres cuccokat (nagy járókát, babakocsit), és így spórolnak jó adag pénzt. Ötletnek írom nektek, mert ha beírtok az újsághoz, lehet, hogy meg tudnak adni valamiféle elérhetőséget hozzájuk. Sajnos már nem emlékszem, idei vagy 2005-ös volt az az újság, de gondolom, a szerkesztőségnek mindegy.

További szép babavárást kívánok nektek!

2008. júl. 25. 10:38
Szisztok:)Nyaralás?Hát jó lenne de sajna idén nem lesz..Hogy vagytok?
324. Betty-a
2008. júl. 24. 23:44

Élljenek az ikres kismamám!!!!!!!

Ennél csodálatosabb nincs is a földön!! egy régi ikres kismama, amikor még a tányér meg állt a pocakomon:-))))))

2008. júl. 24. 21:53
hol vagytok ikresek?? mindenki nyaral?? erre senki nem jön újabban? néha azért szívesen olvaslak ám benneteket, mégha nem is szólok bele, mivel nincs mit hozzáfűznöm :))
322. ájrin (válaszként erre: 318. - Kislibu)
2008. júl. 18. 18:40
gyönyörűek a babáid:)
2008. júl. 18. 17:50
Én 21hetesen voltam de sajna egészalakos kép már nem készült ahhoz elöbb kellett volna menni még 30.hét körül tervezem akkor már az arcuk jól látszik állitólag:)
320. kislibu (válaszként erre: 319. - Pumukli75)
2008. júl. 18. 17:28
Köszi szépen. A tiéd is biztosan az lesz! ;-)
319. pumukli75 (válaszként erre: 318. - Kislibu)
2008. júl. 18. 17:25
gratulálok a babáidhoz tündériek a képek:)
318. kislibu
2008. júl. 18. 17:04
Most jöttünk 4D-s UH-ról, mert már nagyon kíváncsiak voltunk. Meglestük a piciket mindenféle szögből, és nagyon bájosak voltak!!! Az egyik, amikor elkezdődött a felvétel, integetett nekünk, és utána is folyton szerepelt, a másik pedig kivárta a sorát. Amikor ő jött, akkor a másik húzódott a háttérbe, és hagyta a tesót kibontakozni. A végén pedig egymást átölelték, és összebújtak!!! 9, 5 és 10 centisek és 14 hét 2 naposak! Tettem fel 3 képet, nagyon aranyosak!!! Ja, és még nem biztos a dolog, de legalább az egyik kislány!!!
317. kislibu (válaszként erre: 315. - Norycica)
2008. júl. 18. 17:04
Szerintem nézz használtan a TeszVeszen. Vannak egész jók és 50 000 Ft alatt!
2008. júl. 17. 17:32
Norycica: merre laktok? Csobánkán van egy anyaotthon , ahonnan mi is kaptuk a babakocsit. Még egy volt nekik. Ha érdekel a dolog elérhetőséget tudok adni, hátha még meg van nekik.
315. norycica (válaszként erre: 312. - Kislibu)
2008. júl. 17. 14:29
köszi a leírást:) hát mi szerintem maradunk az egymás mellettinél.Igaz amit kinéztünk az 120,000 ujjonan,de nem találtunk ilyet használtan még sehol :( Csak az a legidegesítőbb,hogy ilyen drágák,és nem adnak hozzá se mózest,se hordozót,söt még nem is indegyiket lehet vízszintig dönteni...Hát lesz pár km amit lejárunk mire megvesszük a kocsit...
2008. júl. 17. 08:56
Ekibeki le a kalappal elöttetek:)5 gyerek....gratulálok és minden elismerésem a tietek:)
313. kislibu (válaszként erre: 303. - Norycica)
2008. júl. 17. 07:42
Én biztosan venni fogok, mert "jobb félni, mint megijedni". De lehet kölcsönözni is (ugyanúgy, mint csecsemőmérleget), bár nem tudom, mennyiért. Olvastam olyanról is, amelyiknek nincs semmilyen vezetéke, csak egy kis pöcköt kell felcsatolni a baba ruhájára, és mindegy, hogy milyen pozícióban van a babu, akkor is működik. Ezt lehet akár egymás mellett alvó ikreknél is használni. Csak picit drága...
312. kislibu (válaszként erre: 302. - Norycica)
2008. júl. 17. 07:40

Mivel nekünk nincs más választásunk a lift és a bejárati ajtó mérete miatt, maradt az egymás mögötti. Szerintem a szélessége miatt mindenhova befér, csak a hossza hatalmas, főleg, ha teljesen vízszintesig döntöd. Olyan, mintha 5 perccel korábban érkeznék meg oda, ahova menni akarok. De a miénkben az nagyon tetszik, hogy a 2 babut tetszőlegesen forgathatom, akár egymással szembe, akár egymásnak háttal (ha majd nagyon veszekenek ;-)), akár egymás mögé menetirányba vagy annak háttal. A 130 000 Ft-osnak még olyan kormánya is van, mint a kocsiknak, így nagyon könnyű vele lavírozni, a mienk ezt nem tudja, de majd megtanulopm használni.


De az igaz, hogy ha nem lettünk volna belimitálva a méretek miatt, akkor lehet, hogy mi is az egymás mellettit választjuk. Egyrészt fele annyiba kerül újonnan is, másrészt meg nem foglal annyi helyet. Ja, és a választék is sokkal nagyobb. Ha van helyetek, ezt érdemes venni (ált. 80-85 cm szélesek minimum).


Mi azért vettük meg ilyen korán, mert ennyiért ilyet nem hiszem, hogy találunk, és ha véletlen mégsem lenne rá szükség, ennyiért még mi is el tudnánk adni, mert nagyon jó állapotban van.

2008. júl. 16. 20:25
én nem tudom,nekem még nincs vele tapasztalatom,csak ismerősök véleményét hallottam.Többeknek nem volt vele baja,másoknak meg igen.Az még kicsit odébb van,hogy használjuk,addig van idő dönteni.
2008. júl. 16. 20:06

Nekem az egymás melletti kocsi jött be. Könnyű tolni, semmivel nem nehezebb mint a sima kocsi. Nekünk szerencsénk volt és kölcsön kaptuk. Nagyon jó iker szülőnek lenni. Nálunk a negyedik terhesség volt iker és nagyon örültünk. (öt gyerek)

Az etetéssel lehet megcsúszni de tényleg nem gáz.

2008. júl. 16. 19:44
A tesóméknak bent kellet maradni a korházba még egy ideig a babával és csak igy engedték haza őket ha használnak légzésfigyelőt..őt megnyugtatta ennyi de biztos vannak olyanok akik nem tartják szükségesnek
2008. júl. 16. 19:40
de akkor még jobban megijednék ha baj lenne és nem venném észre..akkor már cseszhetem..amúgy a növéreméknek volt és nem tudok róla h állandóan bejelzett volna..de biztos mindenkinek más a tapasztalata
307. norycica (válaszként erre: 306. - Pumukli75)
2008. júl. 16. 19:35
igen,jelzőkészülék,xcsak van olyan eset,amikor akkor is jelez,ha nem kéne....erre értettem a szívbaj dolgot...te is biztos megijednél ha sípolna,miközben semmi baj sincs,és legszívesebben kidobnád az egészet a francba...
2008. júl. 16. 19:19
Igen kettő kell..és ez a szivbaj dolog...hát nem tudom ez egy jelző készülék ami életet menthet..
305. norycica (válaszként erre: 304. - Pumukli75)
2008. júl. 16. 18:54
köszi,de még most sem vagyok okosabb....ikerbabákhoz kettőt kell venni gondolom,és hát egy se olcsóbb,nem még kettő...na még érdeklődk máshonnan is,de azért köszi a választ
304. pumukli75 (válaszként erre: 303. - Norycica)
2008. júl. 16. 18:25
szerintem érdemes..de azt is tudni kell h mitkell csinálni ha baj van..én veszek biztosan
2008. júl. 16. 18:11
szerintetek érdemes légzésfigyelőt venni?Vagy csak a szívbajt hozza az emberre?teljesen ellentmondásos tanácsokat kapok....:(:(
302. norycica (válaszként erre: 301. - Kislibu)
2008. júl. 16. 18:09
Jó neked,hogy ilyen bátor vagy,mi még várunk a vásárlással,majd nyár végén akarjuk elkezdeni,addig meg nézelődünk.És mi a véleményed a kocsiról?nekünk az egymás melletti a szimpibb,de azért kíváncsi lennék a véleményedre erről a kocsiról.
301. kislibu
2008. júl. 16. 17:07
Képzeljétek, ma vettünk babakocsit. Eddig gondban voltunk, mert nálunk a panelba csak az egymás mögötti verzió fér be, és ez újonnan nagyon drága (a legolcsóbb 130 000Ft), de találtunk használtan 40 000 Ft-ért, és semmi baja: tiszta, szép és biztonságos. Csak amikor összeraktuk, akkor döbbentem rá, hogy (szó szerint) mekkora feladat lesz két babuci egyszerre! De annyival nagyobb öröm is! ;-)))
300. kislibu (válaszként erre: 299. - Ekibeki 73)
2008. júl. 16. 16:51
Köszi! Most egyelőre jobb a helyzet, de ha újra előjön, akkor kipróbálom!
2008. júl. 16. 13:23
Ha sok a savat a kenyér és keksz csak átmenetileg segít. Próbáld ki a Nilacidot. Recept nélkül kapható. Én végig szedtem volt, hogy naponta 3-at is.
298. kislibu
2008. júl. 16. 07:45
Köszi a tanácsokat. Ma már jobb lesz szerintem. Biztos ez a meleg is rátett egy lapáttal...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook