Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes csicseriborsóból készíteni? fórum

Mit érdemes csicseriborsóból készíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 4. 10:22

Csicseriborsó-püré

Hozzávalók: 15dkg csicsere borsó, só, 1 citrom, 3 evőkanál tahini (reformboltokban beszerezhető ízesített szezámmártás) - én ezt még nem tettem bele, 2 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olívaolaj


A csicseriborsót beáztatjuk néhány órára, de ha lehet egy éjszakára. Másnap átmossuk és enyhén sós vízben, lefedve 1,5-2 óra alatt puhára főzzük. Levében hűlni hagyjuk. A csicseriborsót szűrőkanállal levéből kiszedjük és ledaráljuk. Főzőlevéből 2 evőkanálnyit keverünk hozzá, és szűrt citromlével, péppé zúzott fokhagymával ízesítjük. Tetejére olívaolajat locsolunk (én inkább belekeverem).


Falafel

Hozzávalók: 30dkg csicseriborsó, só, 1 nagy vöröshagyma, 1 csokor petrezselyem, 3-4 gerezd fokhagyma, 2-2 mkanál őrölt koriander és köménymag, 1 mkanál őrölt fekete bors. 1 zsemle1 3 evőkanál zsemle morzsa

A csicseriborsót egy éjszakai áztatás után, másnap sós vízben 1,5-2 óra alatt puhára főzzük. Ezután leszűrjük, ha kihűlt, jól lecsöpögtetjük, azután ledaráljuk. A megtisztított vöröshagymát és petrezselymet finomra vágva hozzáadjuk, a zúzott fokhagymával, a korianderrel, a köménnyel és a borssal fűszerezzük. Az áztatott kifacsart zsemlével, a zsemlemorzsával meg a tojással összegyúrjuk. Hűtőszekrényben fél órát pihentetjük, majd nedves kézzel kb. 30 kis gombócot szaggatunk belőle. Bő, forró olajban pár perc alatt megsütjük, majd nagyon alaposan lecsöpögtetjük. Hidegen, melegen egyaránt finom. Zöldségekkel, mártással pitakenyér töltésére szolgál.

2010. febr. 4. 09:42
mivel konzervről van szó, egyszerűen összeturmixolod, kicsit megízesíted, pl. fokhagyma, hagyma, akár paradicsomot is tehetsz bele, akkor nem lesz olyan színtelen, és kenyérre is kenheted, de ahogy már írta itt valaki, zöldséget márthatsz bele, vagy párolt zöldségre öntve, pikk-pakk összesütve már egy főétel
10. a1baa7edcc (válaszként erre: 8. - Drnéni)
2009. dec. 25. 23:02

Nem olyan :)


Bar abbol a csicseri borsobol mar biztos keszult valami fonomsag, el lehet kesziteni ugy, mint a paprikaskrumplit, ugyanugy hagymat piritani olajon, piros paprikat ra, majd a cs. borsot, felonteni vizzel es hagyni megpuhulni, valamikor a vege fele krinolint vagy kolbaszt hozza es nagyon finom.

Levesekbe is lehet rakni, csak ha szaraz, akkor nagyon sok ido, mire megpuhul.

2009. aug. 17. 15:02
A humusz nagyon finom! Én imádom! Valamikor csak úgy nyers zöldségeket tunkoltam bele és úgy ettem.
2009. aug. 17. 14:47

Köszi!

Aki már evett: a humusz elkészítve ugye nem hasonlít a hideg sárgaborsófőzire? Mert azt utálom!

7. emagdi (válaszként erre: 6. - Eszter_good)
2009. aug. 17. 14:01

így van:)

csicseriborsó fasírt nagyon fincsi:))

2009. aug. 17. 14:00

fasírtot!

Bármelyik zöldségfasírt receptje alapján. Isteni finom!

2009. aug. 17. 13:45

jaj pedig a humusz nagyon fincsi olajbogyoval meg pitaval vagy csak siman piritossal

de ha csinalsz egy barmilyen fajta porkoltet amibe raksz egy kis paradicsomot paprikat patiszont vagy barmilyen tok felet ha szeretitek a csiposet akkor barmilyen erospaprikat mielott kesz beledobod a borsot hozza kuszkusz mmh... nyami. kar hogy dietan vagyok en is tudnek most enni belole

2009. aug. 17. 13:40
Kaptam egy üveg konzerv csicseriborsót, és nem tudom, mihez kezdjek vele. Szeretem az arab konyhát, Tunéziában ettem isteni krémlevest, de pl. a falafelt nem szeretem. Humuszt még nem kóstoltam. Találtam pár receptet a neten (itt is), de nem tudom, ezek mennyire kerüktek kipróbálásra. Előre is köszi az ötleteket!
2009. aug. 17. 13:39

Falafel


-1 és egy negyed pohár (310 ml) csicseriborsó egy éjszakára beáztatva és lecsöpögtetve

- fél teáskanál hing v ugyanennyi fokhagyma lereszelve

-3/4 pohár (kb185 ml)finomra vágott petrezselyem

-1 teáskanál őrölt koriander

-1 teáskanál őrölt római kömény

-negyed teáskanál őrölt feketebors

-másfél teáskanál só

-fél teáskanál sütőpor


A csicseriborsót turmixgépbe tesszük és finomra daráljuk, majd egy tálba kanalazzuk, beleforgatjuk a zöldfűszereket, a fűszereket, a sót és a sütőport.

Jól elkeverjük, összegyúrjuk, és kb 30 percig állni hagyjuk.

A masszából 14-16 falafel gombócot formálunk.Ha túl ragacsosak lennének meghempergethetjük egy kis lisztben.

Egy serpenyőben, bő forró olajban 5-6 perc alatt megforgatva mindenhol egyenletesen aranybarnára sütjük.

2009. aug. 17. 13:39
Falafelt:)
2009. aug. 17. 13:37
Mit érdemes csicseriborsóból készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook