Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni abban, hogy a bíróságra ügyvéd által beadott kereset/keresetlevél az magánokirat vagy közokirat ? fórum

Tudna valaki segíteni abban, hogy a bíróságra ügyvéd által beadott kereset/keresetlevél az magánokirat vagy közokirat ? (tudásbázis kérdés)

12. kisstoth (válaszként erre: 11. - Cicanilla)
2009. aug. 17. 21:29
Köszi, jó éjt. M
2009. aug. 17. 11:20
Igen, azzal jobban járnál, ha fizetne, mint azzal, hogy a rendőrségre járogass... remélem sikerrel jársz majd :)
10. kisstoth (válaszként erre: 9. - Cicanilla)
2009. aug. 17. 11:11
Valami ilyesmi lesz. Előtte azért megpróbálok peren kívüli egyeszséget kötni, és ha hajlandó kifizetni a nekem okozott kárt, hagyom a francba. Ha nem akkor feljelentem a kamaránál és ahogy Te is javasoltad a rendőrségen. Köszi mindenesetre a segítséget.
2009. aug. 17. 10:58

A közokirat-hamisítás tényállása valami ilyesmi: "aki hozzájárul ahhoz, hogy hamis vagy valótlan adatot foglaljanak közokiratba, bűntettet követ el" bár ez nem szó szerinti idézet, itthonról annyira nem tudom, munkahelyen meg nincs internetem. Amit Te írsz, az inkább úgy tűnik, mintha én pl. hamisítok egy személyi igazolványt, itthon "létrehozom" valamilyen módszerrel.

A magánokirat-hamisítás arról szól, hogy olyan iratot használ fel valaki, ami hamis adatokat tartalmaz.

Szerintem a lényeg: ha akarsz az ügyvéded ellen valamit, tegyél egy feljelentést a rendőrségen pl. csalás miatt. A csalás tényállása: "aki mást anyagi haszonszerzés miatt tévedésbe ejt vagy tévedésben tart" szerintem illik ide, és miután megvan a feljelentés, a rendőrök eljárnak az ügyvéd által elkövetett egyéb bűncselekményben is. Itt arra gondolok, hogy ha megállapítást nyer, hogy a beadványával nemcsak csalást, hanem valamilyen okirathamisítást elkövetett, abban is el fognak járni és amiatt is kihallgatják gyanúsítottként.

8. kisstoth (válaszként erre: 5. - Cicanilla)
2009. aug. 17. 10:49

Köszike.

Röviden: arról van szó, hogy egy ügyvéd 3 éve hülyít bennünket, hogy be van adva egy kártérítési per.Adott egy "hivatalos" keresetlevelet is, hogy azt adta be. Gyanús lett a dolog, hogy nem történik semmi, erre bementem a bíróságra, ahol közölte a polgárjogi bíró, hogy semmi nincs beadva.

Azt mondta ez okirat-hamisítás és csalás. Csak nem mindegy milyen okirat.

Azért gondoltam, mert a törvény magyarázatban úgy szerepel: "még nem létezett, de a valódiság látszatát keltő közokiratot hoz létre az közokirat-hamisítást követ el."

Hát itt ez történt. De lehet hogy mégsem ?

Akkor szerinted ez magánokirat ?

2009. aug. 17. 10:45
Szóval az ügyvéd nem hatóság, így a beadványa sem közokirat. Nah ezt jól körbeírtam :)
2009. aug. 17. 10:43
Jah, nem vagyok jogász de egy kicsit azért értek hozzá :)
2009. aug. 17. 10:43

magánokirat :)

Közokirat az, amit valamely hatóság állít ki valamilyen jogviszony igazolása céljából, pl. szig, lakcímkártya, tb-kártya, nyugdíjas igazolvány vagy diákigazolvány.

Ettől függetlenül lehet elkövetni közokirat-hamisítást úgy, hogy beadunk valamit egy hatósághoz ami hamis adatokat tartalmaz, és az alapján kerül kiállításra közokirat vagy ez bekerül valamilyen közhitelű nyilvántartásba (pl. gépjármű-nyilvántartásba bejegyzés hamis adásvételi szerződés alapján).

4. kisstoth (válaszként erre: 3. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 17. 10:05

Nem válóperről van szó, hanem egy polgári peres eljárásról.

Annyi lenne csak a kérdés, hogy ez az okmány, amit az ügyvéd készít és bead a bíróságra (nálunk pld. kártérítés miatt), az magánokirat vagy közokirat ?

(szerintem már közokirat, de kellene egy jogász véleménye).

2009. aug. 17. 10:02

mit szeretnél kérdezni?


Van egy fórum "Válóper! aki már túl van rajta.." sok infót találsz:)

2009. aug. 17. 10:02

Sziasztok !

Tudna valaki segíteni abban, hogy a bíróságra ügyvéd által beadott kereset/keresetlevél az magánokirat vagy közokirat ?

Köszönöm M

2009. aug. 17. 10:01
Bírósági keresetlevél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook