Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló szedése fórum

Fogamzásgátló szedése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 11. 20:37
Sziasztok! Velgyn-t valaki szed/szedett már? Ezt irta fel a doki és még nem szedtem ezelött fogamzásgátlót. Tapasztalatot tudnátok irni, tudom hogy mindenkire másként hat.
81. Vivcsuu (válaszként erre: 80. - Nadine81)
2013. júl. 18. 13:26
köszi :) remélem találnak majd valamit :)
2013. júl. 16. 21:55
Szia.Én hallottam már fogamzásgátló krémről,kúpról is,de ezek sztem elég illuzio rombolóak lehetnek.Van elég sok féle tabletta,sztem vér vizsgálat után biztos találnak neked megfelelőt,létezik injekcio formájában is amit 3havonta kell beadatni,de az is ugyanolyan hormon.
2013. júl. 16. 20:27

sziasztok! remélem mihamarabb kapok választ :)

18 vagyok és pár napja lefeküdtünk párommal és az volt az első, attól nem félek, hogy terhes lennék, mert nemsokkal azután kellett megjönnie a menzeszemnek. Holnap egy barátnőm kísér el nőgyógyászhoz, mert fogamzásgátlót szeretnék felíratni, de olvasva a dolgokat (több fórumról) nem biztos, hogy szedhetek a vér és érrendszeri betegségem miatt (sőt szinte biztosra veszem, hogy nem). Óvszeren kívül más módszert nem nagyon ismerek, kivéve amiket olvastam, de azoktól egy picit félek, ahogy a gyógyszertől is.

Van esélye, hogy az orvos a betegség ellenére fel ír fogamzásgátlót vagy maradjunk az óvszernél? (legutóbb nem használtunk és félő hogy párom nem is fog)

2013. máj. 10. 14:51
Ja... és a melleim már egy hete borzalmasan fájnak megint, és sokat járok pisilni. Okozhatja felfázás is?
2013. máj. 10. 14:33

Sziasztok!

Ciklusom közepén tartok nagyjából (fogamzásgátló felénél). Napok óta érzek szúró fájdalmat hol az egyik oldalon, hol a másik oldalon. Ma már borzasztóan feszült a méhem is... és az előbb a wc-n vettem észre, hogy vérzek. Tiszta, piros... nem barna. Lehet nagy gáz, vagy csak a gyógyszer okozza? Most szedem a 4. havi adagot.

76. Csipkerózsika (válaszként erre: 75. - 496b72c196)
2013. ápr. 21. 04:05

Mellfeszülés, fájdalom? Mensi elmaradása?

Persze. Simán. Normálisnak nem nevezném...

2013. márc. 21. 10:39

Sziasztok!

Indítottam egy fórumot, de senki nem tudott segíteni... :)

Mystral fogamzásgátlót szedek már második hónapja. Előtte évekig semmit. Mivel nagyon görcsös volt a mensim, és ömlött a vér, valamint a hormonjaim sem tökéletesek, ezért ajánlotta a doki ezt az új gyógyszert. Az első hónapban meg sem jött a mensim. Volt egy fél tisztaságbetétnyi halvány barna, de ennyi. A második levélből még 5 szem van hátra, de már 4 napja iszonyatosan fájnak a melleim és meg is vannak duzzadva! Ezek normális mellékhatásai a gyógyszernek?


Volt már valakinek ilyesmi esetleg más fogamzásgátótól?

2012. aug. 14. 22:48

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, illetve a véleményetekre lennék kíváncsi.

Most irattam fel, és kezdtem el szedni életemben előszőr a fogamzásgátló tablettát. Én a Rezia 28 napos tablettát kaptam, ami lehet hogy majd változik.

A tabletta szedésem nem alakult úgy ahogy terveztem:

A menstruációm mindig is késett. Azt olvastam, hogy a tablettát a menstruációs ciklus első napján kell bevennem. E hónapi menstruációmat 16 ra számoltam de 10. én barnás intenzív néhol már véres váladék távozott a szervezetemből ( eddig is szokott menstruációtól függetlenül). Este bevettem a tablettát, mert azt hittem megjött, de a folyadék intenzitása csökkent már másnap, és színe egyértelműen barna.

Amitől félek:

Ez lehet hogy nem a menstruációm volt, hanem a szokásos barna folyás.

Így nem a menstruációm első napján vettem be a tablettát.

Az orvos azt mondta, hogy szedjem tovább.

Kérdéseim:

Mit csináljak :)?

Attól tartok, hogy így ha nem is jött meg a vérzés most, akkor mikor fog?

Hogyan szedjem tovább a tablettát, hisz nem a menstruációhoz igazítottam a szedés kezdezét.

Mikor tudok majd biztonságos együttlétet létesíteni a párommal?


Nagyon kétségbe vagyok esve! Nagyon Szépen Köszönöm Mindenkinek aki időt szánt rám!

2011. dec. 26. 22:18
A menstruáció 3.napján vettem be a gyógyszert hamarabb nemtudtam sajnos.. 6napig szedtem és 6.nap este lefeküdtem a barátommal de nem élvezett belém.. tudom,hogy ha nem első napon veszed be akkor még nem hat annyira és használni kell mellé (óvszert pl.!) de attol félek hogy az előváladék esetleg.... ???
2011. jan. 20. 15:49

Annyi ha valaki elfelejtette beszedni az egyik nap

akkor ha nem telt el még 24 óra beveszi a másikat

amugy semmi nem lesz teherbe se fog esni csak oda kell figyelni és máskor bevenni ja és amikor beszedte az utcsó szemet ne vegye be akimaradt szemet amugy előfordul h ilyenkor késik vagy hamarabb jön meg a menses.

2010. júl. 18. 13:19

Saziasztok!

Nekem ugyanaz a problémám, mint kalirtnak. Az elsőt elfelejtettem bevenni. Mi ennek a következménye?

Légyszi segítseketek

Köszi

70. Csipkerózsika (válaszként erre: 59. - 496b72c196)
2010. jan. 11. 16:29

Hát én nemrégiben ugyanígy jártam a gyógyszeripar ugyanezen "csodájától", a Tri-Regoltól. Csak nekem volt lázmérőm is és tudtam, hogy folyamatosan lázas vagyok, amúgy meg pontosan ugyanezek a tüneteim voltak. Iszonyú volt.

Azért kicsit ledöbbent a doki reakciója, először is ez az állapot nem normális, nem szabad egy gyógyszernek ennyi zavart okozni, ráadásul ha egyre több a tünet, és rosszabbul van valaki, hogy mondhatja, hogy csak idő kell a hozzászokáshoz??? Pont hogy nincs hozzászokás, hanem ellenreakciók. Azt sem hiszem el, hogyha érzékeny az ember egy gyógyszerre, akkor az abbahagyás nagyobb problémát okoz, mint maga a szer. Ez hülyeség. Az érzékenység azt jelenti, hogy amit beszed az ember, arra a szervezete ellenállással, védekezéssel reagál, gyakorlatilag: méreg.

Mikor én rájöttem, hogy a sok-sok bajom a gyógyszertől van, rögtön abbahagytam, és már másnap jobban voltam.

69. nadine81 (válaszként erre: 63. - 496b72c196)
2009. nov. 5. 18:19

Szia.Neked hogy alakult?Jobban vagy?Mi volt a gond?

Amikor gyógyszerszünetet szoktam hagyni,nekem is hasonló gondjaim szoktak lenni,ráadásul akkor alig akar megjönni,s míg nem jön meg,puffad a hasam,meg dilis vagyok.

68. nadine81 (válaszként erre: 67. - Minimanó27)
2009. nov. 5. 18:16
Szia.Én is így voltam szintén kb.12éves korom óta.18évesen kezdtem el szedni a triquilart(fogamzásgátló).Előtte nekem is 10napig is megvolt a mensim,de a gyógyszer nagyon jól beszabályozta,sőt a görcsök is megszűntek elötte.Ha pontosan szede,tehát minden nap ugyanakkor veszed be,szinte órára pontosan tudni fogod,mikor jön meg,s hogy meddig tart.Nekem az a kb.10nap,csökkent 5re,s az úgy sokkal jobb volt már.Kb.5évig szedtem,közben hagytam pár hónap szünetet.Szedhettem volna még tovább is,de az arcbőröm miatt a diane 35re tértem át aztán.
2009. okt. 27. 08:47
sziasztok!nekem olyan problémám van hogy amióta megjött elöször(12éves korom óta)rengeteg a menzeszem , már korházban is voltam miatta 1hetet kb másfél éve és azóta fogamzásgátlót kell szednem. Ti tudnátok mondani olyan fogamzásgátlót amitől jelentősen kevesebb lett a menzeszetek?és szerintetek mikor kellene szünetet tartanom a gyógyszer szedésével?ugy hallottam 2év után egy hónapig szünetet kell tartani. az még nincs késön ha 2és fél év után fogok?segitsetek légszi!köszi!
2009. okt. 22. 18:24

Sziasztok!

Én a lindinett20at szedem.Ma kellett volna bevennem az 1. drazsét a 7napos szünet után viszont elfelejtettem venni.Ha holnap beszedem az váltortat vmin vagy ugyanugy kell szednem?És mivel péntek helyett szombaton veszem be az elsőt akkor ezentúl mindig ugy szedjem, vagy maradhatok az eredeti pénteki napnál!

Köszi a választ előre is!

2009. okt. 19. 12:09
Én azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz hogy nem mentem el orvoshoz és magamtól váltottam Fogamzásgátlót!Most már rájöttem elég nagy hiba volt.. de egyik barátnőm is el ment orvoshoz hogy váltani szeretne de nem írtak neki fel másikat...és magától visszatért arra amit szedett azelőtt. .. én is szerettem volna másikat szedni mert amit szedtem eléggé súlynövekedésem lett tőle.. és féltek h nem fog az orvos másikat írni és így magamtól váltottam.. mit tegyek mennyek el most orvoshoz valljam be hibám.. vagy szedjem tovább a gyógyszert?:( Remélem nem lesz komolyabb következménye ...:(
2009. szept. 21. 13:28
Nagyokos = doki :D
2009. szept. 21. 13:27

Helyzetjelentés:

Mellfájás még mindig velem! Szuper!

Szédülés már kevesebb, hányinger is.

Gyomrom a laza kaját bírja... többi visszatekintget.

Hízom, mint egy koca.

Álmos vagyok, mint aki altatót szed.


Úgy döntöttem abbahagyom 3 hónap után a gyógyszert. Felhívtam a dokit... azt mondta jó ez... persze.

Jelentem minden nap rózsaszínezek és néha vérzek is kicsit... a pocakom pedig megállás nélkül úgy fájdogál, mintha mensiznék... nem görcsöl, csak fájdogál.


Ráadásul... ciklus közepén olyan folyásom volt, mint régen, amikor peteérésem volt! Nyúlós, átlátstzós, tojásfehérje... és éreztem is, hogy most a bal oldal volt soros. Na erre mit mondana egy nagyokos? :)

2009. aug. 31. 11:07

Sziasztok!


Elvileg 21 nap gyógyszerszedés után meg kellene hogy jöjjön a mensim, és 7 nap szünet után kell bevennem az új csomag első szem gyógyszerét, ugye?????

61. 496b72c196 (válaszként erre: 60. - 39ff6fe670)
2009. aug. 27. 14:05

Szia! :)

Ne legyek... a tesztem másnap reggel nega lett. :) Ezek hormonok... :) Amúgy puszillak! :)

60. 39ff6fe670 (válaszként erre: 59. - 496b72c196)
2009. aug. 25. 20:26
Háááát... elég gyanús vagy te... vagy Ti... :)))
2009. aug. 25. 14:31

Azért azon erősen elcsodálkoztam, hogy normális tünetnek számít fogamzásgátló szedésénél, hogy:

1. úgy szédülök egész nap, hogy nem tudok egyenesen menni, és ha becsukom a szemem eldőlök.

2. ha lefekszem, forog velem minden, szó szerint halálfélelmem van néha.

3. semmi kaja nem akar bent maradni... mindentől beteg vagyok, kivéve a jégkrémet.

4. fáj a fejem minden nap!

5. melleim baromira fájnak és duplanagyok.

6. minden szagtól hányingerem lesz.

7. hasmenés

8. türelmetlenség

9. éjjel is kijárok minimum 2x pisilni

10. akármennyit alszom piszok fáradt vagyok.

2009. aug. 25. 14:13

Sziasztok!

A rákszűrésem P2. (negatív)

Viszont holnap reggel tesztelnem kell egyet a dokim szerint. Várja, hogy hívjam. Nagyon gyanús neki ez a sok tünetem...

Ha negatív, akkor viszont nem szabad abbahagynom a gyógyszer szedését, mert sokkal nagyobb gondot okozok vele... valahogy ki kell bírnom a 3 hónapot... ugyanis annyi idő szükséges a szervezetemnek, hogy hozzászokjon.


Nagyon remélem, hogy csak a gyógyszer miatt vagyok ennyire szarul hetek óta... bár az igazság az, hogy a szedése előtt is megvoltak ezek a tünetek... csak nem ennyire erősen.

2009. aug. 20. 23:49
Nem tudom normális e azt mondta a dokim hogy enyhe vérzéssel jár a fogamzásgátló nekem épp van anyi h egy tampont betegyek (egy nap alatt ) Egy hónapja szedem ez normális???
2009. aug. 20. 23:44
A cypromix azonnal hat!!!
2009. aug. 20. 22:05

Bocsi hogy itt kerdezek,.de segítségetek szeretném kérni!

Mennyi idö utan ved a a gyógyszer???A dokinöm azt mondta 2hét(Lyndinette 20 at szedem)

Elöre is köszönöm

54. 496b72c196 (válaszként erre: 53. - 05650f67aa)
2009. aug. 19. 11:55

Szia Ufóka! :D


Te... és a barátnőd szédült úgy a gyógyszertől, hogy nekiment mindennek??? :) Ma ez a legújabb... szombaton is ez volt! :) Lehet, hogy beteg leszek? :) Azért ez a mensis érzés elmúlhatna... már 2. hete tart. Ha lehajolok még szúr is.

53. 05650f67aa (válaszként erre: 1. - 496b72c196)
2009. aug. 19. 11:37

szia ufoka:)

nyugi, a gyogyszer okozhat ilyen bugancokat, 3 honap kell neki mire beall! egyik baratnom most kezdte el szedni par honapja, es ugyanez volt nkei is, meg anno nekem is mikor meg szedtem. atall total a ciklusod, neleinte nem is verzel rendesen csak picit, kitolodik a menzi stb. no stress :)

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook