Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon görcsölök, szorongok, mikor vezetnem kell. Sokszor azt sem tudom, merre van a jobb és a bal.Mit tehetnék? fórum

Nagyon görcsölök, szorongok, mikor vezetnem kell. Sokszor azt sem tudom, merre van a jobb és a bal.Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
82. 80ASIQ (válaszként erre: 78. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 20. 19:16

Bár kellemetlen, vacak dolog lenne, nem is óhajtom, de nem tartanám hülyeségnek a bizonyos időközönkénti elméleti vizsgát. Gyakorlatit akkor, ha az illetőnek súlyosabb sazabálysértése volt, vagy balesetet okozott.

Persze, hogy az újratanulás pénzbe kerülne, többen tudnának vezetésoktatásból megélni.

2009. aug. 20. 10:07

Írországban kétféle jogosítvány létezik: Az első az úgynevezett ideiglenes gépjárművezetői engedély , ezt akkor kapod meg, amikor sikeresen letetted az elméleti vizsgát. Az ideiglenes jogosítvánnyal rendelkező gépjárművezetők csak egy másik, az adott kategóriájú járműre vonatkozó végleges jogosítvánnyal rendelkező személy társaságában és felügyelete alatt vezethetnek.

Továbbá külföldön és autópályán nem vezethetnek és kötelező kitenniük a Tanuló táblát.


:O Csak nem ír tankönyvből tanultunk? :) Nekem pont ez rémlett. Kivéve, hogy nem csak az elméleti hanem az egész vizsga letétele után lépett életbe.

2009. aug. 20. 09:54

Kezdő vezetői engedély:


Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszab-bították. A kezdő vezetői engedély minősítés „kétéves” időtartama.

• a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése miatt

jogerősen kiszabott eltiltás,

• a vezetői engedély ideiglenes visszavonásának leteltét követően

újra kezdődik.

Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet).

Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.


Ideiglenes vezetői engedély:


A vezetői engedély, a járművezetői engedély eltűnése, megsemmisülése vagy megrongálódása esetén a kérelemre, a közlekedési igazgatási hatóság (körzetközponti jegyző) ideiglenes vezetői engedélyt adhat ki. Az engedély kiadásához – amennyiben a nyilvántartásból nem állapítható meg – igazolni kell az egészségi alkalmasságot, pályaalkalmasságot. Az ideiglenes vezetői engedéllyel kizárólag belföldön lehet járművet vezetni.

2009. aug. 20. 09:46
*gyorshajtókat
78. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 75. - 80ASIQ)
2009. aug. 20. 09:45
Pedig látok rá esélyt. Főleg ha máshogy nem javul a közlekedés hazánkban, továbbra is rengeteg a baleset. Most a szogyshajtókat és a részegeket piszkálják, de lehet jövőre kitalálják hogy a tudalan sofőrök miatt van annyi baleset és mindenki mehet újra vezetni tanulni. :) Az autósiskolák nem gyanítom támogatnák az ötletet.
77. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 67. - 80ASIQ)
2009. aug. 20. 09:38
Hát igen, de szerintem csak azért mert nem talált más indokot amiért megbuktatott. Valamit meg mégiscsak kellett mondani..
76. pista55 (válaszként erre: 75. - 80ASIQ)
2009. aug. 19. 21:25

Nehogy!

Azért évente küldhetnének egy tályékoztatót minden jogsival rendelkezőnek a változásokról.

75. 80ASIQ (válaszként erre: 74. - Pista55)
2009. aug. 19. 21:01
Volna mit frissíteni a tudáson. Én 78-ban vizsgáztam. Csak ki ne találják, hogy mondjuk 5 évenként kötelező legyen újra levizsgázni!
74. pista55 (válaszként erre: 64. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 19. 20:39

Én hetvennégyben vizsgáztam úgyhogy sokmindent nem tudok már az új szabályokról.

Mióta van ilyen ideiglenes jogsi?

Ilyenről még nem hallottam.

Azt tudom, hogy kezdő vezető utánfutót nem vontathat, de, hogy egyedül nem vezethet az nekem új.

73. 80ASIQ (válaszként erre: 72. - 80ASIQ)
2009. aug. 19. 19:56
A félreértések elkerülése véget, most 50 km/óra a megengedett legnagyobb sebesség lakott területen személyautóval, kivéve, ha táblával nem engedélyeznek nagyobbat.
72. 80ASIQ (válaszként erre: 70. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 19. 19:53

A baleset elkerülése a lényeg, nyilván. Minden egyéb dolog helyreigazodik előbb utóbb. Nem tudom igaz volt-e, de egy kollégám azt mesélte, hogy azért húzták meg (a 70-es években) mert városi forgalomban nem vette fel a forgalom ritmusát. Ehhez viszont túl kellett volna lépni a 60-at. Azt mondom, semmiképpen se lépje túl az ember vizsgán, mert akkor tuti, hogy meghúzzák.

Budapesten pl az Üllői úton kb 80-nal mennek, de semmi tábláról nem tudok, ami ezt engedélyezné. Én aki nem vizsgafeladatot hajtok végre, ez esetben, lehet, hogy helytelenül, de megyek a többivel, ha engem megbüntetnek, akkor velem együtt ezreket megbüntetnek. Lehet, hogy ezt is megérjük, annyira rá akarnak hajtani az emberek pénzére!

Nekem elsőre sikerült a KRESZ, ezt nagy ivászattal ünnepeltük meg! Érdekes, amikor a vezetési vizsga sikerült, azt már nem ünnepeltük meg, pedig az lenne alényeg.

71. 80ASIQ (válaszként erre: 69. - Szeptember99)
2009. aug. 19. 19:44

Az ember formája ingadozik, mint pl a futballistáknál. Egyszer jobban megy, máskor rosszabbul. Lehet, hogy jól fog jönni a hétvége, egy kis pihenés sem árt. Bár embere válogatja, lehet, hogy azzal járnál jobban, ha gyakorolnál. Mindegy, ez van, nincs itt baj.

Az út (nem forgalmi sáv?) közepén haladásra gyakorlatot kell szerezni, érezni kell, gyakorlat teszi a mestert. Ha van jobb oldali külső tükör, akkor abban is lehet figyelni, milyen messze van a kocsitól az út széle. Balra meg látsz közvetlenül. Persze az oktató is remélhetőleg megdícsér, ha jól csinálod.

70. 62cc0f78ae (válaszként erre: 68. - 80ASIQ)
2009. aug. 19. 19:40

Jaj, erről eszembe jutott... A volt osztálytársaimat azért húzták meg rutinon, mert átmnetek a záróvonalon (ami 30 centis hó alatt volt...)

Szóval ilyen szempontból tök mindegy, hanyadszorra mész át, az a lényeg, ne okozz balesetet!:)


(Engem kreszből húztak meg anno, amiben az a poén, h. én súgtam a többieknek, akik átmentek...)

69. szeptember99 (válaszként erre: 68. - 80ASIQ)
2009. aug. 19. 16:13

nem ijesztettél meg,mert ennél csak jobb lehet nálam :D

amúgy ma nem volt olyan jó,mint tegnap,nem tudom,miért...még holnap megyek a héten,aztán szabad leszek.


lenne egy kérdésem:hogy kell pontosan az út közepén haladni?az oktatóm elég precizen kér mindent...

68. 80ASIQ (válaszként erre: 65. - Szeptember99)
2009. aug. 19. 11:06

Látod, fog ez menni!

Ha már így belejöttünk, megírom, hogy nekem az első óra jól ment, meg is dícsért az oktató. Elméletben tudtam, hogyan kell vezetni és ment is. Eztán jöttek a bajok. A 20. (Ami nem volt annyi.) látványosan romlottam. A 20-30 óra között stagnáltam, majd a pótórákon jöttem fel. Elsőre sikerült a vizsga, bár köztudottan rendes vizsgabiztos volt, nem hiszem, hogy jóindulatból engedett át. Az viszont senkit ne keserítsen el, ha nem sikerül elsőre a vizsga! Anyámnak negyedikre sikerült, pedig jól vezetett. Az ember bármikor hibázhat, ő is bepánikolt. Most ezzel segítettem-e vagy megijesztettelek? Nem kell megijedni, az utat végig kell járni. Van akinek könnyebben megy, van akinek nehezebben.

67. 80ASIQ (válaszként erre: 60. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 19. 10:59

Hű, de felháborodtam ezen a szemétségen!

Jól tetted, hogy nem díjaztad az oktatód!

Azt mondjuk, "díjazom", hogy legalább bevallotta, hogy pénzre volt szüksége...

66. 62cc0f78ae (válaszként erre: 65. - Szeptember99)
2009. aug. 18. 18:40
Na ugye, nem lesz itt semmi baj!:))))
65. szeptember99 (válaszként erre: 62. - One85)
2009. aug. 18. 18:33

köszi mindenkinek a biztatást,sokkal jobban ment minden,próbáltam vizualizálni az egészet az óra előtt,és aztán rendben reagáltam mindenre,nem is izgultam annyit. voltak pillanatok,amikor még élveztem is a vezetést :)

kipróbáltam a rágós dolgot,az is sokat segitett!

64. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 63. - 34530eda53)
2009. aug. 18. 17:01
Szerintem meg az a jobb, ha mindig ül valaki melletted. A rendszer úgyis olyan, hogy első években( nemtom pontosan) ideiglenes jogosítványt kapsz és mindig ülnie kell melletted valakinek. Ha gond nélkül letelik az idő akkor véglegesítik. Ha közben balesetet okozol akkor hosszabbítják a kezdő státuszt. 2 évig pedig külföldön nem vezethet és utánfutót sem húzhat. A napokban kezdem újra átrágni a tankönyvet, mert néhány apróságra már nem emlékszem pontosan és szeretném ha naprakész maradna a tudásom.
2009. aug. 18. 16:19
Gyakorolj, fontos a rutin megszerzése. Ha lehet egyedül, családtag ne kotyogjon bele. 25 éve vezetek, balesetmentesen.
62. one85 (válaszként erre: 54. - Szeptember99)
2009. aug. 18. 14:05
Hogy ment a vezetés?
2009. aug. 18. 13:06

Szisztok!


Nekem több mint 10 éve van jogsim,azóta vezetek,eddig(kop-kop)balesetmentesen.


A vizsgáim elsőre sikerültek,de én is baromi ideges voltam előtte.


Miután meglett a jogsim,akkor kezdődtek a bajok!


Hozzászoktam a gondolathoz,hogy nagyot nem hibázhatok,mert ott az oktatóm és közbelép:)


Egyedül baromira féltem.Olyan ideges voltam,ha autóba kellett ülnöm,hogy hánytam:(


Végül apu vezetett helyettem:)


De szerencsére nem adtam fel:)


Ma már szeretek vezetni,és örülök,hogy van jogsim:)

60. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 57. - 80ASIQ)
2009. aug. 18. 09:34
Nekem is pótórákat javasolt és forgalmi vizsgán nemes egyszerüséggel megbuktatott. Később visszahallottam, hogy a többi tanítvánnyal is ezt csinálja mert kellett neki a pénz. Mert ugye azonnali bukás, ha a vizsgán az oktató beleavatkozik. Neki nem lett volna muszáj, ezt Ő maga mondta nekem de azért mégis...nehogymár egy nőnek elsőre sikerüljön! A vizsga utolsó 5 percében jártunk, amikor a vizsgabiztos már szedelőzködött, készítette a tollát stb..szóval nagyon szemét volt. Akkor romlott meg a vizsonyunk, de ettől függetlenül az oktatói munkáját jónak ítélem. Emiatt az affér miatt viszont hiába várta búcsúzáskor a plusz pénzt...
2009. aug. 18. 06:30

szerintem, kell ehhez is egyfajta érettség felkészültség lelkileg , meg akarni kell és hogy lásd értelmét annak hogy mire fogod használni...


én pl 18évesen szereztem meg a jogsit mert , nem tudom miért, csak mert az volt a divat, az elmélet jól is ment a gyakorlat is de én is féltem..és utána emiatt nem vezettem és azóta is csak alig

ezzel szemben volt akinek akkor nem volt rá pénze, majd csak mikor dolgozni kezdett 23 évesen akkor szerezte meg és utána a munka miatt rögtön muszáj volt használnia is és azóta is sokat vezet és szereti...


szóval ha csak divatból csinálja meg valaki korán, és nem azért mert tényleg vezetni is akar, akkor az a jogsival sem mer majd vezetni

58. g1977g
2009. aug. 17. 23:49
én sokat jártam apuval gyakorolni, de ezt látom már írták előttem. nekem nagyon bevállt.
57. 80ASIQ (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 17. 23:48
Nem tudom most mennyi a kötelező óraszám, nekem 30 volt, de igazából nem a tényleges idő volt. Szóval csalt az oktatóm. Vennem kellett 10 pótórát. Talán így valóban meglett ténylegesen a harminc óra. De én sosem féltem, sokat bicikliztem, motoroztam előtte. Szóval nem féltem a forgalomtól, de símán el tudom képzelni, hogy más fél. Szokni kell, inkább nagyobb legyen a követési távolság mint kisebb. Mindezek után sem gondolom azt, hogy a 49 óra sok lenne. Sőt! Csodálkozom azon, hogy ezt elvileg 30 óra alatt kellett volna megtanulni. Aztán már jogosítvánnyal a kézben is kell 5-10 ezer km a magabiztossághoz. Van aki sosem jut el odáig, mert nincs hozzá érzéke, de ezt semmiképpen sem 20 vagy 40 (60-80-100) óra után kell állítani önmagunkról. Esetleg később. Fenntartom javaslatom az elhagyott helyeken való gyakorlásra, mert itt lehet ráérezni arra, hogy a kocsit képesek vagyunk uralni.
56. 80ASIQ (válaszként erre: 36. - Szeptember99)
2009. aug. 17. 23:37
Szivesen! :)
2009. aug. 17. 22:27
Eleinte képtelen voltam rádió mellett vezetni. Úgy éreztem elvonja a figyelmem. Első pár alkalommal az oktató kapcsolta ki, később pedig én. Aztán egyszercsak senki. :) Mérhető rajta az előrehaladás.
54. szeptember99 (válaszként erre: 50. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 17. 22:17

hát gondolkoztam,mitől lehet,de nem tudom...a többi autóstól nem,mert inkább az útra meg a lámpákra stb.figyelek...

lehet,hogy túlságosan igyekszek,meg attól mondjuk félek,hogy balesetet okozok és én leszek a hibás...

amúgy ez a közlekedés-dolog nekem elég új,eddig főleg gyalog mentem,biciklivel se mentem a nagy forgalomban,mert nem mertem,féltem,hogy elütnek...

igyekszem tanulni az elméletet,de előtte mondjuk lazítanom kellene,mert tényleg előfordult,hogy kiraktam az irányjelzőt,és az ellenkező irányba kezdtem fordítani a kormányt,nem tudom,miért,és aztán már tényleg nem tudok figyelni,csak 1-2 dologra a több dologból.

2009. aug. 17. 22:13
Ilyenek előfordulnak. Nem csak kezdőkkel, hanem vétlenként szinte bárkivel. De nem szabad, hogy elvegye az ember kedvét, jó ha megpróbálja újra, de mindig számítva az ilyen esetekre. És az elsőbbség sem evidens! Az egyirányú utcába kikanyarodva is kétfelé nézünk!! Az oktatóm mondogatta mindig: Elsőbbséged csak akkor van ha megadják! Különben csak lett volna. Nagyon igaz!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook