Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki pontosan mit csinál egy szociális gondozó? segítsetek fórum

Tudja valaki pontosan mit csinál egy szociális gondozó? segítsetek (tudásbázis kérdés)


24. 24584533ce (válaszként erre: 23. - D4464aaf8a)
2009. aug. 21. 20:52
Na gratulálok,majd szorítok neked:)
2009. aug. 21. 12:43

Hááát nem akarom elkiabálni, de nekem tegnap szólt egy ismrősöm, itt Kanizsán, hogy ahol Ő dolgozik, egy Hőtechnikai cég, hétfőtől lesz felvétel betanított munkára, aminek nagyon örülök, és el is vállalom, csak még nem tudom, milyen tesztet kell írni kedden...


És még meg sem hirdették, a munkaügyi központnak is csak hétfőn adják le felvételre való felhívást...



Ha összejön, annak nagyon fogok örülni, mert kb. 8 hónapos munka lesz, utánna meg akármi lehet még...

22. 24584533ce (válaszként erre: 21. - Kedveske)
2009. aug. 20. 13:39
Köszönöm,legalább egy kicsit megnyugodtam.
2009. aug. 19. 22:16

Ha nincs meg hozzá a megfelelő végzettséged ( minimum szociális ápoló és gondozó OKJ-s képzés) kizártnak tartom, hogy fürdetni kellene az időseket. Leglaább is mi ezt nem engedhettük meg, mert ha valami balul üt ki akkor a felelőség a Cssk-é, arra meg kinek van szüksége. Inkább beszélgetés, gyógyszerkiváltás, ebédhordás, kísérgetés leszz a feladatod.

Ha tisztán akarsz látni, akkor hívd fel a Cssk-t és kérdezd meg tőlük, hogy mi lesz a feladatod.

20. 24584533ce (válaszként erre: 19. - Ekka)
2009. aug. 19. 19:18
De,annál azért jobb.
19. Ekka
2009. aug. 19. 13:43
Egyébként meg nem jobb mint utcát söprögetni, és kutyakakát szedni?
18. Ekka
2009. aug. 19. 13:41

Ugyanazt csinálja szinte mint egy ápolónó, csak nem szúrhat(na)!

Én ápolónőként dolgoztam szülés előtt, semmi nincs abban, ha valakinek segítesz fürödni! (hidd el, hogy "ott" nem kell nyúlkálni) Vannak olyan szemérmesek, hogy arra nem kérnek. Ettől ne félj!

2009. aug. 19. 13:30

akkor?? Szükséged van a pénzre, vagy nem?? Én ott voltam gyakszin, szociális ügyintézői végzettségem van, bár a változásokkal nagyon nem vagyok tisztában, de ha ez bekövetkezik, akkor kb. 2 évig nem leszel jogosult a segélyekre, mert két évre kizárnak a szociális segélyekből...


Nézd...ha lenne, én még takaítani iselmennék, de jelenleg még takarítgói állás sincs Kanizsán...


A munka nem szégyen, de visszautasítani egy ilyen lehtőséget, számomra luxus lenne, de Neked kell eldöntened, és számolnod a következményekkel...


Albérletben laksz?? Akkor fogadd el, mert lehet, hogy több esélyt nem kapsz...

2009. aug. 19. 13:27
Tudom,sajnos
2009. aug. 19. 13:27
Ha visszamondod a közmunkát, akkor arra is számíts, hogy megvonják mindenféle segélyedet és jogosan... Hisz ettől az ügytől hangos az ország, és a sajtó...
2009. aug. 19. 13:23
Irodai kisegítőnek akartak felvenni,de most nincs üresedés,és ezért szociális gondozónak vettek fel szept.1-től.Azt mondták ma,hogy idős emberekhez kell kijárni,de én nem akarok ápoló lenni.Kell a pénz,de nem minden áron.Azt sem tudom mennyi a fizu.Ha csak bevásárolni kell,vagy postára menni,az ok,de nem fürdetek,meg öltöztetek.Azt is kell? Jó lenne tudnom,mert utána már égő visszamondanom a munkát,ha megcsinálták a szerződést.
2009. aug. 18. 22:15

Régn, amikor a MÁV-nál dolgoztam, a Déli BAlatonparton, akkor dolgoztam egy Mátészalkai Hölggyel, de aztán felment a Nyugatiba egy idő után, azt hiszem, Pongráczné Jutka, de azóta nem hallottam róla semmit...

Nagyon aranyos volt, jó volt Vele dolgozni...

2009. aug. 18. 22:13

Én még ennek is örülnék...


Itt Kanizsán még az irodai közmunkára várók közt is válogatás van, és még oda sem lehet bejutni...


Egy kisebb településen azért inkább adnak közmunkát, mint szoc.segélyt...

2009. aug. 18. 22:12

Én is irodai munkát szeretnék, de nem az a világ van...


Mint írftam, úgy tekints a munkára, hogy nem csak egy munka, hanem:


"A" MUNKA

2009. aug. 18. 22:10
Hát igen,nem éppen álmaim munkája,de 2 ovis kislányom van és albérletben lakunk.Április óta én egy fillért sem kapok,a férjem is minimálbéren van.Ezért muszáj elvállalnom ezt a melót.Én szeretnék diszpécser vagy irodai kisegítő lenni,de csak álmodozom.
2009. aug. 18. 22:10

Beírtam a Google-ba, hogy szociális gondozó tevékenysége, és többek közt ezt találtam:


[link]

8. Piroo (válaszként erre: 3. - D4464aaf8a)
2009. aug. 18. 22:09
+ idősek otthonában lévő emberek ellátása.
2009. aug. 18. 22:07

Hááát azt nemt udom, én csak msot szeretnék bekerülni a szoc.gondozó tanfolyamra, mert annak van kereslete...


De bármilyen munka, nem olyan világot élünk, ahol válogatni lehetne...


Próbáld úgy felfogni, hogy "A" MUNKA...

2009. aug. 18. 22:06
De nem kell őket ellátni testileg ugye?Mármint fürdetni,etetni,meg öltöztetni,meg ilyenek???
2009. aug. 18. 22:05
Ez így van, de örülj a munkának szerintem, mert ha tudnád, én milyen kálváriát járok be nemcsak munkáért, de a támogatott képzések terén, és mégsem sikerül bekerülni, sem állást találnom nagyon régóta...
2009. aug. 18. 22:04
6 évig voltam gyesen,érettségim van,és nem kaptam munkanélkülit,hanam kiutaltak szoc munkára.Félek,mert eddig varrodában dolgoztam,és nem ilyen helyen.Meg azzal ilyesztgetnek a "jóakaróim",hogy idős embereket kell ellátnom.
2009. aug. 18. 22:04
Az időseknek bevásárlás, gyógyszereket kiváltani, otthon besegíteni, stb...
2009. aug. 18. 22:02
A polármesteri hivataltól kaptam állást,a családsegítő központba kellmennem,mint szociális gondozó.???????
2009. aug. 18. 22:00
Tudja valaki pontosan mit csinál egy szociális gondozó? segítsetek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook