Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A asszony verve jo!? fórum

A asszony verve jo!? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
152. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 151. - A14deb9047)
2010. márc. 18. 19:39
Csak viccelni akartam.Bocs .Egyébként igen igazad van.Én undorítónak tartom ha az erősebb bántja a gyengét akár lelkileg akár fizikailag.
151. a14deb9047 (válaszként erre: 150. - 9bbaa658f2)
2010. márc. 18. 19:35
Annak vaslapát!! Vagy eltörni a kezét és lenyomni a torkán, utána összeszedni a holmiját és kirakni!!
2010. márc. 18. 19:26
Hallotam egy mondást:Úri ember nem veri a feleségét rugdossa.:D)))
2010. márc. 18. 19:25
Ha , hadja magat akkor igen !
148. rozsazsa (válaszként erre: 147. - Emesecske)
2009. szept. 7. 11:55

Mért gondolod, hogy érdekelné, ha nem szólsz hozzá? Ő majd kiverné belőled, aztán sokra mennél a feljelentéssel is. Erről szól ez az egész, hogy az ilyen him-egyedeket meg kell fékezni mielőbb.

Tönkre teszik a nőt aki szeretette őket mig rá nem jött kivel áll szembe, tönkre teszik a született gyermekeket, és az egész környező családot. Soha ne tudd meg milyen is az ilyen élet.....

2009. szept. 6. 20:04

Az még szép lenne.

Többet nem is kéne hozzám szólnia sem. Biztos feljelenteném.

146. 8559ed0e1b (válaszként erre: 144. - Anyuci91)
2009. szept. 6. 13:56

Reméljük.

Bár az eddigi törvények,sajnos semmit sem értek:(

2009. szept. 6. 13:47

Az ilye tipusu férfi senkire nincs tekintettel, hiszen a saját érdekeit helyezi előnybe, reméljük,hogy ez a uj rendelet visszatartó erő lesz

és csökkeni fognak valamelyest az ilyen esetek.

Üdvözlettel: Anyuci91

2009. szept. 6. 13:44

Sziasztok legyen az élettárs, vagy férj minősités,

az ilyen alakoktól, akik erőszakosak és másokra is

életveszélyesek azokat igen is el kell távolitani és

börtönbe csukatni. Reméljük bár kételkedek benne,

ahogy meg lett emlitve legalább az áldozat érdekeit

védje ne az ilyen gazemberekét. Köztudott az ilyen

nagyon is tönkre tudja tenni többek életét is. Reméljük,hogy az uj törvény sokkal nagyobb védelmet

fog nyujtani és hatékonyabban fel tudnak lépni ellene.

Szivélyes üdv.Anyuci91.

143. 8559ed0e1b (válaszként erre: 142. - Rozsazsa)
2009. szept. 2. 20:24
Én is így értelmeztem sajna:((((((((((((
142. rozsazsa (válaszként erre: 139. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 2. 11:28
Ha jól értelmezem, akkor a "volt élettárs" és a "volt jegyes nyugodtan azt tehet amit akar? Bántalmazhat is és ezután sem lehet majd megszabadulni tőle, mert ha az ővé nem leszünk akkor senkié???!!!
141. lilimia
2009. aug. 18. 23:13
Már bocsánat, de ha kigondoltam: Kapják be!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
140. 8559ed0e1b (válaszként erre: 139. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 18. 11:41

ezt most találtam.

de szerintem nesze semmi,fogdd meg jól!

"volt élettárs,volt jegyes"nem tartozik ebbe a körbe...

2009. aug. 18. 11:38

dosított formában ismét elfogadta az Országgyűlés a távoltartásról szóló törvényt hétfőn. A családtagokat bántalmazó emberek távoltartását lehetővé tevő jogszabályt tavaly decemberben szavazták meg először a képviselők, de az államfő akkor nem írta alá. Most pontosított fogalmakkal és újabb garanciákkal ment át a törvény a zárószavazáson.



Hatékonyabban lehet majd fellépni a családon belüli erőszak ellen


AjánlatMegbukott az Ab szerint zavaros távoltartási törvény

Nem írta alá Sólyom a távoltartási törvényt

A távoltartás miatt módosítanák a rendőrségi törvényt

A civilek szerint árt a nőknek az új távoltartási törvény

Nem segít a rettegőkön a befuccsolt távoltartás

JÁTSSZ ONLINE!Válassz kategóriát! Szófoci Word Soccer Billiárd Makaó Amőba Sakk Strip Póker Póker Texas Hold'em Dáma Torpedó Passziánsz Sudoku Wild West IQ kártya Pexeso Puzzle Hoki

OK.huIsmét megszavazta a távoltartási törvényt az Országgyűlés. A törvény lehetővé teszi, hogy eltiltsák hozzátartozóitól azt az embert, aki családtagjait bántalmazza. A korábban egyszer már elfogadott, de most módosított előterjesztésre hétfőn 210 képviselő szavazott igennel, 1 nemmel, 116-an tartózkodtak. A törvény október elsején lép hatályba.



A hozzátartozók közötti erőszak miatt alkalmazható távoltartásról szóló törvényt az Országgyűlés 2008. december 15-én fogadta el először, a köztársaság elnök azonban akkor nem írta alá a jogszabályt, és előzetes normakontrollt kért az Alkotmánybíróságtól (Ab). Sólyom László akkori döntését egyebek mellett azzal indokolta, hogy a törvény túl szélesen értelmezve használja az erőszak és a hozzátartozó fogalmát, valamint abban aránytalanul korlátozzák a tartózkodási hely szabad megválasztását.


Az Alkotmánybíróság május 5-én kihirdetett határozata szerint a távoltartás alapjogokat, így a bántalmazó személyi szabadságát, a mozgás- és a tartózkodási hely megválasztásának szabadságát korlátozza. Ezért a távoltartás jogintézményének bevezetéséhez az Ab szerint fontos garanciális szabályokra van szükség. Emellett az alapjogokat korlátozó norma eddig részben túlzottan tág, részben értelmezhetetlen volt, ezért az Ab elfogadhatatlannak minősítette azt.


A köztársasági elnök korábban is egyértelművé tette, hogy hatékonyan fel kell lépni a családon belüli erőszak ellen, ennek törvényi lehetőségét meg kell valósítani, de az Országgyűlésnek olyan jogszabályt kell alkotnia, amely alkalmazható, és megfelel az alkotmányosság követelményeinek.


A távoltartási törvényben ezért pontosították a hozzátartozók közötti erőszak fogalmát, illetve azt, hogy konkrétan kit lehet a jogszabály szerint hozzátartozónak nevezni - a "volt élettárs" és a "volt jegyes" például nem tartozik már ebbe a körbe, a "volt bejegyzett élettárs" viszont igen. Szigorították emellett az úgynevezett ideiglenes megelőző távoltartás határidejét is: ennek elrendeléséről a rendőrségnek a főszabály szerint már azonnal, a helyszínen döntenie kell indokolt esetben, nem várhatnak a bejelentéstől számított 12 óráig.

138. spinneli (válaszként erre: 137. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 18. 11:21
köszi, megnézem.
137. 8559ed0e1b (válaszként erre: 136. - Spinneli)
2009. aug. 18. 11:21

beütöttem a googlee-ba hogy távoltartási törvény.

az origón olvastam a cikket.

136. spinneli (válaszként erre: 133. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 18. 11:20

dobnál nekem egy linket erről?


legutolsó infóm róla, hogy Sólyom László visszaküldte módosítani és után mehetett a parlament elé.

2009. aug. 18. 11:18
Annak kéne elszenvednie aki megszüntette, Egy két évig benne hagynám az ilyen életben, aztán szüntessen.......
134. buzasi1983 (válaszként erre: 133. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 17. 13:40
te jo eg!!! ezekszerint ha el is hadja a no a ferjet akkor is barmikor odamehet hozza es agyoncsaphatja? hat ez aztan nagyon gaz nem eleg hogy szerencsetlen nonek senki nem segit de meg ha nagy nehezen el is tudja hagyni az allatot akkor sincs bisztonsagban-tehat a ferfiaknak mindent szabad a no meg oldja meg ahogy tudja ha tudja.micsoda egy himsoviniszta orszag a mienk
2009. aug. 17. 11:07

Ti tudtátok hogy megszüntették a távoltartási törvényt?

Én most olvastam kíváncsiságból rákerestem hogyan működik.Hát sehogy:(

A dumát tudnám kommentálni csak kitiltanának innen.Van benne egy mondat hogy a távoltartás sértette a személyi szabadságát annak,akire vonatkozott!Akit bántalmaznak az nem számít,annak nem sértik a jogait?! Kiakadtam...:(((((

132. 8559ed0e1b (válaszként erre: 130. - Salabakter)
2009. aug. 16. 20:33
Ez az az eset amit már nem lehet kommentálni:(((
2009. aug. 16. 20:03
:(((
130. salabakter (válaszként erre: 128. - F65231edcb)
2009. aug. 16. 20:02
És ha segítenek?Pl itt történt,hogy az anyát 4 gyerekével anyaotthonban helyeztek el,az apa ellen távolságtartó végzés is volt,az asszony mégis elvitte hozzá a két éves kisfiát,akit aztán az apja módszeresen,butálisan agyonvert.Kötelet mindkettőjüknek!!!
129. 8559ed0e1b (válaszként erre: 127. - Buzasi1983)
2009. aug. 16. 19:40

Ja a magyarok többsége bunkó:( TISZTELET A KIVÉTELNEK MERT AZOK IS VANNAK!!

Értem úgy hogy nálunk hatalmas közöny van!Májusban még utolsó idős terhes voltam,láthatóan nagy pocival,felszálltam a villamosra az emberek rám néztek majd elfordultak!Senki nem adta át a helyet.Ezek vagyunk mi magyarok.

Lesz@rják ha kis gyerekkel utazol,ha Te nem figyelsz úgy fellökik a gyereket mint a huzat:(

És hogy ne nagyon térjek el a témától,látod itt az is elfogadott ha egy nőt vernek!

Sokszor azt gondolom itt minden jól el van cseszve:(

2009. aug. 16. 18:56

bocsánat belga viszonyok....

de a lényeg nem a nővédő szervezeteken van, hanem sokkal inkább a nők félelmén és azon, hogy nem tudnak hova és kihez fordulni

és ha esetleg mennek is segítségért, senki sem segít nekik

hát ezért

127. buzasi1983 (válaszként erre: 120. - F65231edcb)
2009. aug. 16. 18:53
lehet felreertheto voltam de nem a belga viszonyokat akartam osszehasonlitani az otthonival hanem az emberek hozza allasat mentalitasat azt hogy ha itt latjak hogy valaki segitsegre szorul mindegy milyen fajtara akkor segitenek. meg evekkel ezelott lattam egy riportot otthon ahogy teszteltek az embereket a riporter osszeesett az utcan es vart...meg vart....es csak vart hosszu percek teltek el mire valaki odament hozza.az meg amit a noi szervezetek muvelnek egyenesen szegyen rajuk nezve mert elvileg egyutterzo emberek akik segiteni az arra raszolurokra es nem meggazdagodi azok nyomoran! es ez a helyzet nem Kozep-Europara igaz hanem csak rank magyarokra
126. lilimia
2009. aug. 16. 14:54
Gondolom ti is sokat vendégeskedtetek a kórházban... voltak vicces, szánalmas, undorító, vagy bunkó szobatársaitok?
125. lilimia (válaszként erre: 123. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 16. 14:53

Ez van :/

Annyi haszna viszont volt a bunkó orvosoknak, hogy megedződtem, és megtanultam kiállni magamért.

Még a betegségnek is van haszna, akármennyire is rossz. Én sokat tanultam belőle.

124. lilimia (válaszként erre: 122. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 16. 14:50
:(
123. 8559ed0e1b (válaszként erre: 121. - Lilimia)
2009. aug. 16. 14:44
Most néztem,annyira fiatal vagy.Kár hogy vannak rossz tapasztalataid:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook