Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó tanácsok ovi kezdőknek? fórum

Jó tanácsok ovi kezdőknek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 79. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 28. 21:13
Mi is ezt csináljuk a bölcsiben. Aki éppen ráér, fotózza az összes gyerkőcöt, és szórja a többieknek, az alapítványnak és a helyi lapoknak.:)
80. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 78. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 28. 21:12
Akkor bukta...:(
79. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 70. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 28. 08:46
Én azt szoktam csinálni, ha valamilyen ünnep van, és a képeken más kisgyerek is szerepel emailen elküldöm a szülőknek (már akinek tudom a címét). nem profi képek, de így is örülnek neki.
78. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 69. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 28. 08:44
Ez a fotós az óvódavezető ismerőse...
77. Mariann7533 (válaszként erre: 76. - Dyna22)
2009. aug. 26. 19:26
Ne aggódj.Lehet,hogy a gyerkőcödnek annyira fog tetszeni,hogy haza sem akar jönni.Mondom,engem jobban megviselt,mint a gyerekeimet.Azért remélem beszámolsz a holnapi nappal kapcsolatban.
76. Dyna22
2009. aug. 26. 18:31
Megvolt a szülői.Az óvónénik egész szimpatikusak.Kaptam egy A4-es lapot arról hogy mit kell vinni.kész anyagi csőd.Kicsit elszorult a szívem ahogy arról beszéltek hogy miket mondjunk a gyerkőcnek felkészítés gyanánt.Holnap együtt megyünk megnézni az óvodát.
2009. aug. 24. 19:38
Nagy lépés ez a kicsiknek,és a szülőknek.Rita örülök,hogy jól telt a napod,és hogy a kicsik ilyen jól érezték magukat.Nem hiába.Ahol szeretet várja őket,ott minden renben lesz.
2009. aug. 24. 17:09

Az én gyerkőcöm egy hét múlva megy oviba,még nem jöttek az óvónénik családlátogatásra,mert így mondták,jönnek augusztus végén,és elmondják,mit is kell pontosan bevinni a gyerkőcnek.

Minden esetre izgatottan várja a lurkóm.

73. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 72. - Rita1971)
2009. aug. 24. 17:01

Köszi!:)

A lányom még bölcsis, novemberben lesz 3 éves, de csak jövő év június 1-től kezdi az ovit. Többször voltunk már látogatóban, de nem nagyon tetszik neki... A bölcsiben majdnem 1 hónapig voltam vele...el is rontottam. A hugával csak 1 hétig leszek, hiszen már van ismerős.:) De örülnék, ha az oviban is lenne hasonló lehetőség...ennek még utánakérdezek.

Örülök, hogy jól telt az első napod, és hasonlóan kellemes élményeket kívánok a továbbiakban is!:)

2009. aug. 24. 16:50

Sziasztok!

Meg volt az első napom! Mármint a beszoktatásom.

Nagyon izgultam alig aludtam éjjel!

A kicsik tündériek! ma "csak" 10 kicsink volt,a többiek jövő héten jönnek.Ez a hét anyukákkal együtt lesz.Egy gyerkőccel sem volt gond.Mindegyik jól érezte magát.Sokat játszottunk,ismerkedtünk ,először a csoportban,majd kimentünk az udvarra,ott folytattuk.Volt olyan kisfiúnk,aki nem is akart haza menni.

Közvetlenek,aranyosak a gyerekek is és a szülők is.Sokat megtudunk ez alatt a pár nap alatt a gyerekekről,ami nagyon fontos a számunkra is.Hiszen pár évet együtt töltünk nap mint nap!

Az egyik kisfiú amikor ment haza,olyan tündér volt! Leguggoltam hozzá,megkérdeztem hogy érezte magát.Majd átölelte a nyakam és kaptam puszit!

És csak 2 órát töltöttünk együtt!Bár nem mindegy hogyan!

Szóval kellemes napom volt és várom a holnapot is!:)

Morris! Én úgy gondolom,hogy igenis minden óvodában kell a beszoktatás.Ez nagyon fontos a kicsi számára.Hisz 3 év után az anyukája mellől kikerül és vad idegenekkel lesz együtt minden nap.Az első három idegen az életében.

Nagyon fontos a szülő és a kicsi számára is az első benyomás.Fontos,hogy a gyermek megbízzon a felnőttben,tudja,hogy mindig számíthat rá.Az óvónő és a dajka minta a gyermek számára.

71. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 67. - Rita1971)
2009. aug. 24. 16:19
Minden oviban van beszoktatás?:) Vagy ez óvodánként változik?
70. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 69. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 24. 16:17
A bölcsinkben a farsangi képek így készültek. Annyira jók lettek...a hétvégén nézegettük. Nagyon édesek voltak!:)
69. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 62. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 24. 16:16
Miért nem egyeztek meg az ovival, hogy a saját csoportképet, egy ügyes szülő megcsinálja.:) Most már olyan profi gépek vannak...az előhívást kellene csak fizetni...
68. Mariann7533 (válaszként erre: 66. - Rita1971)
2009. aug. 23. 21:27
Nálunk az oviban az udvari feladatra egy gondnok bácsi van,meglepődve látom,hogy azt is neked kell ellátni.Az ebéd kiosztása pedig közös,tehát az óvonénik is részt vesznek benne.Az biztos,hogy nagyon nagy meló.Szoktam is nekik mondani,hogy ez a legjobb fogyókúra.A beszoktatásnál ott fognak maradni a szülők is?Mert én úgy csináltam,és fogom is,hisz van is meg lesz is ovis gyermekem,hogy odaadtam a dadanéninek,és amikor kimentem akkor kezdtem el sírni,hogy a gyerek ne lássa.Szerintem az rosszabb,hogy be ül a szülő,megszokja a gyerek,és azután mindig azt várja,hogy ott üljön.Nekem a nagylányom most megy iskolába,a fiam szalajtós,és most járja majd a kicsit újra,a kicsi lányom pedig most lesz egy éves.A nagylányomat még nem ebédeltettem bent,de ő akarta,így hát benn evett.De nem aludt bent.És a fiam sem.Ők sokkal jobban "viselték",hogy bent kell maradni.Főleg a fiam,hisz egy oviba volt a nővérével.De egy biztos:nagyon nagyon sok múlik az óvonénik,és a dadusok hozzáállása.
2009. aug. 23. 21:10

Majd megírom a tapasztalataimat,holnap kezdek a kicsikkel! Annyit tudok,hogy 1 hét az anyukás beszoktatás,ami délelőtt 9-től indul és délig tart.

Egy kicsit tartok mert nagyon lelkis vagyok, és félek,hogy nem tudok jó minta lenni,nehogy én is sírjak a kicsikkel! :(

2009. aug. 23. 21:01

Sziasztok!

Én óvodában dolgozom,dadus néni vagyok.És imádom:):)

A gyerekek tünemények,nagyon tudnak szeretni és én is őket!Január óta dolgozom itt,és nagyon sajnálom,hogy nem volt hamarabb lehetőségem ezen a pályán!

Időközben elvégeztem a dajkaképzőt.

Hát ahány ovi,annyi féle. Ahol gyakorlatoztam az maga a csoda volt. Ez nem azt jelenti,hogy az én ovim nem jó!

De nem mindenhol adatik meg,hogy anyagilag támogassa a város az óvodát.

Nálunk is a szülők hozzák a tisztasági csomagot.Az ágyneműt viszont mi biztosítjuk.Olyan feltételeket nem szab ki a vezető,hogy milyen lehet a szülinapi torta. Sőt,nem is kötelező, aki akar az megteheti.

A jelet is a szülők választják a kicsiknek.

hát azt meg szabályozzák az okosok,hogy hány felnőtt legyen egy csoportban.Mi is hárman vagyunk,2 óvónő és 1 dajka.Előírás az,hogy 10 kicsire egy felnőttnek kell lennie.

Az biztos,hogy nem lehet unatkozni a gyerekek mellett. Van mit tenni. De szívesen teszem:)

A dajka munkája a következő: gyermekek gondozása( étkezés,öltözés,mosdó használat)óvónők segítése a foglalkozások alatt.Takarítási feladatok,ide tartozik a csoportok,öltözők,mosdók tisztántartása. Mosás, vasalás, az udvar,a kert, a fűnyírás,a homok ásása, hólapátolás és még sorolhatnám! Szóval minden! És ezt úgy kell alakítani,hogy a kicsiknek ne legyen ebből hátrányuk! Ja! és a konyhai feladatok is a dajkáké.Erre régebben több embert alkalmaztak.

De így is szép szakma!!!

Remélem mindannyian jó óvónénit és dadust kaptok!!

Sok sikert a beszoktatáshoz! Egyébként nekem is ez lesz az első kiscsoportom!!:)

2009. aug. 23. 19:02
Sziasztok lányok.Nagyon eltünt mindenki.Van akinek holnap már kezdi az ovit a gyerek?Nekünk még van egy hetünk.
64. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 63. - Mariann7533)
2009. aug. 20. 10:28
Ez is gondolom üzleti fogás....már bocs, hogy ilyen rosszmájú vagyok, de ez is olyan, mint a fényképész esete...nem igaz, hogy helybeli ne tudná őket lekapni...
63. Mariann7533 (válaszként erre: 60. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 20. 10:12
Nem semmi.Én Békéscsabai vagyok,ez egy nagyon nagy város,mi a 7. ker.-ben/kertváros/ lakunk,és Csabán elég sok ovoda van,de még ilyet nem is hallottam,sőt örülnek ha finom tortákat ehetnek,és a házi torta sokszor finomabb,mint a bolti.
62. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 61. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 20. 10:10

Hát ez az!!!!


A másik amitől kiakadok: egy kisvárosban lakunk, erre Pestről!!!!!! hív az ovi/bölcsi fényképészt, aki persze csillagászati áron dolgozik....kész vicc....2 beállításból készíti a képeket, de nekem jobb kereteim vannak, mint amivel ő dolgozik. :(

61. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 60. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 20. 10:04

A boltitól is lehet beteg.:( A kisebbik lányom 1 éves szülinapjára cukrászdából vettünk tortát és penészes volt a közepe...no comment!

Azóta csak házi sütésű tortát veszünk (nem vagyok valami ügyes a sütik terén), egy néni süt finom diótortákat és különféle krémmel ízesíti. Szerintem bármelyik cukrászdait kenterbe vágja.:)))))

60. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 59. - Mariann7533)
2009. aug. 20. 09:53

Nálunk kitalálták, hogy csak "boltit" lehet vinni, hogy attól tuti nem lesznek betegek.... És vinned kell a számlát is! :( Azért nem mindegy hogy otthon készítesz egy olcsóbbat, vagy veszel egy drágábbat. Falun ebből nem csináltak ügyet, de most kisvárosban lakunk.

Szülőin ezt a dolgot külön kiemelték.


Én úgy voltam vele, hogy megkérdeztem akar-e ott ünnepelni, mert akkor itthon nem lesz ilyen tortája.

59. Mariann7533 (válaszként erre: 58. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 20. 09:00
Mi baj van a házi készítésüvel?Nálunk semmi gond nincs vele.
2009. aug. 20. 07:43
Eszembe jutott még, hogy ha szülinapot ünnepelnétek az oviban csak olyan tortát fogadnak el, amihez viszitek a blokkot, hogy nem házi készítésű!
57. Mariann7533 (válaszként erre: 56. - Dyna22)
2009. aug. 19. 13:50
Hála istennek.Kellenek az elhivatott óvonénik.Hiszen minden szülő a gyerekét bízza rájuk,akik az egész napot ott töltik.
56. Dyna22
2009. aug. 19. 08:46
Nekem a legjobb barátnőm most kezd szeptemberben friss diplomás óvónőként és hát anyákat megszégyenítő módon bánik a gyerekekkel.Ő már a főiskolás évek alatt azt vallotta hogy nem is tudnám más munkában elképzelni magát.Szóval még vannak olyanok akiknek ez hivatás és elhivatottak.
55. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 54. - Mariann7533)
2009. aug. 18. 20:43
Azt én is aláírom, hogy biztos nehéz!
2009. aug. 18. 19:10
Egyébbként nem lehet egyszerü annyi gyerekre vigyázni.Pont ezért menjen csak olyan óvonőnek,akinek végtelen türelme van,mert 25-30 gyerekhez kell.
53. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 51. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 18. 17:32
Ezt nevezték elhivatottságnak annak idején. :(
52. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 49. - Mariann7533)
2009. aug. 18. 17:31
Igen...:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook