Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiközösítés a bölcsiben fórum

Kiközösítés a bölcsiben (beszélgetős fórum)


22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 18. 15:22

Tudom, hogy igazad van, csak az észérvek meg az érzések ugye, soha nem egy úton haladnak...:)



Nálatok történt változás? Gondolom, most már nincsenek ott az ovisok.

21. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - Dorka29)
2009. szept. 18. 13:31

Nem biztos, hogy minden bölcsi egyforma, ne keseredj el!

Idővel megoldódik a probléma, aztán új konfliktusok alakulnak ki...de ez lesz az oviban, és az iskolában is.

Gondolokodtam rajta, hogy kiíratom egy időre a lányomat emiatt, de többen tanácsolták, hogy később még rosszabb lenne a helyzet, és erre más intézményekben úgysincs lehetőség, neki jobb, ha minél előbb megszokja.

2009. szept. 17. 15:19

Mi a jövő héten kezdjük a bölcsődei beszoktatást. Amúgy is elég nehéz ez az időszak, de most totál kiakadtam azon, amit itt olvastam.


Tényleg hihetetlen, hogy már a bölcsiben is ez megy.:(

19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Petra523)
2009. aug. 15. 17:08
Igen, ez nekem is eszembe jutott... Ráadásul mi kérdeztünk rá, hogy mi a baj, anélkül nem is szóltak volna.:(
18. petra523 (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 14. 22:18
Ilyen verekedős gyerkőc a mi bölcsinkben is volt. Bár nekem szerencsére már az első problémás nap után szólt a gondozónő, hogy nem panaszkodott-e a lányom, mert az egyik kisfiú bántotta. Akkor én is azt mondtam neki, hogy soha senkit nem szabad megütni, de ha őt bántják, akkor védje meg magát és a gondozónő is erre biztatta, meg persze próbált mindig résen lenni. Rossz lehetett nektek, hogy nem szóltak a bölcsiben egyből, hogy mi a baj.:(
2009. aug. 14. 18:50

Délután megbeszéltem a gondozónőkkel a kiközösítéses témát. Hát a végén arra jutottak, hogy a lányom nem keresi a többi gyerek társaságát. Nem vagyok elfogult, de tudom, hogy nem magának való gyerek, szívesen játszik, nem magányos farka típus...

Igaz, 2,5 hónapig itthon volt velem és a hugával, lehet, hogy időre van szüksége, amíg újra beszokik. Két hét múlva pedig a nagyok is visszamennek az oviba, hátha az is segít...

16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - 4ca460d3e8)
2009. aug. 14. 18:48

A lányomék bölcsijében csak 11 kisgyerkőc van, mégis előfordulnak negatív dolgok is.:(

Fél éve egy vadóc kislány került közéjük, aki harapott, rúgott, löksösődött, így vezette le az otthoni feszültséget. A szülei meg sem beszélték vele a dolgokat, meg sem hallgatták a gondozónőket. Két hétig a lányom is célpont volt (mindig másik gyerekre vadászott), nem tudtam, miért nem akar bölcsibe menni, és miért ordít, ha otthagyom. Sajnos csak két hét után jöttünk rá, hogy mi a gond, de azóta rágja a körmét, és mindenért stresszeli magát.:(

Akkor arra tanítottam a gyerekemet, ok nélkül ne bántson senkit, de ha őt bántják, rúgja, karmolja, lökje vissza. A harapást inkább tiltom neki, nagy a fertőzésveszélye.

2009. aug. 14. 17:47
Nem hiszem el, hogy már a bölcsiben kezdődik!
2009. aug. 14. 15:02
Igen, sajnos sok szülő nem figyel a gyerekére! Nem érdekli, hogy viselkedik a gyereke! Az Én gyerekeimnek mindíg azt mondtam nem verekedünk stb! Mióta a nagyfiam is ovis, szeptembertől a két kicsi is az lesz azóta, már azt mondom, fiam ha ütnek üsd vissza, rád szórják a homokot szórd vissza! Persze nem jó ezt mondani, de tehetetlen az ember, mert aki csak tűr az kap mindíg! Ha visszaadják legközelebb nem bántják Őket vagy nem szórják rájuk a homokot stb Mondták az oviba az óvónők is, hogy általában arra szállnak rá a gyerekek, aki olyan kis gyámoltalan, csak nyivákol sír hagyja magát! Én most attól félek, hogy csúfolni fogják Őket ugyanis szemüvegesek lettek, és olyan érzékenyek, sokszor az Én szivem is majd meg szakad!
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - Zelzele)
2009. aug. 14. 12:11
Az unokaöcsém felsége mesél hasonló sztorikat a játszótérről. Eddig ő nem akarta megvédeni a lányát, mondván, készüljön fel az ovira (két hét múlva ovis lesz). De mostanában már nem tűri, ahogy a gyerekek viselkednek, az anyukájuk pedig szinte már bátorítja is őket. Persze, hogy így viselkednek, ha otthon erre nevelik.:(
2009. aug. 14. 11:52
Nalunk is volt olyan pont ket hete, h az itteni nagy plazaban van egy ora, ami minden fel oraban zenel es buborekot fuj, persze minden gyerek imadja. Odamentunk. Volt egy kislany bicajjal, Arvinom persze odasunnyugott es elkezdte simogatni a bicajt erre a kiscsaj 7-8 eves tesoja odajott bebaszott egyet (mar bocs a szohasznalater) az arcaba es egy jot a kicsi fiam seggebe rugott orditva, h ne lopd el a hugom bicajat. Na nekem sem kellett tobb elhuztam az ordito masfelevesemet. Akkor kezdtem el orditani, amikor az anyja elkezdett rohogni, hogy ilyenek a gyerekek. Na azt egyik sem tette zsebre amit en osszeorditottam mind a gyerekre, mind az anyjara.
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - 7c79ff1565)
2009. aug. 14. 11:39
Még egyelőre megúszták a gondozónők a kérdést, ma apa vitte el, rá inkább nem bízok ilyen feladatot, a gyerekekkel kapcsolatban,(ha bántják őket) nem tud sokáig diplomatikus maradni. Délután én megyek érte, akkor sort kerítek rá. Kíváncsi leszek, hogyan reagálnak...
10. 7c79ff1565 (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 13. 23:39

Ilyet ne is hagyjál, mert szegényke ha bekerül újra egy olyan közegbe - mégha nem is most - nehogy ki legyen közösítve, de remélem azért nem ment el a kedve a bölcsitől.

Nekem is van szám, nagyon barátkozós, kedves, mosolygós vagyok,nem is hagyom magam, nem fényezek tovább, de mégis kiközösítettek egészen főiskolás koromig. Szörnyű volt átélni. :-(

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - 7c79ff1565)
2009. aug. 13. 23:24

Nem mondanám gyávának, sőt nagyon is határozott, könnyen beilleszkedik a társaságba, nyitott gyerekekkel és felnőttekel szemben is, kezdeményező a játékban. Szerintem nem tudott mit kezdeni a helyzettel...míg az ovisok nem voltak ott, ilyen nem fordult elő, (hiszen 2,5 éves gyerekekről van szó)annyira jól elvoltak.

Holnap rákérdezek a gondozónőknél.

Ha nem veszem észre, szerintem nem is mondták volna...én meg agyalhatok, miért nem szeret bölcsibe járni...

2009. aug. 13. 23:07

én se mindig viszem szívesen a játszótérrea másfél éves kisfiúnkat, mert volt már rá példa, hogy nála jóval nagyobbak, 3-4 évesek lökdösték. Volt olyan is, h a nagyobbik belehajolt a fiúnk arcéba, és üvöltözte neki, h : "mit bámulsz, mi?mi?mi?"mindezt nagyképű, hőzőngős dumával. Kis sz..rzsák, és már ekkora a szája, gyorsan le is állítottuk. A poén az benne, hogy a másfél éves fiúnk 9 cm-el magasabb az átlag msáfeleseknél, mondtuk is a nagyobbnak, h nagyon vegyen vissza, mert egy picit nő a fiúnk, és lenyomja mint süsü a cölöpöket.

Bölcsibe nemtudom mi a helyzet, de az tuti, h nem szabad megkülönböztetni a más gyerekét, ha oda jár. Nálunk még suliba anno nem taníthatta a tanár a saját gyerekét, nem kerülhetett egy osztályba vele. Tudtommal mindenki egyenlő. Ilyenek meg sajnos vannak. Sőt, már azt hallottam, h bölcsisek is kezdik, ovisok folytatják, h kin mi van, és lenézik azt ,aki eltér. Milyen dolog már:-( Kislányodon nekem is megszakadt volna a szívem, szerintem tanítsd meg neki, h ne hagyja magát, mert a mai világban nem jó dolog félős, megszeppentnek lenni, mert azok nehezen vagy egyáltalán nem fognak tudni érvényesülni:-(

7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 5. - Zelzele)
2009. aug. 13. 22:34
A kisebbik lányom januártól lesz bölcsis, vele szívesen játszottak volna, de már annyira okos,hogy amikor látta, hogy a testvérével nem akarnak foglalkozni, ő is eljött onnan. Kézen fogva jöttek ki.:) Nagyon édesek voltak!:)
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Mama_gold)
2009. aug. 13. 22:33

Csak ideiglenes, hogy ott vannak a nagyobbak. Talán még egy hét.

Alapítványi a bölcsi, ezért lehetnek ott, mert gyermekfelügyeletet is vállalnak.

Holnap úgy gondoltam, rákérdezek, hogy kivel játszik, és milyen játékokat játszanak közösen...puhatolózok.:)

2009. aug. 13. 22:32
Ez az egyik nagy felelmem a fiammal kapcsolatban. Bar o majd csak telen megy bolcsibe, de azt vettem eszre pl a jatszoteren, h nem nagyon akarnak vele jatszani. Persze o meg pici (masfel eves) es azt is jateknak veszi, de az en szivem is megszakad, amikor a kcsit nagyobb gyerekek ellokik:-((((((((((((((
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Huanita87)
2009. aug. 13. 22:31

Köszi, nekem is ez jutott eszembe. Nem szeretném, ha elfajulnának a dolgok, a lányom nagyon érzékeny, nem szeretném, ha emiatt megutálná a bölcsit, mert egyébként nagyon szereti.

Ha a nagyok nincsennek ott, a kicsik egész jól eljátszanak, összeszoktak.

2009. aug. 13. 22:30

én még nem hallottam ilyenről.

Bár ebben a korban még nincs barátkozás.

Mi is veszekedtünk annakidején. volt egy kislány, aki harapott:S De szerintem ez nem tudatos dolog a kicsiknél, inkább ösztönösen védekezett.

De nem jó, hogy összerakták őket az ovisokkal:(

sajnos ilyenkor az ember hiába szól a gondozóknak, csak olaj a tűzre...

2009. aug. 13. 22:28
persze h közbe kellene főleg mert az ő lánya is odajár,ugyanugy kellene vele bánnia mint a többivel,velem is csinálták ezt mikor kicsi voltam nagyon megalázó lehet neki,szerintem ha még1szer ezt tapasztalod szólj a vezető ovónőnek vagy aki velük foglalkozik..természetes h aggódsz érte,rossz lehet neki
2009. aug. 13. 22:25

Előfordulhat, hogy a bölcsiben kiközösítenek a többiek egy kisgyereket?

A lányommal kapcsolatban tapasztaltam tegnap délután, hogy a többiek lökdösték, hogy menjen el tőlük, nem akarnak játszani vele. (Engem nem vettek észre.) Az előzményeket is láttam, vagyis nem volt mit látnom, mert a lányom semmit nem tett, csak állt mellettük. Szegénykémért majd megszakadt a szívem, annyira szomorú volt.

(A bölcsiben most 5-6 éves óvodásokra is vigyáznak, mert szünet van az oviban és az egyik ovis kislány a felbujtó. Ez a kislány az egyik gondozónő nagyobbik lánya.)

Mekkora a gondozónők felelőssége ilyen esetben? Közbe kellene lépniük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook