Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet elkerülni, hogy a szomszéd cica átjárjon a kertünkbe? fórum

Hogyan lehet elkerülni, hogy a szomszéd cica átjárjon a kertünkbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. márc. 15. 16:42
Tartsatok kutyát. Nekünk van kutyánk, igaz, macskánk is, de idegen macska max. egyszer jön be.
2010. dec. 28. 14:54
ha meg nincs kerítés..az más kérdés. tahó szomszédok
2010. dec. 28. 14:53
sajnos kicsit elfogult vagyok ezen a téren. Habár ezen az alapon én meg lelőhettem volna a szomszéd kutyát aki egész éjjel vonyított az ablakom alatt. Szerencsére az ember 100%osan nem avatkozhat bele a természet rendjébe. Ahol kutya van az ugatni fog, ahol macska ott meg összefutunk velük a kertben vagy épp azzal amit ott hagytak. Aki kertes házba költözik, tudja jól h ezzel fog járni, hisz mióta világ a világ így van. Nem volt jó érzés megtalálni a cicámat pár napra rá h eltűnt, raklapok alatt feküdni. persze nem mindenki egy szemétláda h ezt tegye, csak azt mondom erre is van példa.:(
2010. dec. 28. 14:47
Saját tapasztalatból annyit mondanék h két kis cicámat, akik a házban laktak csak napközben engedtük ki őket, mert a család tagjai voltak a szomszédok mérgezték meg mint kiderült. A macskák nem idomíthatóak, vagy félnek a kutyától vagy nem. Akit zavar, ne költözzön kertes házba.Vagy emeljen betonfalakat jó magasan. Vagy vegyen vérebeket....
2010. dec. 26. 08:08

Sziasztok, ugyanez lenne a kérdésem, hogyan tartsam távol a kellemetlen és hívatlan cicákat? Nincs macsekunk, de a szomszéd(ok)ból az összes macska ami kertünkbe jár kakálni. Gyerekeim vannak, nem merem kiengedni őket a kertbe nyugodtan játszani és naaagyon unom összeszedni a "maradványokat", amik amellet, hogy büdösek, még akármilyen fertőzést is okozhatnak. És be is hozzák a cipőjükön a házba... :(((

Kutyát nem vagyok hajlandó tartani, mert még az is az én nyakamba maradna... meg az után is csak kaka van...

2009. nov. 29. 18:09
Eladod a kertet a szomszédnak.Így már nem a ti kertetekbe fog járni,hanem a szomszéd kertjébe.Mert a szomszéd kertje mindig zöldebb!!!!!!!!!! :-D
80. mmacus (válaszként erre: 78. - 00346cf747)
2009. aug. 21. 12:13
Megvigasztaltál:)
79. 16d1dd6891 (válaszként erre: 77. - Mmacus)
2009. aug. 21. 12:13
kicsit nehezen képzelem el. ha jól értem, ez az oldal közös projekt lenne a a szomszéd bigével?
78. 00346cf747 (válaszként erre: 75. - Mmacus)
2009. aug. 21. 12:04

Panellakásban állatokat kínzók, vinnyogtatók nem éppen ideális szomszédok, pedig szép számban vannak.

Nem kell a jószomszédsághoz sok, csak egy csöppnyi ész... :)

77. mmacus (válaszként erre: 76. - 16d1dd6891)
2009. aug. 21. 12:03

Igen, lehet, jobban járnánk, ha magunkra vállalnánk. De a másik oldal, ami a mi kötelességünk volt tavasszal lett megcsináltatva, mert nem volt valami masszív, épp az eb miatt (érdekében). A hátsó rész közösen a (szuper normálisan hozzáálló) hátsó szomszéddal. Ez már végképp nem fér bele a költségvetésbe sajnos. És ami a "legjobb", a hölgy (a szomszéd) a polgármesteri hivatalban dolgozik, nagyon kellemetlen lenne a hivatalos útja a dolog elintézésének:(

Az a baj, hogy lebontatott egy telekhatáron álló melléképületet, ott abszolút semmi kerítés, a további részen pedig leszedték az oszlopokról a dróthálót. Gondolom, terveztek valamit helyette, csak nem valósult meg. Így a teljes porta hossza lenne, ami nagyon sok.

76. 16d1dd6891 (válaszként erre: 73. - Mmacus)
2009. aug. 21. 11:53

ha a szomszéd nem hajlandó megcsinálni a kerítést, két dolgot tehetsz:


1. ennek ellenére szabadon hagyod a kutyát, a következményekért felelősséget nem vállalsz(ezt előre közlöd vele)


2. nem tudom, milyen hosszú ez említett kerítés-szakasz. mi is hasonló helyzetben voltunk, csak nálunk nem macska jött át, hanem kutya, és a szomszédok csesztek megcsinálni a kerítést.


aztán fogtuk magunkat, és megcsináltuk házilag. ez persze csak egy kb. 5 méteres szakasz volt, de azért elég nagy meló. viszont megérte, mert azóta nincs átjárás-veszély.


a hátsó kerítést pedig csináltatni kellett, mert a hátsó telek tulajdonosát nem érdekelte a dolog, és a költségekbe se szállt be. kb. 90e Ft volt pár éve. MOST nem lenne rá keret, de akkor úgy voltunk vele, h a MI kutyáinkat védjük, így megéri.

75. mmacus (válaszként erre: 74. - 00346cf747)
2009. aug. 21. 11:47
Jaja, meg rossz szomszédság török átok?:))
74. 00346cf747 (válaszként erre: 72. - Mmacus)
2009. aug. 21. 11:46
Kutya-macska "barátság" az élet örök rendje.
73. mmacus (válaszként erre: 71. - 16d1dd6891)
2009. aug. 21. 11:45
Biztos igazad van, de mi is csak élni szeretnénk, macskamentesen, Nem tudom, mit szólna a macska gazdája, ha a kutyánk is átmenne hozzá, és ott azt csinálna, amihez kedve van. Éppen emiatt a macskás szomszéd miatt kell zárva tartani szegény dogot, ha nem vagyunk otthon, mert ő nem hajlandó 3 éve megcsináltatni a kerítést az ő oldalán, De mi kezeljük a dolgot, a kutya amennyit lehet szabadon van, és akkor valaki kint van vele. Sosem megy így át. Ő is tehetne valamit cserébe, persze, hogy nem a macska a hibás.
72. mmacus (válaszként erre: 70. - 00346cf747)
2009. aug. 21. 11:41

Tegnap a mi kutyánk jól megkergette a renitens cicát, olyan pici helyre is bebújt utána, ahová nem is hittem volna, hogy befér. Borzolta is a bundáját a macs, és hazafutott villámgyorsan.

Legközelebb esküszöm, megfogom, és átdobom a következő szomszédba. Ott olyan kutya van...hogy a múltkoriban a hátsó kertszomszéd összes kacsáját és csirkéjét megölte:( De ez csak álom...nem fogom megtenni:))

2009. aug. 21. 11:39

megdöbbentő, mennyi erőszakos és gyűlölködő hsz-t olvasok, nem csak itt egyébként, hanem máshol is.

sose fogom megérteni. még egyszer és utoljára: a felelőtlen gazdák a bűnösök, nem a szerencsétlen állatok, akik csak élni akarnak.

70. 00346cf747 (válaszként erre: 55. - Charly(vagybármi))
2009. aug. 21. 11:34

Nem a fenét. Először csak egy volt, édes, aranyos, bájos cicamica. Aztán jött a többi, már meg se lehet számolni, fehér, tarka, vörös, kicsi, sovány, öreg, mindenféle :)

Most kutyát kell szerezni, lehetőleg vadászebet.

69. mmacus (válaszként erre: 68. - E87e4cce43)
2009. aug. 20. 17:58

Nem bántanám:)

Ugyan nem vagyok cicabarát, ezért nincs is. De ellensége sem szeretnék lenni, csak ne okozzon kellemetlenséget, illetve kárt. Én nem hozok cicust a portára, akkor a másét miért kellene tolerálnom? Azért ne merjem pl kinthagyni a párnákat a kerti székeken, hogy össze ne piszkítsa, vagy a ruhákat a szárítón, mert játékból beleakasztja a körmeit? Nem állhatok állandóan lesben, "sicc" kiáltásokkal:))

2009. aug. 20. 17:52
ki kell nyírni a galád és renitens macskát!:P
67. syria (válaszként erre: 64. - 16d1dd6891)
2009. aug. 20. 12:16
Az 54. hsz.-omban én is a hivatalos utat forszíroztam. A hivatalnak előbb-vagy utóbb, de célt kell érnie. A törvény mindenkire egyformán érvényes.
2009. aug. 19. 14:32
beszélni kell a szomszéddal...segíthet az, ha szomszéd is csinál egy 'homokozót', amibe a macskái belemehetnek... az én anyánék is ilyet csináltak. külön homokozó, és a szomszéd ház falával párhuzamosan homok. persze ez rajta múlik.
65. mmacus
2009. aug. 19. 14:21
Nálunk szerencsére nem annyira szélsőséges a helyzet, mint suzi1-nél, de épp a másik szomszéd is panaszkodott, hogy hozzájuk a gyerekek homokozójába jár át a cicus, na persze nem homokozni, hanem dolgát végezni. Ez pedig gusztustalan és fertőzésveszélyes.
2009. aug. 19. 14:14

nem tudom elhinni, h nincsenek állatvédők a környéken.

nézz utána!

én egy kisvárosban lakom, de itt is van menhely.


a másik pedig: olyan nincs, h a polgármesteri hivatalban visszautasítsanak.

a jegyzőnek kell bejelenteni, és a jegyző HIVATALBÓL megindítja az eljárást.

ez nem olyan, h akarja-e vagy sem...KÖTELESSÉGE.


ha tudod, fényképezd le a macsekokat, esetleg a kutyákat is, bizonyítéknak jó lesz.

63. syria (válaszként erre: 58. - Bettyg)
2009. aug. 19. 09:40
Egyetértek. Ha máshogy nem megy, marad a végső megoldás. Az nem lehet, hogy egy felelőtlen, hülye szomszéd miatt családok élete legyen megkeserítve. Mert gondolom, nem csak a fórumindítót zavarja a környéken kialakult helyzet.
62. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 59. - 16d1dd6891)
2009. aug. 18. 15:47
visznek innem is elég sok kaját mert mikor adok enni a miénknek mindjárt rohannak ide és viszik el tőle.ha akarom hogy az enyém is jól lakjon ott kell álnom mellete mig eszik.Etetni meg nem etethetek 10 macskát,meg akkor még jobban jönnének szerintem igyis itt lógnak mindig.Na de jön a tél és akkor jobb lesz a helyzet macskaügyben.Addig meg mejd kibirjuk ugy mint eddig is.
61. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 56. - 16d1dd6891)
2009. aug. 18. 15:45
Jó, amit írtam az tényleg rossz poén volt, de inkább elaltatnám az ártatlan állatokat, minthogy a medencámben rohadjanak. Nem vagyok nagy macskarajongó az tény.
2009. aug. 18. 15:43
Ha alkesz a fickó, lehet egy-két üveg páleszért cserébe oda is adná a macskák nagy részét.
2009. aug. 18. 15:43
én etetném őket, mint ahogy megtettem pár más esetben is. nem bírnám nézni, h szenvedjenek.
58. Bettyg (válaszként erre: 57. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 18. 15:35
basszus, akkor fogjátok össze őket és vigyétek be az állatkórházba ahol elaltatják őket...mert ez nem élet nekik ( nektek sem ), maguktól viszont nem fognak elmenni hanem még többen lesznek...:(
57. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 54. - Syria)
2009. aug. 18. 15:18

Hát sajnos mifelénk nem nagyon van olyan hogy állatvédők.Az ilyen dolgokon itt jókat röhögnek csak.És ami a legdurvább azt még elsem mertem mesélni.Mikor ez a medencés dolog mertöntént én remegő kézzel fogtam meg a lapátot hogy kivegyem vele a macsekot a vizből hogy ne ázzon tovább.Kitettem a fűre hogy majd jön a férjem egy óra mulva a melóból és majd ő eltünteti valahová mert én nem birom nézni se az ilyet nekem elégg sokk volt az is mikor a 6 éves kislányomnak kellett meglátni hogy döglött macska uszkál a medencéjében.Na szóval kitettem a fűre.És bementünk hogy ne is lássuk.Mire jött a férjem látjuk hogy a döglött macska körül ott van még 3 másik és véres a feje.Én oda se mentem mert fordult egyet a gyomrom és aznap már nem kellett se ebéd se vacsora nekem.A férjem mondta hogy megették a fél fejét a macskák mire hazaért.ha később jön már nem marad belőle semmi.Nos ennyire kivannak éhezve hogy képesek megenni a döglött rokont.

Elnézést kérek mindenkitől a durva sztoryért de ugy éreztem lekell irnom ezt is ahhoz hogy megértsétek miért is utálom ezeket a szomszéd macskákat.Szerintem ez már nagyon brutális és semmit sem tehetek ellene.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook