Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam mától ovis. Ötleteket szeretnék tőletek, amivel a holmijait meg tudom védeni a lopásoktól. Köszönöm fórum

Kisfiam mától ovis. Ötleteket szeretnék tőletek, amivel a holmijait meg tudom védeni a lopásoktól. Köszönöm (tudásbázis kérdés)


1 2
50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 49. - 34530eda53)
2009. aug. 21. 15:48

Legtöbbször inkább cseréről hallottam én is, bár ha valakinek enyves a keze, az mindenhonnan elcsen dolgokat. Valószínű, nekünk ez azért furcsa, és elképzelhetetlen, mert nem tennénk ilyet...de nem minden ember egyforma.:(

Egyik ismerősömtől többször hallottam, hogy a gyereke cuccait, más gyerkőcre adták az óvónők, és soha nem kapták vissza...

2009. aug. 21. 09:46
Megdöbbentem, vannak óvodák ahonnan lopnak? Már a negyedik unokám is utolsó éves az oviban, a legkisebb most indul. Hasonló rémtörténeteket nem hallottam a szülőktől, annál több dicséretet. Vagy csak szerencsések?
2009. aug. 21. 09:24

Nem tudom ki hogy van vele én nem csupán az ára miatt féltek esetleg egy ruhát...mindegy hogy mennyibe került olyanokat vásárolok amit szivesen,szeretettel adok a gyerekemre,legyen az turis bár,nem szoktam sokat költeni gyerekruhára mindig igyekszem kifogni valahol....szóval sajnálom,sajnálnám legyen az egy olcsó 200 ftos ruhadarab esetleg,és igenis amiért a család megdolgozott,ne vigye már el más,ha olcsó,akkor sem....nem értem miért kell a márkán lovagolni!

Örüljetek hogy nincs az ovitokban,sulitokban efféle probléma és ennyi,nem kell megszolni azt aki normálisan kérdezett.

47. Ekka (válaszként erre: 46. - Jsarossy)
2009. aug. 20. 08:44

Kedves Enikő! Mivel a kérdés feltevője a márkás ruhát félti, azt ítam, hogy vigye magával, a váltó ruhát meg olyat vigyen ami nem olyan márkás! Vagy amit nem sajnál! Ettől függetlenül én elképzelhetetlennek tartom, ezt az ovi-lopás dolgot! (mikor kicsi voltam az én ruháimat sem lopták el, -és nem azért, mert a szüleim rongyokba járattak-)

Az én lányom jövőre lesz ovis, de ismerek jó pár ovis családod, és még egyik sem panaszkodott volna lopásra. Olyan volt, hogy a gyerekek összekeverték a ruhákat, de azok mindig visszakerültek a gazdájához!

Persze nem azt mondom, hogy nem fordul elő lopás, de szerintem nem jellemző. (..de ez csak az én véleményem;)) Erika

2009. aug. 20. 08:00
Kedves Ekka! valóban nem a gyerekről lopják le a ruhát, csak a polcról és a ruhazsákból!!! És hazavinni vagy magaddal vinni hogy lehetne, mikor a pótruhának pont az a célja, hogy ha bármi történjen napközben - leeszi- bepisil véletlenül, stb- legyen mit ráadni ( váltás ruha ) ! Bocs, hogy megkérdezem, van ovis gyereked? Nem megbántani akarlak ! Nálunk sajnos, volt ilyen. Én ráadásul nem használt ruha volt, hanem tök új, igaz, nem puccos, de szép, kényelmes plüss szabadidő nadrág felsőrésszel, azóta se lett meg, és nagyon jó oviba jár a gyerek, kedves szülők, stb. És mégis, nem a ruhát sajnáljuk, veszünk másikat, hanem Zorkát, aki fel szeretette volna venni. Ennyi. Üdv: Enikő
45. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 44. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 18. 15:07
A bölcsis és itthoni cuccokat mindig turiban vagy online aukciókon veszem...így nem kell sajnálni, hogy összekeni, hiszen nem drága cuccokról van szó.
44. 8559ed0e1b (válaszként erre: 42. - Mimmo33)
2009. aug. 18. 14:50

Ilyen kedves szülő nálunk is van az oviban:(

Gondoljatok bele,ha az oviban ekkora cirkuszt csinál valaki egy koszos overall miatt,mit kaphat otthon a gyerkőc?

Engem nem érdekel ha koszos lesz a gyerekem ruhája,overallja,kimosom és kész.

Nálunk kérnek tréninget és abban mennek ki játszani.

43. mimmo33 (válaszként erre: 40. - Ekka)
2009. aug. 18. 14:36

Így igaz!

De azért csodálkozik ha a gyerek nem vigyázz a ruháira, játékaira...Miért i tudna ha nem tanítja meg neki, hogy mikor, mi, mire való

42. mimmo33 (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 18. 14:34
Sajnos nálunk is ez a helyzet. Mi már oviba járunk. Télen volt olyan szülő, aki fejhangon ordított az óvónővel, mert a gyerek overállja koszos a popsi tepsizéstől...És hogy tudja milyen drága volt ez az overáll?!De nem jött le neki, hogy talán nem drága ruhát kellene behozni.
41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 40. - Ekka)
2009. aug. 18. 14:33

Persze, hogy a szülő a hunyó!:) Jó, amit írtál, sajnos egyre kevesebben gondolják így.

Ami a bosszantó az egészben, ha a gyerek nem a legújabb mesefigurás pólóban feszít, a többiek szinte kiközösítik...a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni ilyen téren.:(((

40. Ekka (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 18. 14:28
..de ebbe na divatozásban a szülő a hibás, nem a gyerek!!!! Az ő gyereke legyen mindenkinél szebb, divatosabb stb. stb.! Pedig inkább a jóneveltséget, kedvességet, simulékonyságot kellene előtérbe helyezni, tűnjön ki ezzel a gyermek!!!! (..ha már mindenképp szükséges, de nem hiszem)
39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 34. - Mimmo33)
2009. aug. 18. 14:25

A nagyobbik lányom még csak bölcsis...és eddig én is azt hittem, hogy nem a divatról szól sem a bölcsi, sem az ovi. De tévedtem!:(((( Méghozzá óriási nagyot!

A legtöbb anyuka már a bölcsiben is úgy öltözteti a gyerkőcét, mintha színházba menne. És egy idő után a gyerek is igényli.

Én mindig praktikus, kényelmes ruhákat adok a lányomra, amit nem sajnálok, ha koszos lesz (minden napos eset), sáros, ételfoltos, vagy esetleg kiszakad. De az a legfontosabb, hogy jól érezze magát benne játék közben.

38. Ekka
2009. aug. 18. 14:24
Egyébként pedig a zárt közösség, tényleg nem divatozásra való! Már csak azért sem, mert kitűnik/kilóg a többi gyerkőc közül. Ezt te is érzed, máskülönben nem félnél a lopástól!!!!!!!!
37. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 30. - Kende)
2009. aug. 18. 14:21

Az ovis jelek csak a gyerkőcödnek segítenek, hogy megismerje a saját cuccait. Ahogy korábban írták, aki elviszi, annak sajnos mindegy, milyen jel van benne. Remélem, nem lesz részetek lopásban.:)

Az a legjobb, ha olyan dolgokat (ruhát, tisztálkodási eszközöket)visztek be, ami kevésbé kelendő és semmiképpen ne márkás, drága ruhákat.

A lányom jövőre lesz ovis, voltunk már ovilátogatáson. Nálunk úgy próbálják kiküszöbölni a lopásokat, illetve a "nekem van, neked nincs ilyen" kérdést, hogy az oviszsákot, takarót, poharat, fésűt, fogkefét, benti cipőt, rajzeszközöket, stb az ovi veszi meg, egyencuccok vannak, megkülönböztető jelekkel ellátva. Direkt kérték, hogy játszós ruhában menjenek a gyerekek, mert a kinti játékok során összekoszolják magukat. Benti váltóruhának is kényelmes ruhákat kérnek.

36. mimmo33 (válaszként erre: 35. - Ekka)
2009. aug. 18. 14:14

:D

Ez jóó!

35. Ekka
2009. aug. 18. 14:11
..a ruhát csak nem lopják le a gyermekedről!! ..ha meg annyira félsz a lopástól, reggel vidd magaddal a gyerkőc ruháit, du. meg mikor mentek érte, viszed magaddal!:D
34. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Kende)
2009. aug. 18. 14:00

Ötletet nem tudok adni, mert már a kérdéstől is elhűltem.


Viszont. Az oviba nem a márkás cuccok valók!

Az én fiamnak van olyan ruhája, ami oviba való, amiben csúszik, mászik, ha kiszakad, elkeveredik, akkor sem kapok agyvérzést. És vannak azok a ruhái amiket az ovin kívül hord;)


Az ovi nem a divatról szól;)

33. Ekka
2009. aug. 18. 13:50
Oviban ellopják a szülők más gyerek ruháit? Ez azért kicsit durva!!!! Minek lopná el? ..el sem tudom képzelni, mert tételezzük fel, jó ok. ellopja, de hol/hová adja rá? Feltételezem nem abban viszi a gyereket másnap oviba, játszón, utcán összefuthat a ruha/cipő stb. gazdájával. Akkor? Otthon a 4 fal között gyönyörködik gyermekén, az "új" szettben?
32. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 30. - Kende)
2009. aug. 18. 10:31

Hát sajnálom hogy neked rosszak a tapasztalataid. Nekem mindkét gyerekem volt ovis és soha nem tünt el semmi, pedig sok a csóró nálunk ám.Volt olyan hogy elkeveredett a holmi de mindig becsülettel visszaadták.

Azért kár hogy van előitéleted a szegényekkel kapcsolatban, pedig a lopás nem szegénység vagy gazdagság kérdése,inkább emberi jellemvonás.Attól mert valaki rászoruló nem biztos hogy jobban lop mint az aki gazdag

2009. aug. 18. 10:09
Szia!Nálunk az óvodában ahol dolizom a jelét szokták belevarrni a holmikba!Bár lopás soha nem történt!
30. kende
2009. aug. 17. 22:29

Az ovisjeleket megrendeltem a netről, ráragasztottam mindenre, és a ruhaneműjeire rá is vasaltam.

Én konkrétan azokra az "elcsenésekre" gondoltam, mikor a szülők -sajnos sok ilyen van-szándékosan emelik el más gyermekek cuccait pl. öltöztetés közben.

Ha ti ezt nem tapasztaltátok szerencsések vagytok-s remélem mi is ezt a tábort fogjuk erősíteni,-de ebben a jelenlegi gazdasági helyzetben az embert sok mindenre ráviszi a "szegénység".

És ebben az esetben teljesen mindegy , hogy van-e benne jel vagy nincs.

2009. aug. 17. 17:54

Ez már az első nap tapasztalata?Talán csak elkeveredtek a cuccai.

Írd be a keresőbe:ovisjelek

Minden holmijára tegyél,akkor kevésbé fordul elő ilyen.

2009. aug. 17. 17:51
De ha már ellopták a ruhát,akkor nem mindegy volt e benne jel vagy nem?!
2009. aug. 17. 17:50

Kisfiam most nagy csoportos,de sosem fordult elő hogy ellopták volna a ruháját/cipőjét.

Egyszer volt olyan hogy össze keverték a gyerekek a cipőjüket,de az nem lopás.

Én belerajzoltam a jelét a cipőjébe,így nem keveri össze máséval.(pl:tornacipő)

2009. aug. 17. 17:44
Az én fiam is most kezdte. A lányom oda járt 2 évig, soha semmijét nem lopták el, pedig nagyon szép cuccai voltak/vannak.
25. supin (válaszként erre: 18. - Éva7407)
2009. aug. 17. 17:40
Nem én vagyok a kérdés feltevő!!!! szivi!!!!!
24. Any19
2009. aug. 17. 17:38

Nekem kis koromban az oviban ellopták vagy elkeveredett a ruhám amikor kint fürödtünk a medencében, még mindig emlékszem rá hogy féltem,hogy most mi lesz, meztelenül megyek haza.:))Szóval az ilyesmi előfordul.De mondjuk utána nem lett meg a rucim,apumnak kellett hozni.

A mai helyzetből kiindulva, nem csodálkozom, hogy félted a fiad dolgait.

23. kostyi79 (válaszként erre: 21. - G1977g)
2009. aug. 17. 17:38
Nalunk eleve kertek, hogy az ivopoharat, ruhait, cipoit nevcimkevel lassuk el.
2009. aug. 17. 17:37
Tehetsz rá nbéccimkét amit ha kiosod akka se jön le vagy belehímezheted eseetleg a holmik sarkba a monogramját igaz ez kicsit munkásabb egyszerr kel megcsinálni
21. g1977g (válaszként erre: 6. - Kende)
2009. aug. 17. 17:37
nekem is voltak ilyen gondolataim, amikor a fiam elkezdte az ovit. Ő is igényes és szép ruhákban jár, és nem fogok rá csak azért esetleg másmilyet adni, mert attól izgulok hogy ellopná valaki. aki pedig ezen felháborodik, vagy olyanokat ír, hogy ,mindenki magából indul ki, az egész egyszerűen írigy. egyébként nálunk lopás sosem fordult elő, bár a mi ovinkba nem jár túl sok gyerek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook