Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Idegbecsípődés fórum

Idegbecsípődés (beszélgetős fórum)


2013. okt. 12. 19:42

Jah, és ha már kisztoriztam magam, szolgálok tanulsággal is.


Azt vettem észre, hogy akkor csípődök be gyakran, amikor hosszabb ideje hanyagolom a testmozgást és főleg a nyújtást. Akkor elég egy rossz mozdulat és kész a baj. Ha edzek (még ha nem is rendszeresen), akkor szinte soha nincs ilyen problémám, max. meghúzom magam közben, de ez az én forrófejűségem miatt van, úgyhogy azért nem nyígok.


Szóval akinek ez visszatérő gond, annak az tanácsolom, hogy legalább hetente 2x nyújtson egy fél órát (legalább), és csináljon néhány háterősítő gyakorlatot. Hosszú távon megéri.

2013. okt. 12. 19:34

Volt már többször, bár mindig járóképes maradtam (már ha azt járásnak lehet nevezni). Kétszer szívtam meg nagyon.

Egyszer éjszaka arra ébredtem, hogy csípőtől lefelé zsibbadok, de úgy, hogy az már nem is zsibbadás, hanem fájdalom. Mivel ez néha előfordul velem, így nem aggódtam, valahogy visszaaludtam. Nem tudtam még, hogy ekkor kezdődik életem top 3-as legkinlódósabb (hehe, ez aztán a szó) pár napja. Hamar rá kellett jönnöm, hogy nem tudok sem feküdni (aludni sem), sem ülni 2 percnél tovább. Aztán arra is rájöttem, hogy nem zsibbadok, basszus, hanem csípőtől lefele az összes izmom folyamatos feszülésben van. És ez bizony fáj. Csak akkor volt jobb, ha még pluszban ráfeszítettem, de hát ezt ugye nem lehet sokáig csinálni. Gyógyszer nem használt, én viszont már 2 óránként elbőgtem magam (fájdalomcsillapítás gyanánt). Végül egy masszőr-csontkovács (ügyfelünk) mentett meg, aki péntek este a visszajött miattam a munkahelyére (gyerekestül, egyem a szívét és folyton szabadkozott a hagymaszag miatt, merthogy ugye azt hitte, mér nem fog melózni - pedig tojtam én a hagymaszagra akkor! :D), és "megmentett".


A másik nemrég volt, meg is kaptam, hogy lumbágó, így jártam. Ez eddig oké, de az egyik okos mindenáron meg akart masszírozni, én meg hagytam magam (soha többet). Na onnantól már nem a derekam fájt, hanem mintha átfűztek volna rajtam egy cérnát a gerincemtől a hasfalamig. Konkrétan nem bírtam kiegyenesedni. Kb. 4-5 hétig szívtam ezzel.


Bónusz: volt egy (nem is tudom, hogy becsípődés-e) nap, hogy felkeltem és csak derékszögben tudtam állni. :D Nem fájt, csak egy pontnál tovább nem hajlottam. Hát így mászkáltam otthon egész nap. Másnap fáj a hátam, mint a veszedelem, de hamar rájöttem, hogy 'szerencsére' csak kőkemény izomlázam van az előző napi testtartástól. :)


Bocsánat a hosszúságért, ez máskor kb. egy havi írásadagom.

2013. okt. 12. 15:44
Vízszintes akármin-deszka, padló- feküdni. Először nagyon fáj.ha nem bírod, fájdalomcsillapító.aztán jobb lesz. Sajnos 17 éve gyakorolom.
17. pannna
2013. okt. 12. 15:41

Leírom én is, hogy velem mi történt, hátha másnak is segít.

Tegnap reggel úgy ébredtem, hogy borzasztóan fáj a nyakam. De tényleg nagyon, ahogy már korábban itt is leírták, meg sem tudtam mozdítani a fejem. A férjemnek kellett segíteni, hogy fel tudjak kelni az ágyból. Alig tudtam mozogni, férjemnek ki kellett vennie egy szabadnapot, mert képtelen lettem volna a gyerekeket ellátni. Mivel ma is egyedül kellett lennem a kölkökkel, elhatároztuk, hogy keresünk erre valami gyors megoldást.

Először elmentünk egy magánklinikára, ahol van gyógymasszázs. Ott elmondták, hogy ez idegbecsípődés, ezt nem lehet normál masszázzsal elmulasztani. Ezen a héten egyébként is elutazott a masszőrjük. De kedvesek voltak, ajánlottak egy magánrendelést. Azt mondták, hogy itt egy doktor be fog nyúlni a gerinc mögé, és kihúzza a becsípődött ideget. Mert amíg ezt nem teszi meg, addig ez csak rosszabb lesz. Még le is egyeztették nekem telefonon az időpontot. Azt mondták, kb. 5-8 ezer lesz.

Addig hazajöttem, és leültem az internet elé. Így találtam rá erre a fórumra is, ahol- ahogy olvastam - nem túl nagy a lelkesedés az ilyen csodadoktorok iránt. Rákerestem a dokira, kiderült, hogy nem orvos doktor, hanem pszichológus. Kezel függőségeket, párkapcsolatot, allergiát. Hát nem tudom, de az ideg gerinc mögüli kirángatása nem nagyon vág ebbe a profilba. Ráadásul az apródon hirdeti magát.

Ha már gép előtt ültem kikerestem az ideggyógyászati klinika telszámát, és felhívtam őket. Egy kedves nő vette fel, aki miután elmeséltem neki a történetet azt mondta, hogy nehogy elmenjek ilyenre. Idegeket ráncigálni gerinc mögül hülyeségnek hangzik, és veszélyes is. Menjek el a háziorvoshoz, ha ő úgy látja, akkor beutal hozzájuk. Ha sürgősnek látja, akkor még ma. Így elmentem a háziorvoshoz, aki megállapította, hogy bár ez tényleg fáj, de NEM idegbecsípődés, csak izomgörcs. Alapesetben írna fel izomlazítót és fájdalomcsillapítót, de mivel 6 hetes terhes vagyok, ezért nem tud. Nyújtsam finoman az izmot, pont arra amerre fáj, meg pihentessem, meleg borogassam. Ezt tettem. Ma reggelre bár még mindig fájt, de már tudtam mozgatni, sokkal-sokkal jobb lett.

A lényeg:

- a helyett, hogy 8 ezret fizettem volna valakinek, aki utána lehet, hogy tényleg valami bajt csinál

- gyógyszer nélkül 1 nap alatt helyre lehetett hozni, a háziorvos tanácsai alapján, ami ingyen volt.

Remélem ez a történet másnak is segít :)

16. h.niki83 (válaszként erre: 15. - Gtona)
2013. márc. 22. 19:13
Sziasztok! A legrosszabb, amit tehettek, az a tornázás. Csak még jobban nyomódni fog az ideg, és csak jobban begyullad, amitől sokkal elviselhetetlenebb lesz a fájdalom. Ami segíthet (lent már valaki írta...), fekvés és a meleg. Fekvés közben ellazulnak a csigolyák, idegek és erre a meleg csak rásegít. Még segíthet a nyújtás, de csak módjával. Lefekvés, kezeket fel..., és nyújtva feküdni minél tovább. Tapasztalat. Nekem ez bevált.
15. gtona
2012. jan. 29. 14:43

Sziasztok!

Olvastam, hogy többen tanácsoljátok, hogy tornázzunk, ha becsípődik egy ideg. Én már péntek óta szenvedek, alig bírok mozogni. Leírnátok pár gyakorlatot, hogy mit csináljak és milyen intenzitással ahhoz, hogy az ideg visszaugorjon?

Előre is köszi!

2010. dec. 27. 17:38

Sziasztok!

Nekem is volt már fiatal koromba nagy emeléstől.

Azóta visszatérő vendég és most karácsonykor is szenvedek vele,Csontkovácsot legalább tízet próbáltam és nem is lett könyebb csak a pénztálcám alkalmanként 5000ezerrel.

Sebész orvos izomlazítot adott és fájdalom ez jó és pihenés! Aki fiatal koromba helyre tudta tenni az sajnos már nem él, ő 100 Ft -ot kért csak azért hogy ne érezzem magam adósának. Most 5000FT és nem is tudják helyre rakni csak neki esik és tekergeti a görcsös izmokat volt már akit mentő vitt el az asztalukról Tehát csak óvatosan a csontkovácsokkal.

2010. ápr. 28. 20:20
Izomlazítót szoktam rá szedni, és feküdni?? Ezzel nem szabadna, mert aztán soha többé ki nem kelsz az ágyból. Sétálgatni,sétálgatni...
12. Suesue (válaszként erre: 11. - Alyce)
2009. dec. 2. 01:49
Szerintem jó ötlet.
11. alyce
2009. dec. 1. 18:17

Sziasztok!

Látom már rég volt hozzászólás ehhez a témához, attól függetlenül leírom én is a saját tapasztalataimat. Jelenleg szenvedek ettől a kellemetlenségtől, már régebben is volt hozzá "szerencsém".

Vasárnap kezdődött, kisebb fájdalommal, éjszaka azért tudtam aludni bizonyos pózokban. Hétfőn már egész jó lett, amikor ismét egy rossz mozdulat, és olyannyira fájt, hogy majdnem elájultam, és levegőt sem kaptam. Este nem tudtam lefeküdni, sehogy sem volt jó...ügyeletet nem akartunk kihívni, így maradt a fájdalomcsillapító. Párom hozott Algoflex-et, valamelyest hatott, de az egész éjszakát végigkínlódtam, se háton, se oldalast, se hason nem volt jó:( A patikus néni azt ajánlotta, hogy reggel egyből doki legyen, mert hogy ezen csak az injekciózás segít...na hát én már ezen fennakadtam. Úgy döntöttem, hogy Ausztriába megyek orvoshoz, ha már egyszer ott van fizetve, a magyar sintéreket kihagynám. Jól tettem. Elmentem a kórházba, mert a háziorvosom nem rendelt ma, egyből röntgennel kezdték (nem injekciózni bolond módjára!), hátha a gerincnek van baja. Hála égnek nem volt semmi, megállapította a doki, hogy a bordáim közé van 5-6 db ideg becsípődve. Lefektetett hasra, lélegeznem kellett nagyokat, kifújásnál nagy nyomásokkal visszarakta a helyére az idegeket. Utána mintha elvágták volna a fájdalmat!!! Tudtam mozogni, hajolni, ilyenek. Jó, fájdalomcsillapítót még majd kell iratnom a házidokival holnap, mert utófájdalmak vannak, de sokkal jobb. Úgyhogy én nem értem a magyar orvoslást, nagyon sokszor csalódtam már itthon. Legtöbbször csak találgatnak, aztán ha már végigbökdösik az embert, és mégsem hat, elintézik egy sorry-val...

Úgyhogy én azt ajánlom, hogy ilyen esetben ne engedjük injekciózni (állítólag rosszabb lesz, mint volt), hanem menjünk el egy csontkovácshoz, vagy gyógymasszőrhöz, aki visszarakja a helyére a dolgokat.

10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Szilep)
2009. aug. 17. 12:27
szia, én is két napja szenvedek csak nekem a nyakamnál van, csak teljes testtel tudok nézelődni jobbra balra, mint egy robot:(
2009. aug. 17. 12:23
sziasztok!ujra itt vagyok. Talán már javuló félben. Annak ugyan nem örülök hogy ennyi sorstársam van, de annak igen hogy ilyen sokan válaszoltatok. Nekem 4 gyerekem van és a nőknél zömében valóban szülés után jön ki, bár a lányomnak sincs még gyereke mégis tizenévesen már volt ilyen problémája. A sportolás valóban jó ellene. én az előző ilyen nagy becsipödés után a callaneticset tornáztam. Biztos sokan ismeritek, ez egy nem ugrálós mélyizom torna. Csak mostanában elhanyagoltam. Na meg is lett azeredménye.Kmeli neked különösen nagy kitartást kívánok, ha jól értettem mindjárt szülsz. Ha helyrejöttél szülés után érdemes otthon tornázni mihelys lábra álltál, mert az egész napos strapától csak elfárad az ember, de az ilyen problémára nem elég.
2009. aug. 15. 21:20
Ez a becsípődést tuti kezeli. A tüneteim egyike a lábra lesugárzó fájdalom volt.
2009. aug. 15. 21:18

Én mikor sportoltam, akkor elcsesztem egy fogyást(egy nap vagy négy kiló), majd a súlykiválasztásnál túl nagyot léptem, bemelegítés nélkül. Aztán katona koromban egy teherautó elejéről majdnem leemeltem a csörlőt, ami "odaragadt valahogy" csak még egy csavar fogta :-S


A lényeg, hogy a fizikoterápia és a kenőcs sem segített! Amikor egyszer bevágtak az előállítóba, mert hazaszöktem a seregből egy kis önkényes látogatásra. Akkor vagy ÖT ÓRÁT FEKÜDTEM EGY KEMÉNY FA PADON MOZDULATLANUL HASON! Kipattant a becsípődés, és azóta is működik! Bár már a földre fekszek, háton és felteszem a lábam egy alacsony székre vagy puffra.

De két három óra alatt nem vagy csak ritkán lazulnak el a hátizmok, amik egyébként egész életünkben spanolva vannak valamelyest.

6. Kmeli (válaszként erre: 1. - Szilep)
2009. aug. 15. 14:39
Igen.....én is meg vagyok áldva vele.Engem évekkel ezelött az utcán kapott el csak úgy a nagy semmiből,akkor alig birtam hazamenni.Egy hétig feküdtem,az ágyból kikelni alig tudtam,egyik felemről a másikra úgy fordultam át,hogy azt hittem,bepisilek a fájdalomtól.Aztán ez elmúlt,de azóta elő-előjön,ha megeröltetem magam akkor pláne.Most 9 hónapos kismamaként újra mindennapos a dolog,és most ráadásul dupla olyan kinszenvedés,ugye hát alapból is húzza a súly.Az ágyból kikelnem,vagy csak testhelyzetet változtatnom sokszor percekig eltart...Közben ugy jajjgatok mint egy 100éves nénike.../pedig csak 28 vagyok :) / Javasolta az orvosom szülés után az ideggyógyászatot,lehet hogy megnézetem.Te kened valamivel,vagy szedsz rá valamit?
5. luja
2009. aug. 15. 11:43

Sziasztok!

Nekem kb 3 éve volt egy ilyen idegbecsipődésem,munkahelyen kapott el,hazamentem lefeküdtem,és többé nem tudtam mozdulni,vécére 2 ember segitségével 1 ora volt,brutális ahogy tud fájni minden egyes moccanásra,gyorsan beszedtem mindent ami állitólag erre jó,este kihivtuk az ügyeletet adtak fájdalom csilapító,meg izom lazito inekcíót,de semmit nem ért!

Másnap kijött a háziorvosom,aki végig inekciózott a gerincem mentén,amitől egy ora mulva már tudtam ovatosan mozogni,és izomlazitó granulátumot irt fel,amitól egy hét alatt panaszmentes lettem.

Azóta ,ha menstruálok,vagy megfázik a derekam mindig érzékeny,és elkezd fájni,ilyenkor 1-2 napig izomlazított szoktam szedni!

Most,hogy terhes vagyok félek,nehogy ismét rázendítsen(mert nem szeretném gyógyszerezni magam),de próbálok vigyázni magamra!

2009. aug. 15. 10:06

Nekem 19-éves korom óta szokott becsípődni.

Többször voltam injekciós kúrán, ideig óráig segít, de sajnos vissza szokott jönni.

A masszírozás segít heti 2-3 alkalommal a problémát nem szünteti meg viszont átalakítja, és azzal meg az a baj, hogy kisugárzik máshova (nekem a csípőmbe sugárzott), voltam vele dokinál, és megmozgatta a lábamat, és a derekamba nyilallt, akkor kaptam megint szurit, de előtte majdnem 2-évig nem kellett.

Azt mondta az orvos, hogy ha érzem, hogy fáj akkor térdeljek le, és feküdjek hassal valamire fel (szék, ágy) derékszögben, és amennyire tudom lazítsam el magam, amikor lazának érzem a hátam akkor kinyújtott kezekkel próbáljak meg annyira nyújtózkodni előre amennyire lehetséges, nekem bevált.

Remélem neked is segít.

Mondjuk nekem még nincs gyerekem, de ugyanúgy fáj, ha becsípődik, szóval kicsit félek mi lesz akkor.

2009. aug. 15. 09:45
Ez gáz. Sokan azt is idegbecsípődésnek mondják amikiro hirtelen lehajolnak és meghúzodik egy izom ami miatt nem tudják behajlítani a derekukat. Szar érzés de láttam már olyat akinek becsípődött és az sokkal gázabb. Tényleg ilyen kúszós mászós. A biosztanáromnak általánosban volt és két hétig otthon volt vele. Minden nap injekciózták.
2. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 1. - Szilep)
2009. aug. 15. 09:30
Szia!A szülés után két évig velem is ugyanez volt!Se ülni,se állni nem tudtam,volt hogy 4kézláb mentem el a WC-re 1óra alatt(3 m az ágytól a WC).Egyszer már ki kellett hívni a dokit,mert nem bírtam megmoccanni,csak feküdtem a hátamon egész nap,és nem tudtam ellátni a kicsi gyerekem.Akkor írt egy nagyon erős fájdalom csillapítót,meg izom lazítót.Amióta dolgozom,többet és másképp mozgok,no meg leadtam 10kilót is,így már nem jellemző a becsípődés,de néha még fáj egy kicsit.Ha van lelkierőd,tornázz kicsit a földön.Lehet hogy neked a keto spray vagy a flector gél használna.Nekem egyik sem jött be.
2009. aug. 15. 09:15
Már megint becsípődött egy idegszál a csípőmben. Betyárul fáj ha mozgok. Így aztán leginkább csak fekszem.Más is szokott így járni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook