Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Adjatok tanácsot, kérlek!!! fórum

Adjatok tanácsot, kérlek!!! (beszélgetős fórum)


2010. aug. 26. 21:40
Javaslom, hogy a tesód készüljön fel az egyedüllétre, főleg a megélhetés szempontjából. A sógorodat meg gyógyítsuk meg a tudta nélkül szeretettel!!!!
14. ad96793c81 (válaszként erre: 13. - Zumbi)
2009. aug. 19. 12:55
Igen, és sajnos fel kell készülni arra, hogy nem biztos, hogy tetszeni fog, amit a szakember elő fog kotorni a tudatalattiból.
13. zumbi (válaszként erre: 12. - Ad96793c81)
2009. aug. 19. 12:30
A hozzászólások alapján kezdem el hinni, hogy komolyabb a dolog mint gondoltam. Lehet h szakemberre van szükség, hogy az okokat elő lehessen bányászni.Gondoltam a családnak sikerül meg oldania, de nem úgy néz ki:(
2009. aug. 19. 10:28
Azt biztos, hogy alkoholizmus. Azt, hogy mi váltotta ki, nehéz megmondani, bár tippem van. Azt írod, hogy ő úgy érzi, valami hajtja belülről. Az, hogy a társadalmi elvárásoknak eleget tett (család, munkahely, ház stb.), nem jelenti azt, hogy boldognak kellene lennie. Ezek a dolgok is szükségesek lehetnek egyeseknek ahhoz, hogy boldogok legyenenek, de nem mindig elég. Tudat alatt talán érzi, hogy esetleg valami mást szeretne, de magának sem tudja megfogalmazni. Én is ismerek ilyen embert, kívülről minden rendben volt, mégis ilyen önpusztító életet folytatott mellette. Nemrég vált el, és teljesen rendbe jött lelkileg. Én is kérdeztem mi volt a baj, erre azt válaszolta, hogy mindig mindenki azt akarta, hogy alapítson családot, legyen "rendes" ember... Engedett... Neki meg a hegymászás volt a hobbija világ életében, ez meg általában nem jár együtt a családbarát életmóddal, fel kellett adnia. Azt is mondta, hogy úgy érezte állandóan, hogy mennie kell, de elfojtotta magában, erre kellett az ital. Most jobb a viszonya a gyerekeivel és a feleségével, mint amikor házasságban éltek. Ugyanis végre azt teheti amire mindig vágyott, elégedett.
11. zumbi (válaszként erre: 10. - 805069bee1)
2009. aug. 19. 09:23
Én el hiszem ezt neked. Tudod én arra gondoltam, hogy ha vki a pohár után nyul sokszor van oka is rá. Ha pedig meg találják közösen az okot és képesek lesznek ezen felülkerekedni, akkor el lehet kerülni az orvost, persze ha elég kemény az ember.
2009. aug. 19. 09:15
Egy dolgot had mondjak,és nem bántani akarlak..Ha a szeretet gyógyítana,nem lennének beteg emberek a földön..szerethetitek ti bármennyire,ha ő nem akar változni,nem fog..Ehhez elsősorban egészségügyi segítség kell,akár orvosi,akár lelki,és persze szeretet is,de az önmagában nem elég...
9. zumbi (válaszként erre: 6. - Kicsikezseni)
2009. aug. 19. 09:12

Hidd el pont ezt tanácsoltam a tegnap a siró sógorasszonyomnak.

Egyszer a családban próbáljon megtenni mindent ennek érdekében, és ne tőlünk sógortól,anyóstól várja az elsődleges megoldást, hanem ő tegyen meg minen tőle telhetőt.

Ha haza megy a mámoros férje, akkor ő ne ki forduljon az ajtón, hanem maradjon otthon, próbálja szerettel fogadni,még akkor is ha nehéz, terített asztalal várni, ezt szerintem egy férfi sem veti meg.

És ne a férjenek kelljen kaját kreálni.

Nem tudom lehet ezek a dolgok nem segitenek ilyen esetben, de nem árt ha megpróbáljuk.

8. zumbi (válaszként erre: 3. - Bd37ba754f)
2009. aug. 19. 09:05

Valóban az nagy baj, hogy nem tudja meg gondolni a dolgok sulyosságát.

nagyon sokat beszélgettem e férjemmel és ő is azt mondja, hogy soha nem ismerte a mértéket semmiben, és könnyelmű tipus.

Pedig felnőtt ember, meg gondolhatná, hogy mivel jár az egész, hisz nem egyszer volt már balesete az ital miatt.

Az az igazság, hogy én nem mertem arra gondolni, hogy ez alkoholizmus lenne.

Viszont arra gondoltam, hogy mi nők ha megteszünk a családért, férjért mindent akkor mi oka annak a férfinek a pohárhoz nyúlnia.

nem tudom, mert nem volt hasonlóban részem, még részeges ember sem volt a családomban, nem tudom h kell őket kezelni, de ha alkoholizmusról van szó akkor azt valóban sokkal bonyolultabb dolog. pedig gondoltam, gogy egy kis kedvesség, szeretet, összetartozás érzése segithet ebben a dologban. De szomorú vagyok ha már nem:(

7. d94544bae9 (válaszként erre: 1. - Zumbi)
2009. aug. 19. 08:57

Egyet értek nagypankával, ez alkoholizmus!

Vmi biztos van a háttérben (vmi családi ügy lehet), ami miatt elkezdett inni, amiért sosincs otthon! Ha Te nem tudsz vele leülni és megbeszélni, akkor el kéne mennie pszichológushoz és az elvonóra!

A férfiak sajnos ilyen gyengék, ha vmi bántja őket, vagy vmi problémájuk van, az alkoholhoz fordulnak, ahelyett, hogy megbeszélnék vkivel...Úgy látszik ez a megoldás könnyebb nekik, csak azt nem veszik észre, hogyha kimegy az alkohol, a probléma még ugyanúgy megmarad!

2009. aug. 19. 08:57

sajnos nálunk elég komoly gondok vannak az alkohol miatt...

A szeretet biztos sokat segít, támogassátok, próbáljátok meg elvonókúra nélkül átsegíteni, megbeszélni vele, hogy akarja ő is a leszokást, mert anélkül nem fog menni sajnos. Ha ő is valóban akarja, és ti támogatjátok, biztos menni fog. Legyetek vele sokat, közös programokat tervezzetek, együttléteket, hogy ne legyen ideje és kedve az italra gondolni. És minden italt eltüntetni otthonról, ne igyatok előtte, meg ilyenek. Szerintem ez sokat segít. A napi fél deci és 2 üveg sör még annyira nem vészes, arról szerintem még nem olyan nehéz leszokni.


Minden jót!

2009. aug. 19. 08:56
saját családom rá a példa anyám alkoholista a második gyereknél kezdte az italozást ...hosszú történet mi is mindent megpróbáltunk hogy leszokjon orvoshoz nem ment.Most van egy alkoholista palija,de nincs 5 gyereke mert mind apumnál maradtunk mikor egy baleset után elváltak nem is láttam már 10 éve és nem is vagyok kíváncsi rá mert nagyon mély és kegyetlen nyomot hagyott bennem-bennünk!
4. csilla80 (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. aug. 19. 08:54
Sajnos ez az igazsag... :-(((
2009. aug. 19. 08:53
szia zumbi először is ez már alkoholizmus,aztán sajnos a szeretet nem segítt tehát orvoshoz kell fordulnia.Ha ittasan vezet elég nagy felelőtlenség,nem maga iránt hanem aki az utjába kerül lásd a napokban elütött párt a pár hónapos csecsemőjükkel itt is részeg volt a pali szerencsére mindenki tulélte a baba 20 métert repült.Szóval azt hiszi hogy ő tud vezetni de tény hogy amikor az ember kicsitt is be van csípve szédül most elég egy ilyen és nekimehet bárkinek én megkérdezném tőlle hogy belegondolt abba ha valakinek részegen kioltja az életét hogy fog tudni tovább élni?Ha már megpróbálta hogy nem nyul a pohárhoz és nem sikerült akkor tudhatja hogy egyedül nem is fog menni.A dolgok gyökerét fölösleges keresni legalább is szakember nélkül,mivel ő már nem a multban él gondolnia kellene arra hogy elveszítheti a családját mindenét ha nem változtat.az meg hogy orvoshoz fordul az nem szégyen hanem egy lépés hogy a családjával boldog legyen
2009. aug. 19. 08:44
Ez alkoholizmus. Elvonókúra, ha otthon nem megy a leszokás.
2009. aug. 19. 08:41

Sógoromnak van családja, lakása, munkahelye.

Nem telhet el egy nap az életében ital nélkül. Nem részegedik le, habár erre is van példa, de a napi két sör és fél deci az elmaradhatatlan.

A legnagyobb gond e mellett az, hogy ittasan vezet. E miatt már nincs hajtásija két éve, mert elkapták.Most robogóval jár de azon is mindig mámoros.

A családja retteg,hogyha mégegyszer el kapják, akkor a sitten végzi, mert már számtalan problémája volt ebből kifolyólag.

Párom próbált beszélni vele, hogy milyen gondja van mi űzi igy az ital után azt mondta nincs problémája,de azt érzi mintha belülről vmi kergetné, nem bir leállni, azt tudni kell, hogy ha nem dolgozik, akkor is állandóan úton van, halászik, gombászik, vadászik stb.

De különben a családja is ezt csinálja. A szabadidejét senki nem otthon tölti, gyerekek a nagyinál,az asszony is a mamájánal.

Állitólag megpróbálta, hogy nem nyúl a pohárhoz, de megbukott ez a kisérlete- létezik, hogy ez már alkoholizmus?


Nem tudom, hol lehet kezdeni, kihez fordulni, hol keresni a dolgok gyökerét. A feleségnél, a családban, a gyermekkorban?

Milyen uton lehet segiteni neki, nem szeretném, hogy komolyabb dolog is történjen.


Ilyen esetben a szeretet gyógyithat?

Én úgy tudom a szeretet az minden esetben gyógyít.

Nem tudom ez kettejük között mennyire van meg.

Kivülről amit látok, az alapján nem szeretnék itélkezni egyáltalán, de még okosságokat sem mondani.


Ha van vkinek hasonló tapasztalata ilyen ügyben ossza meg


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook