Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi központon keresztül megy valaki Tb-ügyintéző tanfolyamra? fórum

Munkaügyi központon keresztül megy valaki Tb-ügyintéző tanfolyamra? (beszélgetős fórum)

16. Nanges
2020. aug. 16. 12:40

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akik elvégezték a munkügyi központon keresztül a bér és tb ügyintéző taanfolyamot, eltudtak-e helyezkedni a szakmában? Ugyanazt a tananyagot adják-e le, amit a fizetős tanfolyamokon? A válaszokat előre is köszönöm! Ági

15. timcsike1224 (válaszként erre: 14. - D78161f793)
2013. ápr. 14. 13:07
És mi volt az irásbeli teszten?Nagyon jo lenne ha valamit tudnál nekem mondani rola,mert én kedden mek de nem tom mire kell készülnöm:)
2010. máj. 21. 21:53

Sziasztok!

Én e hét hétfőn voltam ennek a felvételijén Békéscsabán. És a szóbeli annyit takart,hogy mindenkivel 5-5percet leültek beszélgetni,hogy kinek milyen végzettsége van,milyen munkái voltak ezelőtt és miért pont ezt a tanfolyamot választotta. Ennyi! :)

13. zsuzsa16 (válaszként erre: 12. - Tulipan82)
2009. aug. 26. 17:49

szia,


látod, ez jó kérdés, h mit írj?! barátnőm is kérdezte ma, h gratuláljon, v ne ... most tényleg az a lényeg, h van munkám, be vagyok jelentve, fizetik az egészségügyi hozzájárulást, nem a minimálbért kapom, ingyen utazok a munkásbusszal. 3 műszak ... határozott idejű szerződést kaptam ... holnap és holnapután 12 órázunk ... de már ma is olyan izomlázam van ... de sajnos nem válogathatok :-(

minden nap nézem az álláshírdetéseket, a Kisalföldben is, meg neten is, nehéz, de tudom, h lesz ennél jobb.

ó, akkor Te is voltál Tesco-s?? én is, szerettem nagyon. Csornán dolgoztam, sajnos áthelyezni sem tudtak a győri nagy Tesco-ba. ne is mondd!! a honlapon még én sem láttam a hírdetésüket! tényleg mindenhova keresnek, de Győrbe nem!! vagy, h hol hírdetik magukat, azt nem tudom!

Mosonszolnokon, a Bos-ba vettek fel, 11.06-ig, külsősként vettek fel.

mikorra várod a babát?

2009. aug. 26. 14:26

Szia Zsuzsi!


Mit írjak? Gratulálok, h. sikerült elhelyezkedned? Végülis a legfontosabb, h. lett munkád..!! :-) Közben meg ráérsz kerseni jobbat és még fizud is lesz! Én is nagyon afelé tartok, h. elhelyezkedem (azért gondoltam a Tescóra, mert van gyakorlatom pénztáros munkában, árufeltöltésben) na mert ha már nem bírok dolgozni a baby miatt, akkor nem egy kis cégnél mondok fel, vagy megyek táppénzre.. Fiamnál is később kezdett el látszódni a pocakom, mondjuk most már kicsit látszik, mert második, de nem feltünő. Simán felvennének, de ez az, h. heti szinten többször nézem a honlapjukat, és az égvilágon minden tescóban van felvétel, de Győrben nincs.. Legalábbis a honlapjukon nincs. Már nincs sok idő eldönteni mi legyen.. Mert a tanfolyamot később is elvégezhetem. Most a pénz jobb lenne. Hova sikerült elhelyezkedned? A legfontosabb, h. a cég ne labilis legyen!

11. zsuzsa16 (válaszként erre: 9. - Tulipan82)
2009. aug. 25. 19:18

ja, én is láttam már olyan hírdetést, h követelmény a könyvelői végzettség + néhány év tapasztalat ... meg még a tb ügyintézői is kell. nyilván ez vmi komolyabb hely lehet.

én tanultam könyvelést és utáltam! nehéz, magas, sokat kellett gyakorolnom, mire felfogtam ... szóval, a mérlegképes könyvelői képesítés nekem sem szerepel a terveim között!!

én dolgoztam Tesco-ban (Csornán) és imádtam!!! na jó, nem egy álom meló, de jók voltak a munkatársak, a hangulat, meg minden, szóval én szerettem ott. bizony, meg kell gondolni, h 2.5 hónapig tanfolyamra megy az ember minden nap, v pedig melózik vmi Tesco-ba, v vmi ilyen helyen. nem álom munka, de legalább pénz van. míg a tanfolyam alatt semmi sincs!!! és még egy csomót kell tanulni, h sikerüljön és legalább meglegyen a papír!!!

a Tesco-ban meg tuti lesz felvétel, hiszen a november-december ilyen helyeken húzós. a tb-s tanfolyam dec 15-ig tart, ha jól emlékszem, ami azt jelenti, h ha bekerülnél, elvégeznéd, idén már tuti nem lenne munkád ... a január meg mindig gyenge ...

10. zsuzsa16 (válaszként erre: 9. - Tulipan82)
2009. aug. 25. 19:11

szia,


akkor tényleg nagyon hülye lehetek, h a teszt alapján nem kerültem be ... na mindegyj, ez van.

6 hónap ... az sok! bár most nem aktuális, mert tegnap felvettek egy gyárba, ma kezdtem. nem az álmom, h 3 műszakban dolgozzak ... nem ezért tanultam ... de muszáj volt elvállalnom, már 3 hónapja munkát keresek ... ja, és persze most is keresem tovább.

2009. aug. 24. 10:53
Szia! :-) A kereskedelmi ügyintéző képzés 2009.12.07-én kezdődik és 6 hónapos. Nov. 23-án lesz a tesztírás. (Az összes idei képzést kiírtam múltkor a munkaügyi honlapjáról, onnan tudom. :-) ) Sztem kizárt, h. az OKJ-d miatt nem kerültél be, mert nekem is van, és mta a csaj, h. nem számít, hanem a teszten múlik. Én is olvastam több helyen, h. több éves gyakorlattal keresnek Tb-ügyintézőket, és ma képzeld, megakadt a szemem egy hirdetésen, amiben a szak mellett még Mérlegképes könyvelői végzettség is elvárás.. Na jó, biztos nem mindenhol.. De akkor is, az pl. nem szerepel a terveim között, sztem nem tudnám elvégezni, összetett és bonyolult, legalábbis nekem.. Így kicsit elbizonytalanodtam mennyire lenne érdemes belevágni.. Vagy helyette elmenni pl. a Tescóba, ahol lemegy a diák-szezon, aztán pár hónapot ott ledolgozni, legalább fizuért.. Mert ha nem fizetik sem a képzési támogatást, sem az egészségügyi hozzájárulást, így elég necces, főleg, h. addig meg is kell élni.. Nem tudom ezzel miért nem számolnak.. Férjem szerint azért, mert úgy gondolkodnak a munkaügyiben, h. örüljenek az emberek, h. ingyen van.. Na de addig élni is kell, nemcsak tanulni.. Neked meddig van időd eldönteni, h. jelentkezel-e? (Mármint a tényleges aláírásra gondolok itt, h. részt veszel a tanfolyamon..azt tudom, h. a jelentkezés még nem kötelez semmire..)
8. zsuzsa16 (válaszként erre: 6. - Tulipan82)
2009. aug. 24. 10:28
én is egy csomó álláshírdetést látok, ahol tb-ügyintézőt keresnek, igaz általában az is feltétel, h legyen 1-2 éves tapasztalat ... ha nem sikerül a munkaügyin keresztül bejutni, akkor sem adom fel, mert már egy ideje a céljaim között szerepel ez a tanfolyam (is)
7. zsuzsa16 (válaszként erre: 5. - Tulipan82)
2009. aug. 24. 10:24

ha beiratkozok, és bekerülök, akkor úgy megyek, mint regisztrált munkanélküli. ha abba akarom hagyni a tanfolyamot, akkor azt csak határozatlan idejű munkaszerződéssel a kezemben tehetem, máskülönben ki kell fizetnem a tanfolyam díját ...

én sem voltam még a munkaügyin keresztül tanfolyamon, okj-s képesítésem már van, talán emiatt nem kerültem be. ki tudja?

engemet érdekel minden, már három hónapja munkanélküli vagyok ... csak küldöm az önéletrajzokat ide-oda, de semmi ... jól hangzik ez a kereskedelmi ügyintéző képzés is, mikor lesz, nem tudod?

babát vársz?? gratulálok! :-)

2009. aug. 23. 14:35
Egyébként nekem azért jön be ez a tanfolyam, (Tb-ügyintéző) mert keresett szakma és jól lehet vele keresni, és összeegyeztethető a családdal később a munkaidő. Ami nem mellékes szempont..
2009. aug. 23. 14:34
És úgy mész a tanfolyamra, -ha mész- mint regisztrált munkanélküli? Nekem azt mta az ügyintéző, h. még nem eldöntött tény, h. nem lesz rá támogatás.. Már jó előbb írtam, de elég igazságtalannak tartom, mert nekem pl. ez lesz az 1. tanfolyamom a munkügyin keresztül, van aki meg évekig így képzi magát, ráadásul kap rá támogatást is.. A kereskedelmi ügyintéző képzés nem érdekel? Mert az biztos, h. támogatott lesz, bár később kezdődik. Én amiatt nem megyek csak arra, mert addigra megszülök majd, és csecsemővel mégsem mehetek be órára.. :-)
4. zsuzsa16 (válaszként erre: 3. - Tulipan82)
2009. aug. 23. 13:02

szia,


nekem meg azt mondták a munkaügyiben, h erre nem lehet készülni, mert nem lehet tudni, h miket kérdeznek ... volt olyan feladat, h lóugrásban milyen helyik híres ember neve jön ki? lehet, h én vagyok nagyon hülye, de 10 perc kellett, mire rájöttem ... amúgy én vidéki vagyok, Csornához tartozok.

nem támogatják ezt a tb-s tanfolyamot, sajnos!!! a képző szerv azt mondta, h a vidékieknek a bérlet 90%-t fizetik ki és a tanfolyam díját. még az egészségügyi hozzájárulást sem fizetik!!

2009. aug. 23. 08:48

Szia Zsuzsi!


Nekem + azt mta az ügyintéző, aki intézi, h. alapműveltségi kérdések lesznek, olyan, mint pl. ki vt Deák Ferenc? De azért ez elég tág kör, bármit kérdezhetnek.. Ezek szerint Te is győri tanfolyamonkban vagy érdekelt.. Azt nem tudom, támogatott lesz-e a tanfolyam.. Még nem tudta a csaj megmondani. De azt elég igazságtalannak tartanám, ha nem lenne támogatott, mert van amelyik tanfolyam + az lesz. Azt mta ez a képzés még kérdéses. Mégha csak 45 e Ft, de akkor is pénz. Mert emellett a tanfolyam mellett dolizni sem lehet, a mindennapos délelőttök miatt.

2009. aug. 22. 21:11
én személyügyi ügyintéző tanfolyam szintfelmérőjén voltam és azt mondták, h jelentkezhetünk a tb-s tanfolyamra is, akkor arra már nem kell bemenni tesztet írni ... logikai, matematikai feladatok voltak, csupa-csupa hülyeség! nekem nem is sikerült, nem kerültem be. lehet, h jelentkezek a tb-s tanfolyamra is.
2009. aug. 18. 18:38
Ha igen, azt szeretném kérdezni, h. kb. milyen kérdésekre számítsak a tanfolyamot megelőző általános szintfelmérőn? Mert elég sokminden szóba jöhet, mint kérdés. Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook