Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ésszel vagy szivvel? -avagy jól csak a szívével lát az ember fórum

Ésszel vagy szivvel? -avagy jól csak a szívével lát az ember (beszélgetős fórum)


2009. szept. 17. 14:34
Szeretgesd, ahogy csak tudod! Dehogy kényezteted el. Olyan gyorsan felnőnek, aztán már azt veszed észre, ő törli le a puszit és húzódik el az öleléstől:-) Egyszerűen kell neki a közelséged.
9. d550c57e19 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. aug. 17. 09:58
Úgy tűnik nagyon hasonlóak a babáink, itt és az alvás témában is.Én is harcolok magamban a saját megérzéseimmel és a "köz akaratával" miszerint erről sürgősen le kell szoktatni hogy ennyit kézben van.Az fiam nagyon anyás, kézhez van szokva, és sajan nincs el a kiságyban. Csak néha, 10 percet max nézi a forgót. Én berakom most már ülésbe és viszem magammal még WC-re is.Persze folyton dumálok neki én is de ő nem nyugszik meg őle, elhallgat, figyeli hogy beszélek, és elkezd keservesen sírni.Ilyenkor arra gondolog biztos az jár a fejében hogy ha ott vagyok akkor miért nem veszem fel mint ahogy szoktam? Persze van hog muszáj hagynom, amikor kifeszíti magát az ülésből és épp főzök, nem tudom félbe hagyni, berakom a kiságyba, de akkor addíg ordít amíg oda nem megyek.A babakocsit UTÁLJA, nem tudunk csak hordozóban sétálni.Ez van,vannak ilyen ragaszkodó babák.Én is most szeretgetem inkább, így is olyan pikkpakk eltelt ez a 3 hónap a következő is letelik és remélem sokkal önállóbb lesz. Ha mást nem amikor elkezd járni akkor biztos:)
2009. aug. 13. 09:58
Én is felveszem a kicsikét,még meg sem várom,hogy sírjon.A nagylányomat is szinte majomszeretetben neveltem 2 éves koráig.Mindig rajtam csüngött.2 évesen adtam óvodába,mert mennem kellett dolgozni.A másodiknál már saját vállalkozásom volt,3 hetes volt a baba,mikor beálltam dolgozni.Nem mondom,hogy nem volt babusgatás,de több is lehetett volna.Most úgy döntöttem,kihasználok minden percet és babázok-babázok-babázok.Jó nekem is és a kicsikének is.A szívünkre kell hallgatni,ilyenkor ez a józanész.Szeretni a szívünkkel tudunk,nem az eszünkkel!És nem bánom,ha elkényeztetett is lesz,attól még megállják az életben a helyüket.Számomra nagyon fontos a család,a szeretet.Már a 3.és talán az utolsó kisbabám,több lehetőségem nem lesz ilyesmire.Habár apa szeretne még egy bébit,pár év múlva.
2009. aug. 13. 09:53

Én akkor vettem csak fel ha valós volt a sírsá vagy a hiszti oka

amikor látta hogy ott vagyok tőle egy kajnyújtásnyira és nem volt éhes tiszta volt a pelus nem volt hasfájás(bár nálunk nem vot abszolút)minden oké volt akkor mindig beszéltem hozzá hogy még meg csinálom ezt meg azt és akkor megyek babusgatom ............és láss csodát lassan 1 éves lesz és még mindig nem tud nélkülem meglenni ha kimegyek a szobából már hisztizik és jön utánam még a wc re is ami elég aggasztó(de nagyon örülök neki hogy ragaszkodik hozzám)minden nap odabújik hozzám és ráhajtja a fejét a vállamra olyan tündérke ,nála nem vettem észre hogy elkezdődött volna a szeparációs korszak ami úgy 7 -8 hósan alakúl ki.Ha ltá hogy ott vagyok a közelbe tök jól eljátszik egyedűl is

ezért szerintem ha csak beszélsz hozzá a kis hisztiknél akkor nem lesz semmibaj a későbbiek során és nem fogsz/fog lemaradni semmiről.űén annyira megtudtam különböztetni hogy mikor miért sír vagy miért hisztizik,emlékszem tesóm mindig kérdezte jajjjj most miért sír mire én ez nem sírás csak hiszti mert ha épp nem vele foglakoztunk hanem épp beszélgettünk ő ezt zokon vette nagy színésznő a kisasszony :D:D:Dsokszor átvágják az ember fejét:0)))))

2009. aug. 13. 09:48
ja és elfordított 8 alakban;) hol így hol úgy
5. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. aug. 13. 09:47

Mi annak idején felváltva hurcolásztuk a leányt, annyira kis hasfájós, sírdogálós volt. Éjszakánként először a kispárnán hurcibáltuk... aztán azt kinőtte, jött a nagypárna... :o))

Mindig azt mondtam, hogy amíg én itt vagyok, addig nem fogom hagyni sírni. A kisfiam nem volt ennyire sirdogálós, de ha szükség volt rá, őt is ölelgettük, ha kellett, akkor a nap 24 órájában. Immár a tapasztalatom 17 és 14 év után. MOST IS ÍGY CSINÁLNÁM, és ezerszer is így. Két végtelenül nyugodt, ... szeretetet adni és kapni tudó fiatal lett belőlük.

Hja és vallottam akkor is és most is... egyszerűen szeretni kell őket, és annak semmi köze a kényeztetéshez... szeretni és imádni és törődni, és ugrani azonnal ha gond van... ha 1 hetes, ha 10 éves... bármikor. És akkor az ember azt is fogja visszakapni.

(Kényeztetés: pl. csipszet majd ne vegyél neki reggelire, ebédre, vacsorára... és redbull nélkül is járhat iskolába egy gyerek ...stb. ;DD ... ezek példák voltak a környezetemből)

2009. aug. 13. 09:46

és 8alakban simogattam a pociját,aztán már jó is volt,de ha erős volt a hasfájása,akkor teában tettem kapor olajat 1 cseppet!

jó most már 12éves Lacám :) de nekem mindig beválllt

3. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. aug. 13. 09:46
És egyáltalán nem ésszerű ám, hogy hagyni kell sírni!
2. a26b2a1b7e (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. aug. 13. 09:45

Szerintem próbálj meg valamilyen hordozót, ha sírós a babád. Állítólag a hasfájós babáknak különösen jó, mert jót tesz a pocijuknak is, és legalább mindig Veled lehet, és babusgathatod.

Szerintem mindenképpen az anyai megérzésedre hallgass! És arra, hogy mi a legjobb mindkettőtöknek!

2009. aug. 13. 09:39
Kisfiam 3 hónapos mivel hasfájós volt sokszor fel lett véve, eléggé megszokta.Azóta is gyakran igényli hogy kézben legyen.Ésszel tudom néha hagyni kéne sírni és nem azonnal felvenni.De olyan hamar ideér az az idő amikor feltalálja magát nélkülem és nem lesz annyira szüksége rám.Nem akarom később úgy érezni hogy kimaradt a babusgatás- mert ezt az időt és lehetőséget senki nem adja vissza nekem/nekünk. Ha most el is kényeztetem ezzel naivan úgy gondolom majd ha szavakkal tudunk kommunikálni meg , meg tudjuk beszélni mit lehet és mit nem . Ti hogy csináljátok meddig hagyjátok hogy sírdogáljon, tudom nem kéne mindig felvenni. De a szivem nem hagyja" szenvedni" merthát nyilván vmi baja van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook