Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alig eszik a lányom! fórum

Alig eszik a lányom! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 17. 03:04

Az én kisfiam 19 hónapos...szintén nem evő.A dokinénivel mindent kipróbáltunk,vitaminokat,vasat..de semmi nem hozta meg a hatását.Viszont van egy jó étvágy gerjesztő enzim készítmény,a neve Sanzyme,ami nagyon bevállt nálunk.Nem lett egy zaba gép,de sokkal jobban eszik.

Csak azt nem tudom,hogy Magyarországon kapható-e,mert én Romániában élek....nálunk is csak most jelent meg a patikákban.

2009. aug. 14. 18:57

Az én fiam se akart enni soha. Úgy kellett az ennivalót belekönyörögni.Teljesen ki voltam idegileg , mert féltem hogy éhen hal. Volt hogy délutánra éhezett meg csak. Vitamint adtam neki és azt amit legjobban szeretett, Nutellás kenyeret. Ma már 12 éves és egészséges.

Nem kell erőltetni az evést ma már tudom , mert stresszt vált ki akkor minden étkezés a gyerekben.

14. Neenaa
2009. aug. 14. 18:47
Majd idővel megjön az étvágya, ha szervezetének többre lesz szüksége. Én is ilyen voltam 10 éves koromig. Voltak napok, hogy csak 1 túrórudit voltam hajlandó megenni.. Anyukám annyira aggódott, néhai gyermekorvosom szavait idéztem az előző hozzászólásomban. Jobbat ők sem tudnak mondani.
2009. aug. 14. 18:36
Vitamint is adok neki és rengeteget mozog.Szerencsére kertes házban lakunk reggeltöl estig kint van ha jo az idö akkor meg a strandon sokat uszik.
12. Neenaa (válaszként erre: 11. - Neenaa)
2009. aug. 14. 18:33
+ a mozgás!
11. Neenaa
2009. aug. 14. 18:32

A gyerekek csak annyit esznek, amennyire éppen szükségük van. Rábeszélni az evésre, kínálgatni nem jó semmiképp, apró kis trükkökkel lehet meghozni nekik a kedvet/étvágyat, mint pl. szépen kidíszíteni az ételt:


[link]


Vitaminok javítanak az étvágyukon, ráadásul most, hogy bekerülnek a közösségekbe, ellenállóbb is lesz a szervezetük.

2009. aug. 14. 18:24
Amellett meg rengeteget mozog!Kislány létére minden hova felmászik log a kötélen igen erös kis karja van.Meg nem csak az hogy kevedet eszik de nem is tud megülni egy helyben.
2009. aug. 14. 18:22
Ne aggódj a közösség csodákra képes. A középső fiamat már vissza kellett fogni, pedig ő sem volt valami nagy evő...
2009. aug. 14. 18:20

Az én kicsim is rossz evő,válogat,keveset eszik.

De nagyon nem aggódom,mert jókedélyű és egészséges.

7. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Tücsi03)
2009. aug. 14. 18:19
Az én fiam rengeteget eszik,mégis soványabb testalkatu.Jó evő az oviban is,de ilyen típus,ráadásul nyáron sokat nőtt.Ilyenkor jobban nyúlnak a gyerkőcök.Nekem három gyermekem van,és most a nyáron mindegyik akkorát nőtt,hogy csak lestem.Pedig minden évben ez van.Ne aggódj.És nyáron amúgy is kevesebbet esznek.Legalábbis én ezt tapasztalom.
2009. aug. 14. 18:16
Nálunk is pont ez van.Sőt szerdán voltunk tanácsadáson és még hízott is.Csak azt nem tudom mitől.....
2009. aug. 14. 18:14
Hál Istennek nem beteges de már többen mondták, hogy milyen sovány.Szerintem annyira nem!
2009. aug. 14. 18:13

Sziasztok!

Az én kisfiam 4 lesz és ő is alig eszik valamit.Én most az oviban bízom hogy a többi gyerek majd motiválja.

3. fbogi (válaszként erre: 1. - Tücsi03)
2009. aug. 14. 18:10
Az én lányommal már túl vagyunk egy ovis éven, és gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy az oviban soha nem ebédel. Mégis jól van, egészséges. Szóval szerintem ne aggódj. Nálunk -e miatt 3x van este vacsi, így bepótolja a kimaradást! Szóval ha a te lányod is jól van, egészséges, akkor nincsen miért aggódni. Az ovónénik ügyesen tudják őket kínálni, és hátha a te lányod olyan lesz, akit a többiek jó étvágya motiválni fog! Sok sikert nektek az ovihoz!
2009. aug. 14. 18:08
Szerintem várd meg az ovit,és meglátod,hogy a közösség csodát müvel.Egymás kedvére esznek.
2009. aug. 14. 18:05

Sziasztok!

Most lesz 3éves a kislányom szeptemberbe megy az oviba nagyon félek, hogy ott se akar majd enni.Ha van ötletetek kérlek irjatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook