Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Internátus c. sorozatról minden fórum

Internátus c. sorozatról minden (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
488. barbinudli (válaszként erre: 485. - Kianika)
2010. nov. 20. 08:14
Köszi a tájékoztatást,izgalommal néztem a részeket.Már most várom a folytatást.Egyébként a fordításért én is hálás vagyok,és köszönöm.
487. buenasnoches2 (válaszként erre: 483. - Docc)
2010. nov. 19. 23:37

1. Iván-Julia-Vicky:

Én is inkább Vicky-t rendeltem volna Ivánhoz, mert okos és higgadt természetű, nem mellesleg szerintem ő a legszebb női szereplő a sorozatból.


Persze az Iván-Julia párosításban is van logika: kapcsolatuk afféle "héja-nász az avaron", két vad természetű ember képes egymásért gyengéd és önfeláldozó is lenni...


2. Amaia az említett öregasszony unokája. Amaia nem véletlenül szemelte ki célpontnak Marcost...


3. Garrido-t én végleg átfordítottam volna a jók oldalára, szerintem sem volt logika a döntésében, hisz' az ő problémáján a Proyecto Géminis nem tudott már segíteni. Az ő "ügyének" volt köze Ameliához is...


4. Camilo az én verziómban élve maradt volna. Ő lett volna a koronatanú. Az, aki átáll a végén a jók oldalára és Jacintával közösen feltárják az igazságot ország-világ előtt.


5. Színészek: tényleg fantasztikusan játszott mindenki, le a kalappal!

A (szerintem) leghelyesebb férfi sajnálatos módon negatív szerepet játszott: ő (Eduardo Mayo) volt a flúgos Curro, aki a valóságban szemüveget visel és tök jó fej! :D

486. buenasnoches2 (válaszként erre: 484. - Docc)
2010. nov. 19. 23:10

Ez érdekes! :)


Abban a filmben mi volt a rejtély kulcsa?


Lehetséges egyébként, hogy ugyanazt az alapötletet kétféle irányban kerekítették tovább az alkotók. ;)


Egyébként van egy harmadik is:


Az Antena3 honlapján elkezdtem nézni a Los protegidos c. sorozatot. Ebben is különböző korú gyerekek vannak, akik nem árvák (kivétel egy kislány -Lucia), de a saját családjukat el kényszerülnek hagyni. Mindegyiknek van egy különleges képessége, ami miatt egy titkos társaság üldözi őket.

Adott egy özvegy férfi, aki a kisfiát egyedül neveli, meg egy elvált nő, akinek az említett banda már elrabolta a kislányát. A nő minden követ megmozgat, hogy a lánya nyomára bukkanjon. A férfi akkor a rendőrségen dolgozik, de nem nyomozó, hanem okmányokat ad ki. Így tudja meg, hogy a nő eltűnt lányának is különleges képessége van (előre látja a jövőt), mint a fiának (gondolataival mozgat tárgyakat). A lányát kereső nővel felveszi a kapcsolatot egy férfi, aki örökbefogadott egy kislányt (ő hallja mások gondolatait). A férfi kinyomozta, hogy több ilyen gyerek van és vadásznak rájuk. Van egy hely, egy elhagyott ház (Villa Dorita), aminek köze lehet az egészhez. A férfi keresett egy házat a környéken, oda akart költözni, hogy a végére járjon. A nőt is oda akarta küldeni, hátha megtud valamit. Időközben a férfit kinyírták, a kislányra véletlenül talál rá a lányát kereső nő és az apuka a kisfiával (mert a nőt meg ő kereste fel, hogy beszéljenek a különleges képességű gyerekeikről), aztán csatlakozik hozzájuk még egy lány és egy fiú...

Menekülés közben döntenek úgy, hogy egy családnak (szülők + gyerekeik) adják ki magukat és kibérlik azt a házat, amit Lucia nevelőapja eredetileg kiválasztott, aztán megkeresik azt az elhagyott épületet is.

A történet nemcsak izgalmas/misztikus, hanem nagyon humoros is, érdemes belekukkantani! :)

485. kianika
2010. nov. 19. 11:33

*****


itt megtalálható az 5. évad első hat része magyar felirattal!!!! Millió köszönet, annak, aki lefordította.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
484. Docc
2010. nov. 18. 23:43

Amúgy korábban már akartam írni, hogy van egy szintén spanyol film, Az árvaház (El Orfanato) címmel, és miközben néztem, erősen elgondolkoztam, hogy van-e valami írói/produceri átfedés a két produkció között. Aztán utána is néztem, elvileg nincs... Az meg nem nagyon lehet, hogy hatással voltak egymásra, mert mindkettő 2007-es...

Lényeg, hogy ebben a filmben van egy régi épület, ami régen árvaház volt, és ezt megveszi egy nő, aki kislányként ott lakott (vö. Hector), és ismét egyfajta árvaházat akar belőle csinálni. Mikor gyerekként ott élt, volt öt barátja, akiket megöltek, de a nőt még időben örökbefogadták. Volt továbbá egy kisfiú, aki amolyan szörnyszülött volt (nagyon hasonlóan nézett ki, mint az Internátus koboldja), és őt elzárva tartották, hogy ne bántsák a többiek. Azt hiszem, csak ez a kislány volt kedves hozzá, bár ebben most nem vagyok biztos, lehet, hogy már keverem az Internátussal :D

Na ugye, micsoda egybeesések :D Véletlen...?

Plusz: a főszereplő kisfiú nagyon ismerős volt nekem, úgyhogy utánanéztem, és kiderült, hogy játszott az Internátusban, ő volt Cayetano kölyökváltozata :D Egyetlen részben, mégis megmaradt :D

483. Docc
2010. nov. 18. 23:15

Tegnap sikerült megnéznem az utolsó részt, és most tök szomorú vagyok, hogy vége van :( Na mindegy, írnék pár dolgot a 7. évadról, szóval aki még nem látta, vagy nem akarja tudni, hogy mi fog történni, az ne olvasson tovább!


SPOILER (7. ÉVAD)


Szóval. Kezdeném ott, hogy összességében nagyon jó volt ez az évad is (mint ahogy a többi is), elejétől végéig nagyon pörgött, és mivel előtérbe került az akció, kevesebb szerelmi drámát kaptunk. Ami viszont volt, azt én néha túlzásnak éreztem. Gondolok itt konkrétan az Ivan-Julia szenvedésre, az egésznek nem sok értelme volt, az újraegymásratalálós jelenetet meg majdnem átpörgettem, annyira rossz volt. Amúgy sem vagyok kibékülve ezzel a párossal, külön-külön semmi bajom velük, de együtt nem jók, mivel mindkettő tiszta neurotikus, szóval képzelem, milyen viharos lesz a kapcsolatuk a későbbiekben is. Én sokáig abban reménykedtem, hogy Ivan majd Vicky-vel jön össze, mert szerintem hozzá egy Vicky-kaliberű, földhözragadtabb lány passzolna, aki nem idegesíti, hanem lenyugtatja. Meg amúgy is Vicky az egyik nagy kedvencem, szóval sajnálom, hogy neki szinte nem is volt magánélete a 7 évad alatt.

Folytatnám az Amaia-sztorival, mert azt nem teljesen értettem, hogy ki az utolsó részekben feltűnő idegesítő öregasszony, és mi köze az egészhez, szóval aki tudja, az segítsen ki :)Amúgy már az elejétől nem volt szimpi a csaj, hát még miután elkezdett Marcos után koslatni... Aztán még fel volt háborodva, hogy Marcos még nem tette túl magát Carol halálán 1-2 hónap alatt... Szóval örültem, hogy Vicky elintézte a végén, bár ez a manőver elég kockázatos volt, mert Paulába is beleállhatott volna a tű. Amúgy ha Amaia megfertőződött, akkor miért akarta kinyírni Maxot, így a saját gyógyulását veszélyeztette... Azt meg nem hiszem el, hogy egy 17 éves lány ennyire önfeláldozó legyen egy ilyen cél érdekében...

Aztán folytassuk talán a halálesetekkel. Én nagyjából tudtam, hogy kik fognak meghalni a 7. évadban, mert a sorozat honlapján szoktam nézni a részeket (mivel youtube-on nem találtam), és ott mindent kiírnak, szóval nagy meglepetések ilyen téren nem értek. Elsát sajnáltam, mert az utolsó évadra egészen megkedveltem, pedig amúgy nem volt épp a kedvenc karakterem. Ráadásul lett volna szerelmi szála is, kár, hogy Garrido is gonosz volt, pedig amúgy őt bírtam volna. Ameliát is sajnáltam, mert ő az egyik kedvencem volt. Láttam, sokan nem bírjátok őt, hát nem tudom, nekem tetszett az Amelia-Marcos szál is, szeretem az ilyen "tiltott" kapcsolatokat (tanár-diák, korkülönbség,...). Amúgy valaki említette korábban, hogy kiderül, hogy kitől várt gyereket, na én erről lemaradtam, szóval felvilágosítana valaki? :) Mert én úgy tudom, hogy nem is az ő gyereke volt, hanem beültették neki. Luciát is egészen megkedveltem a végére, de őt annyira nem sajnálom, számomra ő nem volt olyan fontos karakter. Roque... gondoltam, hogy ez lesz, talán jobb is neki, mert nem nagyon találta volna a helyét a világban ezek után... Hugoban reménykedtem, hogy meghal, Camilo meg teljesen hidegen hagy. Na de ami a legfontosabb, és a legfelháborítóbb számomra, az gondolom tudjátok, ki :( Teljesen értelmetlenül, dramaturgiailag totálisan indokolatlanul nyírták ki, az utolsó pár percben... Fogalmam nincs, ez mire volt jó, a történetet ez már nem vitte semerre, gondolom csak nem akartak 100% happy endet. Oké, hogy megszúrták, de ebből simán nyitott kérdést lehetett volna hagyni, ha már biztosan megmenteni nem akarták... Áhh... Bocsi, emiatt nagyon haragszom az írókra...

Amúgy azt én sem értem, hogyan lehet egy géppel kiirtani egy vírust... Gondolom az erős uránium-sugárzás hatására pusztul el. Hát biztos, nem vagyok egy gyógyászati szakértő, lehet, hogy van ilyen :D

Az utolsó 10 percet szerencsésen végigbőgtem :D (főleg az előbb említett dolog miatt), bár nagyon össze lett csapva a vége, nekem nem ütöttek annyira ezek a nagy egymásratalálások. Hector és Irene meg... elvileg fogalmuk nincs arról, hogy mi folyik itt, ahhoz képest nem látszottak meglepettnek, legalábbis Hector, Irene meg igazából mindig annak látszik, szóval... :D Erről jut eszembe, emlegettétek már többen, hogy Paulán nem látszik az ultramagas IQ-ja, na szerintem Irenén sem :D

Noss, azt hiszem, egyelőre ennyi :) A világ egyik legjobb sorozata volt, próbáljanak az amerikaiak ilyet csinálni :D Tényleg minden egyes rész nagyon jól meg volt írva és fel volt építve, mint ahogy az évadok is. A karakterek pedig egytől-egyig zseniálisak, tényleg csak elvétve volt egy-két érdektelen. Szóval hatalmas respect a készítőknek és a színészeknek!

2010. nov. 18. 18:50
Köszönöm Panda-Andi!De én így sokat nem értek az egészből.Így kénytelen leszek addig várni,míg lesz magyar felírat.De azért aranyos vagy.Még egyszer,köszönöm.
2010. nov. 18. 11:05

Sziasztok!

Nincs mit! :)

Akkor azok kedvéért akiknek kell, évadonként:

Szinkronos:

1. *****

2. *****

3. *****

4. *****

5. *****


Eredeti nyelven, francia felirattal:

5. *****

6. *****

7. *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
480. nojka03
2010. nov. 18. 06:31
Már nagyon várom h újra működjön.
2010. nov. 18. 01:54
Hello Mindenki! A sorozatokingyen.org oldal nem szűnt meg, valamilyen szerver illetve anyagi problémájuk van. Én nem igazán értek hozzá, de itt lehet olvasni az okokról,akit érdekel: [link] Elvileg hamarosan újra működni fog az oldal...türelem:):):)
2010. nov. 17. 19:21
sorozatokingyen oldal megszünt.Sajnálom,de akkor hol tudom megnézni a többi rész?
477. nojka03
2010. nov. 16. 14:34

nagyi563


tényleg függő vagy én már csak tudom.te fertőztél meg no meg a lányomat is.Én még csak a 2.évad utolsó részénél tartok de tudom nagyi miről beszél alig tudom abbahagyni annyira izgi a sorozat.

Mikor lesz elérhető a letöltési oldal ami most szünetel tudja valaki?

476. krisztin65 (válaszként erre: 475. - Panda-Andi)
2010. nov. 16. 13:08
Köszi
2010. nov. 16. 13:03

Sziasztok!

Itt van a link:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. nov. 16. 11:01

Sziasztok belinkelné nekem valaki a 3. rész feliratát. köszi

Nagyon köszönöm,a fordításokat. Én voltam régebben, aki belinkeltem a spanyol oldalt, ahol fent vannak az évadok, de nem vettem rá magam, hogy eredeti nyelven nézzem, de örültem, hogy sok embernek okoztam ezzel örömet. Én a KM Player-rel nézem, ez mindent lejátszik, ingyenesen letölthető a program.

2010. nov. 15. 20:15
igen, én is remélem, hogy nemsokára jó lesz
2010. nov. 15. 20:13
A sorozatokingyen oldal nekem sem jön be, biztos van valami gondjuk, de én is nagyon remélem, hogy hamarosan orvosolják a problémát mert nem csak az Internátus az egyetlen sorozat amit onnan töltögetek:(:(
2010. nov. 15. 20:08
mi lehet az oldallal? teljesen rá vagyok kattanva és nem tudom nézni.
2010. nov. 15. 17:59
Számomra idegesítő hogy nem elérhető az oldal.Még így is hogy a 4.rész nincs feliratozva,mert nem tudom mikortól lehet nézni.Valaki ha tud segítsen!Előre is köszönöm!
469. Juszta (válaszként erre: 468. - Nagyi563)
2010. nov. 15. 08:09

Most valami hiba van az oldallal, de még oda sincs kirakva a 4. rész, ha ez megnyugtat :)

Oda 3 részenként fog kikerülni a feliratos fájl avi formátumban. A 6. rész még nem készült el, talán a hét végére.

2010. nov. 14. 20:55
Nagyon sajnálom hogy a tvsubtitles törölte a feliratot, mert onnan nagyon egyszerű volt a letöltés.Az új lapot nem tudom elérni, és rendkívül idegesít, mert lehet hogy már 4. rész szövege ott van.Remélem hamarosan sikerül, mert a családom szerint függő vagyok. Spanyolul már a 6. évad 8. részénél tartok, nagyon izgi, de mégsem az igazi.
467. Juszta
2010. nov. 14. 12:37

Először is, én csak igen kissé vagyok benne a fordítói munkábn, inkább bruixának köszönjétek! Másodszor: A tvsubtitles oldal törölte a feliratokat valamiért, így oda nem kerülnek fel a folytatások, ellenben a sorozatokingyen oldalon fent lesz mind.

A következőkben heti 1 feliratnál több nemigen fog elkészülni, és ha igaz, hármasával fogják feltenni, úgyhogy türelem! Azért kitartást!

2010. nov. 12. 20:46
Osztom nagyi563-al a véleményemet.Én is köszönöm,és várom a köv.És őszintén, nagyon-nagyon jó a sorozat.Ajánlom mindenkinek!
2010. nov. 12. 16:58
Hálás Köszönet a 3. epizódért. Most néztem meg és nagyon jó a szöveg! SZinte minden nap megnézem hogy van-e új résznek felírata. Izgatottan várom a folytatást!
464. felder
2010. nov. 9. 19:14
Köszönöm a feliratot, minden rajongó nevében, már nagyon várom a köv.rész feliratátt
2010. nov. 8. 20:39
Sziasztok!Juszta,köszönöm a fáradozásodat a fordításokért,hálás vagyok érte.Izgatottan várom a köv,részt.
462. evicsilla (válaszként erre: 457. - Nagyi563)
2010. nov. 8. 19:28
Köszi az érdeklődést, én nagyon amatőr vagyok, de a férjemet "rákattintottam" erre a témára, bár nem nézi a sorozatot,de letölti nekem.Nagyon kedves vagy,hogy segíteni akartál!
461. Dinaa88 (válaszként erre: 460. - Buenasnoches2)
2010. nov. 8. 11:30
Nekem idáig ez volt az első olyan sorozat, amit minden héten tűkön ülve vártam, hogy folytassák. Más sorozatoknál csak megnéztem az új részeket, de nem izgatott különösebben, hogy mikor adják újra. Az Internátusban az tetszik, hogy izgalmas, nem összecsapott történettel rendelkezik és egy rész nem 40 perces, hanem jóval hosszabb, majdnem teljes film hosszúságú, ami egy hétre elegendő dózist ad, hogy kibírjam a következő hétig. :) Csak kár, hogy amikor az évi 2 évad véget ér, ilyen sokat kell várni a szinkronos folytatásra.
460. buenasnoches2 (válaszként erre: 430. - Dinaa88)
2010. nov. 7. 21:25

Lehetett volna rövidebb is és én más irányba kanyarintottam volna a sztorit. Ettől függetlenül élveztem, tetszett. Nem fogsz csalódni szerintem te sem!


Az Internátus előtt egy amerikai sorozat volt a kedvencem, ami a magyar tv-n Kyle, a rejtélyes idegen címmel futott. Ezt már a III. évadban elkaszálták és a kezdeti izgalom, misztikum a II. évad közepén lelohadt. Tök pipa voltam, hogy erre vesztegettem annyi időt. Nem sok időm volt dühöngeni, mert akkor csíptem el az AXN-en az Internátust... :D

459. buenasnoches2 (válaszként erre: 456. - Nagyi563)
2010. nov. 7. 20:58

Bocsi, nem akarok okoskodni, de puszta átnevezéssel a fájltípus szerintem nem változik meg. Át kell konvertálni, vagy olyan lejátszóprogramot kell letölteni, ami "viszi".


Egyébként én pont egy ilyen műszaki hibának köszönhetem, hogy elkezdtem spanyolul tanulni! :)


Később a Media Player Home Cinema nevű lejátszóprogrammal tudtam lejátszani magyar szinkronnal is a letöltött részeket. Csak aztán egyre kevésbé volt rá szükségem.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook