Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jógázzunk fórum

Jógázzunk (beszélgetős fórum)


13. e5ce4877f9 (válaszként erre: 12. - Lukumi)
2009. aug. 17. 15:44
Nem csak sima jóga volt nekem az is teljesen bevált.
12. Lukumi (válaszként erre: 11. - E5ce4877f9)
2009. aug. 17. 15:18
Már régóta azon ülök. ;-) Van olyan levegővel töltött ülőpárnám is (Togu), azon is szoktam ülni. Te Hatha jógára jártál?
11. e5ce4877f9 (válaszként erre: 10. - Lukumi)
2009. aug. 17. 15:10

Akkor innentől kezdve nagyon vigyázz magadra,mert nagyon szörnyű tud lenni a derékfájás.Ha beáll akkor a legalapvetőbb dolgok is óriásinak fognak tünni(pl.: megfordulni éjszaka az ágyban,vagy egy wc-re menetel).

Vegyél magadnak egy fitt-ball labdát és azon ülve dolgozz,ha a körülmények lehetővé teszik,az is nagyon sokat segít,mert aktív vagy ülés közben.

Kényszerítve vagy arra,hogy egyenes háttal ülj.

10. Lukumi (válaszként erre: 9. - E5ce4877f9)
2009. aug. 17. 14:40
Én 1 hónapja valahogy rosszul mozdultam és amikor lehajlás után felegyenesedtem (a táskám zippzárját akartam behúzni), egy nagy nyilallást éreztem az oldalamban és onnantól kezdve 2 hétig nyugdíjas módjára közlekedtem. Akkor jött el hozzám az a gyógytornász, aki a nagymamámat is 3 éve rendberakta. Gyógytornáztam vele néhányszor, meg masszírozott is és azóta rendbejött a derekam, de persze változatlanul naponta csinálom az általa előírt gyakorlatokat. De azért érzem, hogy a cipekedéssel azért csínján kell bánnom. :-) Ez a gyógytornász mondta, hogy kezdjek el jógázni. Azt már csak zárójelben mondom, hogy gerincferdülésem is van, mert tinédzser koromban hirtelen nőttem nagyra, na és persze ülőmunkát végzek.
2009. aug. 17. 14:15

Nekem gerincsérvem van és a természetgyógyászom ajánlotta a jógát még év elején,csak jókat tudok mondani róla,mert azóta nem csípődött be egyszer sem a derekam.Most kismama vagyok és járok kismama jógára(ami most szünetel),de szeptemberben megint rendszeresen járni fogok.Sőt,ha okóberben megszülök,amint lehet a babucival együtt fogunk kezdeni tavasszal.:)

Nagyon jól karban tart,főleg,ha van valami mozgásszervi problámád.

8. Bucóka20 (válaszként erre: 7. - Lukumi)
2009. aug. 17. 14:09
Sok sikert.Vesziteni valód nincs.:)
7. Lukumi (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2009. aug. 17. 12:02
Két jógaközpont honlapján is láttam, hogy van ilyen. De majd felhívom őket és megkérdezem.
6. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Lukumi)
2009. aug. 17. 11:57
Nem hallottam még ilyenről h gerincjóga..azt tudom h a jógába,vannak torna gyakorlatok..és közte van olyan ami a erincre irányul,és akinek ezzel van problémája,annak mutat másképpen gyakorlatot,vagy kihagyja az illető.:)
5. Lukumi (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2009. aug. 17. 11:43
Azt nem tudod véletlenül, hogy a gerincjóga és a normál jóga között mi a különbség? Egy normál jógaórán is elmondja az oktató, hogy ha ez meg ez a bajod, akkor ezt a gyakorlatot így csináld vagy ne csináld, nem?
4. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Lukumi)
2009. aug. 17. 11:40
Most nem,mert szünet van a jóga tanárunknak is,de szeptembertől ha itthon maradok (a városba) akkor sztem járni fogok megint.:)
3. Lukumi (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2009. aug. 17. 11:38

Engem inkább a jógagyakorlatok érdekelnek, mint a meditáció vagy relaxálás, ámbár azt hiszem, szellemileg és lelkileg is rámférne a lazítás, úgyhogy nem zárkózom el előle. ;-)

Te már nem jógázol?

2009. aug. 17. 11:32

Én amikor beteg voltam,akkor jártam nagy intenzitással jógára,naon jó volt,hisz nem csak meditációról szólt az a 2 óra hossza,hanem voltak benne rendes torna gyakorlatok is,amik legalább átmozgattak.:)

Azért is volt jó,mert jó kis társaság gyült össze mindig,elvoltunk.:)

Megtanit koncentrálni,és felismered saját tested minden kis rejtett zugát.:)

Csak pozitívumot took mondani.:)

2009. aug. 17. 11:29

Sziasztok!

A gyógytornászom parancsolt rám, hogy kezdjek el jógázni. Voltam egy bemutató órán, ami nagyon tetszett, de szívesen olvasnék véleményeket, történeteket arról, hogy kire hogyan hatott a jóga, mit tapasztalt saját magán, illetve kinek mit adott testileg, lelkileg.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook