Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes lejárta után jár a munkanélküli, ha nem volt előtte bejelentett munkahely? Vagy valamit adnak, ha nem lesz munkahely mindjárt? fórum

Gyes lejárta után jár a munkanélküli, ha nem volt előtte bejelentett munkahely? Vagy valamit adnak, ha nem lesz munkahely mindjárt? (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 18. 12:03
Sylvia egyetértek,csak sajnos itt nagyon lenézik azt aki erre folyamodik,pedig bárki kerülhet olyan helyzetbe hogy örül ha egyáltalán kap valamit. Elég baj hogy nem tudok munkát találni.
2009. aug. 17. 23:27

Sziasztok!

Szerintem csak akkor jár a munkanélküli, ha szülés előtt is kaptad, vagy doloztál. Ápolási után nem jár, szerintem. Merthát ugye, otthon voltál... De az a kutyát nem érdekli, hogy egyedül voltál egy önmagát ellátni képtelen, sőt, esetleg magatehetetlen emberrel... Mert valljuk be, az nem egy leányálom...

Segély: a szociális segélyről szóló törvényben sehol sincs benne, hogy az kisebbségi juttatás lenne... Attól, hogy nálatok - és még sok más helyen - ők veszik fel, szerintem nem ciki kérni... Pont arra találták ki, hogy ne haljon éhen az ember, amíg nem talál munkát és nem kap máshonnan pénzt. És attól, hogy kéred, még nem leszel olyan, mint ők. Akkor lennél olyan, ha te is odaállnál reggel a posta elé és letámadnád a postást... ;)

Ha a barátnőd szerint ciki, akkor adjon ő!

Vagy ő megtenné a gyerekével, hogy nem ad neki enni, mert nincs miből és ciki segélyt kérni??? Szerintem nem... Hidd el, ő is kérne!

2009. aug. 17. 16:28
Dyna igen,ha nem lesz más választásom akkor kérem azt egyenlöre,bár nem szivesen.
14. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 11. - Vanianyu)
2009. aug. 17. 16:28
itt is általában cigányok kapják meg és nagyon sok rászoruló fehérebb bőrü honfitársunk nem...ez mindenhol általános:((viszont akinek el kell tartani a családját és rászorul nem válogathat...jó dolog ha a barátnőd megteheti hogy ne kérje...te tudod van e rá szükséged vagy nem addig-átmenetileg mig nem találsz munkát.
13. Dyna22 (válaszként erre: 9. - Vanianyu)
2009. aug. 17. 16:21

Kérdezd már meg a kedves barátnődet,hogy szerinte mi a rosszabb az hogy a gyereknek nem tudsz enni adni vagy hogy segélyért mész?

Gondolom ha milliók állnának otthon a kis szekrényben akkor nem érdekelne hogy jár-e valami gyes után.

2009. aug. 17. 16:17
Bemegyek a munkaügyre holnap,megkérdem hogy jár e valami vagy sem.köszi mindenkinek.
2009. aug. 17. 16:16
Falun élek,és itt a szoc segélyesek 80% -a roma.és ezért nem kéri senki aki nem az,mert amit müvelnek kiosztáskor az nem fehér embernek valo.
10. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 9. - Vanianyu)
2009. aug. 17. 16:12
nem tudom hol élsz itt sajna nem szégyen hanem örül aki megkapja..barátnőm nem talált még munkahelyet párja 70ezer ftos fizuja+a 3 gyerekre kapott családi soknak bizonyult szerintük igy nem sok esélye van helyben állásra sem mert mindent a szocsegélyesekkel töltetnek be minden üres poziciót....szóval itt nálunk munkaheylre is nagyobb az esély ha segélyes valaki...hülye egy rendszer:((
2009. aug. 17. 16:10
Hát kénytelen leszek,mert ahol dolgoztam oda nem vesznek vissza meg még egyszer nem is mennék feketén oda. Barátnöm szerint tök szégyen aki szoc segélyért megy.szerinte az lejáratja a gyerekét. Hát nem tudom mit tegyek.
8. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - Vanianyu)
2009. aug. 17. 16:04
Ha alacsony az egy főre jutó jövedelmetek akkor talán szoc segélyt kaphatsz ami kb 27ezer ft/hó max.Aki kapja a városunkban aránylag jol jár már többeket kiközvetitenek közülük dolgozni 3hóra igaz minimálbérért de az is több a semminél aztán pedig több esetben meghosszabitják még egyszer...az önkormányzatnál esetleg nézz utánna ennek ismig nem találsz munkahelyet...
2009. aug. 17. 16:00
Sajna ahol dolgoztam nem jelentettek be. Közvetlen gyes elött ápolásin voltam 2 évig de azt nem nézik szerintem.Pedig felér egy munkahellyel ha valaki egy agylágyulásos öreget gondoz.
2009. aug. 17. 15:58
Az utolsó évben ezen már gondolkodni kell erősen, nem szabad a végére hagyni.
5. lego
2009. aug. 17. 15:58
semmit nem adnak
2009. aug. 17. 15:58
Ha jól tudom nem.Csak akkor járna álláskeresési segély ha előtte már legalább fél vagy egy év bejelentett munkahelyed volt. Én is ebben a cipőben járok. A többit nem tudom,de nem hiszem hogy adnának valamit.
2009. aug. 17. 15:56
Ha nem volt előtte munkahely és a gyes csak 20-on valamennyi volt akkor nem fognak adni semmit sem.
2009. aug. 17. 15:56
ha nem volt munkahely előtte akkor nem...max szociális segély a család jövedelmétöl függően....
2009. aug. 17. 15:55
Gyes lejárta után, jár a munkanélküli ha nem volt elötte bejelentett munkahely? Vagy valamit adnak ha ne lesz munkahely mindjárt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook