Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tervezett teherbeesés időpontja előtt szerintek mennyivel korábban kell a fogamzásgátlót letenni, és még másképp védekezni? fórum

Tervezett teherbeesés időpontja előtt szerintek mennyivel korábban kell a fogamzásgátlót letenni, és még másképp védekezni? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 27. 23:03
Jól látom a képeket??? :)
19. nikletty (válaszként erre: 18. - Mtt80)
2009. okt. 27. 23:01

szia mtt80!


Mi a helyzet azóta nálatok?


Üdv

18. mtt80 (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2009. aug. 19. 11:59

Köszönöm szépen! :) Nagyon szívesen! :)

Én is kívánom, hogy nektek is akkor jöjjön össze a baba, amikor szeretnétek!! :))

2009. aug. 17. 23:00

Kedves Nikletty!


Mindig bizakodnunk kell, hogy mi nem tartozunk azok közé, akiknek várniuk kell sokat, hanem úgy alakul ahogyan szeretnénk! Az valóban nagyon szép lenne, ha a karácsonyt már hármasban töltenétek! Én nagyon szurkolok, hogy úgy alakuljon ahogyan eltervezitek! Hát annyit még talán, hogy egyik kolleganőmnek ahogy abbahagyta a bogyót egyből sikerült, talán egy hétre rá már teherbe is esett, de van ellenpélda is, egy barátosném és kedves férjura kb. egy évig próbálkozott mire végre beköszönötött a gólya! Nem tudom, hogy mi melyik verzió leszünk! Nektek nagyon szorítok, ha gondolod priviben is írhatsz és beszélhetünk néha hogy mi újság! Bár, ahogy ki is derülhetett számodra az irományaimból még teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren. Én is még csak puhatolózom.


Minden jót!

16. nikletty (válaszként erre: 12. - Petra 24)
2009. aug. 17. 21:38

Petra,


és előbbihez akarnám még hozzáfűzni, hogy szóval gondoltam szép lenne karácsonykor pocisnak lenni, aztán nekem mindegy végül is milyen hónapban születne... de aztán rájöttem, hogy lehet butaság ez, hisz úgyis a természet dönti majd el mikor fogan meg, de azért jó lenne, nem igaz? ha úgy sikerülhetne ahogy szeretnénk, mint sokaknak, csak ilyenkor eszembe jut a másik sokak, akiknek sokat kell várniuk, és vajon mi a szerencsések közé tartozunk majd??? hm...

15. nikletty (válaszként erre: 12. - Petra 24)
2009. aug. 17. 21:26

szia Petra


Mi így egyeztünk meg a párommal, hogy idén még biztosan szedem a tabit aztán beszélünk még róla. Az igazság az, hogy nekem meg egy olyan vágyam van, hogy ha lehet, hogy karácsonykor poci lehessek, hogy aztán következő karácsonykor, meg ott lehessen velünk, az olyan szép lenne :-)

Ezért nekünk akkor ugye jövő áprilisban kéne akciózni először, és ezen dilemmázok, hogy addig a 3 hóig tabi szünet kell-e, vagy fesleges...

14. nikletty (válaszként erre: 9. - Mtt80)
2009. aug. 17. 21:22
Most olvasom mtt80, gratulálok a kisfiadhoz! És drukk a következő babóhoz, és köszönöm az infodat! :-)
13. nikletty (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2009. aug. 17. 21:16

mtt80!


És akkor mennyi idő után sikerült a pici?


Köszi

2009. aug. 17. 21:00

Kedves Nikletty! Nagyon örültem, mikor megláttam ezt a fórumtémát, mert ez nekem is kérdésem lett volna, ugyanis már mi is beszélgetjük a férjemmel a családalapítást, és mi úgy terveztük, hogy mivel júniusi babát szeretnénk, de még nem idén, így kb jövő ősszel kellene élesbe menni, és és eredényt produkálni. Úgy gondoltam, hogy lehet hogy jobb lenne ha már akkor jövőre nem is nagyon szedném a bogyókat, hogy legyen holt időszak, amikor kiürül a szervezetemből a hatás. Nagyon szurkolok nektek! Remélem akkor is írsz ha sikerült.


Minden jót!

2009. aug. 17. 20:46

Szia!

Én abbahagytam,és 3 hónapig védekeztünk,majd élesben és akkor meg csak 6 hónap múlva jött össze.Igaz nem számolgattunk meg semmi csak rábíztuk a természetre.Most bent szuszog a 8 hónapos eredmény! :-)))

10. gubaa
2009. aug. 17. 20:42

Kint élek Németországban. Ezt csak azért írom, mert itt jobban odafigyelnek az emberre az orvosok, és szerintem fejlettebb az orvostudomány, a doktorok stb stb. is.

Az én nögyógyászom azt mondta, hogy a mai fogamzásgátlók már csak épp annyi hormont és készítmény tartalmaznak, amennyi elég a fogamzás gátláshoz.

Ergo ha 24 órán belül nem veszed be, már nem vagy védve.

De szervezete is válogatja.

Van aki az abbahagyás után azonnal teherbe esik, van aki sokáig próbálkozik.

9. mtt80 (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2009. aug. 17. 20:37
Először a második próbálkozós hónapban összejött a kisfiam, most pedig jelenleg vagyunk a második próbálkozós hónapban, még nem tudom, hogy sikerült-e. :)
2009. aug. 17. 20:37

Szia!

Mi az első babánk után vártunk pár hónapot,a második után nem és rögtön teherbe estem:)

Ha alacsony a fogamzásgátlód hormontartalma,szerintem nem szükséges várni.

2009. aug. 17. 20:35
október 3-án elfogyott a bogyóm 17-én peteérésem volt és juli 7én egszületett a lányom, ugyhogy abbahagyod és mehet a menet :-)
6. mtt80 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 17. 20:35

Szia!

Én először 2, most pedig 4 hónapot vártam. Bár nekem is azt mondta a dokim, hogy elég megvárni az első mensit a tabletta abbahagyása után, utána már lehetne, de én is úgy voltam, mint te, hogy előbb kitapasztalom a ciklusaimat gyógyszer nélkül és csak utána vágok bele.

5. 759dae95ea (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 17. 20:34
Szia! Nagyon nehéz és egyedi is a kérdésed. Én 2007. február 1-én hagytam abba a tablettát, kisebb nagyobb megszakításokkal 10 évig szedtem. Terveim között az szerepelt, hogy 1,5 év után próbálkozunk. 2008. októbere óta várjuk a Gólyát, de még nincs semmi. Szóval az Én véleményem az, hogy 1 évet, minimálisan, de még lehet, hogy annál is többet. Természetesen vannak, akiknek egészséges gyermeke lesz rögtön az első hónapban. Orvosok közül és 3-6 hónapot hallottam, hogy addig kell várni, addig tuti kiürül a szervezetből. Szerintem 3 dolog nagyon fontos: hogyan áll vissza a ciklusod, lesz -e peteérésed és, hogy nem vékonyodott el a nyálkahártyád.
4. 9c74ec0b72 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 17. 20:33

Szia!


Én 5 évig folyamatosan szedtem fogamzásgátlót (alacsony hormontartalmút). Aztán a dokim azt mondta, hogy ezeknél már nem kell az abbahagyás után várni, hogy "kiürüljön" a szervezetből, lehet egyből élesben próbálkozni.

Mi így is tettünk, már az első hónapban terhes lettem, most 4,5 hónapos a kislányom, egészséges, nyönyörű babuci!


Minden doki mást mond, én hiszek az enyémnek, és örülök, hogy így csináltuk. Állítólag a gyógyszer elhagyása után sokkal könnyebb a teherbeesés, mintha hónapokat kihagysz.

2009. aug. 17. 20:32
3 hónap és addig óvszer
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2009. aug. 17. 20:31

azt kihagytam, hogy szóval azért dilemmázok, mert jól lenne 2-3 hónapot várni, hogy lássam megjön, érzem peteérést, no meg sokan ezt mondják, hogy kell ennyi tisztulni, más részt viszont olyant is olvastam, hogy tabi után nagyon megindul a szervezet így után még nagyobb az esély a fogantatásra, na erről meg nem szeretnék lecsúszni, mert még pihentettem 2-3 hót.

Szóval?

2009. aug. 17. 20:29

Sziasztok


Véleményekre, és tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy szerintetek kell-e, ha kell mennyi szünet kell tabletta szedés után. Olvastam már mindenfélét, ezért megkérdezek esetleg már tapasztaltabbakat.

Terveink szerint idén még szedem a tabit, aztán azt nem tudom, hogy tartsak-e szünetet, tabim papírján az áll első normál menzit meg kéne várni, aztán igazság szerint én kíváncsi lennék kicsit érezni a testem, tapasztalni, mert már olyan rég (kb 6 éve) szedem a fránya tabit.

Szóval, vélemények?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook