Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért szívja vérhólyagosra a picikém a bimbómat? fórum

Miért szívja vérhólyagosra a picikém a bimbómat? (tudásbázis kérdés)


21. Szilvóca (válaszként erre: 20. - Mrsa4)
2009. aug. 30. 14:08
Ez jó hír!
20. mrsa4
2009. aug. 29. 19:57
Köszönöm mindenkinek a tanácsot, már 1 hete semmi baj sincs a szoptatással, és a kis "tejcsárdák" is meggyógyultak. :))))))
19. drnéni (válaszként erre: 13. - Dorka29)
2009. aug. 24. 14:04
a La Leche Liga honlapján tök jól leírják, hogy hogyan kell mellre tenni a babát. Biztos, hogy ez volt a probléma, ha valakinek ilyen gondja van, a ligánál szinte minden kérdésre választ talál.
2009. aug. 24. 09:25

Remélem megoldódtak a problémák. Még egy apró tanács. A krémek helyett a legjobb az anytej.

Egy pici cseppet kell rákenni a bimbóra és hagyni, hogy megszáradjon rajta.

Nekem bejött mind a három alkalommal.

17. Szilvóca (válaszként erre: 15. - Mrsa4)
2009. aug. 23. 23:44
ha esetleg megmaradna a pocifájás függetlenül attól mit eszel,akkor nagyon ajánlom a babamasszázst,van jó pár oldal ahol láthatsz is videót,vagy leírást,rajzot,hogy célszerű alkalmazni,ill. homeopátiás szert.Az én kisfiam iszonyú hasfájós volt,neki COLOCYNTHIS 9 vált be.Ami még nagyon bevált amikor nem tudott elaludni a pocifájás miatt és a homeop.bogyó még nem használt,hasra fektettem és kicsit paskolgattam a fenekét a peluson keresztül kb ott ahol a végbél nyílás van,Rendszeresen így aludt el.Szerencsére kinövik a hasfájást.
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Mrsa4)
2009. aug. 21. 21:17

Az elején még kicsit fárasztó figyelni egy csomó mindenre (mit ehetsz, hogy szopizzon, hogy tartsad, stb.), aztán meglátod, nagyon rövid idő múlva már rutin lesz.:))


Örülök, hogy bevált a pozícióváltás.

15. mrsa4 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2009. aug. 21. 18:20

de a bimbóvédőre és a bepanthenre írták a kismama.hu-n. én nem tudom, hogy jók-e, nagyon kezdő anyuka vagyok. viszont a pozícióváltás bevált.

a bimbó meggyógyult, erre ma pocifájósak lettünk. :(( én hülye, ettem gondtalanul párolt képosztát. szegény picikém...

14. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Mrsa4)
2009. aug. 20. 22:22

"Most olvastam, hogy ezek nem jók elvileg..."

Remélem, itt nem a mellbimbóvédőre gondoltál! Én végig azzal szoptattam, mert kicsi a mellbimbóm, viszont tejem szerencsére jó sok volt... 19 hónapos koráig szpizott a lányom! És eleinte bizony ennek ellenére is kellett a mellbimbómra krémet kenni. Én babylove-osat használtam, azt nem kell lemosni...

13. Dorka29 (válaszként erre: 2. - Mrsa4)
2009. aug. 20. 08:30

Rosszul teszed a cicire! A lányom egyetlen egyszer csinálta, mikor mindketten aludtunk és alvás közben "elkapott", de nem jól. Iszonyűú fájdalmas volt...


Próbáld más pózban szoptatni, biztos találtok egy olyat, ami mindkettőtöknek kényelmes.

12. Szilvóca (válaszként erre: 11. - Mrsa4)
2009. aug. 19. 20:54
Az jó.Aztán,ha meggyógyul visszatérhettek az eredetire,mert lehet addigra megedződik.Nem tudom milyen pózt választottatok,lehet ugye keresztbe ülve is,és fekve is kivitelezhető,lehet úgy fekve,hogy a lábai a fejed fele vannak,tehát ellentétesen fekszetek,meg másképp kapja be,ha ülőhelyzetben vagy,meg másképp,ha fekszel vele.Próbálgasd melyik a legjobb testhelyzet nektek.Sok sikert!
11. mrsa4
2009. aug. 19. 19:59
a más póz úgy néz ki bejön... remélem :))
2009. aug. 19. 17:10
Próbáld meg más pozicióban szoptatni.Nekem egyszer kisebesedett,és úgy szoptattam a bal mellemen,mintha a jobbon szoptatnám,tehát keresztbe.Meg vnnak mellbimbóra való kenőcsök,nagyon jók.Nem jut eszembe a neve,de én egy kéket használtam.Eleinte nekem is fájt ahogy szopizott a gyerkőc,de elkezdtem kenegetni,meg egy idő után megedződött.De szokták ajánlani a bimbó védőt is.A védőnő is tud ebben segíteni,ha nem akarna bejönni egyik sem.Jaj eszembe jutott a krém neve.Garmastan kenőcs.
9. mrsa4 (válaszként erre: 7. - Mrsa4)
2009. aug. 19. 11:32
9 napja
8. mrsa4 (válaszként erre: 6. - 5e76004fb5)
2009. aug. 19. 11:32
de baromira fáj... előre félek, ha arra a mellre kell tenni... a másikkal nincs semmi baj....
7. mrsa4 (válaszként erre: 5. - 5e76004fb5)
2009. aug. 19. 11:31
10 napja...
2009. aug. 19. 09:38
Most látom, hogy csak pár napos. Ha nem fáj nem kell vele foglalkozni, mert előbb utóbb elmarad. Ráérez a technikára.
2009. aug. 19. 09:36
szerintem rossz a technikája. Mióta szopozik?
2009. aug. 19. 08:05
Most olvastam, hogy ezek nem jók elvileg.... sőt ártanak is. az első pici babámat szopiztatom, kilenc naposak vagyunk... és tanácstalanok
2009. aug. 19. 07:53
Szia.Nem próbáltad a mellbimbó védőt?Bár nekem három gyermekem van,a két nagyobbat 2,5éves korukig szoptattam,a kicsi most 1 éves,és még javában szopizik.Én nem használtam védőt,de állítólag jó.Vagy esetleg bepanthen krémmel ápolni.
2009. aug. 19. 07:43

SOS!!!


Nagyon fáj, de azért szoptatom, különben begyulladna a mellem! Valakivalami ötlet??? Nem sebes a cicim, hanem a kis mirigyek olyanná válnak, mint egy vérhólyag.

2009. aug. 19. 07:41
Miért szívja vérhólyagosra a picikém a bimbómat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook