Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megint jön a meleg – Ne akkor igyál, amikor már szomjas vagy! fórum

Megint jön a meleg – Ne akkor igyál, amikor már szomjas vagy! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megint jön a meleg – Ne akkor igyál, amikor már szomjas vagy!

2009. aug. 23. 14:45

Na én meg azért se vennék ásványvizet, mert nem tudom milyen műanyagba teszik.Gondolok itt a mindenfélére, ami kioldódik belőle(még most kutatják)

Nekünk is van egy egyszerű aktív szenes víztisztítónk, és valami szuper.

8. Margitnéni (válaszként erre: 5. - Giorcub)
2009. aug. 20. 14:17

Nem vagyok vegyész, nem tudom mi van benne, de nagyon finom, nem cserélném le semmiféle palackosra.

Sajnálom azokat, akiknek nincs otthon finom vize, rossz lehet, ha már a vizet is venni kell. Vannak ilyen vidékek, egyes panelekben is ez a helyzet, szerencsére nálunk nem.

7. Anka71 (válaszként erre: 5. - Giorcub)
2009. aug. 18. 18:02
Ha a csapvizetek büdi (nálunk sajnos az), és nem akarsz víztisztító berendezést, akkor vegyél szűrő kancsót (brita kancsónak hívják, úgy tudom). Nekem van, és valami eszméletlenül finom belőle a víz. Aktív szénen keresztül szűri a csapvizet, és semmi büdi:)))
2009. aug. 17. 23:07
lehet kapni hazi viztisztito berendezest. nem olcso moka. de az abbol kijovo es a csapbol kijovo viz kozott eg es fold a kulonbseg. en sem hittem mig egy rokonunk nem vett es megkostoltam.
5. giorcub (válaszként erre: 4. - Margitnéni)
2009. aug. 17. 23:05
miert szerinted abban a vizben ami a csapbol jon mi van? hat akkor mar inkabb az alacson asvanyianyag tartalmu palackos vizek...
4. Margitnéni (válaszként erre: 2. - Rózsakő)
2009. aug. 17. 20:48

Egyetértek veled, szerintem sem jó mindig ásványvizet inni. A sok só meszesedést okozhat, legalábbis a doki ezt kérdezte anyósomtól, amikor kiderült, hogy meszesedik, mennyi ásványvizet iszik.

Nálunk szerencsére nagyon finom és hideg víz folyik a csapból, úgyhogy én egyértelműen tiszta víz párti vagyok, nincs is annál finomabb!

2009. aug. 16. 21:06

A folyadék bevitelnek egyértelműen nem szabad függenie a kinti hőmérséklettől.

Hogy ne kelljen azon aggódni hogy megvan e napi normál bevitel én azt csinálom,hogy reggel kinyitok egy üveg vizet, mely összesitett ásványi anyag tartalma nem éri el a 600-at és megiszom a felét, este a másikfelét, , ezzel megvan a 1,5 lityi, és napközben meg ha nem figyelek oda akkor is levessel meg pár korty üdcsivel megvan a minimum 2 liter.

Nyáron beverek simán 3-4 lityit.

Folyadékot fontos inni, pedig sajnos sokat vennek akik pár decinél többet nem isznak egész nap.

2009. aug. 16. 17:51
Szerintem is fontos,hogy igyunk kellő mennyiségű vizet,de az ásványvizet nem választanám minden esetben,mert szerintem a sok só is káros lehet.
2009. aug. 16. 14:53
A jövő héten ismét jön a kánikula, akár még hőségriadóra is számíthatunk. Ilyen időben különösen fontos, hogy eleget igyunk, és erre figyelmeztessük gyermekeinket és a környezetünkben élő időseket, hiszen ők sokszor nem is éreznek szomjúságot.

Ugrás a teljes írásra: Megint jön a meleg – Ne akkor igyál, amikor már szomjas vagy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook