Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülött babámnál mikor kezdjem a hozzátáplálást? fórum

Koraszülött babámnál mikor kezdjem a hozzátáplálást? (tudásbázis kérdés)


16. 5e76004fb5 (válaszként erre: 11. - Pavone)
2009. aug. 18. 11:12

Nem tudom, hogy hol olvastad, hogyn "nincs elég tápanyag" az anyatejben?

Ha jó helyen olvasol utána, akkor arról találhatsz információkat, hogy az anya szervezete igazodik a babáéhoz. Én két évig szoptattam a kislányomat és mindekettőnkek jót tett.

Nagyon szép eredmény az elért súlynövekvés, csak így tovább. Én nem adnékl pótlás, mert még ilyen esetben is csak az anyatej a legjobb megoldás. nyáron a szomját is oltja. Tápszer mellett még erre is kell figyelni.

Ha apadna gyakrabban kell mellre tenni és két-három nap után meg lesz az eredmény.

2009. aug. 18. 09:56

Tejszaporításhoz itt van egy hoxás fórum, asszem pont tegnapi...:)

www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=41929

2009. aug. 18. 09:51
A doki tényleg a legjobbat fogja javasolni. Ha valami kell az anyatejen kívül, akkor szerintem is valami tápszert fog javasolni. De mindig a tejcsi maradjon az első, még ha csak pár korty is!!!
13. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Pavone)
2009. aug. 18. 09:47
6 hónap után valóban nincs elég tápanyag az anatejben, de szerintem ez egy "normális" súlyban és időre születő babára vonatkozik, nem koraszülöttre... Lehet, hogy már kevesebb a mennyisége, de valószínűleg több, azaz töményebb benne a "cucc".
12. pavone
2009. aug. 18. 09:42
Na azért tényleg megkérdezem az orvosát is, biztos ami fix. Köszi a válaszokat!
11. pavone (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. aug. 18. 09:39
Dolgozom rajta...bár pont ma reggel olvastam, hogy fél év után, már nincs elegendő tápanyag a tejben, én meg már 5 hónapja szoptatom. Lehet hogy kiapadnak a tartalékaim..:-)
2009. aug. 18. 09:33

szia!


Mivel koraszülött, és csak 2 hónap a korrigált kora, ezért várj vele. Szoptass gyakrabban és újra gyarapodni fog a tejed. Ez az egyetlen hatásos tejserkentő módszer. Ha mégsem lesz több, még a tápszer is jobb, mint a korai hozzátáplálás.

2009. aug. 18. 09:33
Ha apad a tejed, akkor biztos, hogy kell más helyette. Tehát első körben védőnő, orvos. A hozzátáplálást akkor kell kezdeni, ha más a baba testsúlya miatt nem elegendő az anyatej. Ha jól emlékszem, akkor kb napi 800 ml körül van. Efölött már egyszerűbb, ha valami másból elégíti ki az energiaigényét. Egyszerűen nem tud annyit szopni, hogy elég legyen, az anyai szervezet meg nem tud annyit termelni.Ez olyan 5-6 kg körül van. Ezt a babák kb. 4-5 hónapos korukban érik el. Szóval a sok nagyjából miatt az lenne az ideális, hogy ha a babádat jobban ismerő védőnőhöz, orvoshoz fordulnál.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Pavone)
2009. aug. 18. 09:32
Nagyon szép az a 4kg, gratula! Szerintem mindenképp dokival beszéld meg, de véleményem szerint ha apad a tejed, akkor egyenkőre tápszert kellene hozzáadnod.
2009. aug. 18. 09:28
Ha rám hallgatsz, a tejtermelést tuningolod... Ha a korrigált kora 2 hónap, szerintem még korán vagytok...
6. pavone (válaszként erre: 3. - 5e76004fb5)
2009. aug. 18. 09:27
Erről az orvossal még nem beszéltem, de pár napja elkezdett apadni a tejem, azért merült fel a kérdés...5 hónapja kapja az anyatejet. Egyébként 1150 grammal született, most 4 kiló fölött van.
2009. aug. 18. 09:26
Anyatej vagy tápszer?
2009. aug. 18. 09:25
Nem tudom miért a totyogók közé került a kérdésem....nem azt jelöltem be. Természetesen még nem togyogunk, most 5 hónapos, de a korrigált kora 2 hónap.
2009. aug. 18. 09:24

Egy kisbabának a legfontosabb tápláléka az anyatej erre kell elsősorban törekedni.

A kérdés válaszolásához még szükséges, hogy mekkora súllyal született. Az orvos ismeri a helyzetet ő mit mond?

2009. aug. 18. 09:24

Szia!

Mennyi idős a babócád? Egyébként nagyon édes! :)

2009. aug. 18. 09:20
Koraszülött babámnál mikor kezdjem a hozzátáplálást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook