Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől görcsöl be a baba lába? Hogyan lehet kezelni? Valami vitaminhiány? fórum

Mitől görcsöl be a baba lába? Hogyan lehet kezelni? Valami vitaminhiány? (tudásbázis kérdés)


11. e32d76b828 (válaszként erre: 10. - E32d76b828)
2011. dec. 9. 14:50
ja...és ne nevess mert kicsi ugyan a babád de ugyan úgy van összerakva mint a felnőttek
2011. dec. 9. 14:49
izomgörcsök hárítása...vizimentős vizsgakövetelmény...olvass bele hha segíthet
9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Lobo1)
2009. aug. 16. 09:46
Szegény! Remélem, azóta már rendbe jött teljesen.
2009. aug. 15. 21:46

Nálunk is történt hasonló dolog a nagy fiamnál. Egyik éjjel nagyon fájdította a lábát, azt hittem begörcsölt neki, majd sántított. Kezelgettük, de nem múlott el, csípőízületi gyulladása volt! Nem állhatott a lábára majdnem egy hónapig. Egy felső légúti fertőzésből maradt vissza.

Nálatok nem volt hasonló dolog?

Én azt mondom biztos ami biztos, nézesd meg a gyerekorvossal. Nem vesztesz vele semmit.

2009. aug. 15. 21:44

az is lesz, másfél éves, nem feküdte el a lábát, csak nyugodtan ült a kádban.

Én se tudom h lehet e magnéziumhiány, mindenesetre mielőbb felkeressük az orvost - mert a védőnö nyaral.

Köszönöm szépen

2009. aug. 15. 21:06

Azért kérdezem, hogy mennyi idős babáról van szó, mert akár a kiszáradás jele is lehet az izomgörcs, vagy csak elfeküdte esetleg a kis lábát, ha még nem tud mozogni.



Biztos, még sok oka lehetséges, ezek jutottak az eszembe.


Azt nem tudom, hogy kicsinél jellemző-e, hogy ásványi anyag hiány esetén ilyesmi jelentkezik úgy, mint a felnőtteknél. (pl. magnéziumhiánynál)


A biztonság kedvéért legalább a védőnődnek telefonálj holnap.

2009. aug. 15. 21:05
kicsit megnyugtattál, esetleg nem tudod h utalhat e nála magnéziumhiányra?
2009. aug. 15. 21:00

Csecsemőknél igen gyakori, bár nem minden esetben fordul elő, az izomgörcs. Ez nem jelent problémát, amennyiben figyelünk rá. Ezt akkor tapasztaljuk, amikor a baba ökölbe szorítja kezét, és hosszabb ideig, egy-két percig úgy tartja. Ez nem biztos, hogy fájdalommal jár, de kellemetlen lehet számára, ráadásul teljesen biztosan nem jár következményekkel, ha ezeket a görcsöket masszázs segítségével megszüntetjük. Amikor izomgörcsöt tapasztalunk a babánál, fordítsuk őt hasra és a hátát kezdjük masszírozni fizikai nyomás nélkül, függőlegesen, a gerincoszloppal párhuzamosan, fentről lefelé, azután fordítsuk a hátára, és a mellkasán is húzzuk végig ujjainkat, majd válltól kezdve a karjain is lefelé. Ezek a mozdulatok segítenek az izmok ellazulásában és az idegpályák kisimításában.


forrás:


[link]

2009. aug. 15. 20:57

Sziasztok. Nemrég begörcsölt a picink lába, nagyon megijedtünk, nem tudtuk mi a baja, mert fürdettük, nem is mozgott, és elkezdett nagyon sírni:-( a bokáját befelé tartotta, és nem is lehetett kinyújtani, próbáltuk masszírozni hajlatban, vádlinál,bokánál, mire magától kiment. Tudja valaki hogy miért történhetett? ESEtleg hétfőn felkeressük a védőnöt, doktornénit emiatt? VAgy emiatt ne aggódjunk? még sose fordult elő. Lehet valami vitaminhiány? SEgítsetek, adjatok tanácsot.

Köszönöm előre is.

2009. aug. 15. 20:57
Mennyi idős gyerekről van szó? Megfeszül és fáj neki?
2009. aug. 15. 20:55
Mitől gorcsöl be a baba lába? Hogyan lehet kezelni? Valami vitaminhiány?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook