Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen teát adjak a 7 hónapos kisbabámnak? fórum

Milyen teát adjak a 7 hónapos kisbabámnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. ápr. 23. 09:32

Ja elfelejtettem:a kedvenc az édeskömény!Sztem jó ízze van, legalábbis a mamáék mindig isszák a babóval,könnyíti az emésztést, mikor hozzátáplálást elkeztük, néha túl sok főzeléket habzsolt és fájt a hasa-de a tea nyugtatta, most pedig előfordul nincs úgy étvágya arra is nagyon jó, mert étvágyjavító is!

Tudom, kicsit macera a filterrel készíteni,de szeretem hogy én állítom be mennyire legyen édes(a hatóanyagok meg tuti benne vannak), a kakónál is a simát használom nem az azonnal oldódóst(ezt szintén csak reggelihez kap,este nagyon felpörgeti).ha dobozos gyümilét kap(ritkán fordul elő), én ahhoz is öntök vízet, ne szokja a túl édeset!

2009. ápr. 23. 09:18
Én vízet adtam neki,fél évesen néha mecsek baby-t,sima kamilla vagy babamosoly édeskömény teát lapos kávéskanálnyi cukorral(hasfájós volt), illetve bébi italt fele ásványvízzel hígitva.Egy éves kora után már kapott babamosoly csipkebogyó+kamilla, bodzavirág(pár csepp citromlével), csipkebogyó,hársfavirág kis mézzel édesítve.+ gyümölcslé(bébiital vagy narancsléfrissen) szintén ásványvízzel hígítva.De mindig úgy kapja délelőtt egy adag gyümlé, délután pedig egy adag tea(váltogatom), egyébként meg víz.Ha beteg, akkor meg amit leginkább kíván.Én gyógyszertárit(herbária) vettem neki, nem granulátumot,nem liptonakármiket, és ott segítettek is, pl a citromfüvet annyira nem ajánlották.Lényeg a mértékletesség,sztem jó hogy a gyümiket is megissza és a teákat is ismeri(nyáron főleg amikor sokat kell hogy igyon).Most 3 éves, de még mindig így itattom.(kakaót, macikávét ritkán kap)
2009. febr. 24. 09:42
Nálunk nincs teázás, csak víz, vagy esetleg csipkebogyót szoktam áztatni a vizébe. Se Kubu, se tea, se cukrozott löttyök.
2009. febr. 24. 09:11

gyenge gyümölcs teát,de rendes teaházasat és gyengére kell főzni !


citromfű tea:

gyerekeknek tisztió hatással van a szervezetükre,és enyhe de minimális nyugtató ,stressz óldó hatása van ha fogyasztja!


tudom mert fiam issza!

59. ALLICS
2008. máj. 10. 21:02

A kisfiam a Hippes alma-citromfüvet issza a legszivesebben,de a málna-csipkebogyót és az erdei gyümölcsös teát is szereti.

Ezenkívül vizet is szokott inni,vagy ha nem is vizet,de eléggé higgított teát épp hogy egy kis kanálnyi granulátumot rakok csak bele.

2008. máj. 10. 20:49

Miért kellen teát innia egy babának?

Az én 5 éves és 14 hós gyerekem nem ivott teát.

Csak vizet. Én sem teát iszok, ha szomjas vagyok!

2008. máj. 10. 20:46
Én Hippes Hibiszkuszos gyümiteát adtam neki ennyi idősen.Előtte pedig a mecseki csecsemő teát.
2008. febr. 26. 09:45
Én is csinálom a szárított almahéjas teát a 6 hós lányomnak. Ő napi 8dl teát is képes meginni. Csak természetes áztatásokat használok.Csipkebogyót, amit én szedek, hársvirágot, ezt is én szedem, kamillát ezt is én szedem. Néha kap szárított narancs, vagy mandarinhéjat kiáztatva. De minden teában van pár szem köménymag. SOHA nem fájt még a hasa.
2008. febr. 26. 08:45
Van olyan, hogy Babamosoly tea gyerekeknek. Ebben van csipkebogyó, kamilla, hibiszkusz. Finom és természetes. A Babamosolynak van édeskömény változata is, de az nem valami finom, hasfájós babáknak való. Filteres tea, nem instant.
2008. febr. 23. 20:20
Én nem adtam neki teát a viz sokkal jobb és az is ontja a szomját.
2008. febr. 23. 19:57
baba teát
2008. febr. 23. 19:46
A lányom sajnos székrekedéssel szenvedett pici korában és édesköményteát itattam vele.Ma 6,5 évesen utálja a teát és ásványvizet vagy 100 % narancslevet iszik.A fiam picinek a tiszta vizet itta csak, ma 3,5 éves csipkebogyó teát iszik és rengeteg rostos levet.
51. Mokka78 (válaszként erre: 49. - Jázminka)
2008. febr. 22. 14:07
És a többi gyerek is azt eszi ,ez ösztönzőleg hat rájuk! :)
50. 14775640c4 (válaszként erre: 49. - Jázminka)
2008. febr. 22. 13:21

tudod hogy?

ott csak ez van tetszik-nem tetszik nincs más :))

49. Jázminka (válaszként erre: 48. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 13:18

Na ezt sem rossz összehozni.Fogyókúra-hízókúra...

Én szeretek főzni és igényli is a férjem meg a gyerekeim.

Egy dolog van,amit a fiúk nem esznek meg itthon,csak az oviban:a zöldbab.

Hogy csinálják,hogy ott megeszik,ez rejtély...

Van,hogy tele a hócipőm azzal,hogy főzök egész délelőtt,negyed óra alatt meg pusztulat a neve!

De ez van.Kezdem előlről...

48. 14775640c4 (válaszként erre: 47. - Jázminka)
2008. febr. 22. 13:10

az jó:))

én utálok főzni és jobb szeretek rajta minél előbb tul esni :((

és ráadásul rossz

mert én hizokurázom a párom meg fogyózik

igy főzhetek több felé

47. Jázminka (válaszként erre: 46. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 13:07

Saját ötlet... azthiszem.Mástól még nem hallottam így,én ajánlottam már néhány ismerősömnek.Volt itthon pár szem fantasztikus illatú zamatos almám,és a leírtakat "követtem" el vele.Nagyon tetszett a törpjeimnek.De tényleg fincsi.

Végülis az igazi gyümölcstea is gyümölcsszárítmányból van,nem ?

Én ilyen kísérletezős vagyok a kaja témában,többnyire jól sülnek el! :-))

46. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Jázminka)
2008. febr. 22. 13:03

ezt nem is próbáltam mikor gyerekek kicsik voltak :))

honnan az ötlet?

2008. febr. 22. 12:43
Moss meg alaposan almát,vékonyan levágod a héját megszárítod és kb 1 ek,teszel 1dl forró vízbe.Kiázik az íze,édeskés és egészséges is.Ha mindenképp teáztatni akarod
44. 14775640c4 (válaszként erre: 43. - Mokka78)
2008. febr. 22. 11:00

jaja

viz nekem is

eleinte csak azt

aztán jött a nagy meleg és nem akartak inni annyit amennyi kellett

nekik

igy adogattam nekik teát

de még a mai napig megisszák a vzet is

2008. febr. 22. 10:58
HA megissza a vizet ,akkor minek a tea! Ráér késöbb szerintem! Én csak 10hós kora körül kostoltattam teát vele,most is csak reggelihez iszik az én teából(gyerekteát iszok),meg éjjel kapja cicihelyett! Egyébként víz és hetente 2x frissen facsart gyümilé :)
2008. febr. 22. 09:10

lehet kapni már babateákat dobozos

pici cukor és finom iz

én azt adtam nekik igaz később mikor nagyobbak voltak

addig meg babavizet

7-8 hos korukban

41. ibszi
2008. febr. 22. 09:01

Amikor kicsi volt csak a kamilla teát itta meg.

Nem hiszem hogy megszokta a szervezete hiszen nem is nagyon volt beteg. Sőt állítólag erősíti az immunrendszert. Ez nálunk bejött hiszen a 14 év alatt szinte sose volt beteg!

40. Krysty
2007. aug. 28. 06:59
Én a gyógyszertári csecsemőteát adtam neki természetesen cukor nélkül. Szerencsére inkább vizet ivott és iszik most is.
2007. aug. 28. 06:34

Lehet kapni dobozos fincsi teákat. Nincs benn sok cukor (nem is kell bele tenni). A fiam nagyon szerette, igaz most, hogy 4 éves itthon nem képes vizet inni csak az oviban vagy más idegen helyen

:((((((((

2007. júl. 4. 10:13
Én a Mecsek bébi teát adtam,nagyon szerette,újszülött kortól adható.
2007. máj. 23. 10:05
sima gyümölcstea nagyon halványan de nem szabad édesíteni mert utána csak az édes leveket lesz hajlandó meginni!
36. Erás (válaszként erre: 35. - Mongi)
2007. máj. 8. 22:53
Az ikreim kb. 1 éves korukig nem is fogadtak el mást, csak a tápszert + amíg volt anyatej, azt. Utána vizet kaptak. A kisfiam pedig szopizott (szopizik), ő sem fogadott el mást, manapság is csak napjában 1-2x.
35. mongi
2007. ápr. 19. 13:01

Én Milupa gyümölcsteát szoktam adni néha.

Érdekes,hogy sokan írják,hogy a sima víz a legjobb,nem szabad teát,mert romlik a foga stb-ezekkel a dolgokkal szerintem szinte mindenki tisztában van.Na,most aki ezt írja,az mit ad inni,ha mást nem hajandó elfogadni a gyerek?Semmit?Vagy ír egy "jótanácsot",hogy pl.miért szoktattad rá?

2007. ápr. 18. 22:02
Nekem a kicsim csak a kamillateát itta meg, semmi mást, viszont nem igazán sokat, napi 50 ml volt a legtöbb. Most 11 hós és pikwick gyerekteát vettem roibos-sal van azt megissza, ezen kívűl mást nem. Meg a mangólevet, de abból is csak 1 kortyot. A teát pedig szigorúan cukor nélkül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook