Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar Népmesék fórum

Magyar Népmesék (beszélgetős fórum)


2009. dec. 12. 22:57

Sziasztok! Nemrég mi is elkezdtünk nézni egy Magyar Népmesék epizódot a gyerkőccel a Minimaxon, hát mint mondjak, nagy csalódás volt! Szerintem egy ilyen mesétől egy kisebb gyerek simán sírva fakad, vagy talán még be is pisil éjszaka! A mesében 3 nővér közül a két idősebbik megölte a legkisebbet valami ajándkért, amit meg akartak szerezni. Annál a résznél, amikor a mesélő előadta, hogy a kislány hiába könyörgött könnyek között a nővéreinek, azok megölték, ki is kapcsoltam! így is sok volt és elég durva szerintem!

Csak azt nem értem, hogy mit várnak az ilyen meséken felnövő gyerekektől, vagy milyen alapon várják el tőlük a jólelkűséget és a becsületességet nagyobb korukra, ha egyszer az élet olyan egyszerű, hogy ha valami nem tetszik, csak megölöm azt a személyt aki gondot okoz. Egyáltalán hogy szerepelhet egy kisgyerekeknek szóló mesében gyilkosság?! és ráadásul Magyar népmesében?!

Ez volna a magyarságra jellemző mentalitás? talán ezt kéne továbbadnunk a gyermekeinknek így mesék által és azt mondani: látod kisfiam? így kell ezt csinálni!?

Lehet hogy nem ártana, ha a készítők kicsit emberibb történeteket találnának ki, (nem rémlik hogy régen is ílyen durva lett volna ez a mese) mert a magyarok többségére az ilyen gondolkodásmód és viselkedés egyáltalán nem jellemző, és jó lenne ha ez így is maradna!

2009. aug. 19. 10:42

[link]


De ez pl. aranyos.

10. c4f059c04b (válaszként erre: 9. - Ab4b6bc17d)
2009. aug. 19. 10:41
Néha előfordul hogy ijesztő részek is vannak benne :(
2009. aug. 19. 09:29

Halitok. A magyar népmeséket az egész kis családom szereti, kezdve a négyéves lányomtól a férjemen át (milyen jókat nevet, ha olyan van!:) és persze jómagam is. Sok-sok könyvünk van a témában, de azért elkezdtem megvenni a gyerkőcnek dvd-n is a meséket.

Szeretem, mert olyan ízes magyar mesék, viccesek, leleményesek, lekötnek. Egy negatívumot azért had említsek .) a múltkor az egyikben az volt, hogy az anya felfalta a gyerekét és csorgott ki a száján a vér... hát, az egy kissé ijesztő volt még nekem is. Hálisten az ilyen horror ritka bennük.

2009. aug. 19. 09:11
En nagyon szeretm! Mar kertem is ANyukamekat, hogy kezdjek el beszerezni es mikor jonnek akkor hozzak el nekem! Az elso mobiltelefonom csnegohangja is a magyar nepmesek zeneje volt! :-))
7. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - C4f059c04b)
2009. aug. 19. 09:11

Nagyon szeretem a sorozatot én is.

DVD-n megvettem ezt is, meg a mesék Mátyás királyról címűt is.

6. c4f059c04b (válaszként erre: 5. - Kavicska)
2009. aug. 19. 09:07
Gyerekkoromban nagyon szerettem a népmeséket, de most is szívesen megnézem. Szerintem még a keleti (pl. indiai) bölcsességek nagy része is megtalálható bennük.
2009. aug. 19. 08:59
Arra es sok ilyen van, pl. egyszer volt Budan kutyavasar, vagy (na annak nem tudom citem, de abban van, hogy most bolond aki a kanalat meg nem eszi) stb. Remelem, ha nekem is lesz babam, akkor majd O is lathatja majd meg ezeket a meseket!
4. c4f059c04b (válaszként erre: 3. - Kavicska)
2009. aug. 19. 08:56
Szia! Arra gondolsz amikor álruhában bekopogtat egy háznál?
2009. aug. 19. 02:13

Szia! Most vettem eszre ezt a topikot! Hat en nagyon szeretem a magyar nepmeseket! Mindig van valami tanaulsag a vegen es szerintem ez jo a gyerekek ertekiteletenek a fejlodeseben!

Az en kedvencem a Matyas kiralyos!

Remelem ma benezel ide!:-)))

2009. aug. 17. 11:33
2009. aug. 17. 11:32
Sziasztok! Beszélgessünk a magyar népmesékről, kinek mi tetszik vagy nem tetszik bennük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook