Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia kezelése homeopátiával fórum

Allergia kezelése homeopátiával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. ápr. 14. 14:39
Te homeopátiásoknak lobbyzol?
20. f72d419d5f (válaszként erre: 19. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 14:33

KB 500 ft ,tudod az a baj hogy az allergia gyógyszerek semmit nem használnak.és ráadásul sokkal drágább is .

Te a gyógyszergyártóknak lobbizol?:DDDDDD

19. 9a2354601b (válaszként erre: 18. - F72d419d5f)
2007. ápr. 14. 14:28
Gondolom, a homeopátiás szerek ingyen vannak :-D
18. f72d419d5f (válaszként erre: 13. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 13:30
Mit gondolsz a gyógyszeripar nem nagy üzlet???A homeopátiáról csak annyit hogy nagyon sok embernek használ,pár példa : a lányom reggelente a buszon sokszor rosszul volt homeopátiával kezeltem teljesen megszünt a rosszullét,a fiam allergiás nála is hatékony,egy ismerősömnek a gyerekei annyit voltak betegek hogy tízezreket hordtak a gyógyszertárba és nem jöttek rendbe.Elkezdték a homeopátiát és láss csodát egész télen még megfázva sem voltak,pedig előtte a krupptól kezdve a tüdőgyulladásig minden bajuk volt.Nem valószínű hogy placebó lenne.Ha te nem hiszel benne az a te bajod de akkor ajánjál jobbat.
17. 9a2354601b (válaszként erre: 16. - Win)
2007. ápr. 14. 12:06
Valóban! Ez az egyetlen therápia, amelyik mindenkinek hasznos, a következő sorrendben: 1. hemeotherapeuta, 2. környezet, 3. páciens
16. win (válaszként erre: 15. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 11:56
Akkor tulajdonképpen tökéletes "gyógyszer", mert káros anyagot nem viszek be a szervezetembe, és még meg is szűnnek a tüneteim! A cél végül is ez!:DDDD
2007. ápr. 14. 11:39
Placebo
14. win (válaszként erre: 13. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 11:38
Ahhoz képest nekem elég jól bevált eddig!
2007. ápr. 14. 10:01

A homeopátiás szerekben annyi hatóayag van, mintha egy szem őröltborsot beletennél a Balatonba, és utána tetszőleges helyen belemerítenél egy poharat és kiinnád. Reménykedhetsz, hogy pont odakeveredett a borszemecske:-)

De jó business...

2007. ápr. 14. 09:53

Hali


a sabadilla-t ismeri valaki? milyen adagolásban lehet adni? ch15ről lenne szó...a tünetek nagyon tipikusak.

11. win
2007. febr. 5. 19:28
a Pollengrape-pel én is próbálkoztam, nekem az egyáltalán nem működött.
10. win (válaszként erre: 4. - F72d419d5f)
2007. febr. 5. 19:27

Amit én szedek euphrasia officinalis 30 CH és allium cepa 9 CH (ebből napi 2x5 bogyót kell bevenni). Kellett egy kis idő, miután elkezdtem szedni, hogy a szervezetem reagáljon, de azóta minden OK. Ha netán elfelejtek bevenni egy adagot akkor sem szokott semmi gond lenni.


Sztem nyugodtan lehet adni gyerekeknek is, mert kis, kb. 2-3 mm átmérőjű golyócskák, és enyhén édeskés ízük van. Én a barátnőmtől Németo.-ból kaptam olyat is, amit kisbabákank lehet adni hasfájás esetén, azok a golyócskák meg még sokkal apróbbak.

9. 984ff08d0b (válaszként erre: 5. - F72d419d5f)
2007. febr. 5. 15:38

Igen, pont ez az, kísérletezni kell magadon vagy a gyerekeden... :)

A chorisalia egy tablettaféle, nem gyógyszer, valamilyen gyógynövényekből vonják ki, nyelv alatt kell "elolvasztani". Recept nélkül kapható, és nálam átlag 2 nap alatt éri el a hatását-ha nem szedem be, csak a tünetek jelentkezése után. Nagytakarítás előtt 1 nappal már szedem, és másnap már nem érzem annyira fullasztónak a levegőt. Allergiás asztmás vagyok, egy bizonyos pormennyiség ha lerakódik a légutaimban, hát utána már igencsak nehéz lélegeznem és fárasztó is...Azt meg elfelejtették mondani anno, hogy a különböző hörgőtágítók igencsak életrövidítő hatásúak - a claritin meg gyengítheti az immunrendszert. A sinupret is bevált nálam - szintén gyógynövényes, de irtó álmos és lelassult leszek tőle, úgyhogy azt csak náthakor szedem, akkor jól is esik a szunya :)

De tényleg, az ilyen kis golyókat tartalmazó gyógynövénykivonatok is érdemes megkérdezni egy homeos gyógyszertárban. Ami bejön, ahhoz ragaszkodni kell, mindenesetre egy gyereknél az is sokat számít, hogy mennyire érzi a szülőn a hitet a "gyógyszerben". Adhatsz neki szőlőcukrot is egy dobozkából, ha hiszel benne, hogy az használni fog, ő is hinni fog, de a legdrágább orvosság is hasztalan, ha hitetlenül töltögeted a gyerekbe...

8. f72d419d5f (válaszként erre: 7. - Lamoni)
2007. febr. 5. 11:37
Szia a férjednek egyáltalán nem volt semmi tünete míg szedte ezt a kapszulát? tüsszögés, orfojás stb.mikor kezdi el szedni nyár elején, Holnap megyek Dm felé meg fogom nézni
2007. febr. 5. 10:46
Sziasztok. Nálunk a férjem allergiás, főleg a parlagfűre. Neki Pollengrape szőlőmagkivonat kapszulát vettem (30 kapszula kb 1600 Ft). Ez nem homeopátis, mert neki a chorisalia nem jött be, hanem teljesen gyógynövényes. Semmilyen mellékhatása nincs. A DM-be, Roosmanba és a gyógynövényes boltokba lehet kapni. Neki ez bejött.
6. kisgé (válaszként erre: 1. - F72d419d5f)
2007. febr. 5. 10:14

Szia!


Mindenképp keress egy homeopátiás orvost! Ugyan nem árt, ha beszed valamit a gyerek, amit a patikában adnak, de nem biztos, hogy használni fog és majd azt fogod mondani, á ez nem jó, nem is működik. Személyreszabott kezelést kell alkalmazni a siker érdekében!!!!


Üdv, g

5. f72d419d5f (válaszként erre: 2. - 984ff08d0b)
2007. febr. 5. 10:04
szia mi az a chorisaliat ,gyógyszer ? receptre adják? ,a kalcium sandoz biztos jó hiszen a kalcium allergiára való
4. f72d419d5f (válaszként erre: 3. - Win)
2007. febr. 5. 10:02

Szia mi a nevük a bogyóknak, a fiamnak 2005-ben csináltak allergiatesztet akkor nagyon magas volt a parlagfű de ez igy is volt mert augusztustól -októberig allargiás volt. Tavaly ősszel megint csináltak neki vérből a következő lett az eredmény :parlagfű csak 2-es lett,a fekete üröm ,lándzsás utifű,és a kanadai aranyvessző 1-es ,viszont a homoki ballagófű és a libatop ill.a seprőfű 4-es .a macska szőrre már nem mutatott ki semmit,/bár 2005-ben még igen és a parlagfű is igen magas volt./Most azt mondta az orvos hogy májustól október végéig szedjen antihisztamint mivel a fűfélékre allargiás

Lehet hogy tényleg elkéne vinnem természetgyógyászhoz ,de biztos hogyya teákat nem inná meg ,inkább homeopátiás bogyót kéne neki adni

3. win
2007. febr. 5. 09:41
Szerintem menj el a gyógyszertárba,és ott megmondják neked, hogy mit vegyél. Mindenféle allergiára mást lehet szedni, attól függően mi az ok, és az adagolás is más lehet. Nekem diagnosztizált házipor és lisztatka allergiám van, emellett sztem (de vizsgálat nem igazolja) már pollenallergia is kialakult. A terhesség alatt nem volt semmi gondom, de aszülés után 2 hónappal egyre erősebben jelentkeztek a tüneteim. Mivel szoptatok, nem térhettem vissza a gyógyszeremhez, ezért a férjem vett a patikában két féle bogyót, és nekem beváltak. Azóta is ezeket szedem.
2007. febr. 5. 09:24
Csak magamból indulok ki: elmentem természetgyógyászhoz, ő ajánlott személyre szabottam gyógynövényteát (nekem kellett összekevernem), barlangterápát. Ezek használtak, egy nyarat ki is húztam velük. Tavaly meg chorisaliat (na, jól írom??) szedtem egész nyáron, egy hetes szüneteket tartva két hét szedés után, és kalcium sandozt ittam - felet/nap. Mivel pocis voltam, nem mertem a teát inni, pénzem meg nem volt arra, hogy visszamenjek a természetgyógyászomhoz. Viszont amin gondolkodom az a hipnózis. Biztos hogy nálam pl a kutyaszőrallergia lelki eredetű - soha nem lehetett kutyám, bármennyire akartam is.
2007. febr. 5. 08:04
Tud valaki ajánlani szénanáűtha kezelésére homeopátiás szereket.A fiamnak adtam már többfélét de nem volt az igazi
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook