Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Templomi esküvő fórum

Templomi esküvő (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. Ekka
2006. márc. 4. 19:12

Segítsééééééégggggggggg!!!!!!!!!

Ha most nem kapok gutaütést akkor soha..

Párommal szinte mindent átbeszéltünk.. kik lesznek meghívva, hová stb. Ma mivel álltak elő a szülei??????? Hogy XY meg kell hívni ezért meg ezért és felsoroltak 1001 nevet... aztán, hogy hol legyen stb. "Ez" meg ül ott mint egy rakás szerencsétlenség és egy k....a szót nem szól, hogy nem úgy lesz és kész.. én meg hiába mondtam, meg sem hallották..

Basszus ez a mi esküvőnk!!!!! Könyörgöm, szeretném én eldönteni, hogy milyen legyen....

Hogy lehet ilyen helyzetet kezelni, lekezelni???:-((((

20. Rekus (válaszként erre: 1. - Ekka)
2006. febr. 27. 12:28

Először is sok boldogságot!!;)


Templomi esküvőt lehet úgy is tenni, ha az egyik fél nem vallásos. Nem kell felvennie a vallást, megkeresztelkednie, elsőáldoznia... Neki egy másik fogadalmat kell tennie az esküvő alatt, amiben nincs szó se Istenről, se vallásról. Viszont valószínűleg iratnak alá vele egy papírt, hogy engedi a közös gyermekek római katolikus nevelését.

A hívő féltől (felektől) a bérmálás nem, viszont az első áldozás elvárt.

Kérdezz rá a paptól, mert nagyon függhet az ő nézeteitől is...

A jegyesoktatás kötelező, de ez is nagyon függhet a paptól. Van ahol fél év, van ahol 1 év(!!!) a kötelező jegyesoktatás. Van ahol csak 3-4 alkalom. Van ahol nagytermes előadás, máshol csak a pappal vagytok 6 szemközt, megint máshol meg kiküldenek katolikus családhoz, és ők tartják a jegyesoktatást:).

(A párom bérmálkozott még gyerekként, én csak elsőáldozó voltam, és kb 6 oktatáson voltunk hármasban a pappal. A szüleimnél tartottuk az esküvőt, oktatásra meg Bp-re jártunk. Ha a szüleimél járunk oktatásra, azt fél év nagycsoportos oktatás let volna, aminke a végén megbérmáltak volna...)

19. Ekka (válaszként erre: 18. - Hoxa)
2006. febr. 27. 11:02

:-))) Köszönöm szépen:-)

Persze, mesélek:-) Sőt, úgy döntöttem, hogy mindenről részletesen írni fogok, hátha segítségül szolgál másoknak. Sehol nincs egy olyan "lap" ahol az elejétől a végéig minden részletesen, ("szájbarágósan") le lenne írva.

Ma is csak lestem 1-2helyen, mint a "lukinyúl":-))

18. Hoxa (válaszként erre: 16. - Ekka)
2006. febr. 27. 10:49

Gratulálok Ekka :)

Mesélj, nagy ramazuri lesz?

Ruhaköltemény elképzelés alakul már?

Ez nagyon izgi időszak :)))

17. kisgé (válaszként erre: 16. - Ekka)
2006. febr. 27. 10:36
Hát igen, nem fogtok unatkozni, de biztos jó lehet ezt intézni!:)))
16. Ekka (válaszként erre: 15. - Kisgé)
2006. febr. 27. 10:33

Köszönöm szépen:-)

Én (Mi:-) ) szept.2-án szerettem/tük volna, de akkor már nem volt hely, így csúszunk egy hetet:-)

Most látom csak, hogy rengeteg mindent kell elintézni és elég nyögve-nyelősen mennek a hivatali dolgok:-(

15. kisgé (válaszként erre: 14. - Ekka)
2006. febr. 27. 10:29

:)) Az mindjárt itt van!:)))

Hát gratulálok!

14. Ekka
2006. febr. 27. 10:16

Olyan, de olyan boldog vagyok!!!!!!!!:-))))))))))

Szeptember 9-én lesz az esküvőm:-))) Asszony lesz a lányból.;)

13. zse pi
2006. febr. 25. 12:22
Én legszívesebben Las Vegas- ban esküdnék! Csak nincs elég pénzem hozzá... :)
2006. febr. 23. 21:55

Mi 22 évvel ezelőtt házasodtunk össze. Én görög katolikus voltam, a férjem református. Nekem kellett hittanra járni és elsőáldozni. A férjemnek semmi ilyesmi nem kellett. Természetesen azért kötöttünk házasságot templomban is, mert anyósom rendkivül vallásos, és ez volt az igénye. Veszekedni nem akartunk, hát vállaltuk, abban az időben persze a g.katolikus templomba kellett menni, és ott adtak össze.

Biztosan nagyon megható, de mi pont húsvét után esküdtünk, ezért a pap másról sem beszélt, csak a húsvéti dolgairól. Én speckó már nagyon untam.

Néha rá tért egy-egy velünk kapcsolatos témára, de más csak annyi volt, térdeljenek le, álljanak fel.

Egyébként szép volt, de a pap szövege miatt nem tudtam meghatódni.

Ma már nem igy csinálnám, viszont mindenképp az én Istenem szine előtt esküdnék meg.

Azóta már én másik vallásra váltottam, amit nem akarok megtagadni, mert nagyon sok minden egybevág az életemmel. A férjem maradt református de ő nem vallásos. Én az lettem egy bizonyos szinten.

Hát ennyi a történetem.

11. Ekka (válaszként erre: 10. - Bige)
2006. jan. 10. 12:55
Ebben mindkettőtöknek tökéletesen igaza van:))
10. bige (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. jan. 10. 12:50

Egyetértek Hoxával. Ha nem meggyőződésből megy valaki a templomba esküdni, akkor nincs is jelentősége a ceremóniának. akkor pontosan tudja a pár is belül, hogy csak úgy megigérik, hogy vallásos szellemben fogják nevelni gyermekeiket, ennek megfelelően fognak élni. Ebben az esetben összekötni sem fogja jobban a házaspárt az Isten színe előtt tett eskü.

azt viszont én nagyon szép gesztusnak tartom, ha az egyik fél vallásos, és a másik megteszi a kedvéért a ceremóniához szükséges lépéseket.

9. Hoxa (válaszként erre: 7. - Rosewood)
2006. jan. 10. 10:34

Szerintem manapság az a baj, hogy a templomi esküvő "sikk", tehát a szertartás szépsége miatt vállalják nagyon sokan, nem a hitük miatt. épp ezért olyan nehéz tisztázni mi kellhet hozzá, mert már kicsit elvilágiasodott és "elpénzesedett" ez a "szolgáltatás". Remélem a véleményemmel senkit nem sértek meg :) Én személy szerint nem vagyok vallásos, annak ellenére, hogy úgy próbáltak nevelni a nagymamám kérésére.

Nemrég voltunk egy templomi esküvőn, és én személy szerint nem éreztem jól magam, a nem odaillő templomi szövegek miatt.

8. Ekka
2006. jan. 10. 09:53

Sziasztok:)

Köszi mindenkinek a segítséget.

Kisgé: még csak elméleti síkon futunk:))))

Persze, ha igény van rá rendszeres beszámolót tartok:))))))

2006. jan. 9. 20:07

Én róm. kat. hitoktató vagyok, és tudomásom szerint, mivel a kat. esküvő szentség, ezért csak elsőáldozónak kell lenni hozzá, hogy felvehesd a házasság szentségét. Az elsőáldozás történhet az esküvő alkalmával is, ezt persze jegyesoktatás, és hittani felkészítés előzi meg.

És mivel szentség, ezért felbonthatatlan. Vagyis eskü, és ez aztán igazi eskü. Számomra ez ad erőt, amikor nehéz napjaink vannak... :-)

Egy "papír", aminek a házasságot ma sokan tartják, az eltörölhető. Persze, csak az egyházilag kötött esküvő nem tart együtt, de ha azt az oldalát nézi valaki, hogy azért köt házasságot, mert Isten színe előtt akarja kimondani, hogy egy életen át a másikkal akar élni, akkor nagy ereje van. Amit Iseten egybeköt, ahogy a pap is mondja...

Előre is sok boldogságot, Ekka!

6. b859fbf4de (válaszként erre: 1. - Ekka)
2006. jan. 9. 18:23

Nem kicsit pap függő!

Azért azt gondolom, ha valaki fontosnak tartja a templomi esküvőt, nem baj ha némi "előképzettsége" van.

De meg kell mondjam, templomi esküvőm volt (református), pedig nem vagyok megkeresztelve és keresztanya is vagyok (katolikus templom) úgy, hogy sem én, se a gyermek apja nincs megkeresztelve.

Beszélni kell a pappal és kideríteni, ő mit tart szükségesnek.

Mindenesetre nagyon szép emlék, a ref. esküt tettünk egymásnak. Olyan komoly az egész. Sok sikert! Á.

5. kisgé (válaszként erre: 1. - Ekka)
2006. jan. 9. 16:47

Szia Ekka!


Mikor lesz a nagy nap? Mikor válsz asszonnyá?:)))

2006. jan. 9. 11:23

Szia!


Esküvőre készülsz a pároddal? Ha tudsz, kérlek segíts nekem: [link] Köszönöm, ha időt szánsz rám :)

2006. jan. 8. 20:02

Szia!


Sajnos ez nagyon papfüggő kérdés.

A jegyesoktatás az tényleg alap.

Az is fontos, hogy legalább az egyik fél "vallásos legyen". Ez azt jelenti, hogy ha egyikőtök legalább az elsőáldozásig vitte, akkor elég, ha a másik "csak" meg van keresztelve. Ilyenkor már általában meg lehet győzni a zordabb papokat is.

Ha nincs ismerős papotok (volt hittantanár, vagy közeli plébános), akkor már csak keresztelkedve merészkedjetek pap elé, különben hosszas lelkifröccsben lesz részetek...

Egyébként nem kötelező papír szerint az elsőáldozás sem. Ugyanis kétféle egyházi esketés létezik:

1: szentmisével egybeiktatott (a násznép legalább fele elalszik a végére, ugyanis kb 1,5 órás)

2: csak a fogadalom hangzik el, illetve a pap rövid "beszéde" Hozzátok, illetve a közös életetekhez, kisebb prédikáció keretében. Ez szerintem személyesebb, tényleg Nektek szól, főleg, ha ismerős a pap.

Ez utóbbinál nem szükséges az elsőáldozás.


Remélem segítettem, bár így utólag visszaolvasva elég kaotikus az írás.


Ha valami nem tiszta, írj!

Pussz

2. Zolii (válaszként erre: 1. - Ekka)
2006. jan. 8. 20:02

Szia!


Én úgy hallottam hogy bérmálás kell hozzá...

De ez papfüggő... Egy kis plusz lóvéért bármilyen problémát le lehet küzdeni... Már elnézést ha valakit megsértettem!!!

Megvan már az eskető pap??? Ha igen akkor kérdezdd meg őt...

1. Ekka
2006. jan. 8. 19:23

Szeretném a segítségeteket kérni.

Ma nagy információgyűjtésbe voltam, de nem lettem okosabb.(((

Szóval a kérdés: Mi szükséges ahhoz, hogy az ember templomban kössön házasságot?

Vallás: római katolikus


Következő dolgokat találtam:

-elég, ha az egyik fél katolikus

-elég, ha meg vagy keresztelve

- szükséges az elsőáldozás

- szükséges a bérmálás

Négy hely, négy különböző dolog... Egy biztos: kötelező a jegyesoktatás:))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook