Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diópótló és társaik fórum

Diópótló és társaik (beszélgetős fórum)


2012. jan. 10. 20:19
beigli-t akartam írni. :)
2012. jan. 10. 20:18
köszi, hogy ezeket leírtátok, inkább darálatlanul teszem a mákot a beriglibe, még az is jobb sztem, mint amiket leírtatok... :DDD
2011. nov. 3. 07:35
Nem szeretem ezeket a készítményeket, rendesen piacról szoktam venni diót és mákot is.
2009. aug. 14. 15:38
No, én egyszer próbálkoztam a dejó nevű diópótlóval. A süti tésztájához kellett, nem is volt rossz az íze, de mire kihűlt, valahogyan bezöldültek a kis szemcsék a sütiben. Nagyon gusztustalan volt, és ciki, mert férjem névnapjára készítettem, és munkatársainak vitte volna. Persze mást készítettem, és azóta nem vettem ilyesmit.
2009. aug. 14. 15:38

Diópótlót évekkel ezelőtt vásároltam, de minek.


De erről a mákról nem is gondoltam, hogy tele van

mindenféle vacakkal. Csak azt nem értem,ha ennyi minden szét belekerült, akkor nem lenne egyszerűbb, ha csak mák lett volna benne?

2009. aug. 14. 15:35

Én nem szeretem a mű dolgokat. Inkább meg veszem az igazi diót, az igazi mákot, a piacon a zöldségeket. De pl. itthon van paradicsom a kertben, csak ki kell menni érte. Szívem szerint egy tanyán élnék, ahol mindent magam termelnék meg.

De ez a sok mű dolog csak mérgezi az ember szervezetét. Úgy utálom, hogy a boltok polcai tele vannak chipssel...stb. A gyerekek meg csak eszik...tele van mindenféle mű dologgal.

De nagyon sok dolgot fel lehetne hozni.


VAn amit nem lehet elkerülni, de törekszem arra, hogy lehetőség szerint természetes dolgokat vigyünk be a szervezetünkbe.

Ha lehet diót kapni, akkor inkább azt vegyük meg, mint a diópotló vackokat tele mindenféle mesterséges valamikkel...

2009. aug. 14. 15:32
Sokszor nem is az zavar, hogy milyen sokba kerülnek az élelmiszerek, hanem az, hogy nem kapok minőséget a pénzemért.
4. margareta51 (válaszként erre: 2. - C20c593f1c)
2009. aug. 14. 15:28
Nagyon megkell nezni amikor vasarol az ember valamit,nem olyan regen akartam venni egy nagy szupermarketban kenyeret veletlenul elolvastam mibol tevodik ossze kepzedt szojalisztbol volt csinalva.Inkabb megveszem a makot es ledaralom mert ugy biztossagban vagyok,de ezzel is megjartam egy kesernyes ize volt.Parizert,virslit szalamit mar nem merek venni a rengeteg szojalisztett bele zaholjak mivel ez sok vizet vesz fel es a merlegnel szamit,a ferjem a szalami gyarban dolgozott es tudja milyen receptekkel dolgoznak.
2009. aug. 14. 15:21
Én tegnap futottam bele konyhakész darált dióba. Borzalmas volt, mindenféle ízesítőt raktak bele, az íze nem is hasonlított a dióéra. Kutya nincs, így ment a kukába:) Én sem szeretek darálni, sem a diót sem a mákot, így már jártam meg néhányszor. Ráadásul jól megfizettem mindig a tanulópénzt, mert elég drágák. Miért nem lehet simán csak zacskóba tenni a darált diót és a mákot?! Ízesítés nélkül elég ritkán lehet kapni, ha mégis sikerül, olyankor mindig "bespájzlok" belőlük:)
2009. aug. 14. 15:06

Vettem egy csomag "mákot", mert mákos tésztát akartam csinálni. Már szóráskor furcsának találtam a színét. Hamuszürke. Íze, gyalázatos. Még szerencse, hogy a kutya mindenevő.


Előkaptam a papírját, ezt állt rajta:

Konyhakész máktöltelék


Azért vettem, mert azt hittem, hogy cukrozott, darált mák. (A mákot nem volt kedvem darálni itthon. Meg ugye mióta az EU-ban lakunk a beszerzése is nehezebb. )


De nem. Ezt tartalmazta: cukor, mák, szójaliszt, búzadara, keményítő, tejpor, növényi olaj, modifikált keményítő, só, természetazonos aroma, természetes színezék.


Ne vegyetek ilyet: Paco máktöltelék

Az újfehértói Pa-Comp gyártja és forgalmazza.


Elolvastam, hogy süteménybe való. Bele gondoltam, hogy a karácsonyi beiglit sütés után egyből a kutyának szolgálnám fel.

2009. aug. 14. 15:04
Kíváncsi vagyok, hogy Ti hogy vagytok ezekkel a műdió, tejpótló és társaikkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook