Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Internátus c. sorozatról minden fórum

Internátus c. sorozatról minden (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
398. buenasnoches2 (válaszként erre: 396. - Docc)
2010. okt. 27. 20:40
Noiret nem hal meg. Oda kerül, ahová álmában sem gondolta volna.
397. Reniga
2010. okt. 26. 22:17

Na végignéztem:) nagyon durva az utolsó rész, és a végén az egymásra találás, a végkifejlet össze lett csapva...

SPOILER


pl. Hector, akit nagyon sokáig hittek halottnak, előkerül, és ezt vhogy mindenki tök természetesnek veszi... Mikor Mariát megöleli a végén, az meg sem lepődik hogy ott van. ez furcsa.

Én nem azokat öltem volna meg akik meghaltak.... teljesen kiakadtam, szerintem ez nem jó befejezés így:(

Egyébként a 7. évadban van a legtöbb meglepetés, nekem ez tetszett legjobban! Néha nagyon meglepődtem azon, hogy ki gonosz...

Őszintén szólva az utolsó percig reménykedtem abban, hogy Carol valahogy életben van.. Mert mikor vízbe dobták, nem mutatták az arcát, és Julia sem látta a szellemét. De sajnos nem...

Abban is reménykedtem hogy a besúgó katona végül a jók oldalára áll, mert úgy tűnt eléggé odavan Elsáért..

szóval összefoglalásként nagyon jó az évad, de az utolsó 10 perc szarul sikerült.

396. Docc
2010. okt. 26. 20:57

Köszi a válaszokat! :)

Most, hogy mondod, rémlik valami Luciával kapcsolatban, csak hát régen volt már a 6. évad, fel kellett volna frissítenem :)

Akkor Noiret ezek szerint nem is tér vissza? Mert az első részben még mutatták, szóval ennyi erővel akár meg is halhatott volna...

395. buenasnoches2 (válaszként erre: 394. - Reniga)
2010. okt. 26. 20:24

Dobok 1-2 spoilert! :)


A 2. ponthoz: Noiret módszere, hogy akit el akar lehetetleníteni, az kap egy szurit. Igen ám, de Lucia esetében önmagával is kicsesz. Lucia terhes Noiret-től és ezt senki sem tudja. Elvetetni már késő, megszüli és a gyerek annyira fényérzékeny lesz, hogy soha nem mehet ki az utcára. Már kb. 6 éves, mikor Noiret tudomást szerez róla.

Elvarratlan szála a sorozatnak, hogy a kissráccal mi lesz végül.


4. Clara nem szül gyereket.


5. Hugo olyannak látszik, mint aki az ördögi tervek kieszelője, pedig ő is csak végrehajtó.


Marcos egyetlen jó tulajdonsága, hogy következetes, elvhű próbál maradni. Paulától is azért nem engedi, hogy vért vegyenek, mert az van előtte, hogy a tudta nélkül is mennyit kísérleteztek már vele, kínozták + az édesanyját is!


Ha én lettem volna a forgatókönyvíró, akkor Paula figuráját egy kicsit másmilyennek alkottam volna (sci-fibe jobban illőnek...) és a vírus/ellenszer-téma fő mozgatórugója is teljesen más lett volna, mint ami.


Noiret is "hiányzott" nekem az utolsó évadból. :)

394. Reniga (válaszként erre: 393. - Docc)
2010. okt. 26. 18:46

1:Marcoséknak ugyanannak a vírusnak egy másik fajtáját adták. Ez cseppfertőzéssel fertőz (Marcos így meg is fertőz majd valakit). Amúgy a vírus ugyanaz, csak ami a 7. évadban terjedt el, az sokkal veszélyesebb, mert levegő útján fertőz.

2: Lucia fertőzött. Egy régebbi részben mutatták, h mikor rájött hogy min dolgozik, ki akart szállni, ezért neki is beadták, hogy ne mehessen el: muszáj volt maradnia hogy megtalálta az elleenszert. Neki is az a fajta van, mint Marcoséknak.

3: nem tudnak mit csinálni, mert 400 gyerek van az iskolában. Nem lehet mindenkit külön szobába tenni, úgyhogy muszáj megvárni amíg valaki megfertőződik, és aztán azt elzárni. Nem tudom akarsz-e spoilert, úgyhogy erről most ennyit:)

4: Clara a gonoszakkal van, csak mivel megfertőződött, nem nagyon tud mit csinálni, a karanténból nem tud kimenni. Meg mondja is Ferminnek h terhes, uh vigyázni akar a gyerekre. Amúgy én sem emlékeztem rá hogy korábban szerepelt, csak ismerős volt:D

5: ez spoiler lesz, máshogy nem tudok válaszolni: Hugó egyáltalán nem állt át a jók oldalára, mindent okkal csinál. Az a feladata hogy megsemmisítse a gyógyszert, és hogy mindenki meghaljon. Szabadon mászkálhat mert a karanténból nem tud kimenni (persze majd megoldja ezt is).

393. Docc
2010. okt. 26. 14:21

Én nemrég kezdtem a 7. évadot, 5 vagy 6 részt néztem meg eddig, és mivel nem tudok spanyolul, lenne pár kérdésem :)

1. Azt nem nagyon értettem, hogy hogy lehet az, hogy ugye Marcosék is meg vannak fertőzve a vírussal, mégse kerültek karanténba, de látom írtátok, hogy ők nem fertőzőek. Ez mégis hogy lehet, ha a vírus elvileg ugyanaz (mivel a tünetek meg minden ugyanazok)?

2. Ez a fertőző vírus hogy terjed mégis? Mert ha simán akár a levegőben, akkor előbb-utóbb mindenki megkapja. A másik az, hogy ha jól sejtem, Lucia nem volt fertőzött, de most, hogy Curro véréből kapott, gondolom megfertőződött.

3. Nekem nem úgy tűnik, mintha túl elővigyázatosak lennének a vírussal kapcsolatban, mert a gyerekek továbbra is járnak iskolába, ahelyett, hogy elkülönítenék őket is, nehogy ők is elkapják a vírust.

4. Ez a Klara nem teljesen világos nekem, a 6. évadban még a rosszak oldalán állt, most meg mintha átállt volna... Amúgy az ő karaktere bennem annyira nem maradt meg, hogy először meg sem ismertem, mikor felbukkant a 7. évadban :)

5. Hugót sem teljesen értem, hogy miért segít a jóknak, mert oké, hogy meg van fenyítve, de mégis csomószor szabadon mászkál vagy kettesben hagyják valakivel, akit akár meg is ölhetne...

Egyelőre talán ennyi, köszi, ha valaki válaszol a kérdéseimre :)

392. Reniga
2010. okt. 26. 13:37

Marcos engem is iszonyúan idegesít...

SPOILER

5 rész van vissza a 7. évadból, és nem engedi h vért vegyenek a hugától, pedig az megmenthetne 400 gyereket... idióta.

391. buenasnoches2 (válaszként erre: 390. - Moncsa0825)
2010. okt. 25. 20:54

1. igen

2. majdnem találkoznak vele is.

2010. okt. 25. 19:42

Engem a Marcos már kifejezetten idegesít,legalábbis a mostani részekben (IV.évadnál járok)


Valaki lelőhetné a poént nekem akár priviben,hogy végül Marcos és Paula találkoznak az anyjukkal?

Az apjukkal mi a helyzet?


Megköszönöm ha valaki ír aki már látta a VII.évadig.:D

389. Reniga
2010. okt. 25. 13:37
Valaki írta hogy a spanyolok nem voltak nácik: ez igaz, de a volt nácik szinte mind a spanyol nyelvterületekre szöktek, köztük spanyolo.ba is!
388. Reniga (válaszként erre: 386. - Buenasnoches2)
2010. okt. 25. 13:35

1: hát ez jó kérdés:) már én is gondolkodtam rajt. Gondolom dramaturgiai szempontból jobb, ha Paula már nem kisbaba hanem gondolkozó lény(bár ezt néha kétségbe vonom).

Marcosról először azt hittem azért nem kell, mert fiú, de az új baba is az, úgyhogy talán az lehet hogy ő természetesen született, a szüleitől, Paula meg a kisfiú pedig "beültetett" gyerekek, nem az apjuktól származnak.


2: Hectorról valami olyasmit mondanak most a 7. évadban, hogy másfajta a betegsége. Ez lehetséges, hiszen később is 2 fajta van: Marcoséké, ami nem fertőz, és az új betegeké ami igen.


3: Szerintem egy nagy hülyeség hogy Paula különösen intelligens... Egyáltalán nem olyannak néz ki. Pl. az elején átlátott minden matematika feladatot, de most a 7. évadban még egy térképen sem igazodik ki.


4: szerintem is visszajöhetett volna már.. talán nem olyan fontos szereplő, vagy a nézők nem szerették annyira:)


5: lehet, hogy Lucas nem minden rossz dolgot álmodik meg, talán csak azt amihez az apjának köze van! Elsa apját végülis ő ölte meg.


De ez érdekes téma, megírhatná mindenki az ilyen kérdéseit, hátha meg tudjuk válaszolni egymásét:) én is találtam ilyeneket de már nem emlékszem, de majd átgondolom:)

387. buenasnoches2 (válaszként erre: 386. - Buenasnoches2)
2010. okt. 22. 21:46
A 4-hez kimaradt, hogy Miguel-t nem akarták a rokonai befogadni, amikor Jacinta írt nekik, hogy náluk szívesebben lenne.
2010. okt. 22. 21:44

Túlfejlett kritikai érzékem miatt muszáj rávilágítanom egy pár logikai ellentmondásra:


1. Ha Marcos anyját azért rabolták el, mert tudták, hogy várandós és a kisbabáján is kísérletezni akartak (s miután világra jött, kísérleteztek is!), akkor hogyan lehet, hogy annak idején Paula születésénél nem tették ugyanezt? Hogy rajta csak 6 éves korában kezdtek el kísérletezni, miután bekerült az Internátusba...

Marcos meg miért nem volt soha kísérleti alany?


2. Ha Samuel Espí gyermekkorában fertőződött meg, akkor miért 40+ jött ki rajta a betegség, míg másokat 3 nap alatt elvitt a vírus?


3. Ha Paula átlag feletti intelligenciájú, akkor miért nem "fejlődtek" a képességei, miért nem volt ennek jelentősége a kísérletezések szempontjából (sci-fi baki!)? Miért volt akkor ugyanolyan hiszékeny, mint bármely korabeli gyerek?


4. Jacinta unokája, Miguel vissza akart menni az apai ági rokonaihoz, miután az Internátusba került. Aztán mikor a vér szerinti nagyapja (Elsa apja) vele kezdte zsarolni Jacintát, akkor ő mégis oda küldte a srácot (aki akkor már beilleszkedett, nem akart elmenni) és azóta vissza se jött. Miután az öreg meghalt, visszajöhetett volna, nem?


5. Lucas előre megálmodott dolgokat, pl. Elsa apjának megölését önvédelemből. Hogyhogy nem álmodta meg Carolinát?

385. buenasnoches2 (válaszként erre: 383. - Moncsa0825)
2010. okt. 22. 21:27

Ja igen! :)


Bár amikor Mateo körül forgott a történet, én reménykedtem abban, hogy kiderül: úgy tűnik, mintha a rosszak közé tartozna, de valójában ellenük van. És Cristinát sem ő ölte meg, hanem rá akarták varrni, hogy "lekapcsolják".

384. buenasnoches2 (válaszként erre: 382. - Letty72)
2010. okt. 22. 21:23

Valami dereng, hisz mint kiderült, Amelia is tudott németül. És amikor megtalálták Eva apjának a jegyzeteit, akkor azokat ő segített lefordítani Marcosnak.

De Amelia apja régebben halt meg, szerintem nem ő volt az a tiszt, akit az Öreg, Fermín és Rebecca felkutattak, majd Elsa apjának halálát követően likvidálni próbáltak.

383. Moncsa0825 (válaszként erre: 379. - Buenasnoches2)
2010. okt. 22. 17:08

Szia!


Tulajdonképpen az derült ki a Cristina által,amit a naplóban találtak,hogy volt valakije (mert ugye azt tudjuk hogy Matteoval volt viszonya mikor eltűnt/meghalt)és a naplójában találják meg azt az internetes oldalt,ahol tartotta a kapcsolatot a szeretőjével,és a jelszót is ott találták meg hogy be tudjanak lépni az oldalára,és így tudták kinyomozni hogy Matteo is a rossz oldalon áll.

Utána jöttek a bonyodalmak,amikor Matteo-t úgymond túszul ejtették hogy ki tudják faggatni,csak Camilo ugye közbe rátalált,és kiszabadította,azért hogy megölhessék,mert ugye kiderült számára hogy lebukott a srácok előtt,és ugye nem akarták hogy kiszedjenek belőle bármit is.

382. Letty72 (válaszként erre: 381. - Buenasnoches2)
2010. okt. 21. 22:15

Szia!


Ha jól következtettek Amalia és a testvére Fernando is egy náci tiszt, leszármazottai, az ő apjukat ölte meg Fermin apja bosszúból? (Gondolom a II. vh. alatt kísérleteztek rajta). Erre rájöttek a nácik, és megtorlásként kivégeztek?


Én is úgy emlékszem, hogy a háború után, a náci tisztek inkább Portugáliában majd később dél-amerikai országokban bújkáltak.

2010. okt. 21. 22:05

Egy(-két) gondolat még a végére: ha úgy vesszük, Camiló is belesodródott ebbe az egészbe (egész fiatalon), akár csak Amelia.


A két szereplő közül valahogy mégis Camiló a szimpatikusabb nekem. Ő teljesíti a neki kiosztott utasításokat, de amennyire csak lehet, igyekszik "úriember" maradni.


Motivációját tekintve ő nem remél ettől az egész bulitól semmi hasznot, csupán kezdettől fogva benne van és ha akarna sem tudna kiszállni.


Amelia a testvéréért küzd(ött) - látszólag. De nekem többször is úgy tűnt, hogy a testvére önrendelkezési jogát/végakaratát folyamatosan semmibe vette!


***


Spanyolországról nem sokat tanultunk történelemből, de nekem úgy rémlik, hogy az nem volt a náci Németország oldalán a II. világháborúban. 1936-39 között volt a polgárháború, '39-ben jutott hatalomra Franco, a diktátor. De ő nem szövetkezett sem Hitlerrel, sem Mussolinivel. Hitler lerohanta Európát, Norvégiától Franciaországig, de Spanyolország kimaradt. A fő cél Anglia megszállása lett volna, de az, mint tudjuk nem sikerült nekik.

A II. vh. után a volt náci tisztek nem Sp.o-ba, hanem Dél-Amerikába menekültek.


Szóval történelmileg nem valami hiteles a sztori, de lehet, hogy én tévedek.

380. Letty72 (válaszként erre: 374. - Reniga)
2010. okt. 21. 22:04
2010. okt. 21. 21:52

Akinek a személye körül számomra rejtélyek maradtak, az Cristina Palacios. Róla kb. a III. évadban esik szó, Iván és társai valahonnan megtudják, hogy ez a lány is az Internátus tanulója volt és eltűnt/meghalt. A Mateo nevű matektanárt (Camilo embere) gyanúsítják azzal, hogy megölte ezt a lányt.


Aztán Vicky is emlékszik valami olyasmire, hogy egy nyári szünetben babysitter volt egy családnál, és amikor a szülők elmentek este valahová, a kisgyerek meg elaludt, kutatni kezd a házban (asszem egy fényképen látta meg, hogy egy tinikorú lány a suli egyenruháját viseli); felmegy a szobájába, kinyitja a szekrényét és megtalálja benne vállfára akasztva az egyenruhát. Ekkor jönnek haza a szülők, lebukik, balhé lesz. Úgy rémlik, hogy Vicky megtalálta Cristina naplóját és azt el tudta hozni onnan. El is olvasta, de akkor még nem tudta összekombinálni az eseményeket.


Nem emlékszem, hogy miért volt fontos szereplő ez a Cristina, mi derült ki a naplójából.


Valaki?

2010. okt. 21. 21:43

Az egyik valóban az az "eszelős" pasi a karanténból (Curro).


Arra már nem emlékszem, melyik katona segít Roque-nak. De köztük van minimum 1 tégla, az tény!


A legutolsó részekben felbukkan még valaki, aki korban és nemben "stimmel", de mégsem az, akire korábban gyanakodtam. És őt valaki olyanhoz fűzik rokoni szálak, aki az utolsókig ártatlannak látszik...

2010. okt. 21. 21:23

Kedves BUENASNOCHES2!

Köszi szépen az infókat,továbbra is figyelemmel kísrem írásaidat! Végig fogom nézni a sorozatot, de nem bírom ki, hogy ne tudjak meg egyre és egyre többet róla!Mégegyszer köszi!!!!!!!!!!!!!

376. buenasnoches2 (válaszként erre: 370. - Moncsa0825)
2010. okt. 21. 21:10

Akkor jöjjünk sorban! :)


Spoilerek!


1) María oda akar állni a fia elé (ekkor még Noiret is aktívan kavar és Iván neki hisz majd "mégis csak az apám" - jelszóval), de végül nem megy neki. Noiret másodszor is beviteti az elmegyógyintézetbe, később Fermín és Rebecca hozzák ki.


Akkor derül ki az igazság, amikor Iván Julia apjának (aki ügyvéd volt és kinyírták, mert túl sokat tudott...) az irodájába akar elmenni Iván vér szerinti apjának (akiről nem tudja, hogy ő a fater!) a motorján. El is mennek, vissza is jönnek, megszerzik a "szajrét" (nem mondom meg, mi az!) - ha jól emlékszem, akkor megúszták.


Julia, még mielőtt az Internátusba került volna, kikezdett a saját nevelőapjával. Ez a pasi, akár csak Iván vér szerinti apja, újra felbukkan. Elcsábítja kocsikázni Juliát, aki Ivánnal éppen mosolyszünetet tart. Éjjel elmennek az erdőbe és a pasi a kocsiban ki akarja nyírni a csajt, zsarolja, kell neki a cucc. Ekkor derül ki, hogy ő is Noiret embere és Julia apjának a halála tényleg nem baleset volt!


Iván megérzi a bajt és a vér szerinti apja motorját ismét kölcsönveszi, Julia segítségére siet, de nem sikerül elmenekülniük. Közben María halálra aggódja magát és az ex-pasijával (nevére már nem emlékszem) együtt Hector autójával indulnak Ivánékat keresni. Ekkor találnak rájuk és Iván apja segít leküzdeni az ellenséget.


Ekkor tudja meg, hogy kik az igazi szülei.


2) Ha Amelia nem lett volna az ellenség oldalán, én akkor is gyűlöltem volna azt a szereplőt.

Egyébként Marcos sokáig nem hiszi, hogy közéjük tartozik. Amikor már nyilvánvaló, akkor sem. A "kisfőnök" :) vette át nála az irányítást és nem tanul ebből a hibából később sem...


3) Hectort kiiktatják, de nem ölik meg. Mást csinálnak vele...


4) Carol kb. a VI. évadban hal meg, Roque nem készakarva vagy utasításra öli meg, részben baleset történik.

2010. okt. 21. 20:45

Mindenki kérdésére: én is azt hittem, hogy idén szeptembertől 3 rész lesz hátra a VII. évadból és utána jön a VIII.


A nyáron a VII. évad utolsó része az "El último deseo" (Az utolsó kívánság) címet viselte, ez volt a 8. rész.


Véletlenül kattintottam erre a linkre (amit egy kedves fórumtársunk tett közzé korábban): [link]


Itt látható, hogy nincs és nem is lesz VIII. évad, a VII. (Séptima temporada) folytatódott a 9-15. részekkel.

374. Reniga (válaszként erre: 372. - Letty72)
2010. okt. 21. 20:34
kitennél egy linket? nem találom a 8. évadot:(
373. Reniga (válaszként erre: 372. - Letty72)
2010. okt. 21. 20:31
köszi!! akkor én is megnézem,azt hittem, még nem jött ki a 8. évad:):)
372. Letty72 (válaszként erre: 371. - Reniga)
2010. okt. 21. 19:27

Szia!


Én az utolsó részeket is megnéztem, (sajnos ilyen vagyok, nem bírom ki, hogy ne tudjam, főleg úgy, hogy ezek tényleg az utolsó részek a spanyolok tényleg befejezték a sorozatot).


SPOILER, SPOILER


Azt, hogy Elsa az élete végig vigyáz a kicsi Samuelre, szó szerint értendő, az internátusban ugyanis elszabadult egy vírus.....

A babát visszakapja az édesanyja.

Én a youtube-on néztem meg a 8. évadot.

371. Reniga (válaszként erre: 369. - Buenasnoches2)
2010. okt. 21. 14:09

szia! te meddig láttad? mert én is végignéztem a 7. évadot, de ilyen nem derült ki h Elsa élete végéig vigyáz a gyerekre, mivel még van egy évad:) vagy ezeket honnan tudod?

Kikre gondolsz a 6 gonosz szereplőnél? A srác aki a karanténban van, az egyik őr aki segít Roquénak, de ki a többi?

370. Moncsa0825 (válaszként erre: 369. - Buenasnoches2)
2010. okt. 21. 11:54

Köszi az infókat :D


Én most a IV. évad 8. részéig láttam ezidáig,és az érdekel annyira engem,hogy Maria mikor áll már oda Ivan elé,és mondja meg neki hogy az édesanyja.


Marcos most engem nagyon idegesít,hogy ennyire nem tudja letisztázni magában hogy most Amelia vagy Carol kell neki,de ez amit perpillanat csinál,így nagyon nem fer,és buta is.

Nem vágja hogy Amelia az ellensége igazából.


Hector végül ki lesz iktatva?Mert mintha régebben azt írta volna valaki.


Carolt hanyadik évadban öli meg Roque?


Te most a VII.évadig láttad?Mert állítólag lesz még VIII.is.


Köszike :D

2010. okt. 20. 22:08

Annyi poént lelövök, hogy:


- Jacintáról nem derül ki, hogy a rosszak oldalán áll.


- Noiret nem tér vissza többé.


- Lucasnak lesz egy álma, ami végül nem valósul meg.


- a laboratóriumban megtalált, lábán sérült férfi (Max) az egyik kulcsfigura


- Paulával kapcsolatban semmi extra, nem szuperlény vagy ilyesmi. (Szerintem nem is buta. Ha már a butaságnál tartunk, inkább Marcos az a korához képest. Roque is butának van beállítva, szerintem csak ügyifogyi, nem elég élelmes. Ezért is lesz árulóvá.)


- Elsa nem tudott semmiről, de miután kiderül az igazság az apjáról, ő maga nem kezd kutatni vagy nyomozni.


- Fermín az öregotthonban lévő anyjától nem tud meg semmit.


- Lesznek még új szereplők, köztük 6 rossz, 2 jó, 1 hol ide - hol oda "szavazó".


- Kiderül, kinek a gyerekét szülte volna meg Amelia.


Végül, egy újabb vélemény, aztán befejezem:


Érdekes karakter Hugo. Ő nem egyszerűen gonosz, mint Noiret. Inkább olyan, mint a sci-fikben azok a nem vagy csak félig emberi lények, akiknek semmilyen erkölcsi érzékük nincs, érzelmeik nincsenek (semmilyenek!), csak a hideg racionalitás.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook