Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Internátus c. sorozatról minden fórum

Internátus c. sorozatról minden (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
218. buenasnoches2 (válaszként erre: 213. - Reniga)
2010. júl. 19. 21:18

Van egy ismerősöm, aki jól tud spanyolul, megkérdezem, hogy milyen becézés ez a "Pitu"?


Olyasmi lehet, mint az olaszoknál a Cicciolina (Husika). ;)

217. buenasnoches2 (válaszként erre: 214. - Reniga)
2010. júl. 19. 21:15
A kétfejű nyulak már újra megjelentek az erdőben...
216. buenasnoches2 (válaszként erre: 213. - Reniga)
2010. júl. 19. 21:14

A 6. évad elején járok. Hugo még Jacques Noiret-nél is gonoszabbnak tűnik. De nem lepődnék meg, ha ő lenne a fagyi, amelyik visszanyal! :)


Mi a túró ez a "farkasember"? Alien-ekkel is kísérleteznek, vagy mi van? :DDD

215. buenasnoches2 (válaszként erre: 212. - Moncsa0825)
2010. júl. 19. 21:12

Sziasztok!


A hátizsákos történet sem stimmel. (Bár már régen láttam az I. részt, lehet, hogy újra megnézem.)

María úgy szökött meg, hogy tudta hová megy, hiszen ott volt a kezében a levél Hector aláírásával. Ha nem kapta volna meg a takarítónői munkát, akkor nem tudott volna hová szökni. Azért jelentkezett rá (titokban), mert tudta, hogy ott lehet a fia.

214. Reniga (válaszként erre: 211. - Buenasnoches2)
2010. júl. 19. 17:05
Ezen a torz ikres dolgon én is gondolkoztam, de lehet hogy ez csak arra szolgált hogy azt gondoljuk, itt valami természetfeletti történik... de lehet hogy visszatérnek még rá. Talán Elsa apjának valami kísérlete miatt lett ilyen torz a tesó.
213. Reniga (válaszként erre: 210. - Buenasnoches2)
2010. júl. 19. 17:03

1: szerintem is az lehet, hogy az azé a csajé akitől ellopta! Vagy hiba:) Iván igazi apja Pitu-nak becézi Mariát, ki kéne deríteni hogy az a Maria vagy a Carmen becézése:) de nekem az rémlik, hogy a visszaemlékezésekben is Mariának hívják! Nem biztos:)

2: Igen ez elég titokzatos volt.. szerintem az lehetett, hogy az Öreg az elején még nem bízott annyira Ferminben, ezért nem avatta be mindenbe:D most mikor a 7. évadban meghal, valamit mondd Ferminnek de nem értettem sajnos, vmi olyasmit h megbízik benne, de lehet h fontosabb mondanivaló is volt emögött...

3: Amelia nekem is nagyon ellenszenves... Az elején szerettem, de mikor láttam hogy néz Marcosra, akkor már nem mert én Carol párti vagyok:D egyébként egy kis SPOILER: elvileg a 7. évadban Hugo megöli Ameliát... de ezt a részt még nem láttam ugyhogy nem biztos. Amúgy tényleg hasonlít arra a filmre:D és Amelia tesója szerintem tök jó pasi.

4:Ja, szegény Norát senki nem kereste:( pedig én szerettem őt is. Arik voltak hogy mindig keresztbe tettek egymásnak Ferminnel:D

6: Igen, ez nekem is tetszik: mindegyik lány szép, de egyik sem az a tipikus szépség mint az amerikai filmekben... Carolnak szép az arca de nincs tökéletes alakja, Mariának is néh fura az arca de pont ettől tűnnek igazinak:) De a legszebb szerintem Amelia, nagyon jó ruhái vannak:D de ettől még nem szeretem:D

212. Moncsa0825 (válaszként erre: 210. - Buenasnoches2)
2010. júl. 18. 23:53

1. María, mikor az Internátusba került, akkor Fermín kutatott a táskájában és talált egy útlevelet/igazolványt Carmen XY nevével. Ebből arra következtettem, hogy az igazi neve ez a Carmen (úgy, mint Fermínnek a Carlos) és a María Almagro álnév ahhoz, hogy ne ismerjék fel.


Szia!

Mariaról,annyit tudnék mondani,hogy amikor megszökik az első évad első részében az elmegyógyintézetből,egy buszra pattan,és ott lopja el egy csajszi hátizsákját,abban van az a papír hogy felvették dolgozni az internátusba (mármint a csajt,akitől a táskát lopta)és lehet ennek a csajszinak a neve Carmen,vagy itt is hibázott egy nagyot a rendező?


Mi pl a párommal azt vettük még észre,a III.évad azt hiszem 2.részében,hogy a pasi kocsiját elviszi Fermin felgyújtani (tudod azét aki megtámadta Maria-t és Ivan megölte)

a kocsi amit az erdőben eldugtak,teljesen más,mint amit Fermin ténylegesen felrobbant.de itt is hibázott a rendező)

2010. júl. 18. 23:34

Ha áruló, ha nem, Roque (ejtsd: roke és nem "rok", mint a magyar szinkronban) nekem szimpatikus. Aranyos fiú, csak azért, mert alacsony termetű és gyerekes arcú, nem kellene csaj nélkül maradnia. ;)


Még egy gondolat: kezdetben azt is feltételeztem, hogy a kísérletezés összefüggésben van Elsa beteg ikertestvérével (Pablo). Hogy az ő fogyatékossága valami családban hordozott genetikai hiba eredménye volt (ld. Elsa egyik magzatáról is kiderítette utólag a vizsgálat) és esetleg erre keresték a megoldást a "zugorvosok".


De nem - és a történetnek ez a szála elszakadt. Vagy előjön később mégis?


Azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy Jacinta lánya sem véletlen balesetben halt meg. Valamit megtudott a vér szerinti apjáról (mint ahogyan Iván nevelőanyja Noiret-ről), ezért likvidálták.

210. buenasnoches2 (válaszként erre: 208. - Krisztin65)
2010. júl. 18. 23:19

Ezt jó, hogy belinkelted, azóta rá vagyok tapadva!

Nem várok az AXN-re (különben is átrakták a krimicsatornára, és az nekem nincs), úgy döntöttem.


Hááát, ahhoz képest, hogy kb. egy éve tanulok spanyolul, marha sokat megértek a szövegekből! :)

Nem is kell nekem a szinkron.


Állati izgalmas a sztori, de van egy aprócska aggályom...


Nyújtják, mint azt a bizonyos rétestésztát és tartok tőle, hogy valahol megtörik az íve, nem okoz majd katarzist a befejezés.


Észrevettem még 1-2 dolgot:


1. María, mikor az Internátusba került, akkor Fermín kutatott a táskájában és talált egy útlevelet/igazolványt Carmen XY nevével. Ebből arra következtettem, hogy az igazi neve ez a Carmen (úgy, mint Fermínnek a Carlos) és a María Almagro álnév ahhoz, hogy ne ismerjék fel.


Akkor hogy lehet, hogy amikor előkerült Iván apja, vagy amikor érte jöttek az elmegyógyintézetből, mégiscsak María néven keresték?


2. Az elején arra gondoltam, hogy Fermín/Carlos egy piti bűnöző, akinek "csak" az a festmény kell. Arra számítottam, hogy a festmény (és esetleg egyéb műkincsek) felkutatása közben, véletlenül bukkan rá a nagyobb "falatra", de azt sem a megbízója, sem ő nem tudja, hogy kicsoda Sandra Pazos (Iréne Espí) és mit "keresett" ott lent.


3. Amelia számomra a legellenszenvesebb szereplő, már kezdtem örülni amikor felszállt a buszra, hogy végre kiírták őt a sorozatból. Sajnos, tévedtem! :P


Az ő és testvére története hasonlít egyébként arra az amerikai filmre, amelyben Sarah Jessica Parker játszott egy hozzá hasonló karaktert (neki is a testvére volt beteg, tolószékes), Hugh Grant egy kórházi orvost, aki felfedezte, hogy egy Triphase nevű cég hajléktalanokon kísérletezik. Ott a Dr. Mengele-féle doki szerepét Gene Hackman alakította. (Camiló engem valamiért nem őrá, hanem Sólyom Lászlóra emlékeztet. :D)


4. Nora meghalt, kb. akkor, amikor Mateo. Mateo-t mindenki kereste, Camiló egy hazugsággal válaszolt arra a kérdésre, hogy hol van. Norára vonatkozóan ugyanezt a kérdést nem tette fel senki. Logikai bukfenc! :P


5. Kísérletezés embereken - nácizmus: a II. világháború borzalmai mindenki számára ismertek, de tartok attól, hogy nem kell "nácinak" lenni ahhoz, hogy kiszolgáltatott helyzetű embereket kísérleti nyúlnak használjanak. A fikció (ld. Robin Cook könyvei) sokszor nincs olyan messze a valóságtól sajnos...


6. Ez egy nagyon jó krimi/sci-fi, de ami a leginkább megragadott benne az a szörnyűségek mögül is kirajzolódó emberközpontúság. Az, ami az USA-filmekből, illetve az azokból átszűrődő mentalitásból hiányzik.

Megfigyeltem, hogy az "amcsi" filmekben mindenki gazdag (de hogy mit dolgozik, az sokszor nem derül ki...), általában 15 és 50 közötti, szépségideál-klisékbe sorolható. Ezzel szemben itt minden generáció képviselteti magát, megjelenik a szolidaritás, itt-ott a szociális érzékenység.

209. Moncsa0825 (válaszként erre: 208. - Krisztin65)
2010. júl. 2. 10:30

Nagyon kösziiiii!

Akkor egy ideig elleszek mire bepótolom a lemaradt évadokat.:D

2010. júl. 2. 08:43

Sziasztok!

Bocsi tegnap kicsit zűrös napom volt.


[link]

Remélem tetszeni fog.

207. Moncsa0825 (válaszként erre: 205. - Reniga)
2010. júl. 1. 21:43

Jajjjj de jóóó!Tényleg él Héctor?

Akkor szerintem Caro is él,csak még húzzák kicsit a nézők agyát.:D

Tuti hogy lesz jelentősége az álmuknak,főleg ha már a pasit is megtalálták.

Roque-t kéne már kinyiffantani,ne piszkoskodjon már ott többé.


Hol van már az a link?már nagyon várjuk

206. Reniga
2010. júl. 1. 17:48

SPOILER


Ja, és Roque nem mondja el Marcosnak hogy ő ölte meg Carolt... az csak egy álom volt, vagy csak gondolt rá. De nem történt meg:S

205. Reniga
2010. júl. 1. 17:47

ÁÁÁ az 5. rész nagyon durva!!!!


SPOILER ezerrel:)


A legfontosabb: Marcosék megtalálják a pasit, akit álmukban láttak. Sajnos nem értettem mit mondott, pedig Carolináról és Hectorról is tud valamit ami fontos, úgyhogy idegesít is h nem beszélek spanyolul...

De ami a lényeg: az utolsó másodpercben kiderül hogy Hector életben van!!! Be van zárva valahova az alagútban, Marcosék meg is találják a bejáratot csak az beomlott és tele van sziklákkal... Tök megörültem, bár az jobb lenne ha carol lenne életben:)

204. Reniga (válaszként erre: 203. - Moncsa0825)
2010. júl. 1. 13:35
Igen, szerintem szinte mindenkit érdekel:) linkeld be légyszi!
203. Moncsa0825 (válaszként erre: 202. - Krisztin65)
2010. júl. 1. 09:52

Szia!

Ez szupi!!!Engem nagyon is érdekel légyszi másold be a linket.

2010. júl. 1. 08:56
Sziasztok találtam egy oldalt ahol minden rész fent van, de csak spanyolul, szépen sorban, évadok szerint, ha valakit érdekel írjon és belinkelem.
201. Moncsa0825 (válaszként erre: 200. - Reniga)
2010. júl. 1. 00:08

Ez kész röhej.Akkor az öreg hiába is kisérletezett,hiába halt meg annyi ember,a kislányt mégsem tudják megmenteni,akkor talán már felfogják hogy így értelmetlen az egész amit csinálnak a gonoszok.

mostmár tényleg alig várom hogy láthassak újabb részeket,egyre izgibb már,de ki tudja mikorra fogják szinkronosan feltenni mind a 7 évadot,ha így haladnak,nem túl bíztató hogy mostanában.

200. Reniga (válaszként erre: 199. - Letty72)
2010. jún. 30. 23:10

SPOILER


Igen, ez a 6. évad utolsó része... De Ivan tudja hogy Eva van a koporsóban, mert a szelleme már megjelent Juliának! Így ők tudják hogy Eva halott, de az apja azt hiszi, hogy sikerült lefagyasztani és életben tartani... Iván azért töri be hogy bebizonyítsa, nem él már. Eva kéri rá őket, mert fázik és nem akar a hidegben maradni.

És itt Ivan apja jófej lesz, a főgonosz mondja hogy ölje meg Ivant, de ő inkább hagyja hogy betörjék a koporsót.

199. Letty72
2010. jún. 30. 21:55

SPOILER SPOILER


A youtube-n fennt egy rész, amiben elrabolják Paulát és Marcos-t is majdnem megölik, (Reniga igazad van Paula tényleg butácska,) megjelenik nagypapi, és hívja Paulát, hogy menjen vele, Marcos könyörög, hogy ne tegye, de kis buta nem hallgat rá, ekkor viszik el, Marcos próbál segíteni, de nem tud, a "nagyapja" pedig megbíz egy pasit, hogy ölje meg az unokáját.

Marcost csak az menti meg, hogy megjelenik egy csaj (aki Caro helyett kerül a bandába)és így megmenti az életét.


Később elkezdik keresni, találnak egy üvegkoporsót egy kislánnyal, Ivan azt hiszi, hogy Paula és betöri a fedelét, valójában persze Ewa fekszik a koporsóban.

198. Moncsa0825 (válaszként erre: 197. - Reniga)
2010. jún. 30. 21:44
Végülis így érthető.Carol is elégette a bizonyítékokat mert megzsarolták anyukájával,de akkor sem csípem a törpét.:D :D
197. Reniga (válaszként erre: 196. - Moncsa0825)
2010. jún. 30. 21:28

Neem, Roque nem az elejétől van a gonoszakkal! Megtalált egy mappát, a 3. évad környékén amiből rájött, hogy ő lesz a következő akin kísérleteznek... Könyörgött hogy ne öljék meg, és az volt a feltétel hogy átáll, ő meg megtette.

Amelia: visszatért de gyerek nélkül, szerintem megkönyörült rajt a doktornő és abortuszt csinált, de még nem volt róla szó...


Hu, youtube-on pont addig van fent hogy beszakad a padló:D akkor a következő részben lesz a vallomás, köszi:)

2010. jún. 30. 20:47

Egyébként Roque nekem már az elején nem volt szimpi,nem csak azért mert csufi is,hanem azért is mert időnként elég érdekesen reagál le szitukat.

Pl mindjárt az első évadban amikor meghalt Cayetano eleve vele volt,elmentek ugye sörözni,és érdekes hogy őt miért nem vallatták hogy mi történhetett hiszen vele volt utolsó perceiben.

Ez nem tűnt fel senkinek?mert nekem igen,én mondtam is a páromnak hogy nekem gyanús a törpe gyerek,és mindig támad ,ugye a legjobb védekezés a támadás.

Amelia ha tudja hogy a törpe a rosszakkal van és nem szól,biztos jó oka van rá,biztos fenyegetik.

De mi van a gyerekkel?megszülte már?

195. Letty72 (válaszként erre: 194. - Reniga)
2010. jún. 30. 19:04
Azt hiszem, hogy Roque saját magát buktatja le, akkor amikor, Marcos mellett miután leszakadt alattuk a padló, és azt hiszi, hogy eszméletlen és bevallja: Én öltem meg Carot
194. Reniga (válaszként erre: 192. - Moncsa0825)
2010. jún. 30. 18:50

Jaja, Pedro tényleg jó pasi:D

Nekem carol a kedvencem, remélem kiderül hogy nem halt meg:(

Igen, még lehet hogy túléli a doktornő! Végülis egy lövést túl lehet... Bár pont ő az aki meggyógyíthatná magát:D


Igazából szerintem már nem fog senkiről kiderülni hogy gonosz... Csak azt nem értem, Amelia miért nem mondja el a srácoknak hogy Roque áruló! Egy csomó bajtól megkímélhetné őket...

193. Moncsa0825 (válaszként erre: 190. - Letty72)
2010. jún. 30. 17:48

Mentora volt,és utána hálából megöli.


Hálás egy fickó lehet.

Nagyon sajnálom hogy Héctor meghal,egyik kedvencem ő.

Nagyon csípem még Marcost,Caro-t és én valahogy Pedro-t is bár ő is meghal,de nekem bejön mint pasi.:D

2010. jún. 30. 17:46

Akkor tulajdonképpen ha nem kezdenek el nyomozni a srácok akkor lehet ki sem derül semmi,és nem indul el a lavina,de hát persze akkor miről is szólna a film.xD

Akkor Marcos mégsem hal meg,ez legalább jó.

Még biztos beletesznek egy csavart sztem ki fog még valakiről derülni hogy a leggonoszabb,akiről nem is sejteni.

Doktornő belehalt?még az is lehet hogy túléli,vagy ilyesmi,vagy találnak majd dokumentációt a gyógyszer készítéséről,és úgy megcsinálja más,vagy passz,

191. Reniga
2010. jún. 30. 16:03

Na akkor SPOILER a 7. évadból!

Lerírom azt is ami olyan szereplőkkel történt akik az első évadokban nem szerepelnek, hátha van aki látott több évadot és érdekli a folytatás. Előre szólok hogy nem sokt értettem, annyit tudok spanyolul amit az első 6 évad nézése közben megtanultam:)

A 6. évad végén elszabadult a vírus. Az iskolában ezért elkülönítettek egy részt, oda zárják a fertőzötteket. Ezt nem nagyon értem mert a betegség nem fertőző, és Marcosék sincsenek bezárva pedig őket már rég megfertőzték. Mind1.. bent van egy csomó gyerek, Fermin, meg az a srác aki mindig a postát hozza:) meg néhány külső ember is bent van, nem tudom ők hogy kapták el.

Fermin főnöke meghal:( de már nem is nyomoz, az iskolában jó-uralom van: Iván apját valaki fogvatartja, Camilo összeégve az erdőben bujkál, Sandra nevelőapja az előző évadban meghalt. Az egyetlen gonosz aki az internátusban van az a pasi aki Hectort megölte, őt kb. túszként tartják, de elég sokat segít a jóknak. Meg ott van Amelia, de ő annyira nem volt gonosz úgy sem:) Kívülről viszont valaki még ügyködik, mert bejuttatnak Roque-nek egy pisztolyt.

Már mindenki tud mindenről, Elsa is meg minden tanár: együtt próbálnak lejutni az alagútba, mert az az előző évadban beszakadt.

Samuel visszakerül Elsához, Sandrát pedig megint elrabolják, így továbbra sem találkozik a gyerekeivel.

Egy éjszaka Marcosék mind ugyanazt álmodják: hogy egy pasi azt mondja, Carol él é tudja hol van. Úgyhogy Marcos elkezdett kutatni utána, Roque persze fél hogy ha Carol él, kiderül hogy ő akarta megölni.

Ivan: ezt nem értettem 100 százalékosan, de a doktornő aki a vírust kutatja az mondja neki, hogy az ellenszer elfogyott, és Ivan az egyetlen aki segíthet szerezni de ehhez meg kell halnia... tényleg nem értem miért, ha valaki ért spanyolul és látta, elmondhatná:) mindenesetre úgy búcsúzott el Juliától hogy azt mondta nem szereti, h a csajnak majd könnyebb legyen...

A 4. rész utolsó jelenete pedig, hogy a doktornőt lelövik. Nem tudom mi lesz így, más nem tud gyógyszert csinálni...

190. Letty72 (válaszként erre: 189. - Moncsa0825)
2010. jún. 30. 12:34

Szia!


Egy teljesen új szereplő lesz, Hector egykori legkedvesebb tanítványa, (amikor 10 évvel ezelőtt megvette az egykori árvaházat, akkor volt annyi idős mint most Marcosék), akinek később a mentora lett. Hector hívta vissza az iskolába tanítani, csak szegény nem tudja, hogy az illető is a Gemini project-ben nyakig bennt van, a gonoszok egyike.

2010. jún. 29. 22:39

Azon filózgatok még,hogy ki lehet az,aki megöli Héctor-t.Mert azt olvastam,akiről azt hiszi hogy a barátja.

Ő Pedroról hiszi azt hogy a barátja,de ő nem gonosz,másról nem nagyon tudok hogy haverkodott volna,legalábbis az első 2 évadban ez nem derült még ki,vagy lehet csak én voltam figyelmetlen.......?nem tudom

Elsát én sem gondoltam gonosznak,hiszen már azon is kiakadt hogy nem tudott a tesójáról,rosszul is érintette hogy eltitkolták előle,és ugye nem volt semmilyen titokba beavatva,akkor eleve már kizártam hogy gonosz legyen.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook